mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sreda, 29.05.2024 : 02:10:25

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 1  |  Tema: Dolgodlaki škotski ovčar
Strani: 1 2 3 4 5 [6] 7 8 9 10 11 ... 91   Dol
Natisni
Avtor Tema: Dolgodlaki škotski ovčar  (Prebrano 234973 krat)
0 članov in 3 gostov pregleduje to temo.
Yo
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.836


« Odgovor #75 : sobota, 05.02.2005 : 12:31:38 »

Pozdravljeni !
Spet jaz in spet eno vprasanje......izkazalo se je, da moj mali (no ni več ravno najmanjši) škot ni razvil podlanke......v čem je problem....al je to zato, ker je v hiši al je problem v čem drugem....naj povem, da ga ne krtačim z glavnikom ali čem podobnim, le s krtačo z naravnimi ščetinami. Malo mi je čudno, da ni podlanke razvil, ko je zima...hmmmmmm.... Huh

lp


Koliko je pes star?
Kolikokrat in kako točno pa ti njega krtačiš?

Lp, Yo
Logiran
Felina
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 450


« Odgovor #76 : sobota, 05.02.2005 : 18:55:55 »

Mali ma 7 mesecev.....pa krtačen je enkrat na dva tedna, samo za uhicami in pri nogicah vozle razčesemo vsak konec tedna....ko pridem iz lj, da je sproti urejeno in čisto....saj krtačo imam tisto gosto, žimasto, tak da mu verjetno s tem nisem mogla izpulit podlanke...ali pač?ma čudno je to vse.... sram
Logiran
Yo
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.836


« Odgovor #77 : nedelja, 06.02.2005 : 13:10:23 »

Mali ma 7 mesecev.....pa krtačen je enkrat na dva tedna, samo za uhicami in pri nogicah vozle razčesemo vsak konec tedna....ko pridem iz lj, da je sproti urejeno in čisto....saj krtačo imam tisto gosto, žimasto, tak da mu verjetno s tem nisem mogla izpulit podlanke...ali pač?ma čudno je to vse.... sram

Kako je krtačen? Do kože? Koliko podlanke ali dlake gre stran ob česanju?
Glede na to, da je samček, pričakuj popolno odlakanost nekje med 2,5 in 3. letom starosti.

Lp, Yo
Logiran
Felina
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 450


« Odgovor #78 : nedelja, 06.02.2005 : 15:03:25 »

Ne, krtačim ga samo po površini.....saj tud če bi hotela s to krtačo ne gre...pa so me tudi opozorili, da ne smem prevečkrat krtačit in samo z žimnato krtačo. Dlake ne izpada je kompaktna in tudi na krtači je ni pretirano dosti.....glede na odlakanost tega psa je je res zelo malo.....mogoče pokrije samo površino krtače in to je to.....

Sem bila pri veterinarki in je rekla, da pač ni razvil podlanke in da je to verjetno zaradi bivanja v hiši...samo kaj je nimajo škoti že sami po sebi kr dosti?Rekla je tudi, da pa je dlaka drugače zelo kompaktna, svetleča in lepa.....tak da ne vem......

Izpadanje dlake resnično ni niti malo drastično...še na tepihih je ni baš dosti.......kot je je pač v bajti kjer živijo psi.......povsod po malo.

Logiran
Yo
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.836


« Odgovor #79 : ponedeljek, 07.02.2005 : 10:49:09 »

Sem bila pri veterinarki in je rekla, da pač ni razvil podlanke in da je to verjetno zaradi bivanja v hiši...samo kaj je nimajo škoti že sami po sebi kr dosti?Rekla je tudi, da pa je dlaka drugače zelo kompaktna, svetleča in lepa.....tak da ne vem......

Pri 7-ih mesecih škot še zdaleč ni odlakan kot odrasel. Moj je bil pri tej starosti tak, da sem se včasih vprašala, če ga ne bi bilo najbolje sprehajati samo ponoči in samo tam, kjer naju nihče ne pozna  Roll Eyes Grin Ne, res, bolj ali manj kratka dlaka, na vsake toliko neki "poskusi" in približki dolge dlake, pa irokeza po hrbtu  Roll Eyes Shocked Grin No, potem je imel lepo dlako, pravzaprav je bil on zelo zgodaj precej dobro odlakan, pa čeprav je živel v stanovanju.
Torej... čakaj na dlakico še kakšni 2 leti  Wink
Imaš kakšno sliko?

Lp, Yo
Logiran
Felina
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 450


« Odgovor #80 : sreda, 09.02.2005 : 18:56:21 »

Imaš kakšno sliko?



Imam ja, samo se še morem potrudit in jo spravin na net...ne gre mi to najbolj od rok.....
no, potem pa glede dlake ni take panike...sem vidla slikico od ene iz furoma...whitty se mi zdi pri petih mesecih in je bla na tisti sliki čist odlakana...taka lepa kepa dlake.....
drugače ap ima nekje 10 cm dolgo dlako na hrbtu in po zadnjih nogah se nekaj trudi...pa se mi zdi, da brez uspeha...hahahhahahahaha....
Bom probala čimprej slikice gor spravit, da vidiš to čudo....heheheheheh Grin
Logiran
nadja
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 894


« Odgovor #81 : petek, 11.02.2005 : 13:41:22 »

V zavetišču na Gmajnicah je 3 leta star dolgodlaki škotski ovčar  Undecided
http://www.ljubljana.si/zavetisce/
Logiran
Yo
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.836


« Odgovor #82 : petek, 11.02.2005 : 13:45:07 »

Slikica:

http://www.ljubljana.si/zavetisce/zivali/slike/17.2.2005/DSC01821.JPG

Yo
Logiran
mina13
novinec
*
Sporočil: 5


« Odgovor #83 : petek, 11.02.2005 : 17:07:28 »

kupla sm ga   ??? ne vem točno vem sam da nek v novi gorici  k sm ga za darilo dobila.
 dej je že ful navajena sam to ne vem kk jo naj navadim ker zmeri ko sma na sprehodu skače u mene pa povodec grize pol se pa zaplete.....
pa mi sploh ne pusti da bi ji pomagala!!!!
Logiran
rina
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 260


« Odgovor #84 : petek, 11.02.2005 : 20:08:21 »

kupla sm ga   Huh ne vem točno vem sam da nek v novi gorici  k sm ga za darilo dobila.
 dej je že ful navajena sam to ne vem kk jo naj navadim ker zmeri ko sma na sprehodu skače u mene pa povodec grize pol se pa zaplete.....
pa mi sploh ne pusti da bi ji pomagala!!!!

mina13,
pojdita v pasjo šolo. Wink Tvoja psička je še mlada, še veliko se lahko naučita in odpravita neželjeno vedenje. V šoli vama bodo tudi svetovali, če bosta imeli kakšno težavo (npr. grizenje vrvice). Ravno sedaj potekajo vpisi v tečaje. Tvoja psička "paše" v malo šolo. Povej iz kje si in ti lahko svetujemo, v katero društvo se lahko včlanita.
Kdo pa ti je podaril psa za darilo? Shocked

lp, rina
Logiran
mina13
novinec
*
Sporočil: 5


« Odgovor #85 : torek, 15.02.2005 : 17:18:25 »

Sem iz mozirja to je blizu velenja. dobila sem jo pa od staršev.
 saj ponoči ni v stanovanju ampak je v garaži ker je tam toplo!!!
Logiran
rina
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 260


« Odgovor #86 : torek, 15.02.2005 : 19:49:57 »

Sem iz mozirja to je blizu velenja.

Hm, Velenje... Nevem katero kinološko društvo deluje na tistem koncu, zato bo najbolje, da si prebereš temo kam? in tam malo povprašaš.

A v stanovanje ne sme? Kaj pa rodovnik? Je Rona rodovniška ali ne?

lp

Logiran
SKYWALKER
odvisnež
*****
Spol: Moški
Sporočil: 727


« Odgovor #87 : sreda, 16.02.2005 : 08:54:17 »

Citat
Sem iz mozirja to je blizu velenja.
 

Hm, Velenje... Nevem katero kinološko društvo deluje na tistem koncu, zato bo najbolje, da si prebereš temo kam? in tam malo povprašaš.



Tu pa lahko jaz odgovorim Grin

Na "tistem" koncu deluje Kinološko društvo Zgornjesavinjske doline.
Poligon imamo v Varpolju in seveda imamo tečaje od male šole,do nadaljnevalnega tečaja,lahko pa se pridružite tudi reševalcem.

mina13,če te karkoli zanima,me lahko povprašaš na mail:****
Sem tudi predsednik komisije za šolanje v omenjenem društvu.

Lahko pa me tudi ustaviš kje na cesti,saj me je velikokrat videti,ko se sprehajam z svojim rumenim labradorjem(včasih sem imel tudi črnega).Verjetno si me že kdaj srečala.

Mislim,da sem te zadnjič videl se sprehajati s psičko po sprehajalni poti ob savinji.

LP Zoran
Logiran
mina13
novinec
*
Sporočil: 5


« Odgovor #88 : petek, 25.02.2005 : 15:53:01 »

Ne rona nima rodovnika ampak je čistokrvna. včasih lahko gre v hišo samo ne zdaj ker je sneg in je čisto mokra...
Logiran
mina13
novinec
*
Sporočil: 5


« Odgovor #89 : torek, 01.03.2005 : 18:01:25 »

jaz mislim da je sploh ne bom dala v pasjo šolo! no sm že skoraj prepričana da ne!!!
Logiran
Strani: 1 2 3 4 5 [6] 7 8 9 10 11 ... 91   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 1  |  Tema: Dolgodlaki škotski ovčar
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines