mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 19.04.2024 : 22:30:30

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  prehrana  |  Posamezne sestavine v prehrani  |  Tema: jogurt
Strani: [1] 2  Vse   Dol
Natisni
Avtor Tema: jogurt  (Prebrano 10692 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
karlina
novinec
*
Sporočil: 17


« : nedelja, 26.08.2007 : 08:09:21 »

Haj!

Ali se sme 2 mes. mladiču pekinezu dati navaden sladkan jogurt?Dala sem mu eno malo žličko in ga je nenormalno pojedel.nekje sem zasledila da ga lahko jedo.nekih težav ni imel,vsaj jih ni kazal.Kaj pa probiotični jogurt, ali pa sadni??Mu lahko brikete zamešam vanj?
prosim za nasvet.
Logiran
ka ty a
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.919


« Odgovor #1 : nedelja, 26.08.2007 : 08:44:05 »

Jaz ga našim ne dajem.Me pa tudi zanima nekaj podobnega.
Mucki lahko dobijo tudi malo jogurta?
Našadva sicer jesta le brikete in konzervo zadnjič pa se je bratu polil jogurt in sta ga začela jest.
Pa me zanima če lahko kakšno žličko dobita?Kolegičin maček pa ze vsa leta vsak dan zjutri dobi malo skute in smetane.Je to vredu?
Logiran
lovethor
odvisnež
*****
Sporočil: 516


« Odgovor #2 : nedelja, 26.08.2007 : 10:34:50 »

Navadni probiotični jogurt je pri nas na jedilniku vsaj enkrat na teden, psička včasih dobi tudi malo skute (če slučajno kaj ostane). Sladkorja jaz ne bi dajala, je jogurt sam po sebi že dovolj dobra poslastica.
Logiran
shait
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 92


« Odgovor #3 : nedelja, 26.08.2007 : 13:21:09 »

Jogurt, skuto, sirotko in če pes prenaša sveže surovo mleko naj bi lahko dajali psom. Ne pa sira, ker ga težko prebavlja.  Pri nas dobita psici jogurt in skuto kar pogosto. Včasih vanj vmešam še sadje, otrobe in med. Odvisno kaj tisti dan jesta. Sirotka jima pa zelo paše za odžejat.
Logiran
Desobediencia
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.488


« Odgovor #4 : nedelja, 26.08.2007 : 13:30:56 »

Ja, lahko daš malo sezama v skuto, pikico olja..ali pa v jogurt narežeš banano, če jo imajo radi..pri nas gre to dobro v promet. Še posebej je pa poslastica na kose narezan kuhan krompir, prelit s tekočim navadnim jogurtom Smiley

To še ljudem diši.

Ko je bila Lucha breja je pogosto dobivala jagode v skuti, ali pa kako drugo sadje. Zadnjič sem Guasci dala borovnice v skuto, s kruhom pomazano Tongue
Logiran
Desobediencia
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.488


« Odgovor #5 : nedelja, 26.08.2007 : 13:36:06 »

Aja, tudi mladiči so redno dobivali mlečne obroke..npr. skuta, čez tekoči jogurt+narezana mehko kuhana jajca, da se je rumenjak tko fajn zmešal. Alpa HIPP (in podobne) kašice zmešane z jogurtom, skuto, gresom (skuhanem na mleku)..improvise Smiley

Če pes ne prenaša mlečnih izdelkov, pa pač ni dobro dajat.
Logiran
bibsy
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 142


« Odgovor #6 : nedelja, 26.08.2007 : 17:19:33 »

Tudi moja redno, recmo 3-5 x na mesec, dobi jogurt (vse sorte- tekoči, sadni, navadni...) in ga zmaže hitrej kot katero koli drugo stvar. Včasih dodam v jogurt še kako narezano sadje. Sir iz trgovine pa tud rada je in nima noben problemov, samo domačega ji pa ne smem dat (ga izbruga).
Probiotične jogurte je dobro dajat k prehrani psa, bakterije iz jogurta zelo dobro delujejo na pasjo prebavo sej tud Linex kapsule, ki so proti driski/napenjanju in jih lahko damo tudi psu vsebujejo mlečnokislinske probiotične bakterije.
Logiran
ajka11831
nekaj malega že vem
***
Spol: Moški
Sporočil: 206


« Odgovor #7 : nedelja, 26.08.2007 : 19:02:10 »

Za mladičke ne vem, kajti jaz sem Ajki jogurt začel dajati pri 10 mescih in ga dobiva sigurno 1x na teden, mleko pa ji dam skoraj vsako jutro cca 2 deci pa ker vredu prnaša. Toliko iz moje strani.


l.p.
Logiran
ka ty a
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.919


« Odgovor #8 : nedelja, 26.08.2007 : 21:43:55 »

Mi smo pa zmeraj samo kozje mleko za psa kupovali.Hm...mar ni navadno (kravje) škodljivo?
Logiran
karlina
novinec
*
Sporočil: 17


« Odgovor #9 : ponedeljek, 27.08.2007 : 06:47:49 »

Super, potem pa bom z jogurtom nadaljevala, se pravi brez sladkorja.Probala mu bom dat kakega sadnega.Kolko pa?Eno žlico bo dovolj?
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.300


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #10 : ponedeljek, 27.08.2007 : 08:27:33 »

karlina, zanima me, zakaj na vsak nacin "sladko", saj je tudi sadni jogurt sladek?
Pa saj nimas otroka, temvec imas psa, torej ga temu primerno hrani.
Ne bo umrl, tudi, ce bo jedel samo hrano za pse, pa vmes tu in tam zlicko navadnega jogurta ali skute.
Pri tako majhnem psu lahko sama povzrocis prebavne tezave s takim eksperimentiranjem.

Res ne vem, ali se nekateri ne zavedate, kaj ste si pripeljali v hiso?
Logiran

karlina
novinec
*
Sporočil: 17


« Odgovor #11 : torek, 28.08.2007 : 08:16:04 »

Pom tisti žlički jogurta ga ni bilo konec, draga Jana.Tudi dojenčkom se postopama uvaja gosto hrano.Vsak pes je bitje zase in naš ni imel nikakeršnih prebavnih motenj, tako da drugič govori zase.Sem absolutno proti enolični prehrani.
Logiran
ka ty a
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.919


« Odgovor #12 : torek, 28.08.2007 : 16:01:05 »

Samo sladkor škoduje psu veš...Samo dala je dobro mnenje, ki ga je dobro upoštevati. Kot so napisali je navaden jogurt čisto dovolj.
Logiran
Rossy
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.658



« Odgovor #13 : torek, 28.08.2007 : 16:16:38 »

Karlina, če jaz kaj zastopim je Jana spraševala zakaj sladkor ali sadni jogurt, ki je tudi sladek!

Drugače pa pri nas dobijo občasno  probiotičen jogurt zmešan s hrano vsi - Pia in obe muci - jim je prava poslastica in do sedaj nismo imeli problemov.  Smiley
Logiran
little star
otrok do 14 let
*
Sporočil: 37


« Odgovor #14 : petek, 31.08.2007 : 15:45:39 »

Naša Pika ima tudi zelo rada jogurt...včasih dobi kakšno žličko..seveda le navadnega.Sicer pa se mi zdi, da se kupijo tudi prav pasji jogurti. Smiley

lp
Logiran
Strani: [1] 2  Vse   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  prehrana  |  Posamezne sestavine v prehrani  |  Tema: jogurt
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines