mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sobota, 27.04.2024 : 09:26:06

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o mačkah  |  zdravje mačk  |  Tema: Mikrosporija
Strani: 1 ... 6 7 8 9 10 [11] 12 13   Dol
Natisni
Avtor Tema: Mikrosporija  (Prebrano 52686 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Gargamel
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.064


« Odgovor #150 : ponedeljek, 10.08.2009 : 14:30:14 »

Na spletni strani DZZŽ LJ najdete na to temo novico - Ali je preplah res potreben?.

Objavili pa smo tudi nekaj osnovnih informacij in napotkov in sicer pod vsebine - resnice o mačjih boleznih - mikrosporija.

LP, Maja
Logiran
helena
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.295


WWW
« Odgovor #151 : ponedeljek, 10.08.2009 : 16:27:43 »

ZZV Celje bomo v prihodnjih dneh prosili, da nam da tele podatke v številkah in za kakšen porast gre.
Pri prostoživečkah in njihovih mladičih, ki gredo v Celju vse vsaj na začetku čez moje roke, je mikrosporije bistveno manj kot lani in tudi predlani. Za celotno širše celjsko območje pa ne bi vedela.
Logiran
Tecka
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.256


« Odgovor #152 : ponedeljek, 10.08.2009 : 17:22:49 »

Lahko pa še javno povejo, da niso vsega krive mačke še šreden se začne gonja proti njim. Že vidim kam tole pelje... Undecided Lips Sealed
Logiran
Skuiki
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.758


« Odgovor #153 : ponedeljek, 10.08.2009 : 20:29:32 »

Lahko pa še javno povejo, da niso vsega krive mačke še šreden se začne gonja proti njim. Že vidim kam tole pelje... Undecided Lips Sealed

Ma, to so že zamočili, ker so vsi novinarji v prispevkih govorili dobesedno o mačji bolezni. Eh  Lips Sealed

Pozna kdo koga, ki dela za kakšen dovolj bran/poskušan medij in bi lahko spravil nekaj dejstev o mikrosporiji v članek?
Logiran
Linolej
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 77


WWW
« Odgovor #154 : torek, 11.08.2009 : 14:25:53 »



Na spletni strani DZZŽ LJ najdete na to temo novico - Ali je preplah res potreben?.

Objavili pa smo tudi nekaj osnovnih informacij in napotkov in sicer pod vsebine - resnice o mačjih boleznih - mikrosporija.


Jaz bi se zahvalila za tale dober članek. Priznam, da bi mi bila tale zbirka informacij v veliko pomoč pred 10 dnevi, ko je Lino dobil "sum mikrosporije". Informacije sem nato dibila, tudi z veliko pomočjo punc na forumu, ampak vseeno...če prebereš takoj, dojameš in reagiraš. Nimaš časa za paniko. Nevednost je res smotana zadeva.
Torej hvala in upam, da bodo ljudje to videli in se seznanili.

lp, Katja
Logiran
helena
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.295


WWW
« Odgovor #155 : torek, 11.08.2009 : 21:48:07 »

Tole je odgovor ZZV Celje, na vprašanje za koliko je porastla obolevnost z mikrosporijo, da je šlo v javnost to zlovešče poročilo, zaradi katerega je pri nas taka gonja proti prostoživečkam in tudi mačkam na splošno.
Ravno zdajle so oglaševali članek v reviji Celjan: "Mačja bolezen se širi po Celju."
In to zaradi enega primera več kot lani, s tem, da na veterini pravijo, da je pri njih obolelih živali bistveno manj kot lansko leto.

Spoštovana gospa ......,

pošiljam vam podatke o razširjenosti mikrosporije v naši regiji. Po Zakonu o nalezljivih boleznih je potrebno obolenje prijavljati, a se ta zakonska dolžnost v praksi ne izpolnjuje 100%.

Do konca leta 2008 so se prijavljale dermofitoze in mikrosporija ločeno, v letu 2009 pa spremljamo dermatofitoze skupno, pri navedenem povzročitelju tega evidentiramo in sicer pod šiframi od B35.0. do B 35.9.

V letu 2008 smo v obdobju od 1.1. do 31.7. zabeležili 21 laboratorijsko potrjenih mikrosporij pri ljudeh, dermatofitoz pa 337, v enakem opazovanem obdobju leta 2009 pa 22 mikrosporij in 344 dermatofitoz. Prijave prihajajo z zamikom, ker laboratorijska potrditev zahteva svoj čas; po prejetju prijave evidentiramo obolenje z datumom bolezni, kar pomeni določen časovni zamik zaradi laboratorijske diagnostike (kultivacija traja do 6 tednov). Zdravniki pa sporočajo, da opažajo več bolnikov z mikrosporijo in zato smo se na informacije iz terena tudi odzvali.

V priponki pa vam pošiljam še kompletno sporočilo, s katerim smo želeli ljudi opozoriti, kako bolezen preprečimo in pravočasno prepoznamo.

Lp, ...............


O številu poročanih obolenj s starni zdravnikov ni nobenega konkretnega odgovora, le, da se jim zdi, da jih je več kot ponavadi.
Logiran
ika
odvisnež
*****
Sporočil: 644


« Odgovor #156 : sreda, 12.08.2009 : 08:45:06 »

Ajaj...kako paniko zaženejo najprej v medijih, ljudje so pa še slabši ker so to po radiu slišali. Pri nas sosedje na polno razlagajo da so vsi psi in mačke hudo kužni in prenašajo neko novo bolezen:Smiley In ko jim hočem vsaj okvirno razložiti za kaj se gre in da to že obstaja ves čas kar so oni  še z veseljem božali tako pse in mačke, me sploh ne poslušajo.Verjetno zato ker nisem poročevalka..
Tako da res najbolje da mojega psa v kondom oblečem, da ne bojo cele Štore zbolele...
Logiran
kaalen
rad pišem
****
Sporočil: 254


« Odgovor #157 : sreda, 12.08.2009 : 10:51:34 »

Ah tak mnozicen preplah je cisto nepotreben... ko sem bila majhna sem preslatala vse kar je imelo 4 noge pa sem mikrosporijo dobila 3x in se to na takem mestu (hrbet) da ni mogoce da je bilo od zivali. Histerija folka pa jah... kva ces, o necem morajo cencat naokol, samo zalostno je da se to lahko hitro sprevrze v gonjo proti mackam.

Nase tamale so vredu kar se mikrosporije tice, pri eni so flekci ze cisto izginili in dlaka raste nazaj, pri drugi pa se je na nogicah pozdravilo se ji je pa se za usesi zacel delat nek cuden prhljaj tako da zdaj tudi to veselo mazem... ju je pa cisto sesulo od cepljenja in vsega hudega v "odvrzaliscu" (opomba: kvazi zavetisce z higiensko nemogocimi razmerami). Ena mi kaslja ko nora, druga pa ma izcedek iz ocke.
Logiran
Linolej
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 77


WWW
« Odgovor #158 : ponedeljek, 17.08.2009 : 09:32:11 »

Mi smo že 16 dan na razkuževanju ob le "sumu na mikrosporijo".  Smiley Vse je razkuženo in si upam zatrditi da tudi pobito. Poleg gliv, smo hkrati uničili tudi tiste bolšje popotnike, ki so se odločili obiskati naše kraje.   Wink
Imamo pa eno novo težavo. Na notranjski strani stegen in na golem delu trebuha so se kužku pojavile male krastice. Pa me zanima ali naj, preden obiščem veterinarja, krivdo zvalim na alergijo od trav ali obstaja kakšna možnost, da je to reakcija na mogoče Asepsol ali Impresan?
Psa to nič ne moti, ampak normalno pa tudi ni.   Shocked
Logiran
Linolej
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 77


WWW
« Odgovor #159 : sreda, 19.08.2009 : 14:00:43 »

Končno so prišli rezultati...mikrosporije pri nas NI bilo  Cheesy.
No, vsaj stanovanje je čisto in kuža razkužen.
Hvala vsem za pomoč!  Smiley
Logiran
Mateja4
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 141


« Odgovor #160 : sreda, 19.08.2009 : 14:13:46 »

Super, zdaj pa nadoknadite crkljanje in igranje in uživajte!!
Logiran
drobižek
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 121


« Odgovor #161 : sreda, 26.08.2009 : 20:40:43 »

Super!
Logiran
Ursssa
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 162


WWW
« Odgovor #162 : četrtek, 10.09.2009 : 14:42:47 »

Imam vprašanje. Ali je možno, da mikrosporijo dobi izključno notranja mačka, ki nima stika z zunanjimi živalmi?
Logiran
skogkatt
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.691


Dogs have owners, Cats have staff ;)


WWW
« Odgovor #163 : četrtek, 10.09.2009 : 14:44:39 »

Seveda, lahko jo na primer ti domov prineseš.
Logiran

Ursssa
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 162


WWW
« Odgovor #164 : četrtek, 10.09.2009 : 14:46:41 »

Krasno. Hvala.
Logiran
Strani: 1 ... 6 7 8 9 10 [11] 12 13   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o mačkah  |  zdravje mačk  |  Tema: Mikrosporija
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines