mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
ponedeljek, 29.04.2024 : 04:33:53

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 9  |  Tema: King Charles Španjel in Cavalier King Charles Španjel - čvek
Strani: 1 ... 296 297 298 299 300 [301] 302 303 304 305   Dol
Natisni
Avtor Tema: King Charles Španjel in Cavalier King Charles Španjel - čvek  (Prebrano 528284 krat)
0 članov in 2 gostov pregleduje to temo.
Lynn
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.504


« Odgovor #4500 : sreda, 30.10.2013 : 18:43:24 »

Danes pa moj Poppy praznuje svoj četrti rojstni dan! Cheesy Cheesy ljubezen VSE NAJBOLJŠE ZA ROJSTNI DAN DRAGI POPPY! Kiss Kiss Kiss Želim ti predvsem da boš vedno imel zdrav srček in da boš še dolgo ob meni.. Smiley

Poppy je dobil za darilo novo, lepo ovratnico in veliko priboljškov ter tortico. Slikice bom objavila ko utegnem. Wink
Logiran
branka
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 8.174


« Odgovor #4501 : sreda, 30.10.2013 : 18:50:44 »

Vse NAJBOLJŠE dragi Poppy, in iz srca si želim, da bi bil tvoj srček za vedno zdrav  Kiss Še na mnoga leta!!!  objem
Logiran
Miškina
novinec
*
Sporočil: 22


WWW
« Odgovor #4502 : četrtek, 07.11.2013 : 11:51:06 »

Malo sem pozna,pa vseeno VSE NAJBOLJŠE srček srčkani veselje ljubezen ljubezen
Logiran
Lynn
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.504


« Odgovor #4503 : četrtek, 07.11.2013 : 20:40:45 »

Hvala vama za čestitko Branka in Miškina... Kiss Smiley Tudi jaz si najbolj želim sam da bi imel VEDNO zdrav srcek. Smiley
Logiran
Lynn
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.504


« Odgovor #4504 : nedelja, 26.01.2014 : 23:44:33 »

Tale tema čist spi, no zato jo bom jaz osvežila z novimi slikcami od mojega Poppyja...  Kiss

takole fehtamo pred omaro ker smo vedno lačniiiiiiii...  Wink




jemo kostke, ki jih naravnost obožujemo  Cheesy




in uživamo zunaj na snegu, kjer pa nas hitro začne zebst in potem hočemo hitro domov... Wink

Logiran
Lynn
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.504


« Odgovor #4505 : torek, 27.05.2014 : 19:22:43 »

Škoda da se noben lastnik kavalirjev več ne oglaša v to temo, no jo bom pa jaz malo osvežila...  Smiley

Poppči moj zlati  ljubezen Kiss





Logiran
Lynn
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.504


« Odgovor #4506 : torek, 22.07.2014 : 20:54:45 »

Nove slikice od Poppyja...  Kiss





Logiran
Lynn
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.504


« Odgovor #4507 : sreda, 06.08.2014 : 21:41:00 »

Naš Poppy na morju...  Cheesy









Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #4508 : nedelja, 15.03.2015 : 19:35:07 »

V delu Belgije obvezno testiranje (MVD, siringomielia,...) kavalirjev (za vzrejo); če prav razumem, predpis prihaja s strani države, ne kinološke zveze oziroma kluba. Pohvalno. KLIK
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
moat
novinec
*
Sporočil: 18


WWW
« Odgovor #4509 : sobota, 25.04.2015 : 14:33:11 »

Pozdravljeni lastniki Cavalierjev.

Že nekaj časa prebiram forume. Rad bi imel psa, otroci so že odrasli, nimam pa izkušenj. Žena sicer malo manj, ker jo moti dlaka v prostorih, hoče pač imeti vedno pospravljeno in se jezi, če ni tako. Zdaj imamo muco, že osmo leto. Prej smo skupaj z njo stanovali v stan. bloku, četrto leto pa smo v stan. hiši z velikim vrtom in nekaj zemlje. Posest ni ni ograjena. Je pa stan. hiša na periferiji, okoli 50 m od občinske makadamske ceste, kjer se pogosto sprehajajo vodniki s psi, vozila pa so bolj redka. V okolici sta samo dva soseda, oddaljena okoli 50 in 100 m, ki nimata psa, ne drugih živali. V stan. hiši stanuje tudi tašča, ki je že v letih in se velikih psov boji.
Torej, vrnimo se k psom. Potrebujem manjšega psa, vedno prijaznega, z dobrim značajem, ki bo do vseh v družini prijazen in ne bo popadljiv. Takšna sta, vsaj tako trdijo vzreditelji z opisi pasme, King Charles Španjel in Cavalier King Charles Španjel. Na tem forumu je pri pasmi Cavalier King Charles Španjel glede zdravstvenih težav pasme navedeno:"Nima specifičnih zdravstvenih težav, ki bi se prenašale iz roda v rod. Potrebno je le skrbno negovati prekrasne dolge uhlje, ki se vlečejo po tleh in hrani". Toda na Wikipediji http://sl.wikipedia.org/wiki/Kavalir_kralja_Karla, je navedeno, da je pasma Cavalier King Charles Španjel  podvržena številnim boleznim: siringomielija, bolezen mitralne zaklopke, displazija kolkov, izpah pogačice in težave z očmi. Te so najbolj pogoste. Bolezen mitralne zaklopke je napogostejša bolezen in glavni vzrok smrti (skoraj 50 % smrti pasme), preostala dva vzroka smrti pa sta rak in starost. Wikipedija tudi opisuje, da je siringomielija močno razširjena pri pasmi Cavalier King Charles španjel, imelo naj bi jo več kot 50 % cavalierjev. Podatke opirajo na nedavno raziskavo, opravljeno na psih, ki niso kazali znakov bolezni, ki je pokazala, da ima siringomielijo 25% eno leto starih psov in 70 % psov starosti 72 mesecev (6 let) in več. Opisane so tudi druge zdravstvene bolezni psov.
Zanimajo me torej vaše izkušnje, ker so me, ko sem prebral podatke na Wikipediji, presenetili podatki o boleznih te pasme, ki niso, niti v najmanjši meri, omenjeni pri opisu pasme na tem forumu.
Načeloma bi kupil rodovniškega psa, toda glede na prebrane podatke o boleznih omenjene pasme sem zdaj v dvomih. Poleg tega za psa nisem pripravljen dati celo premoženje. Se mi pa z nakupom ne mudi in bom počakal tudi na kakšno ugodno priložnost, pa tudi kakšno leto ali dve starega psa se ne bi branil. Hvala za vaša pojasnila, svetovanja in morebitne predloge.

LP, moat.
Logiran
Lynn
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.504


« Odgovor #4510 : sobota, 25.04.2015 : 15:34:48 »

Ta pasma ima veliko bolezni, točno te ki si jih naštel, za psa je potrebno odšteti kar nekaj, cene so od tisoč evrov naprej, kupi le pri dobrem vzreditelju, ki testira svoje pse na zgoraj omenjene bolezni. Sicer je zdravljenje lahko zelo drago. V treh letih sem za svojega psa dala okrog 2000 evrov za vse preglede, zdravljenja - imel je srčno popuščanje. Tako da ta pasma je zelo nagnjena k boleznim, prav tako potrebuje čutečega lastnika, ker gre za nežne, občutljive, družabne pse, ki niso radi sami. Prav tako psa na neograjen vrt ne smeš spuščat, ker lahko ti zbeži, lahko se mu kaj zgodi, absolutno je to pasma, ki mora živeti v stanovanju, če ženo tako zelo motijo dlake potem ta pasma ni za vas, ker kavalir naj bi bil čim bolj bogato odlakan, nikakor pa ne kupuj psa brez rodovnika, ker je še večja možnost za dedne bolezni, ki so res pogoste pri tej pasmi. Pa srečno
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #4511 : sobota, 25.04.2015 : 16:01:59 »

Moje mnenje je, da moras pri tej pasmi kar racunati z zdravstvenimi tezavami. Lahko imas sicer sreco in dobis psa, ki jih nima, ampak sama se na to ne bi zanasala. Ce te torej ze v startu omenjene bolezni motijo, bi se jaz na tvojem mestu odlocila za drugo pasmo.
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
moat
novinec
*
Sporočil: 18


WWW
« Odgovor #4512 : nedelja, 26.04.2015 : 09:18:20 »

Hvala obema za objektiven odgovor in nasvete. Bom tudi sam poskušal objektivno razpredati svoje misli. Torej, pasma mi je na splošno zelo všeč, najbolj pa po karakterju psov in njihovi prijaznosti, tudi do tujcev. Je pa res, da me odvrača relativno velik odstotek bolezni, ki se tudi pri rodovniških mladih psih ne pokažejo takoj pri pregledih, temveč šele v odraščanju, pri starejših psih pa je itak velika verjetnost, da bodo oboleli za to ali ono boleznijo. Seveda me zato tudi malce moti dilema rodovniški pes ali mešanec, saj rodovniški psi pač niso poceni. Prosim, ne me napačno razumeti. Vem, da pri nakupu rodovniškega psa, govorim na splošno, v večini primerov lahko pričakuješ vse značajske karakteristike, ki so značilne za pasmo, medtem ko je pri mešancih velika verjetnost, da bodo odstopali od njih. Tudi vem, da je kočljiv nakup pri vzrejcih, če jih lahko sploh tako imenujem, ki nimajo vzrejnega dovoljenja in oddajajo oglase o prodaji čistokrvnih psov brez rodovnika. Verjetno so, ali pa se tudi motim, ti nakupi najbolj tvegani. Saj obstaja velika verjetnost, da imata starša mladičkov, čeprav sta čistokrvna, kakšno nepravilnost, bolezensko stanje, nagnjenost, zato zaradi neprimernosti nista dobila vzrejnega dovoljenja. V tem primeru je tudi velika verjetnost, da se bodo bolezenska stanja prenesla na mladičke, ki bodo v naslednjem kolenu dodali še kakšno in tako naprej. Ne bi rad vrgel kost za glodanje, toda vseeno me zanima, ali je potem bolje, da, če že mešanček, da se le-ta vzame iz križancev različnih pasem, ne pa dveh enakih? Recimo pasme, ki ni nagnjena k dednim boleznim, je značajsko zelo podobna ter tisto pasmo, ki si jo želiš in je bolezensko obremenjena? Vem, da je za skrbnike psov, predvsem pa za vzreditelje, to tema, ki jih privzdigne, ki so jo že velikokrat slišali in nanjo celo odgovarjali. Tudi na tem forumu. Toda vprašujem zato, ker sem že pri prvem postu navedel, da nimam izkušenj s psi, se pa trudim, berem in raziskujem ter iščem informacije, tudi takšne iz t.i. prve roke, od različnih skrbnikov in ne samo literature. Poleg tega pa pogledujem tudi k zavetiščem, saj si, po mojem mnenju, tudi tile psi zaslužijo priložnost. Sem pa tukaj pri morebitni izbiri zelo previden iz že znanih razlogov, ker sem v prvem postu napisal, kakšnega psa iščem in da izbor pasme ni odvisen samo od mene.
Kako torej naprej? Če že druga pasma, katera s podobnim prijaznim karakterjem? Če rodovniški, se še splača nakup v tujini (Hrvaška, Češka, Slovaška...). Kot se malce spremljal so cene v tujini lahko bolj ugodne. In če že mešančka, naj vzamem tistega iz enakega pasemskega legla ali dveh podobnih (tudi takšni oglasi mešancev manjših pasem in podobnih karakterjev, obstajajo). Torej, kako naprej? Vi ste takšno pot že prehodili, mene še čaka. Hvala za odgovore, mnenja.

LP, moat
     
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #4513 : nedelja, 26.04.2015 : 10:36:34 »

"Cistokrvni brez rodovnika" je dalec najslabsa moznost. O tem je bilo ze ogromno napisanega. Takole na hitro po prebranem tvojem postu je meni najprej prisel na misel tibetanski spanjel - opis in tema na forumu.
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
moat
novinec
*
Sporočil: 18


WWW
« Odgovor #4514 : torek, 28.04.2015 : 08:10:43 »

Tibetanski španjel je Cavalierju značajsko kar podoben, drži. Hvala Nanook. Sicer sem vse pasme iz skupine Družnih psov že predhodno pregledal, toda Tibetanski španjel ni bil ravno moja izbira. No, drži tudi, da niso nagnjeni k dednim boleznim. Sicer jih imajo http://www.klub-ktp.si/obvestila-vzrejne-komisije/dedne-bolezni/, toda nič bolj in nič manj kot druge majhne pasme. Najmanjše tveganje je itak z nakupom rodovniškega psa, jasno. Toda, se komu sanja, koliko stane takšen pes pri vzrediteljih? Večinoma se cena ne navede, temveč je po dogovoru.
Kaj pa Maltežani? Tudi za to pasmo so značilne dedne bolezni, prav zaradi njene priljubljenosti in vzreje brez vzrejnega dovoljena. Sem pa na netu po forumih zasledil tudi opozorila o njihovi morebiti agresivnosti. Sicer bolj zaupam skrbnikom, ki so v večini in branijo stališče, da so le to mirni in zvesti psi svoji družini. Je pa tudi na temu forumu opozorilo o potencialnih problemih obnašanja, kot sta prevelika plahost in agresivnost.
Me pa še nekaj moti. V prvem postu sem navedel, da imamo muco že osmo leto. Tako rekoč je odraščala samo v stanovanju, šele zadnjih par let, ko smo se preselili v stan. hišo je spoznala okolico. Muca čez dan gre tudi ven, jasno. Še vedno pa največ časa prebije v hiši, ponoči pa itak spi v svoji posteljici. Opazil sem, da ne trpi drugih mačk. Vsako, ki se priklati v bližino stan. hiše podi kot "nora". Očitno ne mara konkurence, ker je bila skozi sama. Seveda me zanima, kako bo reagirala na psa? Se bo sploh navadila nanj? In kako bo zaradi nje, če ga ne bo sprejela, čustveno obremenjen pes in morebitni vplivi na njegov značal (pretirana plahost ali celo agresivnost).

LP, moat.   
Logiran
Strani: 1 ... 296 297 298 299 300 [301] 302 303 304 305   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 9  |  Tema: King Charles Španjel in Cavalier King Charles Španjel - čvek
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines