mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 19.04.2024 : 20:53:42

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o mačkah  |  zdravje mačk  |  Tema: Mikrosporija
Strani: 1 [2] 3 4 5 6 7 ... 13   Dol
Natisni
Avtor Tema: Mikrosporija  (Prebrano 52600 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Drejči
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.862



« Odgovor #15 : torek, 02.10.2007 : 19:24:16 »

Mikrosporija ima raje ljudi s slabsim imunskim sistemom. V to skupino v glavnem spadajo otroci, ki imunskega sistema se niso povsem vzpostavili in starejsi ljudje, katerim ta sistem zaradi let ze pocasi pesa in pa seveda tisti, ki so sicer na visku moci, ampak imajo "sesut" imunski sistem.
Logiran

Moj cilj v zivljenju je...
...biti enako dobra, kot moji psi mislijo, da sem.

Nekateri pravijo, da sem pasja. Prav imajo.
aussie
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 93


« Odgovor #16 : torek, 02.10.2007 : 21:52:35 »

Rozalija, držim pesti, da bo hitro minilo!  Wink Drugače ti pa lahko dam Spitaderm za razkuževanje, ker ga ne rabim več.
Logiran
matejči
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 124


« Odgovor #17 : torek, 02.10.2007 : 22:02:39 »

Aussie, ga bo jutri dobila pri meni - že dogovorjeno Wink!
Logiran
nutella
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.808


« Odgovor #18 : torek, 02.10.2007 : 22:36:40 »

Ej, spitaderma ni nikoli preveč, Rozalija, ti si ga kar z obeh koncev naroči. Wink Pa ne se zapret v premajhen prostor, si domišljat, da vidiš mikrospore, in se paranoično špricat s spitadermom. Preizkušeno ne dobra ideja. Držim pesti, da boš čim bolj uspešna pri zdravljenju mirkosporije (zanimivo, da se meni skoraj vedno takole zatipka, zdaj vsaj vem, da ta redka veja dotične bolezni zares obstaja Wink).
Logiran
Rozalija
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 183


« Odgovor #19 : sreda, 03.10.2007 : 08:03:23 »

Ja, ja mirkosporija obstaja, he, he  Cheesy  Ja, ful hvala za takoj ponujeno pomoc, ne morem drucga rect! 

Nutella, tole me je pa res nasmejalo danes zjutrej: "Pa ne se zapret v premajhen prostor, si domišljat, da vidiš mikrospore, in se paranoično špricat s spitadermom. Preizkušeno ne dobra ideja."   Grin Se bom poskusila drzati nasveta!
Logiran
Nota
še malo sramežljiv
**
Spol: Ženska
Sporočil: 53


« Odgovor #20 : petek, 05.10.2007 : 18:24:01 »

Drejči - tiste tablete, ki so uničevala jetra so bile griseofulvin.
Je nekaj let nazaj, dokler ni na tržišče prišel Sporanox, kar nekaj mačk pokopal.
Mislim, da ga sedaj veterinarji - no vsaj tisti, ki jih jaz poznam - več ne predpisujejo. Niti ne vem če je še v prodaji.

Načeloma sedaj predlagajo sistemsko zdravljenje Sporanox + Zoniton, ker Lamisil/Canesten velikokrat ne primeta, še posebaj če gre za močno (in zastarano) okuženost.

Ne vem če je tole dovoljeno (Jana, če je narobe prosim odstrani ), ampak tule je povezava na stran, kjer so zadeve okrog mikrosporije  in zdravljenja čisto simpatično napisane .. http://www.pomurske-lekarne.si/si/index.cfm?id=1494.

Mi je pa poznan nutellin stavek o zaprtju in prividih .. Jaz sem na koncu videla spore in mikrosporijo še na moji kosmati koci ...

Logiran
Gargamel
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.064


« Odgovor #21 : petek, 05.10.2007 : 18:42:25 »


Mi je pa poznan nutellin stavek o zaprtju in prividih .. Jaz sem na koncu videla spore in mikrosporijo še na moji kosmati koci ...


...pa vse te srbi, pa vsak dan gledas na svoje roke pod lupo hehe. Ko sem zdravila mikrosporijo, mi je vsakic kri zaledenela, ko sem videla katerega od mojih mackov, da se je praskal po uhljih ali glavi (niso bili okuzeni in so bili loceni od ostalih). Ampak sem si in si še zdaj ponavljam, da je previdnost nazadnje le mati modrosti in da je preventiva bolje kot kurativa Smiley

Predlagam pa za predsednika takoj tistega, ki izumi razkuzilo za mikrosporijo brez vonja Cheesy Grin Potem ne bo problemov niti v zaprtih sobah Wink

Lp, Maja
Logiran
Gargamel
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.064


« Odgovor #22 : sreda, 12.12.2007 : 16:11:30 »

Tekočino Impresan (dodatek k mehčalcu med pranjem, ki pobije glive) se v Millerju ne da več dobiti. Niso imeli dovoljenja in je inšpekcija prodajo Impresana ukinila. Problem je v tem da je bil Miller baje edini uvoznik Impresana... Sad

Torej, ima katere izkušnje z kakšno podobno zadevo oz. ve kje drugje bi se Impresan dalo dobiti ? Oz. skogkatt - na google sem vtipkala besedo impresan in mi vrže ven miljon nekih nemških online lekarn, nekje je zadeva celo poceni (nekaj čez 3 eur). A lahko kaj prevedeš, ker niti ne vem a pošiljajo v Slo ali ne Smiley

Lp, Maja
Logiran
skogkatt
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.691


Dogs have owners, Cats have staff ;)


WWW
« Odgovor #23 : sreda, 12.12.2007 : 16:15:53 »

Ti mi kar pošlji in grem preverit Wink

Kaj pa Sagrotan? Spray ali kot dodatek mehčalcu. Tega imajo v Muellerju in ga jaz že dolga leta uporabljam. Sicer ne zaradi mikrosporije, tako na splošno. Pa niti ne vem, če učinkuje proti mikrosporiji!? Ve kdo?
Logiran

skogkatt
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.691


Dogs have owners, Cats have staff ;)


WWW
« Odgovor #24 : sreda, 12.12.2007 : 16:19:30 »

Aja v roku 1 meseca načrtujem izlet v Nemčijo, tako da lahko pogledam in če kdo kaj potrebuje (Frontline Spray, Impresan,...) dajte sporočiti Smiley
Logiran

Gargamel
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.064


« Odgovor #25 : sreda, 12.12.2007 : 16:35:45 »

Baje, da se v Millerju ne da dobit ničesar več kar bi pobijalo glive, ker nimajo dovoljenja.

Impresan:
http://www.brauns-heitmann.de/brauns_heitmann_1024/pressebilder/seiten/hygienemittel/hygienemittel.htm# in
http://www.kloppenburg.de/default.aspx?TY=2&ST=1&IT=3337&CT=478
pa še ene miljon jih je...upam da ni narobe, da sta linka tukaj  sram

Lp, Maja
Logiran
skogkatt
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.691


Dogs have owners, Cats have staff ;)


WWW
« Odgovor #26 : sreda, 12.12.2007 : 16:44:36 »

Prvi načeloma pošiljajo v tujino, samo se je treba za poštnino dogovorit. Drugi pa žal ne. Bom pa še pobrskala naokoli Wink
Logiran

Gargamel
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.064


« Odgovor #27 : sreda, 12.12.2007 : 16:47:48 »

Hvala ti  Kiss
Logiran
skogkatt
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.691


Dogs have owners, Cats have staff ;)


WWW
« Odgovor #28 : sreda, 12.12.2007 : 16:52:16 »

A v naših lekarnah pa nimajo tega Impresana oz. ne morejo naročiti?
Logiran

Gargamel
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.064


« Odgovor #29 : sreda, 12.12.2007 : 17:08:42 »

noup, nimajo...že tko recimo v večini lekarn (razen v centralnih) držijo samo en Asepsol. Sej sem tud že spraševala, če imajo kej podobnega, pa sem dobila negativen odgovor.

Lp, Maja
Logiran
Strani: 1 [2] 3 4 5 6 7 ... 13   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o mačkah  |  zdravje mačk  |  Tema: Mikrosporija
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines