mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 19.04.2024 : 19:15:51

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  nega  |  Nega dlake  |  Tema: Neprestano odpadanje dlake
Strani: 1 2 [Vse]   Dol
Natisni
Avtor Tema: Neprestano odpadanje dlake  (Prebrano 12849 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Miki46
novinec
*
Sporočil: 1


« : sreda, 08.08.2007 : 08:49:24 »

Pozdravljeni!
Imam en velik problem. Imam psičko labradorko z malo daljšo dlako in je stara 18 mesecev. Že eno leto pa se misi nenormalno veliko. Non stop in to v abnormalnih količinah. Kadarkoli jo primeš za dlako jo imaš za celo pest. Krtačil bi jo lahka non stop in bi se skos kar nabiralo in nabiralo. Opažam pa tudi, da ko jo božam imam povsem suhe in bele dlani. Zanima me, če kdo pozna tak primer in kako lahko urgiram, da bi misenje malo zmanjšal.

Hvala in lep pozdrav!
Logiran
Uma
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.309


« Odgovor #1 : sreda, 08.08.2007 : 08:52:35 »

Bistveno je, da ugotovis vzrok zakaj se tako misi - verjetno je povezano tudi s kakšnimi težavami na koži. Jaz bi najprej zamenjala prehrano in ji dodala kakšne vitamine za kožo/dlako. v kolikor to ne bi zaleglo, pa bi priporočala obisk veterinarja.
Logiran
barbara007
novinec
*
Sporočil: 31


« Odgovor #2 : sobota, 02.08.2008 : 16:54:27 »

Lep pozdrav!
Mene je začelo malo skrbeti za mojega zlatega prinašalca starega 10 mescev. Dlaka mu je začela nenormalno odpadat in se bojim da ni kaj narobe.
Vem da je do neke mere normalno ampak njemu velik dlake odpada.
Prosim za pomoč in nasvet.
Logiran
nyssa
rad pišem
****
Sporočil: 438


« Odgovor #3 : sobota, 02.08.2008 : 17:07:24 »

Letos so psi menjali dlako že dvakrat  Angry
Zimsko kolekcijo so zamenjali za poletno, zdaj pa menjajo še poletno za...tropsko?  Shocked
Pri nas je norišnica doma in to že dober mesec in to konstantno...pometamo in sesamo do 4x na dan, pa so dlake še vedno povsod.
Pomaga, če jih malo ''potrimamo'', pocufamo. Jaz pse postavim zunaj na klop in grem cm za cm po kožuhu in s prsti cufam staro dlako ven. Pomaga za kak teden, potem pa je jovo na novo  Angry
Nagec še nobeden ni, tako da se ne obremenjujem preveč, Velcote ne pomaga, namreč in vdano sesam in pometam  Roll Eyes
Logiran
nezzek
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.483


« Odgovor #4 : sobota, 02.08.2008 : 19:37:15 »

Namesto trimerja (ali trimanja s prsti) je dobro če imaš na glavniku navito elastiko - gumico. Pobere odmrlo dlako ven.
Je pa čudno ker Belli manj dlaka zdaj odpada kot ji je prej. Jo vsak dan češem pa gre ful malo ven.

Velcote - kaj je to? sram
Logiran
nyssa
rad pišem
****
Sporočil: 438


« Odgovor #5 : sobota, 02.08.2008 : 21:27:53 »

Ammm...to je en tak pripravek za dlako. Se hitreje zamenja med menjavo. Daje se v hrano, naredi se eno kuro med menjavo dlake. Malo bolj fensi Dermavit  Smiley
Jaaa, al pa rokavice, ki se kupijo v lekarni, iz lateksa mislim, da so. So tudi fajn za dlako ven spravljat.  Cheesy
Logiran
nezzek
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.483


« Odgovor #6 : nedelja, 03.08.2008 : 10:13:40 »

Joj bolje da mu tistega ne daješ. Moja prijateljica je dala to v hrano 14 dni. Zdaj pa psu (kavalir)  že 3 mesece odpada dlaka ko noremu, kljub temu da mu ne daje več.  Shocked

Nevem pa kakšne izkušnje imaš s tem..
Logiran
vis in nox
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.797


« Odgovor #7 : nedelja, 03.08.2008 : 10:19:56 »

Jaz dajem Dermavit Aji. Dlaka je postala blazno lepa, dolga in košata ampak tudi odpada, kar prej skoraj ni. Bolj odpada, ko preneham dajati olje. Samo lahko je vzrok tudi letni čas. Sem pa z oljem začela bolj zato, ker je le tako pojedla kakšen briket, olje namreč prav obožuje.
Logiran
nyssa
rad pišem
****
Sporočil: 438


« Odgovor #8 : nedelja, 03.08.2008 : 11:07:33 »

Nezzek, a to za Velcote govoriš?
No, pri nas je pomagal pri menjavi dlake. Se je zamenjala hitreje. Zdaj pa ne pomaga nič drugega, kot redno cufanje in veliko sesanja  Smiley
Očitno je tak čas, čeprav se ne spomnim, kdaj so nazadnje vsi naši psi naenkrat tako na veliko metali dlako s sebe...očitno so res temperature krive  Angry
Paxx pa dobiva trenutno spet Dermavit, ker ima rahle probleme s kožo in mu ta pripravek super pomaga. Ko ribje olje odpove...  Roll Eyes
Sveti pa se dlaka tako ali tako vsem, normalni (to je-nenormalni) so vsi, apetit in vse ostalo štima...
Večini psov, ki jih poznam, zdaj že nekaj časa na veliko odpada dlaka...dolgodlakim, kratkodlakim, notranjim, zunanjim...

Vis in Nox, a daješ Aji Dermavit redno?
Logiran
vis in nox
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.797


« Odgovor #9 : nedelja, 03.08.2008 : 11:46:14 »

Dokaj redno, že več mesecev, ampak zelo po malo!
Logiran
tjašika
novinec
*
Sporočil: 1


« Odgovor #10 : četrtek, 18.12.2008 : 20:18:44 »

 Moji psički (francoski buldog) tudi zelo odpada dlaka. Vem da smo krivi mi ker je ne krtačimo dovolj, to pa zato ker ne najdem primerne krtače. Vse krtače ki jih imamo ne potegnejo nič dlake iz nje.
Prosim za nasvet kake krtače so primerne?Huh
Logiran
tina.g
rad pišem
****
Sporočil: 456


« Odgovor #11 : četrtek, 18.12.2008 : 20:23:34 »

Za kratko dlako priporočam gumjasto krtačo.
Logiran
alexy
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.308



WWW
« Odgovor #12 : četrtek, 18.12.2008 : 20:51:47 »

Jaz pa furminator Smiley
Logiran
nezzek
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.483


« Odgovor #13 : četrtek, 18.12.2008 : 21:18:03 »

Gumjasta, ki je taka kot za konje je fajn tudi za dolgodlake, če nočeš imeti furminatorja..
Logiran
metka_21
novinec
*
Sporočil: 7


WWW
« Odgovor #14 : petek, 26.12.2008 : 11:10:35 »

Čaw! Wink
Jst imam zlatega prinašalca,ki mu zelo odpada dlaka.Krtačim ga redno,kopam tudi...tako da,ne vem v čem je problem.Sem že pri veterinarju spraševala,zakaj je toliko dlake.Pa so mi rekli,da je normalno sploh pa takrat,ko menja dlako.Sesati moram skoraj vsak dan,ker je toliko dlake.Ima katera kakšen predlog,kaj naj naredim. :-\Hvala!
lp. Smiley
Logiran
nyssa
rad pišem
****
Sporočil: 438


« Odgovor #15 : petek, 26.12.2008 : 11:28:20 »

Za zlate prinašalce je že fajn tista železna krtača, ki je ukrivljena v tako zanko...ne znam drugače opisat, pa tud ne vem, kako se reče...
Upam, da lahko nalepim link  sram

taka

Ful fajn pobere ven dlako, potegne ven tisto, ki mora odpast, tako da imaš malo manj sesanja Smiley
Logiran
metka_21
novinec
*
Sporočil: 7


WWW
« Odgovor #16 : petek, 26.12.2008 : 11:47:43 »

Aha hvala. :)Pomoje sm jo že vidla pri veterinarju.Bom šla kupt.Upam,da bo pol bol.Hvla za nasvet.Kva pa ti,kerga kužka maš?Tud zlatga prinašalca? Wink
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.300


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #17 : petek, 26.12.2008 : 11:52:06 »

metka_21, sproti bodo brisani podvojeni posti v razlicnih temah, kot tudi tisti, kjer bodo manjkale crke. Tole, kar lahko vidimo kot tvoje pisanje, pac ni berljivo.
Logiran

metka_21
novinec
*
Sporočil: 7


WWW
« Odgovor #18 : petek, 26.12.2008 : 11:53:46 »

Se opravičujem!
Logiran
nyssa
rad pišem
****
Sporočil: 438


« Odgovor #19 : petek, 26.12.2008 : 13:49:36 »

Ne, jaz nimam zlatkota, imam pa eno doma, ki ima nekaj med dlako nemca in zlatkota(gosta in dolga s poddlako) in nam tole še kako prav pride ob menjavi dlake  Smiley
Logiran
metka_21
novinec
*
Sporočil: 7


WWW
« Odgovor #20 : petek, 26.12.2008 : 16:34:09 »

Takoj v ponedeljek bom šla kupit,upam,da mi bo pomagalo tako kot tebi.Spajka sem danes počesala,pa je zopet polno dlak.Ali poznaš še katero stvar,ki bi pomagala?Šampon mogoče,ali kaj podobnega. Wink
Logiran
nyssa
rad pišem
****
Sporočil: 438


« Odgovor #21 : petek, 26.12.2008 : 16:51:36 »

Ob obdobju menjave dlake zelo pomagajo pripravki za dlako, da se hitreje zamenja. Pri veterinarju najdeš vse sorte, jaz pa še vedno najbolj prisegam na Velcote in Dermavit.
Šampon noben ne pomaga  Undecided Pomaga pa, če preden greš česat, poskusiš s prsti pocufat dlako...
Logiran
nezzek
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.483


« Odgovor #22 : petek, 26.12.2008 : 17:11:03 »

Če imaš kovinski glavnik je super, da okoli zobcev naviješ elastiko. Ta super vleče odmrlo dlako ven. Wink
Logiran
Strani: 1 2 [Vse]   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  nega  |  Nega dlake  |  Tema: Neprestano odpadanje dlake
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines