mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sobota, 27.04.2024 : 09:07:38

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o mačkah  |  zdravje mačk  |  Tema: Mikrosporija
Strani: 1 ... 3 4 5 6 7 [8] 9 10 11 12 13   Dol
Natisni
Avtor Tema: Mikrosporija  (Prebrano 52685 krat)
0 članov in 2 gostov pregleduje to temo.
moonbeam
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.289


« Odgovor #105 : četrtek, 14.08.2008 : 17:54:04 »

Eh... Vse vec je taksnih, ki si omislijo zivali, ampak niti slucajno ne smejo zbolet, ker potem niso vec vredne.  sama ze vec ne vem kako je brez tabletk, raznih maz in podobno. Pa kaj pol, samo da pomaga mojim srckom. Borili se bomo dokler gre. Smiley  Le kaj bi bilo, ce bi lahko tudi cloveka evtanazirali.  Eh, cloveska brezbriznost ne pozna meja...
Logiran
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #106 : četrtek, 14.08.2008 : 18:10:59 »

Sessa, mikrosporija ni taka reč. Imela sem jo tudi jaz. Razen srbenja ni bilo nič hudega in hitro se je pozdravilo. Mislim, da je bil tvoj strah bolj grozen od same bolezni.
Logiran
Tecka
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.256


« Odgovor #107 : četrtek, 14.08.2008 : 20:55:52 »

Heh moj znanec je staknil na bazenu glivice. Najboljše, da mu kar odrežejo nogo ali pa ga evtanazirajo Grin Cheesy Wink
Logiran
moonbeam
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.289


« Odgovor #108 : četrtek, 14.08.2008 : 21:33:41 »

Heh moj znanec je staknil na bazenu glivice. Najboljše, da mu kar odrežejo nogo ali pa ga evtanazirajo Grin Cheesy Wink
Logiran
moonbeam
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.289


« Odgovor #109 : četrtek, 14.08.2008 : 21:38:55 »

Ops  Roll Eyes

Heh moj znanec je staknil na bazenu glivice. Najboljše, da mu kar odrežejo nogo ali pa ga evtanazirajo Grin Cheesy Wink

 Tongue

Mikrosporije še nisem imela, jo je pa imela kolegica in je preživela  Wink 
Mislim pa, da so ljudje panični, ker ne vedo kaj dosti o tem. In ponavadi slišijo same grozljivke. Pomaga že, če se pogovoiš s kom ( hvala za tiste, ki so pripravljeni pomagat Wink ), ki o tem vedo malo več in takoj si olajšaš skrb za več kot pol. Potem pa ugotoviš, da to sploh ni tako hudo, da je huje, če imaš nadležni bronhitis in se te ljudje izogibajo ker hropeš kot osel  Grin
Logiran
Lissa
rad pišem
****
Sporočil: 311


« Odgovor #110 : četrtek, 28.08.2008 : 20:00:04 »

Jaz sem pa letos na morju prav pametno čohala neke mačke. Pridem domov in se mi pojavi flek. Tak rozkast z rdečo obrobo. In pokažem mami (ki je zdravnica) in ugotovi, da mam mikrosporijo. Je rekla nič hudga, sam, da svojih mačkov ne okužš. Ker je živali težje zdravit kot ljudi. Tako, da se trudim imet čim manj stika z živalmi. Flek mam pa prekrit z posebno gazo in mažem se. Sedaj mi je že skoraj izginil, moram pa še 1 mesec mazat.
Pri ljudeh ni to nič hujšega, je pa hudič če se maček od tebe naleze.
Mačke smo pa preventivno že vse okopali z nekim šamponom, ki ga je predlagala veterinarka, vsi so šli na pregled pod woodovo lučko, pa so negativni.
Tako, da če fašete, samo čim manj stika z živalmi.  Wink
(to je seveda pri ljudeh naše sorte bolj težko  Cheesy)
Lp
Logiran
Gargamel
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.064


« Odgovor #111 : petek, 29.08.2008 : 13:10:03 »

Jaz sem pa letos na morju prav pametno čohala neke mačke. Pridem domov in se mi pojavi flek. Tak rozkast z rdečo obrobo. In pokažem mami (ki je zdravnica) in ugotovi, da mam mikrosporijo. Je rekla nič hudga, sam, da svojih mačkov ne okužš. Ker je živali težje zdravit kot ljudi. Tako, da se trudim imet čim manj stika z živalmi. Flek mam pa prekrit z posebno gazo in mažem se. Sedaj mi je že skoraj izginil, moram pa še 1 mesec mazat.
Pri ljudeh ni to nič hujšega, je pa hudič če se maček od tebe naleze.
Mačke smo pa preventivno že vse okopali z nekim šamponom, ki ga je predlagala veterinarka, vsi so šli na pregled pod woodovo lučko, pa so negativni.
Tako, da če fašete, samo čim manj stika z živalmi.  Wink
(to je seveda pri ljudeh naše sorte bolj težko  Cheesy)
Lp


no, super   Smiley pravilno ukrepanje, pa ni problemov  Wink Le impresan kupi, pa peri svoje obleke ta cas z njim (dodas med mehcalec). Naj bi pobijal tudi glive.

Lp, Maja
Logiran
kocka
živim tukaj
***
Sporočil: 7.518


« Odgovor #112 : petek, 20.02.2009 : 12:36:25 »

A lahko vprašam še tule:
Missy (pes) ima na koncu gobca flek: rdeč, brez dlake, nepravilne oblike. Zadeva se je razvila izredno hitro - iz nič v velikost majhnega nohta in ogulilo se je v cca 2 dneh. Bili pri vetu, pod lučko ne sveti, naj bi bila ena druga glivica, ki jo dobi pes ko rije po zemlji, vendar mikrosporija ni izključena, saj dlaka ni šla na gojišče. Dobili Zooniton, saj naj bi bil učinkovit tudi pri tej drugi glivici, mažemo in čakamo kako se bo razvijalo.
Vprašanje pa je, ali lahko v primeru takega lokalnega mazanja z Zoonitonom zakrijemo sledi okužbe in bi v primeru, da stvari ne bi šle na bolje in da damo dlako na gojišče bil rezultat lažno negativen na mikrosporijo?
Kako hitro se v primeru okužbe z mikrosporijo pojavljajo nova žarišča?
Že po enem mazanju z Zoonitonom je flek postal krasne rožnate barve in koža lepa gladka - skratka zadeva deluje v pozitivno smer.
Zeankrat ima samo eno žarišče...
Hvala, hvala, hvala Smiley
Logiran
bonny
rad pišem
****
Sporočil: 440


« Odgovor #113 : sobota, 21.02.2009 : 09:49:44 »

Ali Zonitonate vsak dan?

Po mojih informacijah je tako. Po približno devetih Zonitonanjih naj bi se spore počasi nehale širit in bi se torej mesto zajezilo.  Mislim, da Zoniton ne prekriva spor (saj ob koncu terapije vse mačke še presvetimo pod lučko, če je vse ok), je pa vsekakor bolje, da kakšen dan ali dva pred naslednjim pregledom z lučko ne Zonitonaš.

Res je tudi, da lučka ni popolnoma zanesljiva pri ugotavljanju mikrosporije in ob nadaljnem sumu na njo toplo priporočam vzet dlako in jo dat na gojišče. Wink

V nobenem primeru mikrosporija ni noben bav bav. Smo jo tud mi imeli v jeseni, sama sem imela flekce na lasišču, pa smo vsi živi in noben plešast, zato kar pogumno pojdite čez to tečno štamfanje Zonitona po koži. Wink Smiley
Logiran
Tecka
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.256


« Odgovor #114 : sobota, 21.02.2009 : 14:35:21 »

Ali ni Zonitoniranje enkrat na 3 dni?
Logiran
helena
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.295


WWW
« Odgovor #115 : sobota, 21.02.2009 : 14:52:43 »

Po celem ja, po kliničnih znakih pa vsaj nekaj časa vsak dan. Ali vsaj z lamisilom po kliničnih znakih vsak dan.
Nekatere mačke zoniton bolj slabo prenašajo.
Logiran
vis in nox
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.797


« Odgovor #116 : sobota, 21.02.2009 : 19:39:03 »

So res neke glivice na pohodu, ki se na pasjih smrčkih zadržujejo. Kolegica je imela ta problem s svojim psom, dali so dlako na gojišče, celega so namakali v Zoniton, pes je pa velikosti Pegice. Hišo so trikrat razkužili, na koncu vse negativno.
Logiran
Gargamel
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.064


« Odgovor #117 : sobota, 21.02.2009 : 23:10:36 »

Ali ni Zonitoniranje enkrat na 3 dni?

odvisno koga vprasas   Smiley
Logiran
Tecka
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.256


« Odgovor #118 : sobota, 21.02.2009 : 23:22:43 »

odvisno koga vprasas   Smiley
Ja samo res, neka navodila so bila 3x na dan kopanje...
Logiran
helena
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.295


WWW
« Odgovor #119 : nedelja, 22.02.2009 : 09:39:14 »

Ja samo res, neka navodila so bila 3x na dan kopanje...

Čez tri dni pa mačka brez dlake......... Roll Eyes
Logiran
Strani: 1 ... 3 4 5 6 7 [8] 9 10 11 12 13   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o mačkah  |  zdravje mačk  |  Tema: Mikrosporija
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines