mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 28.03.2024 : 09:14:01

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o mačkah  |  zdravje mačk  |  Tema: Mikrosporija
Strani: 1 ... 8 9 10 11 12 [13]   Dol
Natisni
Avtor Tema: Mikrosporija  (Prebrano 52469 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
pridna
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.335



« Odgovor #180 : torek, 24.08.2010 : 21:48:52 »

Po navodilih: 1del Zonitona zmešaš z 50deli mlačne vode.

Ne, ne spiraš z vodo.

Logiran

Ustvaril sem si svoje mnenje. Prosim, ne zmedite me z DEJSTVI. (neznani avtor)
lafi
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 60


« Odgovor #181 : četrtek, 26.08.2010 : 00:59:12 »

hvala za odgovor Smiley
Logiran
Tecka
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.256


« Odgovor #182 : četrtek, 02.09.2010 : 16:38:42 »

Oki, mogoče katera od vas ve... Ena spora, ostali so preventivno za namakat. Pri mačkih vse jasno, samo pri psu se zatakne. Tudi na 2 dni ali je za pesjanko kaj drugače?
Logiran
frigga
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.577


« Odgovor #183 : četrtek, 02.09.2010 : 23:26:03 »

Nič drugače. Jst sem vse enako.
Logiran
Tecka
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.256


« Odgovor #184 : petek, 03.09.2010 : 08:35:43 »

Oki. Samo preverjam Wink
Logiran
Ayasha
novinec
*
Sporočil: 4


WWW
« Odgovor #185 : četrtek, 27.10.2011 : 21:20:27 »

mam par vprašanj...sicer sem celo temo prebrala, lahko pa da sem kej spustila in je že blo omenjeno...
No, pred desetimi dnevi sem bila v stiku z mačko, ki je imela mikrosporijo. Mačka je bila tudi v kletnih prostorih hiše, na vrtu... ni pa prišla v fizičen stik s psom, le z ljudmi. Danes se pojavijo flekci na moji sestrci, gre k zdravniku, ki potrdi okužbo in zvečer se znaki pojavijo tudi na meni (imam samo en flek za enkrat, blizu komolca).
Zanima me kolikšna verjetnost je, da je okužen tudi pes? Verjetno je najbolje da grem k veterinarju na pregled in ne čakam morebitnih znakov okužbe? Kakšna verjetnost pa je, da, če še ni, se okuži? Preventivni ukrepi so, da se ga čim manj dotikam, umivanje rok...veliko več pa tako ali tako ne morem narediti, ali pač?
Zdravnik je rekel, da ni panike, lahko se normalno živi Cheesy, sam zanima me, če je pametno iti npr. v pasjo šolo oz. če lahko okužim na tak način še druge pse al ni take panike, če si le zakrijem fleke.... Huh
verjetn glupa vprašanja...hvala za odgovore.. tole se res ni zgodil ob primernem času(sicer pa, kdaj je pa primeren čas za to Lips Sealed)sram
Logiran
fižolova župca
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.076


« Odgovor #186 : petek, 28.10.2011 : 12:08:12 »

JAz vidim spore povsod tekat, najbrž si tudi ti zdaj precej panična, ampak stvar je bolj kot ne 'kozmetična' bolezen, tako da ne se sekirat preveč. Prekrijta si s sestro flek s kakšno obvezo, ko pregleduješ psa pa daj gor rokavice. Ravno skače to ne okrog, je pa vsekakor smiselno dobro razkužit stanovanje (pomiješ tla in vse površine, ki se jih veliko dotikaš z Zonitonom ali razredčeno Varikino - kljuke na vratih in oknih, miza, razna držala, pisala ipd.). Tudi obleko, brisače in posteljnino se opere (kupiš Impresan v Müllerju), tekstil pa našprica (trikrat na tri dni razkuževanja je dovolj, vonj je pa grd). Za psa ne bo nič narobe, če ga preventivno na tri dni skopaš s šamponom proti tej nadlogi (v tem primeru ti ni treba k veterinarju, greš le po šampon), vmes ga kontroliraš, če je kaj fasal (tačke, okrog nosa in oči, trebuh,če je ležal v garaži)... Pazi še na brisače, krpe za roke... da ne preneseš svojih spor še ostalim članom. Če med tem razkuževalnim tretmajem enkrat spustita šolo pomoje ne bo nič narobe, več pa ni treba, sploh če se bo tebi in sestri vmes že lepo zdravilo.

Aja, če imate kaka mesta, kjer je bila muca zunaj posebej prisotna (terasa, predpražniki, vrtna garnitura z blazinami) nujno našpricaj z varikino, tkanine pa z Zonitonom, da ne nosite spor potem spet noter. Kako je z zimskimi temperaturami pa žal ne vem, mogoče kdo ve, ali spore uniči tudi mraz?

Sicer je pa tako - pred precej leti, ko nisem imala še nič kaj pojma o teh zadevah, sem si domov prinesla malo mikrosporično mucico. Njo sva pozdravile s tableti in mazilom, nisem pa nič razkuževala stanovanja niti sebe. Le robček sem vzela, ko sem jo mazala po glavici s kremo. Pa nisem zbolela - očitno je res veliko odvisno od imunskega sistema, eden faše, drugi pač ne. 
Logiran
Ayasha
novinec
*
Sporočil: 4


WWW
« Odgovor #187 : petek, 28.10.2011 : 19:20:16 »

Jaz se pa grozn kužna počutim!!! Undecided Lips Sealed
Bila pri vetu, pes bil pregledan z lučko in se videlo ni nič, res upam da njemu ne bo nič... Tongue
Bom ga pa s šamponom vseeno, za vsak slučaj.... Če bom ga dejansko vsak drugi dan oprala in to šestkrat ponovila bo dejansko v dveh tednih večkrat opran kot v celem sedanjem življenju Cheesy
Jaz ga prej nikoli nisem preveč umivala, saj je večinoma zunaj in mu to tudi ustreza, sem pa prebrala, da večkratno umivanja lahko škodujejo (ni več tako močna zaščita proti mrazu).. Je lahko kaj narobe potem zaradi tega? Zdej se bo ohladil kmalu... Undecided

Vsakogar ko vprašam mi drugače reče, tako da sem precej zmedena. Nekateri trdijo da ni nič narobe, da si brez problemov v stikih z drugimi, če si pokriješ fleke, drugi se obnašajo kot da je nalezljivo na pet metrov... Tole je grozno (izogibanje vsem živalim) in skorajda nemogoče. Verjetno se lahko prenese tudi na pritlikavega kunca? (upaaaam da ne) Pa konji in jahanje verjetno tudi odpadejo za nekaj časa, ne? Šele zdaj ugotavljam kako nemogoče je življenje brez živali Shocked
Logiran
maja01
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.095


« Odgovor #188 : petek, 28.10.2011 : 19:31:32 »

Obolela mesta si pokrij(ta), pridno jejta tablete, oz. se mazita. Psa lahko skopas z Oronazol samponom (tistim proti prhljaju za ljudi), ni ga treba v Zonitonu namakat, ce je bil negativen.
Prostore kjer je bila macka razkuzi, ravno tako operi vse svoje in sestrine stvari na max. temperaturi in dodaj razkuzilo za strojno pranje perila.
Mikrosporijo lahko dobijo tudi vse ostale zivali, vkljucno s kuncem.
Logiran
rava
živim tukaj
***
Sporočil: 3.641


WWW
« Odgovor #189 : petek, 28.10.2011 : 21:24:08 »

ko sem v kontaktu z zunanjimi, se že v avtu prešpricam s spitadermom, preden pridem v kontakt z našima dvema muckoma.
a spitaderm potolče te gobe ali ne?
Logiran
Ayasha
novinec
*
Sporočil: 4


WWW
« Odgovor #190 : ponedeljek, 07.11.2011 : 18:39:27 »

Kakšni so znaki okužbe pri psih(zanimajo me vaše izkušnje, tisti, ki jih imate)?Ob ustnici ima moj pes en del rdeč in napihnjen-ne vem kak bi temu dugač rekla-, si je to tut spraskal in se zdej po treh dneh manjša. V bistvu je neki podobnega že mel pred meseci, zato sem bla skoraj prepričana, da se je pač skraspal. Danes pa zasledim še en del cm stran od očesa, je sicer čist majhno pa suho, ampak je pa brez dlake. Bi to lahko bila to?? Cry Cry
Logiran
Strani: 1 ... 8 9 10 11 12 [13]   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o mačkah  |  zdravje mačk  |  Tema: Mikrosporija
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines