mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sobota, 27.04.2024 : 14:02:59

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o mačkah  |  zdravje mačk  |  Tema: Mikrosporija
Strani: 1 ... 5 6 7 8 9 [10] 11 12 13   Dol
Natisni
Avtor Tema: Mikrosporija  (Prebrano 52694 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
kocka
živim tukaj
***
Sporočil: 7.518


« Odgovor #135 : sreda, 05.08.2009 : 21:57:35 »

He, daj naslednjič impresan v plastično posodico in direkt v boben med perilo, in blodnje bodo izginile - puf Cheesy Tongue
Logiran
kaalen
rad pišem
****
Sporočil: 254


« Odgovor #136 : sreda, 05.08.2009 : 22:40:12 »

Nam gre dobro s to mikrosporijo. Drzimo karanteno, mazanje & razkuzevanje in po 14 dneh pri eni mucici ze dlaka nazaj raste pri drugi bo pa tudi kmalu. S kopanjem sem mogla (zacasno?) prenehati, ker mi je ena mucica dobila bronhitis.

Imam pa eno prosnjo... vcasih sem vedno imela nekaj synulox tablet doma za vsak slucaj ce je kdo zacel bolehati. Tukaj dol pa se tega ne da kupit direktno od veterinarjev (brez recepta/brez pregleda) in moramo to zrihtati od neke mackarne al pa zival dejansko peljat k veterinarju, kar pomeni vsaj 100$ ceprav je pregled 1 minuten in diagnoza jasna. Ce se ukvarjate z zapuscenimi zivalmi verjetno veste, da se take stvari dogajajo kar pogosto in je drustvo ze tako stalno tisoce dolarjev v minusu. Ce se prav spomnim synulox ploscica tabletk pride le nekaj evrov... bi lahko mogoce kdo doniral ostanke in jih poslal po posti da bi jih imela za vsak slucaj?
Logiran
Tecka
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.256


« Odgovor #137 : četrtek, 06.08.2009 : 01:37:10 »

Kaalen daj me dodaj na FB - Tamara Tecka in/ali mi pošlji naslov. Se ta trenutek niti ponesreči ne morem spomnit tvojega imena, da bi te dodala sram
Logiran
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #138 : četrtek, 06.08.2009 : 08:01:51 »

kaalen, piši mi prosim na ljubica.klancar(at)gmail.com
Logiran
Tecka
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.256


« Odgovor #139 : četrtek, 06.08.2009 : 10:24:37 »

10 komadov 250mg Synoluxa je okoli 6€. Ni nek hud znesek in kakšno škatlo vam bomo že poslale Wink
Logiran
drobižek
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 121


« Odgovor #140 : četrtek, 06.08.2009 : 16:12:33 »

Linolej, tudi pri nas smo imeli že mikrosporijo, pa ni nič hudega. Kuža naj takrat, ko razkužuješ prostor s špricanjem, ne bo v bližini, ker asepsol je močna zadeva in lahko pride do zastrupitve (poznam primer). Roke si razkužuj s spitadermom. Veliko sesaj. Jaz sem kar dvakrat dnevno. Kljub temu, da smo bili vsi člani družine v stiku z okuženo živaljo, se jo normalno dotikali, sem jo staknila samo jaz.
Logiran
Linolej
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 77


WWW
« Odgovor #141 : četrtek, 06.08.2009 : 18:38:45 »

No psihoza počasi popušča.  Cheesy Sesam vsak dan, razkužila sem psa in stanovanje, razkužujem obleke med pranjem in to je to. Zdaj ko vem, da sem naredila vse kar lahko, sem bolj mirna. Hkrati pa je bolj miren tudi moj Lino, ki mu že nekaj dni ni jasno kaj je narobe, zakaj ne sme lubčkat vseh ki jih vidi, zakaj ne sme po meni skakat in se igrat na postelji...  Undecided ...ampak se počasi tudi to izboljšuje saj se igramo pač malo drugače kot prej.  Tongue

hvala vsem za več kot koristne in dobrodošle informacije  Smiley
Logiran
helena
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.295


WWW
« Odgovor #142 : četrtek, 06.08.2009 : 18:39:00 »

Pri nas na radiu se vrti obvestilo, da je na celjskem pri brezdomnih mucah povišana obolebnost za mikrosporijo in da naj pazijo otroke.
Nimam sicer pojma, od kod jim ta podatek, pri naših celjskih začasnikih in začasnikih na splošno je letos mikrosporije bistveno manj kot lansko in predlansko leto.
Logiran
šnapi
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 407


« Odgovor #143 : četrtek, 06.08.2009 : 19:44:45 »

Obvestilo je bilo tudi včeraj na POP TV pri 24 ur in tukaj .
Logiran
kocka
živim tukaj
***
Sporočil: 7.518


« Odgovor #144 : petek, 07.08.2009 : 06:38:42 »

Mislim, da je bilo enako opozorilo na radiu tudi za kranjski konec.
Logiran
Linolej
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 77


WWW
« Odgovor #145 : ponedeljek, 10.08.2009 : 08:37:19 »

En teden zdravljenja pa na flekih dlaka že pogajanja.  Smiley Delni izzid iz laboratorija je: sterilno! Gojimo naprej.
A je to normalno za mikrosporijo, al smo kaj drugega uspešno pozdravili? Kaj mislite?

Logiran
Vixen
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.804


« Odgovor #146 : ponedeljek, 10.08.2009 : 08:45:06 »

Je normalno za mikrosporijo. Smiley Tukaj lahko pogledaš, kako se je cajtalo pri nas. Gojišče je bilo pozitivno šele 13. dan, ko je bil flek na nosu že skoraj zaraščen. Nalezel se ni pa nihče. Smiley
Logiran
Linolej
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 77


WWW
« Odgovor #147 : ponedeljek, 10.08.2009 : 09:39:27 »

sej se mi je zdelo, da bi bilo prelepo. Torej še naprej razkužujemo stanovanje in psa, pa je.  Smiley

Eno vprašanje, ali mogoče asepsol ubija še kakšne mnogovečceličarje kot so glive..ne vem, mogoče kakšno bolhico, ki zaide v stanovanje?  Roll Eyes
Logiran
TagTu
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.173


« Odgovor #148 : ponedeljek, 10.08.2009 : 12:22:32 »

Pri nas na radiu se vrti obvestilo, da je na celjskem pri brezdomnih mucah povišana obolebnost za mikrosporijo in da naj pazijo otroke.
Nimam sicer pojma, od kod jim ta podatek, pri naših celjskih začasnikih in začasnikih na splošno je letos mikrosporije bistveno manj kot lansko in predlansko leto.

Ni samo pri brezdomnih mucah, ampak tudi ljudeh in domačih mucah, ki pa imajo možnost raziskovanja zunanjega sveta....in gre za širše celjsko območje...sega najmanj do Mozirja. Opozorila bi pa še na to, da nekateri zdravniki ne prepoznajo bolezenskih znakov, kar pomeni, da tudi ne pošljejo ljudi na dermatologijo ali pa jim vsaj predpišejo ustrezno terapijo. To se je zgodilo mojim bližnjim in sem potem tako zasitnarila, da so muce peljali k vetu, ki je potrdil mikrosporijo in  so šli potem nazaj tudi k splošnemu zdravniku po napotnico za dermatologa (jo je dal, pred vetovo diagnozo pa ne), dobili kremico in ustrezne napotke za zdravljenje ter seveda kontrolo. Mucam je terapijo predpisal vet.
Logiran
miskica
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.338


« Odgovor #149 : ponedeljek, 10.08.2009 : 13:00:03 »

Pri nas na radiu se vrti obvestilo, da je na celjskem pri brezdomnih mucah povišana obolebnost za mikrosporijo in da naj pazijo otroke.
Nimam sicer pojma, od kod jim ta podatek, pri naših celjskih začasnikih in začasnikih na splošno je letos mikrosporije bistveno manj kot lansko in predlansko leto.


Helena, opozorilo so v petek pošiljali z ZZV Celje. Kot so navedli, naj bi veliko zdravnikov z njihovega območja poročalo o tem, da v zadnjem času obravnavajo veliko število primerov.
Logiran
Strani: 1 ... 5 6 7 8 9 [10] 11 12 13   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o mačkah  |  zdravje mačk  |  Tema: Mikrosporija
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines