mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 28.03.2024 : 13:47:06

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Arhiv Zavetišča Horjul (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul, Sine)  |  Tema: Mucka Vladka
Strani: [1] 2 3  Vse   Dol
Natisni
Avtor Tema: Mucka Vladka  (Prebrano 10952 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« : ponedeljek, 13.08.2007 : 14:36:42 »

Muca, stara 3 mesece, s hudimi poškodbami, hospitalizirana, rane oskrbljene. Do operacije - dokončne amputacije zadnje tačke bo ostala v hospitalu. Slike sledijo.
Logiran

Xena
živim tukaj
***
Sporočil: 7.968


« Odgovor #1 : ponedeljek, 13.08.2007 : 21:12:40 »

Ja, priznam.
Priznam, da so mi krokodilje solze zalivale oči medtem, ko sem fotkala tole mačjo dušico, ujeto v drobceno, hudo ranjeno telo.... ki je očitno že nihala med obema svetovoma. Na trenutke je bolj odprla svoje male očke in globoko zadihala, potem pa se spet skoraj popolnoma umirila in izmučena prepustila usodi. Pomislila sem na vso grozo in bolečino, ki je morala spremljati vse do trenutka, ko sva jo s Polono pobrali v kartonasti škatli, kamor so jo zajeli, da se taka ne bi plazila okoli... saj se dolgo itak ne bi več mogla. Je pa kljub vsemu premogla toliko moči, da se ni dala kar tako, pihala in renčala je, kakor da ji ena nogica, s črvi prekrita, ne bi bingljala samo še na kakih 2 milimetrih kože, kakor da pod drugo ne bi skrivala grde rane, kakor da ne bi bila dehidrirana in prestradana do zadnjega atoma.
Med potjo se je oglašala, milo je jokala.... in močno sem stiskala pesti, da nama ne bi pred prihodom na veterino poginila. Tam se je hitro zbrala potrebna ekipa, ki ni mogla skriti šoka ob pogledu na stanje, v katerem je živalica bila. Potrebno je bilo takoj odreagirati in to se je tudi zgodilo...

Zadnje popoldanske novice so bile zelo spodbudne - mucka je preživela osnovno oskrbo, menda je kmalu z veseljem popapala obrok. Upanje torej je, po vsem, kar je preživela, si zagotovo zasluži eno dooolgo prijetno mačje življenje... ki zna biti pravtako veselo in zadovoljno tudi na treh nogicah.

Fotke so zelo nazorne in niso za tiste s slabimi želodci. Ampak tega se prikazati drugače ne da.







lp, Katarina
Logiran
Rossy
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.658



« Odgovor #2 : ponedeljek, 13.08.2007 : 21:29:24 »

Eh, saj se brezveze trudim kaj napisat ... Cry Cry
Logiran
kaalen
rad pišem
****
Sporočil: 254


« Odgovor #3 : ponedeljek, 13.08.2007 : 21:31:17 »

O šit Cry avtomobilska nesreča???
Logiran
Desobediencia
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.488


« Odgovor #4 : ponedeljek, 13.08.2007 : 21:34:44 »

Ojoj Cry

Vso srečo, mali piščanček.
Logiran
Gargamel
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.064


« Odgovor #5 : ponedeljek, 13.08.2007 : 21:37:19 »

Eh, saj se brezveze trudim kaj napisat ... Cry Cry

No, meni pade na pamet nekaj čisto očitnega, ne tako brezveze - torej, je kje nekdo, ki bo to muco posvojil? Skrben, odgovoren posvojitelj? Lahko se oglasite tudi že zdaj namreč, da ne bo pomote.

Lp, Maja

Logiran
Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #6 : ponedeljek, 13.08.2007 : 21:43:59 »

Maja, veš da je nekje nekdo. Zakaj ga pa ne bi bilo? Saj ni nič narobe z muco. Je negativna na FeLV, FIV; in če bo zmogla nekaj naslednjih ur, bo čisto običajna muca brez ene tačke pač. Zakaj je nekdo ne bi imel rad in skrbel zanjo?
Ne vem, kaj je bilo. Bilo je pa že pred nekaj dnevi, zagotovo... kar je pač bilo. Muca je tako smrdela, da sem komaj vozila.

Za vse, ki se sprašujete, zakaj... zakaj ne evtanazija ob vseh teh zdravih. Evo, ne vem. Zato, ker stroški ne bodo tako visoki, kot morda izgleda, zato, ker se je upirala in še zato, ker mi ni vseeno. Zato torej. Upam, da bo vse ok z njo, res.

Pa zato, ker "imam" dr. Erjavec. Pa dr. Seliškar.
Logiran

adas
novinec
*
Sporočil: 37


« Odgovor #7 : ponedeljek, 13.08.2007 : 21:46:10 »

Zmrazilo me je po celem telesu!!Revše ubogo!!! Cry Cry Cry
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.296


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #8 : ponedeljek, 13.08.2007 : 21:49:15 »

A si je sploh mogoce predstavljati trpljenje, ki ga je tale muca prestajala v boju za prezivetje?
Nepredstavljivo.
In je prezivela.

In potem nekdo danes pravi, da je muck itak na vsakem koraku in da se jo pac zamenja, ce ne gre drugace.
Naj taki pogledajo telje Vladki v oci.
Naj taki pomislijo, kako je, ce jih nekaj minut boli zob.
Naj si taki zamislijo, kako je, ce takle v groznih bolecinah odprtih zlomov in ran lezis teden ali vec in gledas, kako te pri zivem telesu zrejo crvi, nikjer pa ni nikogar, ki bi se te usmilil in ti pomagal.

Zdaj je macica na varnem.
Njen boj se je splacal in zagotovo je tam nekje dobro srce, ki se ima prost koticek tako v stanovanju kot v svojem srcu in bo znal ceniti Vladkin trud, da je ostala z nami.

Micena Vladka, vso sreco ti zelim.
Logiran

sarabenji
odvisnež
*****
Sporočil: 818


« Odgovor #9 : ponedeljek, 13.08.2007 : 21:55:49 »

itak da ne evtanazija... a se to kdo sprašuje? da bi jo bilo treba evtanazirat? zakaj že? ker je samo žival? (ljudi v sloveniji je prepovedano evtanazirati in tudi tiste, ki to želijo, zdravniki na veliko zavračajo in jih puščajo v zadnjih dneh trpljenja, čeprav jim nič več ne more pomagat, razen da jih zadevajo s protibolečinskimi sredstvi.) ampak tole je itak samo žival in... hmmm.... ne znam nadaljevat stavka. tisti, ki ga znajo na način upravičenja evtanazije, so najbrž sfalili forum/spletno stran. si bo treba somišljenike poiskat v kakšnem drugem zavetišču...  Smiley

konec koncev pa se ob vseh teh obstoječih še ena taka mala suhcena drobcena žival bolj malo pozna... če pa ima tako lepo ime, pol pa sploh mora ''stati inu obstati'', pa čeprav le na treh! ne se pustit, vladka!  Smiley
Logiran
dog_lover
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.775


« Odgovor #10 : ponedeljek, 13.08.2007 : 21:56:22 »

Za življenje se je vedno vredno boriti. Vladka, zato se bori!  Kiss
Logiran
SuhaVoda
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 38


« Odgovor #11 : ponedeljek, 13.08.2007 : 22:30:12 »

Ne gre, da ti ne bi solze stopile v oči! Sem takoj stisnila moje male tri zvezdice, ki sem jih rešila najbrž slej ko prej podobne usode. Ob misli na tako trpljenje mi postane tako hudo in res sem presrečna, da so moje na varnem. Oh ja Vladka... Me štiri držimo zate pesti. Kimi, Risa in Smetka ti pa pošiljajo veliiiiiko mačje ljubezni, gretja, lizanja, ... Taka bojevnica si pa zasluži zares lepo pot naprej! Ena tačka gor ali dol, ne vem kdo si ne bi želel tako čohastega bitjeca. Če bi odločala samo jaz, bi jo vzela takoj, ker bo zagotovo muca s super karakterjem! Ji v očkah piše. Evtanazija? Pa saj so nooori! To bi bilo kot kazen za trpljenje, ki si ga zagotovo ni sama nakopala! Nagrado, ne pa kazen. Se bo že našla ljubezen zanjo. Do takrat bomo pa mi na daljavo teleportirali kakšne cmokce.

 Kiss zate miška. Tolarčki pa padejo, takoj, ko bodo!

In Kiss zate Smetka. Za veliko srce, močno voljo in še močnejše živce!
Logiran
steva cenejac
odvisnež
*****
Sporočil: 542


« Odgovor #12 : ponedeljek, 13.08.2007 : 22:51:24 »

Drživa pesti, da bo vse u redu...

Pa čeprav samo na treh šapicah.
Logiran
sarabenji
odvisnež
*****
Sporočil: 818


« Odgovor #13 : ponedeljek, 13.08.2007 : 22:59:13 »


 Tolarčki pa padejo, takoj, ko bodo!



hehehe... so že padli, suhavoda, že z 31.12. so enkrat za vselej podlegli globalizaciji... Wink
Logiran
cac
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 603


« Odgovor #14 : ponedeljek, 13.08.2007 : 23:30:27 »

OMG Shocked Cry Cry Cry Cry Cry Cry Cry
Groza, res groza Cry

Jst bom pa €vrčke prispevala, kaj drugega niti ne morm sram
Upam, da bo ok mucica sram
Logiran
Strani: [1] 2 3  Vse   Gor
Natisni
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Arhiv Zavetišča Horjul (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul, Sine)  |  Tema: Mucka Vladka
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines