mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
ponedeljek, 29.04.2024 : 08:50:47

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 9  |  Tema: King Charles Španjel in Cavalier King Charles Španjel - čvek
Strani: 1 ... 298 299 300 301 302 [303] 304 305   Dol
Natisni
Avtor Tema: King Charles Španjel in Cavalier King Charles Španjel - čvek  (Prebrano 528298 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Lynn
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.504


« Odgovor #4530 : četrtek, 25.02.2016 : 21:39:25 »

Se že dolgo nismo nič oglasili...  Smiley takole se imamo fino...









Logiran
Lynn
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.504


« Odgovor #4531 : četrtek, 25.02.2016 : 21:45:12 »









Logiran
Lynn
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.504


« Odgovor #4532 : četrtek, 25.02.2016 : 22:01:36 »

Tole pa so še lanske slikice Poppyja na morju  Cheesy Roll Eyes























Logiran
SILBA MIA
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.789


WWW
« Odgovor #4533 : petek, 26.02.2016 : 00:10:42 »

Kako paše malo morja in sonca v teh turobnih dnevih  Cheesy

Nič hudega, če so še od lanskega leta  Smiley
Logiran
Lynn
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.504


« Odgovor #4534 : sobota, 27.02.2016 : 22:27:29 »

Ja res je, zadnje čase je ves čas oblačno ali pa dež. Slike malo oživijo temo, ki je kar bolj zamrla že. Sem pa slišala, da so kavalirji druga najbolj pogosta pasma v Sloveniji. Smiley Res so krasni psi. Smiley
Logiran
Zelvica
novinec
*
Sporočil: 1


WWW
« Odgovor #4535 : ponedeljek, 21.03.2016 : 14:03:11 »

Lep pozdrav vsem skupaj!

V soboto smo dobili idealno priložnost za nakup psa te pasme. Je star 7 mesecev in ime mu je Čarli. Lastnica ga je prodala zato, ker je bil njen fant elergičen nanj. Sama sem si želela psa že od malih nog in po skoraj 30 letih sem ga končno dobila:). Z nakupom sem odlašala tudi zaradi hčerk (imam 3 hčerke), da so postale bolj samostojne in da bodo tudi one udeležene pri vzgoji psa. Rada bi vam zastavila nekaj vprašanj in upam, da mi boste odgovorili. Najprej me zanima katero hrano uporabljate. Prejšna lastnica mu je dajala pedigree in baje ni dobr. Katero hrano mi svetujete? Glede na to, da je star 7 mesecev potrebuje hrano še 2x na dan. Hrano mu dam zjutraj po sprehodu in zvečer. A je to v redu? Potem imamo nekaj težav z lulanjem in kakanjem. Včeraj se je iz večernega sprehoda pokakal doma na tla! Kako so se vaši kužki odvadili z lulanjem in kakanjem in pa kdaj? Trenutno je našel svoj prostor za spanje na moji pojstli in to čisto poleg mene. Prvi dan sem mu dovolila, drug dan pa sem mu dala na tla njegovo dekco in blazino pa nikakor ni hotel spati tam. Celo noč je skakal na pojstlo, in nazadnje sem le popustila in je zopet spal poleg mene. Kako naj ga pripravim do tega, da bo spal na svojem prostoru? Hvala za odgovore.

Lp
Maja
Logiran
Lynn
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.504


« Odgovor #4536 : sreda, 30.03.2016 : 20:25:33 »

Zanima me samo ker sem že pozabila, koliko mora bit star mladiček da se ga lahko prijavi na razstavo? 4 mesece?
Logiran
Lynn
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.504


« Odgovor #4537 : sreda, 20.04.2016 : 23:05:09 »

Pri nas imamo novo članico, pripeljano daleč iz Nemčije, čisto blizu Nizozemske meje,  tako da smo se 3 dni vozili. Je zelo živahna, igriva, stara 11 tednov. Ime ji je Liane 's Lady Lou, klicno pa Daisy. Kiss ljubezen
Starša sta Ch. Liane's Tocco Rosso, mamica Liane's Reflection.
Je pa danes dobila drisko in ne vem ali jo naj kar takoj jutri peljem veterinarju ali kak dan počakam. Apetit ima, tudi pije, se ji je pa popoldne začela driska... Sad Hranim jo le z briketi ki mi jih je dala vzrediteljica. Tako da ne vem od česa driska...
Logiran
riry
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.052


« Odgovor #4538 : četrtek, 21.04.2016 : 20:13:47 »

Verjetno je od stresa - menjava okolja in dolga vožnja, je kar napor za mladička. Najbrž bo za prvo silo fajn kak razkuhan riž in piščanec, jutri pa vseeno do veta? Nisem več na tekočem kako je to pri mladičkih, najbrž je kaj več napisanega na to temo v rubriki zdravje Wink.
Logiran
Lynn
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.504


« Odgovor #4539 : nedelja, 24.04.2016 : 17:58:13 »

Psička je kar ornk bolana, najprej sem jo peljala k veterinarju v Grosuplje, v blatu je našel številne bakterije in ji predpisal Primotren. Ker po dveh dneh ni bilo sem jo peljala na Veterinarsko fakulteto v Lj tam so ji dali injekcijo široko spektralnega antibiotika. Pridet moramo vsak dan, jutri pa bodo naredili obsežnejše raziskava blata ki smo ga zbirali 3 dni. Tako da psička ima sedaj drisko že peti dan, da sem hudo zaskrbljena verjetno ni potrebno govorit, se ji pa po injekcijah izboljšuje in gre na blato na približno 5 ur je pa še vedno  čisto mehak drekec. Od česa je zbolela bom vedela šele ko dobim rezultate in potem bodo tudi povedali kakp jo bodo naprej zdravili. Sem precej v skrbeh za njo. Je pa to tako, tudi če kupiš psa pri priznanem vzreditelju, ki prodaja pse po celem svetu, pes lahko zboli. In človeka zaboli pri srcu ko se pelje 2200 km in potem za 2000 evrov dobi psa ki zboli. No ne morem zdej krivit nikogar ker ne vemo še kaj ji je, ampak imam pa smolo ker smo se res matrali da smo prišli tik do Nizozemske meje, vmes smo se večkrat zgubili kljub Garminu ki nas je vodil narobe. Tako da, kaj naj rečem, le to da upam da se mi psička pozdravi in da veterinarji vedo kaj delajo, ker ta v Grosuplju jo je očitno narobe zdravil. Je pa hudo, ko te takole skrbi za psičko, da še ponoči slabo spim.... Upam pač le da se pozdravi in bo z njo spet vse ok. Mora pa biti to kar močno obolenje. Sad Sad Smola pač. Sad
Jo je pa Poppy lepo sprejel, nista sicer še najboljša prijatelja ampak preventivno tudi on dobiva antibiotike da nebi še on zbolel. Tako da kjerkoli kupiš psa, lahko pri najboljšem vzreditelju na svetu, pati lahko pes zboli ali celo umre. Sad
Pač rekli so mi če bi se ji stanje kakorkoli poslabšalo naj jo pripeljemo da jo bodo hospitalizirali. Samo zaenkrat sama je in pije. Dajem ji piščanca z rižem, zjutri pa briketke.. Upajmo da se pozdravi mala Daisy. Cry Kiss ljubezen
Se mi zdi da sem ji lepo ime izbrala in lepo ji pristaja, samo pozdravi se moja mala princeska Sad Cry
Logiran
Lynn
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.504


« Odgovor #4540 : nedelja, 24.04.2016 : 18:19:57 »

Mi je pa vzrediteljica rekla, da ona jo hrani z surovim mesom in naj jo tudi jaz hranim tako... Ko pa sem vprašala veterinarko ali naj ji res dajem surovo meso je rekla da le kuhano.... Tako da jaz itak vedno dajem le kuhano meso, no jutri bomo na testih izvedeli zakaj je tako hudo zbolela. Me pa boli srce, da sem se tako daleč vozila, zdej pa imam doma bolano psičko, pa še skrbi me, ker je le še tako mičkena. Le 2.9 kg ima. Jaz kar se zdravja tiče imam res neko smolo pri psih, ali pa je to zelo občutljiva pasma. No ampak kljub mali pikici, ni Poppy nič na slabšem. On si je pa že pridobil dosmrten piedestal v mojem srcu in imava močno vezo, isto kot z Bonijem. Kylieju je še nismo pokazali da se nebi prestrašila in še bolj obolela, ali pa da se on ne naleze kej od nje. So pa kavalirji res moja pasma. Dobro da imam Poppyja, mojega angelčka, ki je vreden res več kot katera koli cena. Za tako ljubezen ki jo ti psi dajejo, ni nobene cene in Poppy mi je vreden več kot vsak denar ki ga plačaš za psa. Skratka, Poppy moj še vedno na prvem mestu, čeprav zdej Daisy dobiva več pozornosti ker je bolana, ampak zvečer Poppy skoči na kavč in se nasloni name in se stiskava. Enkrat mi je nekdo rekel da ne pozna osebe ki bi imela tako rada pse, kot jih imam jaz. In res je, psi so ljubezen mojega življenja, čeprav Bončija Kiss me tri leta in pol ni več, se vsak dan spomnim nanj in ga nosim v srcu in v mislih je vedno z mano. Je pa karakterno Daisy precej drugačna od Poppyja, zelo živahna, aktivna, ves čas kej grize, skače v Poppyja, ampak se tudi rada pride pocrkljat v naročje, sam čez Poppyja ga pa ni, on je pa najbolj ljubezniv, nežen pes na svetu in se karakterno v popolnosti ujameva. Smiley Kiss
Poppy, Daisy in Kylie - my best friends always and forever Kiss ljubezen
Logiran
Mižonny
midi
**
Sporočil: 2.389



WWW
« Odgovor #4541 : nedelja, 24.04.2016 : 22:27:58 »

Držim pesti, da bo z malo pikico Kiss kmalu vse v redu Smiley
Logiran
Lynn
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.504


« Odgovor #4542 : nedelja, 24.04.2016 : 22:55:16 »

Hvala Mižonny. Mislim da se Daisy me izboljšuje ker na veliko nagaja, vse stvari ki sm jih imela oprane in zložene na stolu mi je vrgla dol in jih vrgla na tla. Ko bo ozdravela bo treba z razkužilom razkužit celo hišo tk da bo ogromno dela še. Je pa ful drugačna od Poppyja, opazila sem da so ti psi in psice od te vzrediteljice zelo drugačni,ena psica me je namreč kar ugriznila ko sem jo hotela pobožat. Tepli so med sabo, ne vem Poppy je tolk miren. Upam da se bo Daisy malo umirila, kr skoči ker vanj ga malo ugrizne, skratka ful je živahna in velika nagajivka. Ne Poppy, ne Boni nista bila taka kot mladička, tako da upam da se sčasoma umiri. Poppy ko je bil mali ni čisto nič nagajal, tk da sem presenelena nad značajem. Ker še nisem imela takega kavalirja. Mogoče res druga linija. Poppyjeva vzrediteljica mi je tudi zelo zamerila da sem vzela drugje in mi to jasno napisala, tako da veliko negativnih dogodkov te dni... Upam da se naleze Poppyjevega značaja, ker drugače ne vem če bosta prijatelja. Pri nas imamo radi mirne, nežne, krotke, ons je pa kot bi malega rottweilerja dobil v hišo haha Cheesy No jutri pa spet do veta.. Bomo vidli kaj bodo odkrili...
Logiran
Lynn
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.504


« Odgovor #4543 : nedelja, 01.05.2016 : 18:49:30 »

Daisy so odkrili neke parazite, dobila je Efloran in Prumotren driska se ji ji nehala, po končani 10 dnevni terapiji je treba nest kakce spet na testiranje, je pa zelo živahna, nagajiva psička. Polna energije... Smiley
Logiran
eva84
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 123


WWW
« Odgovor #4544 : ponedeljek, 02.05.2016 : 08:48:31 »

Držim pesti, da se pozdravite in uspeš nalepiti še kako slikco nove članice Smiley
Logiran
Strani: 1 ... 298 299 300 301 302 [303] 304 305   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 9  |  Tema: King Charles Španjel in Cavalier King Charles Španjel - čvek
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines