mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 29.03.2024 : 01:12:26

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  šolanje  |  Tema: Nadaljevanje šolanja
Strani: [1]   Dol
Natisni
Avtor Tema: Nadaljevanje šolanja  (Prebrano 5088 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
AlesKo
nekaj malega že vem
***
Spol: Moški
Sporočil: 130


« : nedelja, 26.08.2007 : 22:42:57 »

Imam psico bernsko planšarko, ki bo zdaj stara štiri leta. Osnovno šolo smo naredili zdaj pa razmišljam, da bi mogoče šli naprej v šolo in sicer da bi se šolala obrambo. Zanima me če ima kdo kaj izkušenj ali se psa pri štirih letih še da šolati in če so bernski planšarji sploh primerni za šolanje obrambe in kako takšno šolanje sploh izgleda.
Logiran
Igor-
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 91


« Odgovor #1 : sreda, 05.09.2007 : 10:20:00 »

Niso primerni.

LP
Igor
Logiran
apollo
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 516


WWW
« Odgovor #2 : sreda, 05.09.2007 : 12:20:05 »

Priporočam ti kakšen Rally obedience... Wink V tem bo psička sigurno uživala, sama panoga pa je zelo primerna tudi za večje in težje pse in poznam kar nekaj bernijev, ki se s to disciplino že ukvarjajo Cool... Drugače obstajajo tudi delovne linije berncev (Avstrija), ki jih šolajo tudi po IPO programu in so zelo uspešni.  Povprečni berniji pa za šolanje obrambe res niso primerni... sram
Logiran
Twayla
novinec
*
Sporočil: 2


« Odgovor #3 : torek, 09.10.2007 : 22:02:47 »

Zdravo! Tudi sama sem bila v podobni dilemi..
Sama imam psa pasme hovawart (ki je tako kot vaš malo težji, večji..) in sem se po BBh izpitu odločila za rally obidience. mi je zelo všeč, pes uživa, saj je nekakšna nadgradnja osnovne poslušnosti, le še bolj zanimivo je vse skupaj, saj so vključene drugačne vaje in pa predmeti kot so miza, gugalnica.. Fino je, ker je osnovni položaj ves čas 'poleg' in pes mora biti pozoren na vodnika. Toplo priporočam.
Logiran
Strani: [1]   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  šolanje  |  Tema: Nadaljevanje šolanja
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines