mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 28.03.2024 : 15:18:34

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  nakup psa  |  Rodovniški ali nerodovniški?  |  Tema: nacrtno parjenje rodovniških psov z nerodovniškimi
Strani: [1] 2 3 4 5 6 ... 14   Dol
Natisni
Avtor Tema: nacrtno parjenje rodovniških psov z nerodovniškimi  (Prebrano 55534 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.296


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« : sreda, 19.05.2004 : 13:47:30 »

K odprtju tele teme me je navedel prispevek na mojpes.netu v rubriki Pasje poroke.
Lastniki nerodovniskega psa pasme civava so iskali psicko za parjenje. Obenem so povedali, da ima oce psa rodovnik.

Najbrz je takih iskanj pasjih partnerjev ogromno. Ne gre za "upsss", temvec za nacrtno parjenje. Zanima me vas pogled na zadevo. Kaksne so sankcije KZS v primeru, da se pari rodovniskega z nerodovniskim psom in ali so sploh mozne? Je to urejeno generalno, ima vsak klub za svoje pasme pravila posebej ali je kako drugace?

Pripis, 22.5.2004
Po urgiranju pisca prispevka, sem le-tega s komentarji vred umaknila, zato sprememba tegale sporocila (namesto povezave na prispevek sem v dveh stavkih navedla povzetek).
Logiran

andariell
rad pišem
****
Spol: Moški
Sporočil: 381


« Odgovor #1 : sreda, 19.05.2004 : 13:59:41 »

Nekaj časa nazaj sem izvedel za plan načrtnega parjenjenja nerodovniškega APBT-ja in rodovniškega AST-ja.

 Roll Eyes
Logiran
Drejči
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.862



« Odgovor #2 : sreda, 19.05.2004 : 14:13:15 »

Ne vem sicer, kako je s to zadevo pri nas, a v tujini sem to že zasledila in jo vzreditelji s pridom uporabljajo.
Logiran

Moj cilj v zivljenju je...
...biti enako dobra, kot moji psi mislijo, da sem.

Nekateri pravijo, da sem pasja. Prav imajo.
caroline
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 32


« Odgovor #3 : četrtek, 20.05.2004 : 17:14:04 »

Se mi zdi, da je tega kar veliko. Posebaj takih primerov, ko ima en rodovnik in je uspešen na raztavah nato pa ga parijo z kakim čistokrvnim brez rodovnika (pogosteje so to samičke, samci pa lepotni prvaki). Pred kratkim so naši sosedje kupli beaglico v Zagrebu. Brez rodovnika ampak oče ga ima in je zelo uspešen na raztavah. In zdaj so silno zadovoljni, saj jih je stala grozno malo (dobrih 20 jurijev), pa še potomka zelo dobrih staršev je  Undecided
Kakor komu...

Aja, pa ni šlo za preprodajalca, čeprav na prvi pogled zgleda tak.
Lp
Logiran
lena_as
novinec
*
Sporočil: 44


« Odgovor #4 : četrtek, 20.05.2004 : 18:44:46 »

Jaz  v prvi vrsti niti ne razumem kaj ljudi  žene, da parijo nerodovniške šse z rodovniškimi.
Logiran
kaja
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.951


Če ni ves moker in slinast ni pravi poljub! Wuf


« Odgovor #5 : četrtek, 20.05.2004 : 20:09:18 »

Se eno taksno izredno pametno kombinacijo sem nasla.  Mislim, da smo enkrat o tem ze govorili nekje na forumu. Sicer ne vem, ce je kateri od teh psov rodovniski (malce dvomim), se pa vseeno splaca pogledat:
http://www.staffbull.tk/
 Angry
Logiran

fleka
novinec
*
Sporočil: 30


« Odgovor #6 : petek, 21.05.2004 : 16:35:11 »

Kaja!Glede parjenja smo se pozanimali in se odločili,da legla ne bo,žal so slike še na strani (ne urejam je sama),vendar bodo kmalu odstranjene.Leglo staffordshir bull terrierjev pa bo z rodovniki.Lep pozdrav.Barbi
Logiran
kaja
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.951


Če ni ves moker in slinast ni pravi poljub! Wuf


« Odgovor #7 : petek, 21.05.2004 : 19:43:19 »

Hvala za pojasnilo. Me izredno veseli. lp Smiley
Logiran

Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.296


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #8 : sobota, 22.05.2004 : 14:26:12 »

Povsem verjamem, da se to dogaja na veliko. Se vedno pa ne vem, ali je to s strani KZS dovoljeno ali ne in kaksne so morebitne sankcije za take ali drugacne rodovniske (in razstavno uspesne) plemenjake, ki jih lastniki uporabljajo za skakanje na nerodovniske psice.

Verjetno je manj primerov, ko ima rodovnik psica, pes pa ne. Ali se motim?
Logiran

Dani
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.194


« Odgovor #9 : sobota, 22.05.2004 : 15:13:18 »

Ce me spomin ne vara, je bila pred leti nacrtna paritev med rodovniskim in nerodovniskim s strani KZS sankcionirana tako, da je imel(a) rodovniski(a) za dolocen cas prepoved paritve z rodovniskim oz. lastnik prepoved vzreje. No, vsaj zagrozeno je bilo tako, v praksi je bilo to zelo tezko izvedljivo. Zakaj? A mislite, da je tisti z rodovniskim psom ali psico sam javil na KZS, kaksno paritev je opravil? Vecnoma se take prakse posluzujejo tisti, katerih rodovniski samec ali samica nista dobila visoke vzrejne ocene in tezje najdejo pasjega partnerja ali partnerko za paritev. Druga skupina so tisti, katerih pes ali psica nista dobila vzrejnega dovoljenja, pa kljub temu zelijo potomce svojega psa ali psice. V tretji skupini pa so tisti, ki jim je prav malo mar za kvalitetno potomstvo, zelijo se izogniti placilu pristojbin in rodovnikov, z mladici pa hocejo nekaj malega zasluziti. Kadar gre za nacrtno paritev razstavnega psa z nerodovniskim, gre po mojem mnenju v vecini primerov samo za zasluzek, kajti lastnik nerodovniskega mora tak skok placati lastniku rodovniskega in o tem tudi molcati.
Logiran
flufi
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 292


« Odgovor #10 : sobota, 22.05.2004 : 18:10:22 »

Ha, zelo zanimiva tema... Roll Eyes

Po mojih informacijah se poleg vsega, kar je že Dani naštela, dogaja tudi, da lastnik psice z rodovnikom in (pogojnim) vzrejnim dovoljenjem enkrat pari "po pravilih", takoj čez 6 mesecev "na črno", ker je po pravilih seveda dovoljeno psico obremenit z mladiči le 1x letno....., nato čez kako leto spet "po pravilih", itd..... Lips Sealed Lips Sealed

So pa v naši deželi tudi t.i. "resni" vzreditelji, ki so celo uradno registrirali psarno, prvič poskrbeli za rodovniško leglo, nato pa imeli lepo po tekočem traku nerodovniška legla - sej, le kaj bi se matrali....o videzu in zdravju teh psov pa raje ne bi. Roll Eyes

Nekoč sem se o tem pogovarjala z "vrhovnim štabom KZS", pa so mi obrazložili, da je za sankcije problem dokazov in prijav teh ljudi, poleg tega pa se taki "rejci" vsem še smejejo v brk, ker jih itak prav nič ne prizadene, če dobijo kakršno koli vzrejno prepoved. Njihovemu štancanju brez papirjev to prav nič ne škoduje.
Logiran
deteljica
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.357


« Odgovor #11 : četrtek, 28.07.2005 : 12:56:14 »

Jaz bi odredila za vsakega rodovniškeg asamca ,ki se mu dokaže načrtna paritev izven pravil obvezno kastracijo (oz sterilizacijo za samico) Sad, zraven pa še odvzem psarne in kinoloških nazivov  za lastnika Angry, ker za kastracijo oz sterilizacijo le tega bi morali spremeniti ustavo  Wink.
Logiran
altervita
živim tukaj
***
Spol: Moški
Sporočil: 4.029


« Odgovor #12 : četrtek, 28.07.2005 : 13:03:45 »

tut za odredbo obvezne kastracije psa, če bi imel dokazano tak skok, bi bilo treba ustavo spremenit. zasebna lastnina pa to.
Ampak sej so druge metode. vzrejna prepoved. pol pa nej seme okol brez papirjev po mili volji trosi, al pa vzreja pod katero drugo organizacijo. izi.
Logiran
pia_in_co.
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.252


« Odgovor #13 : četrtek, 28.07.2005 : 13:14:50 »

Pomoje bi se ljudje zamislili ze, ce bi jim tako paritev dovolj dobro zaracunali. Ne vem, ce bi imeli potem interes se naprej to delati...
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #14 : petek, 29.07.2005 : 12:41:17 »

Načrtnega parjenja rodovniških in nerodovniških psov ni in ga tudi ne more biti, ker načrtno je lahko samo parjenje živali z rodovniki. (tudi če ti niso priznani, biti pa morajo). Parjenje nerodovniških in rodovniških je lahko namerno, načrtno pa ne.
Logiran
Strani: [1] 2 3 4 5 6 ... 14   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  nakup psa  |  Rodovniški ali nerodovniški?  |  Tema: nacrtno parjenje rodovniških psov z nerodovniškimi
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines