mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 19.04.2024 : 08:48:49

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 2  |  Tema: Mastino Napoletano = neapeljski mastif - cvek
Strani: [1] 2 3 4 5 6 ... 50   Dol
Natisni
Avtor Tema: Mastino Napoletano = neapeljski mastif - cvek  (Prebrano 172962 krat)
0 članov in 2 gostov pregleduje to temo.
milan
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 52


« : sobota, 04.01.2003 : 21:30:43 »

Ze nekaj casa iscem psa. Po dolgem iskanju sem se navdusil nad Neapolitanskim Mastiffom. Kontatiral sem z mnogimi rejci v Evropi, in slisal same dobre stvari o pasmi. Smo stiri clanska druzina z dvema otrokoma starima 6 let. Zivimo v hisi z velikim ograjenim vrtom. Predvsem me zanima ce je pes prijazen do otrok? Prav tako me zanima ali je to primeren pes za neiskusenega lastnika? Zanima me ali pes  ob primerni socializaciji ne bo agresiven in napadalen? Prosim za cim vec informacij?

(popravila sem samo naslov teme; Jana)
Logiran
milan
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 52


« Odgovor #1 : nedelja, 05.01.2003 : 19:05:46 »

Spoštovani pasji ljubitelji!
Kaj res nihče nič ne ve o Mastinih, ali vsi samo čakate Natašo, da bo odgovorila? Naj povem, da sem se z njo že pogovarjal, in mi je dala veliko koristnih in poučnih odgovorov, toda želim slišati še več mnenj preden se odločim za nakup Neota!
Logiran
mefisto
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 507


« Odgovor #2 : ponedeljek, 06.01.2003 : 10:11:12 »

Uh, gospod Milan,
takoj sem ugotovila, da ste vi!

No, čakajva, mogoče bova kaj odgovorov le dočakala!

Lep pozdrav, Nataša
Logiran
erika
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 504


« Odgovor #3 : ponedeljek, 06.01.2003 : 10:28:05 »

Pozdravljen Milan!

Moj nasvet je takle: italijanski mastif je čisto krasen kuža samo po mojem mnenju ni primeren za  lastnika prvega psa, ker kot pravite, psa še niste imeli do sedaj.
Glede na to da imate dva mala otroka, bi vam jaz priporočila kako drugo bolj mirno pasmo.(labradorec ipd.)
           lep pozdrav erika
Logiran
milan
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 52


« Odgovor #4 : ponedeljek, 06.01.2003 : 10:47:13 »

Pozdravljeni ga. Erika

Hvala za odgovor, toda jaz bi rad imel psa.
Imate mogoce kaksne negativne izkusnje z Mastini, ali je to samo vase mnenje glede na karkateristike Mastinov?

lp
Logiran
vicio
nekaj malega že vem
***
Spol: Moški
Sporočil: 205


« Odgovor #5 : ponedeljek, 06.01.2003 : 12:10:59 »

no če bi že radi imeli mastinota vam priporočam psičko zaradi vaših otrok
Logiran
altervita
gost
« Odgovor #6 : ponedeljek, 06.01.2003 : 13:52:01 »

Bit neizkušen lastnik, in imet dva majhna otroka, je velik hendikep. Vsak potrebuje veliko časa zase, tako otroci kot tudi mladič. Vsaj prva dva meseca je to tako kot da bi imeli dojenčka v hiši poleg tega pa se njegov razvoj odvije tako hitro, da ga (psa) praktično že po enem letu peljete v pasjo srednjo šolo takorekoč. Nekatere pasme ki hitreje odraščajo pa imajo po letu in pol, že delovne izpite.Tu ne govorim o nujnosti šolanja ampak samo želim prikazati hitrost duševnega razvoja pri psih.
Sam poznam nekaj mastinov, od mladiča, do odraslih psov in so mi zelooo všeč. Še posebno Beyba od Mefisto.
Ampak.....Milan, ker  pišete da bi imeli psa (oprostite če to razumem kot: velikega psa) bi bilo morda za prvega bolje razmišljati o nemški dogi. Umirjen značaj, prijazna do otrok, krasen pes. In tudi otroka bosta on njem odrastla v človeka ki razumeta pse, kar vam bo kasnejše lastništvo mastina v mnočem olajšalo. Mastin po mojem skromnem mnenju ni dobra kombinacija za neizkušene lastnike z dvemi majhnimi otroki. Seveda ni nujno, da to drži če ste prava oseba-ampak to mora vsak ugotoviti sam pri sebi.

Morda se o tem posvetujte v kakem KD in se ne zadovoljite samo z mnenjem enega inštruktorja. Tudi vzreditelji mastinov vam bodo znali svetovati in vam povedati kaj več (Nataša vam bo pri navezavi stikov prav gotovo v pomoč). Obisk vsaj dveh razstav je že skoraj obvezen. Tam namreč srečate tako lastnike kot tudi vzreditelje teh psov, ter se pogovorite z njimi. Pesjanarji smo vedno pripravljeni govorit o svojem psu, hehe. Vse to, bi vam na koncu moralo dati dovolj dobro sliko o tem, kaj lahko pričakujete (svoje dolžnosti glede oskrbe in vzgoje psa, njegove potrebe, značilnosti pasme...) od svojega bodočega družinskega člana.
Logiran
mefisto
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 507


« Odgovor #7 : ponedeljek, 06.01.2003 : 14:32:30 »

Vicio!

Ne vem, koliko poznaš prave molose, ampak NIKAKOR nikomur ne priporočaj mastino psice, ker so veliko bolj "težke" kot samci!!!!
Vem, da je splošno prepričanje, da so samičke bolj obvladljive, vendar to za mastine nikakor ne velja-preverjeno, pa ne enkrat in ne samo pri meni!

Nataša
Logiran
milan
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 52


« Odgovor #8 : ponedeljek, 06.01.2003 : 15:43:10 »

Spoštovani!
Hvala za vaša mnenja in predloge!
Upam, da jih bo še kaj!
Hvala Ga. Nataši za nasvete in informacije, ki mi jih je že in upam še bo posredovala. Zanimivo je, da mi vsi na forumu nekako odsvetujete nakup Mastina. Pogovarjal sem se z nekaj t.i. strokovnjaki za pse v svojem kraju, in tudi ti so mi prav vsi odsvetovali nakup Mastina, ceprav ga nihce razen enega nima.
Zanimivo!
Prav tako pa sem telefonsko in preko e-maila, kontaktiral z rejci Mastinov v Grčiji, Italiji, Madžarski, Česki Hrvaški in Nizozemski, in vsem zastavil isto vprašanje (o otrocih in novem lastniku), in dobil ravno nasprotne odgovore. Se pravi da nihče ni videl problema v tem. Malo me vse to bega, in se sprašujem:
-ali rejci pretiravajo z dobrimi lastnostmi in vrlinami  Cheesy
-ali ostali ne poznajo dovolj te pasme  Cool

P.s.: Edina ki je povedala tudi nekaj "slabih" lastnosti Mastina je bila Ga. Nataša!

Lp
Logiran
lester1
gost
« Odgovor #9 : ponedeljek, 06.01.2003 : 16:23:14 »

iz tvojega posta sklepam, da je mastin bolj tvoja želja, kot želja otrok. Če so ti všeč tovrstne pasme, bi bil za tvoje otroke primernejši angleški buldog - vsaj glede fizične teže psa in otroka.

Kar zadeva samih mastinov napoletanov (sicer nisem poznavalka), ampak če me spomin ne vara, je bila pred leti ena kar precej agresivna psica v Ljubljani, ki je na koncu pristala v živalskem vrtu.  Huh
Logiran
mefisto
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 507


« Odgovor #10 : ponedeljek, 06.01.2003 : 16:52:52 »

Lester1 piše:
ampak če me spomin ne vara, je bila pred leti ena kar precej agresivna psica v Ljubljani, ki je na koncu pristala v živalskem vrtu.  

Drži, to je bila Aga, "mama" prvih slovenskih mastinov. Njen lastnik jo je poleg poslušnosti ŠOLAL TUDI OBRAMBO, kar se pri tej pasmi IZRECNO ODSVETUJE. Pes postane neobvladljiv oz. kot se je izrazil njen lastnik sam- TEMPIRANA BOMBA.

Rezultat poskusa pa je bila psica v kletki in še po dobrih 10-ih letih antireklama za mastine v Sloveniji.
Logiran
milan
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 52


« Odgovor #11 : ponedeljek, 06.01.2003 : 19:50:51 »

Lesterju1!
Pes je želja otrok, vendar mislim, da pes ni igrača za otroke ne glede na to kakšne pasme je!

lp
Logiran
erika
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 504


« Odgovor #12 : četrtek, 09.01.2003 : 09:23:49 »

Živio Milan!

Ja imam izkušnje kot bi se temu lahko reklo. Naši družinski prijatelji so imeli italijanskega mastifa-psico. Dočakala je 9 let.
Moram reči , da je bila zelo prijetna do vseh ki jih je poznala, ampak bog pomagaj tistemu, ki je nehote položil roko na lastnika(npr v šali).Da ne govorim o tem da na sprehodu ni smela srečati nobene psičke.
Daj se dobro pozanimaj, preden greš v nakup novega člana družine. Resnično ti pa za prvega psa svetujem kako drugo pasmo bolj ubogljivo in lahko vodljivo.( nataša ne zameri)

                  lp erika
Logiran
vicio
nekaj malega že vem
***
Spol: Moški
Sporočil: 205


« Odgovor #13 : petek, 10.01.2003 : 10:25:25 »

milan kupi bokserja pa bo mir. to je pravi pes za začetnika
Logiran
mefisto
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 507


« Odgovor #14 : petek, 10.01.2003 : 14:33:55 »

Erika piše:
Naši družinski prijatelji so imeli italijanskega mastifa-psico. Dočakala je 9 let.
Moram reči , da je bila zelo prijetna do vseh ki jih je poznala, ampak bog pomagaj tistemu, ki je nehote položil roko na lastnika(npr v šali).Da ne govorim o tem da na sprehodu ni smela srečati nobene psičke.
Daj se dobro pozanimaj, preden greš v nakup novega člana družine. Resnično ti pa za prvega psa svetujem kako drugo pasmo bolj ubogljivo in lahko vodljivo.( nataša ne zameri)
_________________________________________________
Erika, ne vem, kaj bi ti naj zamerila, to kar si napisala je NAJBOLJŠA REKLAMA. Namen mastina po standardu: PES ZA OSEBNO ZAŠČITO in to je to-NAJBOLJŠI MOŽNI BODYGUARD lastnika, njegove družine in premoženja. Vsaka pasma je bila v preteklosti vzgojena z nekim namenom in mastino JE bil ZA OBRAMBO in NE ZA BORBE kot je napačno mišljenje večine nepoznavalcev.
Zdajšnja popularizacija določenih pasem pa vodi k izničenju prvotnega karakterja, saj je trend vzrediti vsako pasmo za v vsako okolje.
Ne bom se na dolgo in široko razpisala o značajskih + in -, kogar to zanima me že poišče in nikomur ne prikrivam resnic in zmot o mastinu. Mastino NI PES ZA VSAKOGAR in upam, da to tudi ne bo nikoli postal, saj potem ne bo več MASTINO ampak le "MASTINČEK" Sad


                 
Logiran
Strani: [1] 2 3 4 5 6 ... 50   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 2  |  Tema: Mastino Napoletano = neapeljski mastif - cvek
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines