mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 29.03.2024 : 11:36:04

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Notranji organi  |  Tema: Sladkorna bolezen pri zivalih
Strani: [1] 2 3 4   Dol
Natisni
Avtor Tema: Sladkorna bolezen pri zivalih  (Prebrano 22730 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
kaja
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.951


Če ni ves moker in slinast ni pravi poljub! Wuf


« : ponedeljek, 07.06.2004 : 15:02:49 »

Danes je prijateljica po nekaj testih izvedela, da ima njena 10 letna psicka diabetes. Sele v cetrtek gre po nadaljne informacije v Ljubljano. Da bi lazje prebolela zadevo potrebuje kaksne nasvet. Torej, ce ima kdo izkusnje z boleznijo, s prehrano, z dajanjem inzulina...na dan z besedo! Smiley Sama sem sicer seznanjena z boleznijo pri cloveku, vendar nisem prepricana, ce poteka enako tudi pri psih. Zakaj bi bilo dobro, da bi psicko sterilizirala (to so ji namrec svetovali)? lp
Logiran

ARIEB
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.110


« Odgovor #1 : torek, 08.06.2004 : 16:43:20 »

Moja sestra je imela psičko LINO, tibetansko terierko, ki je imela menda celih 5 let sladkorno in je bila na injekciji  Cry Zaguljeno, res zaguljeno. Red in disciplina...
Vsako jutro ji je na vodi merila sladkor, na podlagi tega vsako jutro odmerila insulin in ji dala vsak dan injekcijo. Takoj potem je morala jesti, ker največkrat ni hotela, se je potem navadila samo iz roke, samo najboljše salame, hrenovke ipd. Kiss
Jedla je samo dietično hrano (Hill s za sladkorno, konzervo in brikete), drugo ni smela.
Sestra se je na vse skupaj navadila, a ko je psička pri 12 umrla, in je v njen dom pripeljala drugo AŠO, zdravo, se je ponovno spomnila, kaj pomeni zdrav kuža ...
Tudi na dopustu je bil vedno problem (hladilnik) ter transport insulina (hladno), ... Ni lahka in prijetna, a vseeno so lepo živeli dolga leta.

Pravilno so svetovali glede sterilizacije in naj se odloči. Sedaj nimam časa, a eč te zanima bom še par besed o tem drugič.

Prijateljica naj nikar ne obupa, vse bo super, samo reda in discipline se bo moraal držati in bo vse OK, če je psička drugače zdrava  Wink.
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #2 : torek, 08.06.2004 : 18:39:13 »

http://www.peteducation.com/category_summary.cfm?cls=2&cat=1579

http://www.vetmed.wsu.edu/cliented/diabetes.asp

http://www.pethealthcare.net/html/body_diabetes_mellitus_in_dogs.html

http://www.executec.com/diabetes.htm

http://www.thepetcenter.com/gen/d.html
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
kaja
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.951


Če ni ves moker in slinast ni pravi poljub! Wuf


« Odgovor #3 : četrtek, 10.06.2004 : 13:12:40 »

Hvala obema. Sem ji posredovala informacije. Danes gre k veterinarju in upam, da bo cim bolje opravila. lp
Logiran

lubica
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 25


« Odgovor #4 : četrtek, 11.11.2004 : 17:53:02 »

Moja psička Kali-čivava je stara 8 mesecev in pravkar se je gonila pri 7 mesecih, ker je imela zatečene seske sem jo peljala k veterinarju, kjer so mi rekli da gre za namišljno brejavost, vendar drugih znakov kot nabrekli seski ni imela. Potem me je naslednji dan kllical veterinarka domov, omenila sem ji namreč da moja Kali veliko pije in posledično tudi veliko lula, nesla sem ji urin in rekla mi je da gre najverjetneje za diabetes, vendar ni prepričana? Čez en teden imava pregled, kjer bodo opravili še več raziskav, moja Kali je se zelo mlada, in še ni imela mladičkov rada pa bi da to izkusi, zato me zanima če poled inekcij in sterilizacije obstaja še kakšno drugo zdravilo za diabetes? Tabletke ali kaj podobnega? In ali kdo pozna kakšnega strkovnjaka-veterinarja za diabetes?

p.s. zelo vesela sem tudi da obstaja hrana za kužate z diabetesom od Hill's kar sem zvedla na forumu, hvala!  Smiley
Logiran
kaja
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.951


Če ni ves moker in slinast ni pravi poljub! Wuf


« Odgovor #5 : četrtek, 11.11.2004 : 21:20:27 »

Ce gre res za sladkorno bolezen bi jaz na tvojem mestu ravnala tako kot bi rekel veterinar. Tudi psicki, zaradi katere sem odprla to temo so svetovali sterilizacijo, pa se lastnica zanjo ni odlocila. Povedali so ji, da je zaradi hormonov vcasih tezje uravnavati sladkor v krvi, zato svetujejo sterilizacija. V tvojem primeru, ko je imela psicka tudi navidezno brejost pa sploh!
Kar se tice zdravljenja: bolezen ni ozdravljiva, da se jo uravnavat s primerno prehrano in z injekcijami inzulina. Da bos vedela tocno koliko inzulina ji dajat bo mogla psicka dati skozi nekaj pregledov krvi, pa se potem bos doma sama morala glede na njeno prehrano, gibanje in pocutje uravnavat kolicino. Prosim, ubogaj veterinarja in daj skozi vse potrebne teste. Tvoja kuzica je namrec se mlada in lahko, da sploh nima diabetesa (samo urinski test je premalo zanesljiv).
Prijateljica je psicki dala pregledat kri le enkrat, potem pa se enkrat ali dvakrat urin. Psicka je kljub inzulinu slabela in na koncu sva jo midva s fantom peljala v Ljubljano, vendar je bilo zal prepozno. Prijateljica se je odlocila za evtanazijo. Cry Meni je bilo hudo kot, da bi slo za enega od mojih psov.
Zato se enkrat: ubogaj veterinarje, pa preberi si kaj o bolezni! Nanook je dala nekaj dobrih linkov. lp
Logiran

Teja
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.854


« Odgovor #6 : sreda, 30.11.2005 : 18:42:09 »

Zanima me ali na sladkorno kažejo še kakšni drugi znaki? npr. lomljenje zob, krempljev, nenormalno celjenje ran, mrena na očeh...

Ima kdo izkušnje?
Logiran
oliver
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 212


WWW
« Odgovor #7 : sreda, 30.11.2005 : 23:49:29 »

Teja
Katarakta na očeh je tipični znak, da ima pes diabetes. Včasih se to celo prej opazi kot drugi tipični znaki: več pitja in lulanja, hujšanje (ki seveda ne pomenijo samo diabetesa).
Kar se tiče celjenja ran, je seveda moteno oz.počasnejše.
Pri psih zdravljenje diabetesa ni mogoče s tabletami.

Lubica upam da je s psičko vse OK. Znaki ki si jih navedala, so lahko tudi pri gnojnem vnetju maternice.
LP K
Logiran
Primavera
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 600


« Odgovor #8 : četrtek, 01.12.2005 : 00:00:51 »


Oliver, kako se kažejo simptomi piometre na očeh? Je možno, da se vnetje preseli tudi tja? če npr. psica nima povišane temperatrure, je možno, da je vsaj začetna faza piometre vseeno prisotna?

 Smiley
Logiran
oliver
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 212


WWW
« Odgovor #9 : četrtek, 01.12.2005 : 00:14:59 »

Ne razumem!
Odgovorila sem na vprašanje Teje???!

LP
Logiran
Teja
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.854


« Odgovor #10 : četrtek, 01.12.2005 : 01:06:42 »

Teja
Katarakta na očeh je tipični znak, da ima pes diabetes. Včasih se to celo prej opazi kot drugi tipični znaki: več pitja in lulanja, hujšanje (ki seveda ne pomenijo samo diabetesa).
Kar se tiče celjenja ran, je seveda moteno oz.počasnejše.
Pri psih zdravljenje diabetesa ni mogoče s tabletami.

Lubica upam da je s psičko vse OK. Znaki ki si jih navedala, so lahko tudi pri gnojnem vnetju maternice.
LP K

Hvala ti za odg.
Gnojno vnetje maternice pri sterelizirani psički odpade, ali pač?
Po rani, ki se je celila skoraj en mesec (namesto 1 teden) sem postala malo bolj pozorna.
Pitje najbolj opažam na sprehodu- včasih se ustavi pri vsaki luži. OK, pomislila bi, da je pač žejna, ampak mi ni jasno zakaj potem Tayos pusti luže pri miru Tongue
glede oči- zdi se mi, da so bolj kot ne motne, Tayos ima kristalno čiste, Tori pa je imela isto motne-starost. Ne vem, mogoče postajajo bolj motne, ker gre počasi proti seniorjem (7 let)
Ni mi pa jasno lomljenje krempljev in odkruševanje zob.
No, saj nima sedaj vse polomljeno in odkrušeno, ampak za ''normalnega'' psa definitivno preveč. Dvomim, da bi ji primanjkovalo vitaminov.
Hujša nič, ješča je kot volk, zato zelo pazim koliko dobi Roll Eyes

razmišljam o krvnem testu Sad
Logiran
maja01
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.095


« Odgovor #11 : četrtek, 01.12.2005 : 08:27:46 »

teja - so ji maternico odstranili? Ce ne, je gnojno vnetje seveda mogoce.
Pregled krvi ni tako slaba ideja ...
m.
Logiran
ARIEB
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.110


« Odgovor #12 : četrtek, 01.12.2005 : 09:28:45 »

Citat
razmišljam o krvnem testu
To ti je najboljša odločitev, boš potem lahko mirno spala ali pa hitro ukrepala, če bo potrebno, za sladkorno ali pa kaj drugega. Poročaj Wink
Logiran
Teja
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.854


« Odgovor #13 : sobota, 10.12.2005 : 20:04:11 »

Kakšne so normalne vrednosti krvnega sladkorja pri psih?
enako kot pri nas?

oliver, pomoč prosim Wink
Logiran
Primavera
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 600


« Odgovor #14 : sobota, 10.12.2005 : 23:28:58 »

Oliver, kako se kažejo simptomi piometre na očeh? Je možno, da se vnetje preseli tudi tja? če npr. psica nima povišane temperatrure, je možno, da je vsaj začetna faza piometre vseeno prisotna?

 Smiley

Mislila sem takole: denimo, da psica zboli za piometro , je možno, da vnetni proces doseže tudi oko, ki postane vneto ali pa npr. mehur, ki blizu maternice. Seveda v primeru, če je za napredovano vnetje, ki ni še zdravljeno. Ker verjetnop prej pride do sepse, ni niti časa za kaj takega.
Logiran
Strani: [1] 2 3 4   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Notranji organi  |  Tema: Sladkorna bolezen pri zivalih
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines