mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sobota, 27.04.2024 : 08:59:12

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o mačkah  |  zdravje mačk  |  Tema: Mikrosporija
Strani: 1 ... 4 5 6 7 8 [9] 10 11 12 13   Dol
Natisni
Avtor Tema: Mikrosporija  (Prebrano 52683 krat)
0 članov in 2 gostov pregleduje to temo.
Tecka
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.256


« Odgovor #120 : nedelja, 22.02.2009 : 13:24:42 »

Odličen način, da lahko mačko potem proglasiš za sfingo Cheesy Grin

Nisem mogla zadržat ... Wink
Logiran
kocka
živim tukaj
***
Sporočil: 7.518


« Odgovor #121 : ponedeljek, 23.02.2009 : 08:48:20 »

Uh, hvala vsem za odgovore Smiley.
No, vet je povedal, da prve tri dni po fleku zooniton vsak dan (da se sicer tretira na tri dni), ampak ker gre za eno lokalno (vsaj zaenkrat) okužbo, bi dal prve tri dni vsak dan, nato pa na tri dni.
Flek izgleda že bolje, mislim da ji celo kocine že spet poganjajo iz tega mesta (je kot ena stara baka z nekaj kocinami pod nosom Roll Eyes)
Ni novih žarišč, zato res upam, da gre za tisto rijemkotpujsznosompozemlji glivico Smiley
Logiran
Gargamel
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.064


« Odgovor #122 : torek, 24.02.2009 : 01:27:06 »

Ja samo res, neka navodila so bila 3x na dan kopanje...

je vec variant, prilagodis situaciji (odvisno koliko je zival fizicno ok, ali gre za nov flek, ali je pol macke mikrosporicne itd.). Zoniton/lamisil/oronazol/nekateri tudi tablete...skratka opcij in kombinacij je vec.
Logiran
kaalen
rad pišem
****
Sporočil: 254


« Odgovor #123 : torek, 28.07.2009 : 09:52:57 »

Hej punce,

ej hvala vam za izcrpne informacije in opis izkusenj z mikrosporijo. Sicer sem v mladosti dobila mikrosporijo od svojih sestric pa ko sem bozala neke potepuske macke, skratka veckrat in smo to pozdravili z kremami. Z mikrosporijo pri mackah pa se nisem imela izkusenj. Zadnjic sem dobila v zacasno oskrbo dve micici in mi je bilo receno da imata "ringworm", kar sem seveda najprej mislila da je neke vrste notranji zajedavec ampak sem po hitrem skoku na strica Googla izvedela da je to anglesko ime za mikrosporijo.

Sem implementirala nasvete od mazanja z kremo 2x na dan, kopanja z antifungicidnim samponom vsakih par dni, karantene in razkuzevanje bivalnega prostora in lezisc. Upamo da se hitro pozdravimo in najdemo nove domove za macici. Informacije sem posredovala tudi drugim volunterkam nasega drustva Best Friends Rescue.

Pa se eno vprasanje - je kdo uporabljal varekino na laminatu za razkuzevanje. Po neki spletni strani je varekina (bleach) mesana 1:10 zelo dobro razkuzilo, vendar me skrbi da bi to naredilo stalo na laminatu. Sicer sem narocila Virkol preko interneta ampak bo trajalo nekaj casa da ga dobim pa drag je ko pes.
Logiran
mamaF
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 9.066



WWW
« Odgovor #124 : torek, 28.07.2009 : 23:36:53 »

Kaalen, jat bi ti svetovala, da raztopino varikine najprej poizkusiš na enem manjšem delu laminata, ki je skrit (pod omaro, posteljo...), da boš videla učinek oz. tudi če se bi kaj čudnega zgodilo, ne bi bilo tako velike škode.
Čeprav po mojem laminat ne bi smel biti občutljiv na varikino (samo ugibam, ker ga nimam doma).
Logiran

Unikatne tablice in portretki
Barbara10
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 216


« Odgovor #125 : sreda, 29.07.2009 : 10:59:13 »

Mi razkuzujemo z varikino tudi laminat in zaenkrat ni bilo panike.
Logiran
drobižek
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 121


« Odgovor #126 : sreda, 05.08.2009 : 06:57:26 »

Jaz tla razkužujem z Asepsolom, ki se dobi v lekarni. Preprosto ga doliješ vodi, s katero pomivaš tla. Z raztopino lahko razkužiš sedežno, praskalnike, tla, pohištvo, uporaben je tudi za razkuževanje mačjih stranišč, kletk... Deluje na glive, bakterije in viruse.
Logiran
Linolej
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 77


WWW
« Odgovor #127 : sreda, 05.08.2009 : 07:49:59 »

Koliko pa ta razkužila kaj škodijo živalim? Jaz se namreč pri psu verjetno soočam s to grozo, pa me zanima kako zajeziti širjenje.
hvala!
Logiran
fižolova župca
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.076


« Odgovor #128 : sreda, 05.08.2009 : 08:20:53 »

Ni groza, so samo gljivice Wink
Naj leži na svojem ležišču, ki ga redno razkužuješ (tudi če pošpricaš vsak dan, ne bo škode), psu mesto kar večkrat na dan razkužiš, celega skopaš na tri dni. Po treh kopanjih so hudobne spore večinoma že mrtve, ponoviš še dvakrat, da je za ziher. Stanovanje tudi razkužiš na tri dni, pošpricaš kavče, blazine stolov itd., še posebej pa dele, kamor se redno pritisne (podboji vrat, pri izhodu ipd.). Razkužuješ tako dolgo, dokler kopaš psa (najbolje kar isti dan, da res pobiješ vse). Cunje in vse ostalo, kar je pralnega, tačas pereš z Impresanom.
Sicer pa tudi če jo fašete, bo samo flek ali dva (se ne razraste iz enega dneva na drugega) če boste le takoj začeli zdraviti. Te gljivice v 99,9% ne napadejo nič drugega kot kožo, stvar je bolj lepoten problem in zoprnija, trajnih posledic pa ti ne bo pustila. Daj si eno razpršilko razkužila na umivalnik in se malo pošpricaj, ko si prideš umit roke (po božanju).
Glej s pozitivne strani, boste imeli vse čisto, kot še nikdar. Wink Jaz sem enkrat razkuževalni postopek sprobala, se je sicer izkazalo, da panika ni bila potrebna, ti pa povem, da ni nič hudega. Nekaj zoprnega dela in to je vse.
Logiran
Linolej
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 77


WWW
« Odgovor #129 : sreda, 05.08.2009 : 08:47:41 »

Meni je veterinarka svetovala razkuževanje celega psa z Zonitonom enkrat na začetku, potem pa samo lokalno vsak dan. Uradna diagnoza sicer še ni postavljena, ampak ugotavljam da ima fleke tudi na gobčku, tako da je skoraj ziher da je mikrosporijo fasal. Načeloma sploh nisem paničarka, ampak tokrat me je pa malo s tira vrglo (še sama ne vem zakaj) in ja, stanovanje še nikoli ni bilo tako čisto.  Roll Eyes Zadnjič sem prostore pomila kar z Zonitonom, ki je tudi za razkuževanje prostorov, samo mora bit močna koncentracija, kar pomeni, da verjetno nisem pobila niti 10% zadev v stanovanju.
Problem imam pa dejansko s tem, da pes spi na postelji z mano, da si ne želi svojega ležišča. Seveda omejim prostor na en del ampak vseeno vsake 2 dni perem posteljnino, zdaj jo bom še s svetovanim Impresanom (dobi se ga v Mullerju, a ne?).
Še vprašanje. Potem ko stanovanje pošpricaš z Asepsolom, še posesaš ali pustiš da se posuši in je to to?

Najlepša hvala za nasvete. Zdaj upam, da me bo "psihoza" minila.  Smiley
Logiran
fižolova župca
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.076


« Odgovor #130 : sreda, 05.08.2009 : 09:01:54 »

Če posteljnino pereš na 90, impresana (Müller, ja) ne rabiš zlivat med mehčalec. Je pa fajn vse cunje prat s tem, ker so spore tudi na rokavih puloverjev itd., ki jih ne moreš kuhat. Razkužit po tleh je najbolje na tri dni, kolikor je razvojni cikel teh spor. Pod psa na postelji daj rjuho, ki jo vsak dan daš prat, ostalo posteljnino pa na tri dni. Saj bo hitro mimo, ko ti bodo rezultate gojišča poslali, boš ti že mrtvohladna, spore pa tudi Wink. Tla lahko pomiješ tudi z varikino ali pa z virkonom ali še nečim, ki učinkuje isto kot Virkon (mislim da je Ekocid).
Aja, najhitreje zbolijo nosečnice (ne pušča posledic otrokom, le tablet ne smeš jemat, samo s kremo mažeš), mali otroci, ljudje s sesutim imunskim sistemom. Če nisi nič od tega, se te po vsej verjetnosti sploh ne bo prijelo.
Moja prva mačka jo je imela, ko sem jo dobila - takrat nisem vedela kaj dosti o tem, sem pomila samo dvakrat z virkonom in še to niti slučajno ne tako temeljito, kot je tule opisano. Njej sem zadevo mazala in jedla je zdravila, ležala je pa povsod, le posteljno pregrinjalo sem parkrat oprala. Pa nisem dobila nič. Tudi ona je ozdravela in je zdaj tip top.
Logiran
Linolej
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 77


WWW
« Odgovor #131 : sreda, 05.08.2009 : 09:47:30 »

Super, najlepša hvala. Res.  Smiley
Nevednost je najhuje kar se ti pri takih stvareh lahko zgodi. Po netu pa krožijo različno "grozne" zgodbe.  Roll Eyes

Zdaj pa v boj za dokončno pokončanje teh sporic, pa karkoli so že.  Cool
Logiran
Mateja4
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 141


« Odgovor #132 : sreda, 05.08.2009 : 09:52:11 »

FŽ, ti si res en tak sonček.
Logiran
Linolej
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 77


WWW
« Odgovor #133 : sreda, 05.08.2009 : 18:29:37 »

Ja res.  Smiley Hvala.
Stanovanje je dezinficirano, psa to še čaka.
Imam pa eno čudno situacijo. Ko sem zlila impresan med mehčalec mi je v posodici za mehčalec ostala tekočina. Pa mi nikoli ne. Ni sicer roza kot mehčalec, pa vseeno. Je kakorkoli možno da mi je snov ostala v posodi?

Še nekrat hvala, pa hvala tudi za mnenja na to, tudi po moje, malo čudno zadnje vprašanje.  Tongue
Logiran
Linolej
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 77


WWW
« Odgovor #134 : sreda, 05.08.2009 : 20:42:04 »

Dejte prosim ignorirat moje blodnje.  Roll Eyes Verjetno se je samo posodica za mehčalec zamašila.
No evo, a vidite, kaj psihoza naredi pri sicer povsem zdravi babi?  Cheesy In to zaradi enih nevekolk-celičarjev.  Grin
Logiran
Strani: 1 ... 4 5 6 7 8 [9] 10 11 12 13   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o mačkah  |  zdravje mačk  |  Tema: Mikrosporija
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines