mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 26.04.2024 : 18:24:28

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Glava  |  Tema: Vnetje ušes
Strani: 1 [2] 3 4 5 6 7 ... 14   Dol
Natisni
Avtor Tema: Vnetje ušes  (Prebrano 59724 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
burgy
še malo sramežljiv
**
Spol: Moški
Sporočil: 65


« Odgovor #15 : četrtek, 06.01.2005 : 02:04:42 »

Kako pakaj psi prenašajo vnetja ušes?
A se praskajo, imajo mogoče tudi probleme z ravnotežjem, če je vneto tudi srednje uho Huh Ne skačejo in se ne podijo naokoli, ker jih ob tem morda še bolj boli Huh
Logiran
maja01
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.095


« Odgovor #16 : četrtek, 06.01.2005 : 09:37:13 »

slabo, tako kot vsi. Ker, ce ze ne boli (kar ponavadi ja), pa srbi.

Usesa si praskajo, stresajo z glavo, ce gre za vnetje srednjega usesa, je lahko prizadeto tudi ravnotezje.
m.
Logiran
KARMEN
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 350


« Odgovor #17 : četrtek, 06.01.2005 : 18:22:41 »

Stronghold poleg tega, da deluje preventivno proti ušesnim garjam, zelo učinkovito in v zelo kratkem času le-te tudi pobije. Imam pet mucov najdenčkov, vsi so imeli ušesa nabita s to zalego. 1 Stronghold ampula in v nekaj dneh se vse pozdravi. Nekoč mi je veterinar namesto Strongholda za muco dal neko grozovito smrdljivo tekočino (po katranu ali nafti), muc je ponorel, o zdravljenju ni bilo mogoče govoriti, dokler nisem dobila ampule. Zato svetujem ampule. Če imate pri hiši več živali in ugotovite, da je ena okužena, dajte ampule vsem naenkrat, da se izognete prenosu okužbe.
Logiran
altervita
živim tukaj
***
Spol: Moški
Sporočil: 4.029


« Odgovor #18 : četrtek, 06.01.2005 : 18:46:17 »

meni je domači pripravek kar fino opravil Smiley
100% naravna zadevca, lastnoročno narejena. Sicer pes malo otresa, ko mu napacaš uhe, ampak je za prezivet. Sploh glede na rezultat.
Škoda, ker sem "prepozno" zvedel da tudi stronghold pocajta, ne samo da preventivno deluje Smiley
Logiran
Chris
gost
« Odgovor #19 : četrtek, 06.01.2005 : 19:01:29 »

meni je domači pripravek kar fino opravil Smiley
100% naravna zadevca, lastnoročno narejena. Sicer pes malo otresa, ko mu napacaš uhe, ampak je za prezivet. Sploh glede na rezultat.
Škoda, ker sem "prepozno" zvedel da tudi stronghold pocajta, ne samo da preventivno deluje Smiley

Naravna zadevica... kakšen Natresk ali kaj podobnega?
Logiran
maja01
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.095


« Odgovor #20 : petek, 07.01.2005 : 08:55:07 »

Škoda, ker sem "prepozno" zvedel da tudi stronghold pocajta, ne samo da preventivno deluje
Sorry, alti, sem mislila, da ves - da so vam rekli, da s tem zdravite ... Ja, deluje, jaz sem se s strongholdom znebila (hitro - par dni) te usesne zalege pri posvojenih dveh zverinicah.
m.
Logiran
jessy
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.407


« Odgovor #21 : nedelja, 20.02.2005 : 14:07:25 »

Živjo!

Mislim da ima naš Bingo vnetje ušesa. Levo uho si praska, stresa z glavo in podobno. Zjutraj je šel do staršev in tam stresal z glavo.
Nekaj sem mu hotela namazati proti vnetju ušes(za ljudi  sram ), a ni bil preveč zadovoljen.

S čim in kako naj to pozdravimo?


lp
Logiran
hipo
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 342


« Odgovor #22 : nedelja, 20.02.2005 : 14:24:29 »

jessy,
pojdi čimprej k veterinarju,da se mu ne bo še bolj vnelo.
samo pregledali in očistili mu bodo sluhovod,za domov boš pa dobila kapljice.
mi imamo tudi trenutno vnetje,in moramo 14 dni dajat kapljice.
mislim pa da za prvo silo lahko namažeš z olivnim oljem.
al pa tisto rožo lahko stisneš notri ki se tudi pri ljudeh uporablja.

LP,pa upam da se boste pozdravili Wink
Logiran
Chris
gost
« Odgovor #23 : nedelja, 20.02.2005 : 15:09:50 »

Obstajala naj bi povezava med hrano in tem, da ima pes pogosto vnetje ušes. Če je pes alergičen na katero od sestavin, oz. če jo slabo prenaša, se lahko med drugim začne praskat po telesu, lahko pa dobi tudi srbež ušesa. Doma imam propagandno zloženko, kjer je na kratko razložena alergija na hrano in omenjeno je tudi vnetje ušesa.
Logiran
Bonie
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 349


« Odgovor #24 : ponedeljek, 21.02.2005 : 09:48:17 »

Chris,
pa ima potem tudi kakšen izcedek iz ušesa ali pa ga samo srbi (za videti pa ni nič)? Če gre za alergijo mislim...
Logiran
bina
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.790


« Odgovor #25 : ponedeljek, 21.02.2005 : 10:07:20 »

jessy, peljite psa k veterinarju. Tudi Bina je imela vnetje ušesa. Na srečo je bilo vse skupaj še v začetnih fazah, zato je dobila samo otonazol, ki sem ji ga stiskala 1x na dan v oba ušesa. Že po 2 dneh je nehala stresati z glavo (po čemer sem tudi posumila, da ima vnetje ušes). Sedaj je pa vse OK.

Lp jana
Logiran
TagTu
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.173


« Odgovor #26 : ponedeljek, 21.02.2005 : 10:57:13 »

Jana ima prav. Takoj k veterinarju, ker dalj ko traja vnetje, več škode lahko povzroči. Poleg tega vedno obstaja tudi možnost, da je v sluhovod zašel kak tujek ali pa da je nastala kepica dlake, na kateri se nabira ušesno maslo.
Logiran
jessy
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.407


« Odgovor #27 : sreda, 23.02.2005 : 14:36:09 »

Hvala za odgovore. Bom poklicala veterinarja, pa bomo šli. Samo ne vem še kdaj...



Lp
Logiran
jessy
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.407


« Odgovor #28 : sreda, 23.02.2005 : 14:36:53 »

A če pa neha stresati z ušesi, pomeni pa da nima več vnetja? Ker zadnje dni ga nisem videla nič videti stresati...



lp
Logiran
jessy
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.407


« Odgovor #29 : četrtek, 24.02.2005 : 14:09:51 »

Še zmeraj stresa z ušesi. V ponedeljek ga gremo cepit proti steklini, pa bo veterinarka še ušesa pregledala...



Lp
Logiran
Strani: 1 [2] 3 4 5 6 7 ... 14   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Glava  |  Tema: Vnetje ušes
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines