mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 29.03.2024 : 12:42:46

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 9  |  Tema: King Charles Španjel in Cavalier King Charles Španjel - čvek
Strani: 1 ... 299 300 301 302 303 [304] 305   Dol
Natisni
Avtor Tema: King Charles Španjel in Cavalier King Charles Španjel - čvek  (Prebrano 526802 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Lynn
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.504


« Odgovor #4545 : petek, 13.05.2016 : 00:21:13 »

Daisy je zdrava. Slikice pa imam na fb sem lahko naložim le iz računalnika, gledam pa bolj iz mobitela, tako da bo ob priložnosti tudi kaka slikica. Wink Trenutno je stara 3 mesece in 10 dni. Še vedno mala pupika... Cheesy Kiss

Je pa zelo živahna, odločna, še Poppyja komandira in skače vanj če se grebe za hrano. Tako da karakterno zelo različna od Poppyja, rada mu mal nagaja, vleče za ušesa, drugače po drugi strani se pa zelo rada crklja, išče bližino, ne mara bit sama in tako. Smiley
Logiran
Lynn
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.504


« Odgovor #4546 : nedelja, 02.10.2016 : 19:33:17 »

Že dolgo se nismo oglasili. Daisy je danes dopolnila že 8 mesecev, imela je že prvo gonitev. Pridno tudi razste, zaradi mojih zdravstvenih težav še nismo bile na razstavi, gremo pa kmalu če bom le zdrava. Sicer med gonitvijo ni bilo nobenih težav. Poppy in Kylie sta ločena od nje cel dan v drugem delu hiše, tako da ne moreta do nje, gonitev se je hitro končala, bila je prvič pri frizerki, ki jo je lepo uredila po gonitvi. Ima že 7.6 kg in je prava lepa mlada psička. Poppyju je uspelo shujšat na 9 kil in ima sedaj idealno težo zanj, z Daisy imava zelo močno vez in bi rekla, da so mi skoraj rekla, da so mi psičke bližje. Je zelo nežna, cartljiva, izredno navezana name. Skratka moja ljubica.  Kiss Kiss Kiss ljubezen Z Poppyjem se odlično razumeta,z vsakim kavalirjem ki ga kupim, si želim še enega več, skratka res uživamo skupaj in se imamo zeeeeeeeeelo radi. Kiss Toliko od nas, kdor želi videt slikic, sem bolj malo na računalniku, jih imam pa ogromno na fb profilu. Toliko od nas in lep pozdrav vsem forumašem... Smiley
Logiran
Lynn
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.504


« Odgovor #4547 : ponedeljek, 26.12.2016 : 08:36:29 »

Mi želimo vsem članom foruma lepe Božične praznike in srečno Novo leto! darilo

Tole pa je še en filmček od Daisy ko se igra, zdej je že velika punca, 2 Januarja bo stara 11 mesecev. Je prava lepotička in velika skoraj toliko kot Poppy in težka že 8.5 kil. Skratka pravo veselje, polna energije in zelo ljubeča psička. Kiss ljubezen

https://youtu.be/rRIgfRwxCaA
Logiran
Hana2310
novinec
*
Sporočil: 1


WWW
« Odgovor #4548 : torek, 21.02.2017 : 11:23:51 »

Lepo pozdravljeni vsi ljubitelji kavalirčkov.

Sem nova na forumu in se na vas obračam po pomoč. Sem namreč pred nakupom svojega prvega kavalirčka - moja želja že vrsto let, res sanjska pasma in komaj že čakam. Kupila ga bom pri slovenski psarni.

Veliko sem raziskovala o pasmi, seznanjena sem z vsemi genetskimi boleznimi in tveganji, vseeno pa sem, po pravici povedano malce zmedena od vse podatkov, ki si na voljo.

Vse tuja kot slovenska literatura priporoča, da se pred nakupom psa izdatno pozanimamo o genetski preteklosti psa - vsak tri rodove nazaj. Sama sem pred dilemo, ker sem pogosto opazila, da imajo samci (plemenjaki) opravljene DNK teste za bolezen miralne zaklopke, medtem ko samičke tega testa nimajo opravljenega.

Kakšne so vaše izkušnje? Je to normalno, se bolezen bolj pogosto prenaša od samca in ima le-ta zato opravljene DNK teste?

Jaz iščem hišnega ljubljenčka in res najbolj pomembno mi je, da bo zdrav.
Hvala za odgovore.
Logiran
Lynn
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.504


« Odgovor #4549 : nedelja, 26.02.2017 : 00:01:50 »

Moja izkušnja je, da tudi če imata oba starša teste, so ti testi opravljeni ko je pesše mlad, torej pri starosti ko jih parijo, tako da vsi psi so takrat še zdravi, kaj bo s psom ko bo star 7, 8 in več let pa ne vemo. Kupi mladička pri resnem vzreditelju in bodi pozorna tudi kako dolgo so živeli predniki. Mama od mojega 7 letnega samčka je umrla pri 13, tako da pričakujem da bo tudi on živel približno tako dolgo. Mama od mojega prvega kavalirja jih je dočakala 11 in isto moj Boni. Seveda pa se lahko bolezen pojavi tudi če sta starša zdrava. Prvi opozorilni znaki popuščanja srca pa je kašljanje, na to bodi pozorna ko bo pes starejši. Pa srečo pri izbiri mladička ti želim. Sama imam že ta tretjo kavalirko in sem s to pasmo več kot zadovoljna. Kljub boleznim ki jih pestijo je to prekrasna pasma. Smiley
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #4550 : nedelja, 26.02.2017 : 01:41:02 »

DNA za zaklopke? Sigurno?
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
Lynn
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.504


« Odgovor #4551 : sobota, 15.04.2017 : 23:25:03 »

Evo in tu še nikoli objavljene slikice od moje Daisy...   Cheesy Kiss Kiss ljubezen ljubezen Upam da se bodo slikce odprle, ker iz mojaalbu nisem mogla naložit slik. Ne vem, ali so kaj spremenili, no tu so povezave do slik od Disy ko je bila še majhna. Prava lepotička.  Kiss

https://s5.mojalbum.com/16752095_18114181_23646412/daisy/23646412.jpg

https://s5.mojalbum.com/16752095_18114181_23646413/daisy/23646413.jpg

https://s5.mojalbum.com/16752095_18114181_23646414/daisy/23646414.jpg

https://s5.mojalbum.com/16752095_18114181_23646415/daisy/23646415.jpg

https://s5.mojalbum.com/16752095_18114181_23646421/daisy/23646421.jpg
Logiran
Lynn
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.504


« Odgovor #4552 : sobota, 15.04.2017 : 23:29:31 »

In še Daisy pri 13 mesecih. Še vedno prava cortkana lepotička.  Kiss ljubezen ljubezen Kiss

https://s5.mojalbum.com/16752095_18114181_23646423/daisy/23646423.jpg

https://s5.mojalbum.com/16752095_18114181_23646426/daisy/23646426.jpg

https://s5.mojalbum.com/16752095_18114181_23646431/daisy/23646431.jpg

Toliko od nas in lep pozdrav vsem forumašem, mi se imamo super in Daisy je najboljša psička kot bi si jo sploh lahko želela.  Smiley
Logiran
Lunča
novinec
*
Sporočil: 4


WWW
« Odgovor #4553 : četrtek, 03.08.2017 : 14:04:55 »

Pozdrav, sem nova na forumu, lastnica kavalirke 3 tedne. V tem času je psička dvakrat bruhala, enkrat tako, da je pristala na infuziji, včeraj in danes pa spet, ampak ne tako zelo. Vseeno sva odšli na veterino, kjer je odkrila, da ima kar nekaj želodčno črevesnih težav. Pa še en marker v krvi kaže na to, da bi znala bit alergik ...
Ves ta čas je psička neješča, s hrano se matramo sto na uro, v ponedeljak in torek je lepo jedla (sem našla kombinacijo briketov in konzerve, ki ji je ustrezal, sedaj pa je dobila dieto - Hill's briketi in Hill's konzerve, vse za občutljive želodčke. Pa ne je..... Sad(

Kaj naj naredim, drugega ne sme?  Jesti pa mora, že tako je drobna in majhna. Kako dolgo jo lahko pustim brez hrane? Pa še neke tablete za želodec je dobila in jih mora dobit na poln želodec.

V tem trenutku sem tako jezna, razočarana, imam jo res rada, ampak bi jo najraje kar vrnila... Sad
Logiran
Pepsi
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.033



« Odgovor #4554 : četrtek, 03.08.2017 : 14:26:05 »

Posvetuj se še z vzrediteljem/vzrediteljico. Vsak pošten vzreditelj bo povedal, če so bile že v leglu kakšne težave oziroma bi na neješčnost psičke že morali biti opozorjeni ob nakupu.

Povsem druga zgodba je seveda, če je psička "padla s kamiona" oziroma ste jo kupili pri nepreverjenem prodajalcu. V tem primeru so težave povsem pričakovane in naj vam pomaga veterinar povsem od začetka: cepljenje, kompleten pregled itd. Pričakujte visoke stroške, lahko še celo kaj hujšega.  Lips Sealed  -

Vsekakor upam, da stvar ni v tem, temveč gre samo za prehodne težave. Pa vso srečo!
Logiran

A home without a dog is just a house.
(Anonymous)
Lunča
novinec
*
Sporočil: 4


WWW
« Odgovor #4555 : četrtek, 03.08.2017 : 14:32:29 »

Z vzrediteljem sem že govorila, ni bilo nobenih težav.... saj tudi pri nas prvih nekaj dni ne. Lepo je jedla, brikete, ki jih je dobila s seboj.
Potem se je začela počasi zmrdovat, pa itak smo morali začet prehajat na druge, ker je prjšnjih zmanjovalo. Prehod sem naredila po navodilu... Kot sem rekla v trenutku, ko je začela lepo jest, se je pa začelo tole bruhanje.

Psička je cepljena, razgliščena, starši pregledani, psička pred oddajo dvakrat pregledana.... ...... skratka vse po protokolu .... Ima rodovnik.

Kakšen nasvet glede hrane?
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #4556 : petek, 04.08.2017 : 11:51:32 »

Lahko ji tudi kuhaš dijetno hrano. Za začetek recimo kuhan piščanec (prsa brez kože) +korenje. Ali pa oslič namesto piščanca. Če je vse v redu, počasi lahko po nekaj dneh dodaš dodaš malo kuhanega riža ali kaše, tudi kakšno drugo zelenjave recmo cvetačo, brokoli, bučko. Po kakšnih dveh tednih lahko poskusiš it nazaj na brikete (postopoma, po možnosti tiste, ki jihz je dobivala pri vzreditelju) ali pa pripravljaš hrano sama, s tem, da je potem treba izbrati malo bolj pester jedilnik.
Logiran
Žužka
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.104


WWW
« Odgovor #4557 : sobota, 05.08.2017 : 12:51:24 »

No, odvisno na kaj je alergična... Če ni na piščanca, bi jaz probala kuhanega. Potem pa lahko samo to (zraven čim več juhice) ali pa z enim dodatkom (ne več kot enim!). Npr. za mojega občutljivca je bilo samo meso preveč za želodček in moram dodajat OH. Proti driski dobro deluje hokaido buča, meni pa se je najbolj obnesel sladek krompir. Ampak to je za vsakega lahko drugače, jaz sem sem se morala in se še zdaj grem igro izločanja kaj pač mojemu paše.  Lips Sealed
Doma kuhano hrano takim po navadi najlažje "prodaš". Če ne, pa lahko probaš zamenjat znamko dietne hrane, saj jih je na tržišču več. Wink Skratka mladič ne sme stradat, ostajajo še variante "pitanja"; malo bolj tekočo konzervo (pašteto) s prstom pomažeš po jeziku, po navadi pogoltnejo. Ali pa si v brizgo narediš konzervo zmešano z vodo. In to 100x na dan po čisto malo.
Vsekakor je osnova veterinarsko zdravljenje, ampak iz izkušenj vem, da je včasih te želodčke težko usposobit nazaj, čeprav je zdravljenje opravljeno. Kiss
Logiran
Lunča
novinec
*
Sporočil: 4


WWW
« Odgovor #4558 : ponedeljek, 07.08.2017 : 12:42:44 »

Hvala za nasvete, trenutno kar gre..... še drži injekcija za apetit. Brikete ji namočim in zmešam med konzervo, pa jivseeno uspe kakšega pljunit ven...

Tisto s hranjenjem stokrat na dan pa žal ne gre. Trenutno sem še doma, naslednji teden grem v službo, otroci v šolo s prvim septembrom .... bo morala gospodičnica kar lepo sama jest.


Logiran
Žužka
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.104


WWW
« Odgovor #4559 : ponedeljek, 07.08.2017 : 19:56:54 »

Tisto s hranjenjem stokrat na dan pa žal ne gre. Trenutno sem še doma, naslednji teden grem v službo, otroci v šolo s prvim septembrom .... bo morala gospodičnica kar lepo sama jest.

Mišljeno je čim večkrat po malem, kolikor pač gre (vsaj 3x, 4x). Za želodec je to boljše, vsaj dokler se ne pozdravi. Imamo tudi mi službe. Wink
Logiran
Strani: 1 ... 299 300 301 302 303 [304] 305   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 9  |  Tema: King Charles Španjel in Cavalier King Charles Španjel - čvek
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines