mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
torek, 04.06.2024 : 03:29:14

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 2  |  Tema: Mastino Napoletano = neapeljski mastif - cvek
Strani: 1 ... 30 31 32 33 34 [35] 36 37 38 39 40 ... 50   Dol
Natisni
Avtor Tema: Mastino Napoletano = neapeljski mastif - cvek  (Prebrano 174340 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
mefisto
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 507


« Odgovor #510 : torek, 07.06.2005 : 20:57:21 »

Citat
Zakaj ne bi javno izpodbijala sodniškega mnenja,Nataša?
Mišljeno je bilo: zelo neprijetno sva bila presenečena, da si bila ti zelo prijetno presenečena, ko je zmagal pes, ki nima tipične glave.

Odgovore na zastavljena vprašanja že poznaš, o.k., pa naj jih spoznajo tudi ostali:
Citat
lahko je na rodovniku še stokrat napisano Carso del Dolar, vzredila sem ga tako kot celo leglo,JAZ
Tega TI ni nihče nikoli oporekal!

Citat
le zaradi mojega takratnega prijateljstva in tvoje ogromne želje sem popustila,da je bilo leglo vpisano pod tvojo psarno
Prijateljstva zorijo skozi leta…. Ko si iskala mastina, sem ti skušala čimbolj neodvisno glede na svoja gledanja na pasmo svetovati, saj si od vsega začetka iskala psico za vzrejo.  Kontaktirali sva še preden sem parila svojo psico in ponujala si avans za mladiča, ki ga nisem hotela sprejeti. Dala sem ti tudi naslove tujih vzrediteljev in ti povedala svoja osebna mnenja o njihovih psih. Upoštevala si moja mnenja, zakaj pa si kasneje pričela dvomiti vame, veš le TI! Ko si bila že skoraj pri dokončnem izboru, kje kupiti psico, si mi tudi povedala, da daš nekje do max 1000 Eur za mladiča, vsi v ožjem izboru pa so bili dražji. Ponudila sem ti solastništvo in  poslala v predogled solastniško pogodbo. Nikoli mi je nisi podpisala, čeprav sem te v začetku nekajkrat spomnila nanjo. Potem pa se je naš odnos pričel razvijati iz poslovnega sodelovanja v znanstvo, ki je nakazovalo, da bi lahko preraslo v prijateljstvo, zato sva ti s Petrom zaupala brez pisnega jamstva. Ko je prišel za psico originalni rodovnik, sem  dala potrditi na KZS solastništvo in ti izročila rodovnik.
Pod kaj bodo vpisani mladiči nisva nikoli govorili pred nakupom psice, veš pa, da ko smo z  Andrejo Čučnik prišli popisat leglo, sem rekla, naj  pod vzreditelj napiše naju obe. To je tudi naredila brez pripomb, da to po Pravilniku  ni možno. Tako je zadeva šla naprej tudi na KZS. Ko sem urgirala, kje so rodovniki, so mi povedali, da 2 vzreditelja po FCI pravilniku ne moreta biti, razen, če eden od solastnikov ne odstopi za čas vzreje mladičev v popolno lastništvo psice drugemu. (Iskala sem vse možne zakonske luknje, vendar ni uspelo!) Zato sem te prosila, da mi daj za ta čas odstop solastništva in da boš zaščitena tudi ti, sem ti preden sem od tebe prejela odstop, poslala jaz odstop solastništva za naslednje leglo (datumsko je vse na KZS). Popolnoma logično se nama je zdelo, da bodo v tem primeru nosili samo ime Carso del Dolar. S tem si se tudi strinjala. Psico sem nabavila jaz in prispevala zanjo 1350 Eur (ti 750)
Citat
me pa presneto zanima ,ali je na rodovnikih napisano,da sem prvi lastnik jaz,tako kot je bilo dogovorjeno?
Načeloma KZS ne vpisuje 1. lastnikov, razen kadar izdela export rodovnik. Za svojega Aureliusa-Arija, ki si ga obdržala zase, si to tudi dobila. Ti si dobila od mene vse rodovnike (dvignjene in plačane na KZS),  kljub temu, da najine medsebojne obveznosti iz nikoli podpisane solastniške pogodbe še niso bile izpolnjene.



Logiran
mefisto
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 507


« Odgovor #511 : torek, 07.06.2005 : 21:15:33 »

Citat
nisem videla Apolona ali Artemisa od takrat ,ko sem ti ju dala
Slike obeh so na najinih spletnih straneh. Ker pa sva se ob prevzemu psov pri 4-ih mesecih starosti popolnoma prijateljsko razšli, bi lahko tudi ti kot ljubeča vzrediteljica povprašala, kako sta psa prispela domov, pa nisi nikoli!
Dala? Mislim, da je bil dogovor zate več kot pošten! Ja, dovolila si mi, da ju odpeljem, pa tudi veš zakaj! Artemis je bil tako zgrižen od medsebojnih obračunavanj z Arijem, da je bil bodoči skrbnik popolnoma zgrožen, ko je psa dobil.
Preden sem oba naložila v avto, sem ti izročila predhodno uradno na KZS potrjen dokončni odstop solastništva za Hero, kljub temu, da ti tega nisi niti zahtevala niti mi omenila. In kljub temu, da se je najina solastniška pogodba glasila za neomejen čas in ne samo za eno leglo. Za 750 Eur si dobila v popolno last kvalitetno vzrejno komaj 2-letno psico. Parili smo z Marsom. Za skok sva želela za leglo od 5  ali več mladičev, enega mladiča. Vzela sva Argentino.
Kupca za drugo psico sem našla jaz, zanjo si ti dobila 1500 Eur. Aureliusa – Arija si prodala, čeprav si zagotavljala od prvega dne, da bo ostal doma.
Ostala 2 samca do 4. meseca starosti nista našla novih lastnikov, zato sem ju s tvojim dovoljenjem odpeljala.In zato sem si od tebe prislužila obvestilo, da boš vložila tožbo, če s Carso del Dolar spletne strani ne odstranim Herinih slik (razen pedigreeja, kjer je kot mama legla) in da ne smejo biti njene slike nikjer drugje (nalepke,majice ipd), kjer ne dovoliš objave ti.  (Slike so najino avtorsko delo in izhajajo še iz časov, ko je bila Hera v uradnem solastništvu.)
Hvala, Sonja!
Če potrebuješ še kakšne javne odgovore na zastavljena vprašanja, le vprašaj! Na razpolago sem ti tako tukaj kakor na sodišču.
Javno razpravljanje o naših nesoglasjih, ne bo koristilo niti bodočim vzrediteljem pasme niti ne lastnikom napoletanotov.
Nama pa ne more škoditi, saj imava leglo samo takrat, kadar potrebujeva mladiča zase.
Ostalim mladičem pa poiščeva dober dom, pa četudi zastonj. Tudi tokrat sva Artemisa podarila.  Apolona sva želela najprej prodati za simbolično ceno 600 Eur, nato podariti, vendar noben skrbnik ni ustrezal.
Zato ima Api od 5-ega meseca dom pri naju in se od takrat ne prodaja več za noben denar!
Logiran
mefisto
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 507


« Odgovor #512 : torek, 07.06.2005 : 21:22:54 »

Citat
Ari ima kupirana ušesa in njegov lastnik zato ni nobena baraba
Tukaj se lastniku javno opravičujeva za v afektu izrečeno besedo “baraba”.  Mladičem se načeloma kupira uhlje pri starosti cca 2 meseca, dvomim, da je na Hrvaškem uradno dovoljeno kupiranje uhljev pri starosti 6-mesecev ali celo več.

Citat
si prav ti govorila,da je pravi mastino lepši s kupiranimi ušesi in si tudi želela Argenti kupirati ušesa??
Zame bo vedno lepši mastino s kupiranimi uhlji! Dovolj velik dokaz, da sem odločno proti kakršnemu koli umetnemu spreminjanju videza pasem, pa so vsi naši mladiči od 1993 dalje.

Citat
Čeprav sem jaz novemu lastniku odsvetovala kupiranje
Od ljubiteljice, ki so jo mastini popolnoma prevzeli in ki želi pasmo bolje in pravilno predstaviti ljudem, da o njej ne bodo imeli napačne predstave, bi zagotovo moral biti cilj pasmo predstaviti v vsej njeni naravni veličini. In zato tudi vplivati na bodočega kupca, ne glede na posledice.
Citat
Veselila sem se že,da bo sedaj na tej temi bolje,ampak očitno se bo tak način komuniciranja nadaljeval in to je zelo žalostno
Tako malo nas je v Sloveniji,da bi bilo veliko lepše ,če bi se lahko vsaj vljudno prenašali,ne pa takole
Komentar na to po vsem napisanem najbrž več ni potreben!  Si itak več nihče ne upa “pokukati v mastinska žrela”
Ja, mastinski značaj je zares neverjeten! Neopisno prijazen, ljubeč, ustrežljiv,…, vendar ko……tudi eksplodira v vsej svoji veličini!
Logiran
sonja
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 356


« Odgovor #513 : torek, 07.06.2005 : 22:26:45 »

No,končno!
Pa vrzimo karte na mizo,enkrat za vselej,ker bo to moje zadnje komuniciranje s tabo,tukaj ali kjerkoli drugje!
Samo na kratko-bila sem presenečena nad zmago tega psa,ker drugače zmagujejo še vse slabši mastini
Ja,prijateljstva zorijo skozi leta,a nekoč ,ko boš imela čas,si preberi definicijo  prijateljstva
Glede legla,veš sama,da si me prosila po telefonu,da enostavno MORAŠ imeti to leglo vpisano pod tvojo psarno-če bi bila hinavska,takrat ne bi popustila?!
Solastniška pogodba,ki ti gre tako v nos,ni bila podpisana zaradi ene same stvari-nikjer ni bilo omenjeno,da sem tako kot ti tudi jaz prvi kupec za psico,če bi se prodajala
Cena za Hero je bila takrat 1500 eurov,mojo polovico(750eur) si dobila tisti dan,ko smo šli ponjo ,preostanek do končne cene psice naj bi bil plačan ,ko bo imela prvič leglo
 Kakšen je postopek za vpis prvega lastnika ne vem,verjela sem tebi na besedo
Zakaj sem začela dvomiti vate?A bi res rada ,da to javno napišem na forumu ?Tako ali tako si moje ime že tako oblatila,da je čisto vseeno,ali za tvoje "dobre" namere izvejo še drugi...
Lagala si,da jaz nisem pustila narediti ultrazvoka(še vedno hranim tvoj e-mail,kjer je z veliki rdečimi črkami napisano,naj ne grem na ultrazvok!!!!),lagala si,da jaz nisem bila za carski rez-medtem,ko si ti klicarila po telefonu naokoli in razlagala vesoljni Sloveniji,da so pri porodu zapleti in kaj narediti,sem jaz,Srečko in dva dežurna veterinarja doma DVA dni od strahu umirala ,kaj bo s Hero in mladički-končno sva jo peljala na carski rez,kjer si po telefonu ,medtem,ko sva že bila pri Matkotu v ordinaciji,spraševala,ali res ni drugega načina?Huh
Ja,Artemis je bil pogrižen,a bil bi še veliko manj,če ga ne bi ti ob tvojem obisku ob pretepu potegnila stran in mu pretrgala uho!
Pojdi si kdaj pogledat kakšno leglo argentincev ali podobne pasme,pa boš videla,da se pretepi mladičkov dogajajo tudi drugje
Odstop od solastništva si imela pripravljen že dolgo časa(glede na datum na papirju),nisi pa vedela,da ti bom odstopila Artemisa IN Apolona,ravno zaradi tega,kar mi sedaj mečeš naprej-da si dala za Hero več kot jaz!Niti pod razno pa ju nisi na svojo pobudo odpeljala z mojim dovoljenjem,saj nisi niti vedela,da ti bom odstopila oba!
Od vseh tistih obljubljenih resnih kupcev,ni bilo potem nobenega-zakaj,veš samo ti..Jaz sem bila pripravljena obdržati Apolona,ob tvojem obisku si imela ZOPET resnega kupca zanj-če pa si ga hotela dati ali prodati pod ceno,je tvoj problem!
Ari je bil prodan za 2500 eur,če si ti hotela za Apolona samo 600,tudi prav,ampak z moje strani je Hera odplačana! 
Ja,napisala sem ti ,da želim,da odstraniš slike Here kot si napisala,s tožbo pa sem ti zagrozila šele po tvojem odgovoru na moj e-mail(tudi to imam shranjeno).Še vedno stojim za tem in če si se vsaj malo pozanimala ,veš,da imam prav in napisala sem ti tudi,zakaj trenutno ne bom šla naprej. 
Javno razpravljanje  o naših nesoglasjih pa bo mogoče komu končno pokazalo v pravi luči,kje in kdo je kaj!
Bolj,kot si mi pokvarila dobro ime ,mi ga skoraj ne moreš in resnično se ti zato zahvaljujem,uspelo ti je kot ti je uspela ista strategija že pri komu drugemu!
Če lahko sebe imenuješ vzrediteljica in se hvališ z 18 leti izkušenj,potem lahko tudi zame napišeš,da sem vzrediteljica in ne samo ljubiteljica!
Konec koncev se vprašaj zakaj imaš čisto pri vsakem mastinu takšne probleme pri vzgoji ,kot jih ti opisuješ na svoji spletni strani in zakaj s Hero ni takšnih problemov pri vzgoji?Razumem,da narediš napako enkrat,ampak pri tolikih psih???
Še nekaj-kako si razlagaš,da  Argenta  ni za razstave in da nima dovolj lepe glave ter ostalega?Hotela si jo vzeti(seveda kot velecenjena vzrediteljica)pri starosti 5 tednov,čemu sva takrat obe z Andrejo ostro nasprotovale...Pojdi si pogledati njeno sestro Ateo,čudovita mlada mastinka -čeprav sta bile ob odhodu  iste?Vidiš kakšno povezavo v tem,da je bil Apolon,s katerim se sedaj TAKO rada hvališ z razstavnimi uspehi,pri meni do 4 meseca starosti?
Počakaj na slike Arija,ki je bil prodan pri starosti 9 mesecev in ga primerjaj z Apolonom!Tudi jaz ga nisem imela namena prodati,splet okoliščin je bil takšen,da mu je bil ponujen odličen dom-največji plus za prodajo(poleg skrbnega lastnika) pa je bil ravno to,da je Carso del Dolar!!!
Tudi pri naslednjem leglu bodo mladički,ki ne bodo 100% rezervirani,ostali doma in jim bom iskala dom šele pri enem letu starosti-zakaj,vedno vsi resni vzreditelji!
Želim ti lep večer in veliko uspeha še naprej pri pomaganju vzrediteljem na pričetku njihove poti!
HVALA!
Logiran
mefisto
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 507


« Odgovor #514 : torek, 07.06.2005 : 23:00:41 »


Sonja, PRAV IMAŠ, res je, čas bo pokazal svoje in tudi z najine strani je to najino zadnje komuniciranje s tabo,tukaj ali kjerkoli drugje!

Nataša in Peter
Logiran
mefisto
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 507


« Odgovor #515 : torek, 07.06.2005 : 23:17:57 »

Argentina na treningu mondioringa v Klubu ***** 

Logiran
bina
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.790


« Odgovor #516 : torek, 07.06.2005 : 23:22:57 »

Argentina na treningu mondioringa v Klubu ***** 
Mefisto:  Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked Super slika!!! Koliko je to višine?

Ali z njo treniraš mondioring?

LP Jana
Logiran
mefisto
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 507


« Odgovor #517 : torek, 07.06.2005 : 23:29:44 »

Višina cca. 75cm, za disciplino brevet mora preskočiti 80cm.

Da, začenjamo! A te zanima?
Logiran
bina
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.790


« Odgovor #518 : torek, 07.06.2005 : 23:33:46 »

A lahko poveš še kaj več? Kaj je brevet?

Hja, če me zanima Huh Huh Ne vem... je malo predaleč zame, pa sedaj sem začela s sledenjem. Pa tile skoki mi ne delujejo lepo za 70 kg psico Undecided

Lp jana
Logiran
skar
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 64


« Odgovor #519 : torek, 07.06.2005 : 23:38:04 »

Jezus Kristus, enim se pa res da j.... javno!!!!! Sploh ne poznam zgodbe in me ne zanima, vendar poznam Natašo kar nekaj časa, saj ji šolam psa za mondioring. Poznam vse njene pse in OBČUDUJEM njen odnos do psov. Argenta je stara slabih 11 mesecev in je pri šolanju za mondioring ODLIČNA!!!!! Prvič zato, ker ima psička primerne naravne zasnove in drugič zato, ker je Nataša potrpežljiva, vestna in predana vodnica psa. Vabim vse ponosne lastnike mastinov, da sprejmejo izziv - izšolam jih po programu mondioringa, kategorija brevet, peljem jih na tekmo v Italijo, pa da vidimo. Pa če se že govori o Eurih in pogodbah - to naredim ZASTONJ in brez pogodbe. Psi in vsa reklama pa ostanejo vaši. DEAL?Huh?
Logiran
skar
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 64


« Odgovor #520 : sreda, 08.06.2005 : 00:02:33 »

Sorry, res se staram. Pozabila sem k svoji ponudbi za brevet in mastine eno stvar, ki pa je NAJPOMEMBNEJŠA: pri nas v klubu, preden se lotimo šolanja za mondioring subjektivno (ja, lahko oporekate) precenimo poleg značaj psa TUDI značaj lastnika. In verjemite, tudi za velik denar ne delamo z neprimernimi lastniki. Pa ne povem, na podlagi česa se odločamo.
Logiran
mefisto
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 507


« Odgovor #521 : sreda, 08.06.2005 : 01:29:43 »

Citat
Počakaj na slike Arija,ki je bil prodan pri starosti 9 mesecev in ga primerjaj z Apolonom

Aja, šele pri 9 mesecih so mu odrezali uhlje?

COOL

Peter


Logiran
sonja
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 356


« Odgovor #522 : sreda, 08.06.2005 : 08:32:08 »

A nista ravno zgoraj napisala,da ne bosta več komunicirala z mano?
Ko bo NAtaša pričela svoje ogromno znanje o mastinih prenašati v prakso,potem bom z veseljem prisluhnila njenim nasvetom-do takrat pa je zame v Sloveniji le en strokovnjak za mastine,ki z veseljem pomaga!!!
Tale ušesa so te pa pošteno razjezila ,a ne?Mislim,da ni potrebno več razlagati in verjamem,da bi ti zagnala hudiča in pol ,vendar Ariju ušesa ne bodo zrasla nazaj,razločno pa sem ti napisala,da sem mu jaz odsvetovala poseg-če pa misliš,da spim na njegovem dvorišču in čakam,kdaj ga bo peljal k veterinarju,se motiš...
Je pa še vseeno manj boleče,kot pa spenjanje ušes s ščipalkami za perilo,se ti ne zdi  ?
Skar,prepričana sem,da je klub zelo uspešen in   prav je,da stopite na prijateljicino stran-veliko uspeha še naprej.
Mastino pa zame nikoli ni bil in ne bo "delovna" pasma,že zaradi njegove  telesne konstitucije,razen seveda  osnovnih vaj poslušnosti.
Dovolj medsebojnih obračunavanj,očitno smo si vse povedali in zdaj je bolje,da se ukvarjamo vsak s svojimi psi in na tej temi objavljamo zanimivosti z razstav in ostalega,kar se tiče mastinov!
Logiran
mefisto
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 507


« Odgovor #523 : sreda, 08.06.2005 : 09:29:28 »

Citat
A lahko poveš še kaj več? Kaj je brevet?

Več bi ti znala razložiti skar, sicer pa disciplina brevet zajema:
-   poslušnost
-   preskok ovire višine 0,8 m
-   prinašanje predmeta
-   3 vrste obrambe

Bo pa letošnje svetovno Mondioring prvenstvo v Sloveniji, 7.-8. oktober. Pridi pogledat in videla boš, s kakšnim veseljem delajo ti psi, res je to zabava tako za vodnika kakor psa!
Jana, se strinjam, da Argentinin skok ni filmski.
Skok izvaja iz razdalje 2m od ovire; preko in nazaj. Zagotovo punca s 65kg ne more konkurirati nemcu, belgijcu,...sem pa vse bolj fascinirana, ko odkrivam skrite zmožnosti napoletanota.
Logiran
bina
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.790


« Odgovor #524 : sreda, 08.06.2005 : 09:40:01 »

Jana, se strinjam, da Argentinin skok ni filmski.
Ne, ne, nisem tako mislila Wink Za moje pojme je nekaj zelo lepega gledati tako velike in tezke pse, ki lahko vsaj priblizno konkurirajo nemcem ali belgijcem pri preskoku. Tudi jaz sem zelo ponosna na Bino, ker ji uspe priti cez A skakalnico : http://www.euroteh2.si/fotke/A-skak3.jpg
V mislih sem imela, da mi ti preskoki ne delujejo dobro za sklepe in kosti. Ter kolke. Še z veliko lažjimi psi se nočejo udeleževat agilitija, češ da se ne ve, kaj bo v starosti s psom. Zato sem napisala, da mi ne delujejo lepo... Jih je pa resnično super pogledat Wink

Kje pa bo to svetovno prvenstvo? A nas boš kaj prej opomnila? A potem z Api treniraš tudi obrambo? A B-BH boš šla delat?

Lp Jana
Logiran
Strani: 1 ... 30 31 32 33 34 [35] 36 37 38 39 40 ... 50   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 2  |  Tema: Mastino Napoletano = neapeljski mastif - cvek
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines