mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sreda, 29.05.2024 : 08:25:15

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 1  |  Tema: Dolgodlaki škotski ovčar
Strani: 1 ... 48 49 50 51 52 [53] 54 55 56 57 58 ... 91   Dol
Natisni
Avtor Tema: Dolgodlaki škotski ovčar  (Prebrano 234987 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Ladi
novinec
*
Sporočil: 19


« Odgovor #780 : sreda, 18.03.2009 : 14:26:58 »

Lep pozdrav Blue, sem iz Ljubljane. Ja tale ata Paris ima kar nekaj otrok  Roll Eyes. Bo treba en velik piknik prostor najeti, ko se bodo zbrali vsi njegovi otročki.
Za Žaka lahko rečem, da je prav lepo učljiv. Zaenkrat je kar pogumen....hrup mu še povzroča preglavice, kajti ne ve kam bi se skril, ko mi v kuhinji pokrovka pade po tleh... Cool.
S plahostjo sem pa imela precejšnje težave pri Aji...no sedaj pri 10 mesecih  je pa že prav lepo navajena na ljudi, pse, muce, avtomobile....edinole, če obujem pancarje se ji pa čisto sfuzla....ne vem kaj jo spravi v tak obup.
Dolga leta sem imela boxerčke. Superaktivčki. Čisto nasprotje škota....zamerljivi pa oboji.  Pa tudi sprehodi s škotom so mojim letom primerni  Grin
Se mi zdi, da je sedaj, ko sta dva kar nekako lažje vzgajati drugega....pa tudi pri Aji opažam, da posnema v nekaterih stvareh Žaka.


Lily je pa taka lepotička.... Kiss GG krasne fotografije. V nedeljo, če bo vse po sreči se pa verjetno vidimo na VP na Hrušici.
Logiran
GoldenGirl
midi
****
Spol: Ženska
Sporočil: 263


« Odgovor #781 : sreda, 18.03.2009 : 14:52:09 »

Ladi..Paris je bolj "slab" plemenjak... samo 2 legla v svoji karjeri  Wink ..poglej malo druge plemenjake koliko potomstva imajo..

Glede piknika..je pa že zmenjeno... tam poleti..pri nas na ranchu..in bodo tudi konji...

Ja plahost je huda težava pri škotih..ampak če so pogumni kot mladiči bodo tudi kot odrasli..kriza je samo pri 4-5 mesecih in v času pubertete...ko to premagaš je ok....

Na žalost ne morem na VP v nedeljo, ker mi vzrejna komisija ni odobrila izjemen VP pri staroisti 13,5 mesecev... moram počakati še 1,5 meseca  Wink ... da bo Dolly 15 mesecev stara in bom pol naredila izreden VP...ki je samo 2x dražji  Grin LP!GG 
Logiran
Ladi
novinec
*
Sporočil: 19


« Odgovor #782 : sreda, 18.03.2009 : 15:34:58 »

 Tongue samo dva...no ja...saj ni tako malo....so pa zato top of the top  Cool

Ups, sem zamešala CAC Hrušica in VP, ki bo v Domžalah in ne na Hrušici. Bom videla kako bo Aja opravila telesno ocenjevanje. Če ne bo po standardih, jo bom sterilizirala, me  vsaj ne bo skrbelo, da bi se ji pojavile kake novotvorbe povezane z brejostjo....ni pa nujno. Samo malo na glas razmišljam.

Uuuu....poletje bo pa kaj kmalu....se že veselimo  Cool

Blue pearl iz kje sta sta pa vidve s Sky.
Logiran
GoldenGirl
midi
****
Spol: Ženska
Sporočil: 263


« Odgovor #783 : sreda, 18.03.2009 : 15:47:52 »

Tukaj vse o naši Sky http://mojcafurlan.webs.com/index.htm


Glede Aje..pa ni potrebno imeti bojazni..mogla bi biti že zeo mimo standarda, da ne bi opravila telesno oceno


Vzrejno prepoved dobijo psi, če so na vzrejnem pregledu ugotovljene naslednje hibe:
•  nepopolno spolovilo
•  nepravilen ugriz
•  izrazita plahost, nemirnost ali popadljivost
•  hibe, ki so v standardu navedene kot izključitvene
•  gluhost
•  nemost
•  znani prenašalci prirojenih hib
•  kolčna displazija D ali slabše


Torej če ne prej na pikniku ali pa na pašnjo ovac.. 26.4. v Trstu  Wink GG
Logiran
GoldenGirl
midi
****
Spol: Ženska
Sporočil: 263


« Odgovor #784 : nedelja, 22.03.2009 : 17:23:17 »

Oče in hči..Paris in Lily  Wink GG








Logiran
Desobediencia
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.488


« Odgovor #785 : nedelja, 22.03.2009 : 18:12:37 »

Kako so Škoti eni krasni psi..da o mladičkih ne govorim, puhki s temi učki skupaj Smiley
Ni pes ki bi ga imela doma, jih pa vedno z veseljem pogledam Smiley
Logiran
Yo
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.836


« Odgovor #786 : nedelja, 22.03.2009 : 18:19:19 »

Ježeštena, kako sta lepa skupaj  Kiss

Pri nas smo pa bubani. Habibi že od včeraj... lula čez rito  Lips Sealed Undecided Se mi zdi, da je izgubil vse, kar sva uspela gor dobit. Pa saj bo...
Logiran
GoldenGirl
midi
****
Spol: Ženska
Sporočil: 263


« Odgovor #787 : nedelja, 22.03.2009 : 19:32:19 »

Yo..ena viroza razsaja v okolici Lj...sem slišala za 3 primere..samo aktivo oglje in bo... GG
Logiran
GoldenGirl
midi
****
Spol: Ženska
Sporočil: 263


« Odgovor #788 : ponedeljek, 23.03.2009 : 10:09:26 »

Ladi..Kakšne so novice iz VP  Smiley GG
Logiran
GoldenGirl
midi
****
Spol: Ženska
Sporočil: 263


« Odgovor #789 : ponedeljek, 23.03.2009 : 11:00:35 »

Paris in Lily pri isti starosti  Cheesy GG



Logiran
Ladi
novinec
*
Sporočil: 19


« Odgovor #790 : ponedeljek, 23.03.2009 : 15:05:33 »

Krasne slikice GG. Žak je pa isti ata, tako kot Lily. A sta tudi Paris in Lily tako "trmasta"  Roll Eyes.
Včeraj sem bila zelo, zelo  Angry. Dopoldan sem si na sprehodu po hribu navzdol natrgala kolensko vez. Boli, ko hudič.
Torej VP naslednjič, ko bo, ali pa izredno  Cry
Logiran
GoldenGirl
midi
****
Spol: Ženska
Sporočil: 263


« Odgovor #791 : ponedeljek, 23.03.2009 : 16:28:17 »

Paris, Lily in še druga sestra Wisky, ki je šla k moji kolegici v Ljubljano so najbolj poslušni psi, ki jih poznam...Paris je res popolnoma predan in uboga vsak ukaz..Lily v 2 tednih pa že pridno aportira in izvaja odpoklic...

Upam, da se kmalu pozdravite..Jaz bom z Dolly tudi morala naraditi izredni VP..torej ga lahko naredimo skupinsko...  Wink GG
Logiran
AngSeter
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.679


WWW
« Odgovor #792 : ponedeljek, 23.03.2009 : 18:21:53 »

Zakaj pa izredni? Se pač počaka na naslednjega. A niso dvakrat na leto?

LP Andreja
Logiran
GoldenGirl
midi
****
Spol: Ženska
Sporočil: 263


« Odgovor #793 : ponedeljek, 23.03.2009 : 21:39:16 »

So 2x letno, ampak imam rada, da imam vzrejni pregled opravljen ko je psica dovolj stara in, da imam vse urejeno...GG
Logiran
bina
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.790


« Odgovor #794 : ponedeljek, 23.03.2009 : 23:57:11 »

So 2x letno, ampak imam rada, da imam vzrejni pregled opravljen ko je psica dovolj stara in, da imam vse urejeno...GG

moja tamala psica je mlajsa kot tvoja, pa ga bom recimo vseeno delala sele jeseni. Rednega seveda. Saj do paritve drugo leto je se dooooovolj casa.  Smiley
Logiran
Strani: 1 ... 48 49 50 51 52 [53] 54 55 56 57 58 ... 91   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 1  |  Tema: Dolgodlaki škotski ovčar
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines