mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 25.04.2024 : 22:34:29

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Notranji organi  |  Tema: Sladkorna bolezen pri zivalih
Strani: 1 2 [3] 4   Dol
Natisni
Avtor Tema: Sladkorna bolezen pri zivalih  (Prebrano 22815 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
moonbeam
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.289


« Odgovor #30 : ponedeljek, 18.08.2008 : 11:16:57 »

 Ah seveda. Do zadnjega diha se bomo borili. In ko pridejo k meni z vprasanjem, ce se zavedam , da Roki ne bo vec dolgo zivel, bi najraje usla na samoten otok brez pametnih, ki niti ne vedo, kaj pomeni imeti rad Rokija. Kako si me drznejo sprasevati kaj takega.  Cry se opravicujem za smetenje teme o Sladkorni, ampak danes mi je resnicno hudo Sad
Logiran
nyssa
rad pišem
****
Sporočil: 438


« Odgovor #31 : ponedeljek, 18.08.2008 : 11:32:34 »

Saj noben pes ne bo ''dolgo živel'', vsaj v primerjavi z našimi življenskimi dobami in res ne razumem, zakaj te sprašujejo kaj takega  Angry
Dokler je Roki tak, kakršen je,se nimajo kaj vtikovat. Ko ga pa imaš rada in se z njim trudiš.  In on ti to ljubezen vrača. Sladkorna gor ali pa dol, pes lahko živi čisto normalno do visoke starosti, dokler ima lastnika, ki se zanj trudi, tako kot se ti. In pika.
Rokiju pa  Kiss  Kiss  Kiss  Kiss  Kiss
Logiran
pokica
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 503


« Odgovor #32 : ponedeljek, 18.08.2008 : 12:57:27 »

Sladkorna gor ali pa dol, pes lahko živi čisto normalno do visoke starosti, dokler ima lastnika, ki se zanj trudi, tako kot se ti.

Se strinjam popolnoma. Vemo, da je sladkorna bolezen težka bolezen, ki za sabo lahko prinese vrsto posledic in komplikacij, kakor pri človeku, tako tudi pri psu. Vendar se z dosledostjo, da narediti ogromno in preseči vse nevšečnosti. Upamo vseeno, da le ne bo ta diagnoza, če pa bo že, pa verjamem, da se boste z njo in Rokijem boriti do konca. Držimo pesti!

Pa saj tudi človeka, ki ima diagnozo diabetes, ne pripravljajo na to, da bo vsak čas lahko umrl, tako da ne vidim potrebe, da bi se počelo, kadar zboli pes. Shocked

Logiran
moonbeam
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.289


« Odgovor #33 : torek, 19.08.2008 : 08:40:41 »

Ah...po 3 urah pri veterinarju in testih je diagnoza taksna: sladkorne baje nima, ceprav je glukoza malo povisana od spodnje vrednosti. Tezave smo nasli na ledvicah. Infekcija, ledvice nacete. Dobili antibiotik. Ceprav je Matko rekel, da smo to odkrili sele na zacetku, je zelo skepticen, ce bo kaksen ucinek, ker je Roki ze star. Bomo videli na kontroli naslednji teden. Ko bi le pomagalo...  Undecided
Logiran
Oxer
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 917


« Odgovor #34 : torek, 19.08.2008 : 08:47:05 »

Irina, Roki je fajter! Wink
Sploh pa ima doma mačkico, ki jo mora čuvat in to se zaveda.  Grin
Mi vsi držimo pesti in tačke, da boste čimprej spet zdravi.  Wink
Logiran
pudelj
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.450


« Odgovor #35 : torek, 19.08.2008 : 09:43:22 »

Boš videla, da se bo Roki pozdravil. Kaja pa mu pošilja en poljubček.
Logiran
moonbeam
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.289


« Odgovor #36 : torek, 19.08.2008 : 09:52:57 »

Hvala vsem za lepe zelje.
Pazite na svoj zaklad=kosmatinci  Kiss
Logiran
pokica
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 503


« Odgovor #37 : torek, 19.08.2008 : 10:46:45 »


Fino moonbeam, da diagnoza diabetes, le ni potrjena. Smiley
Logiran
tjasae
novinec
*
Sporočil: 4


« Odgovor #38 : torek, 02.09.2008 : 16:55:27 »

Se pravi če je moj pes izgubil tek (same kosti), veliko pije in hodi  na wc, je brez energije, ima eno bolezen ki jo povzroča klop(ne vem kako se imenuje, se opravičujem) ima lako sladkorno bolezen???
Logiran
tjasae
novinec
*
Sporočil: 4


« Odgovor #39 : torek, 02.09.2008 : 16:59:54 »

+(plus) zdi se mi da težje diha.
Logiran
tjasae
novinec
*
Sporočil: 4


« Odgovor #40 : torek, 02.09.2008 : 18:41:33 »

+ tresenje in mogoče povišana temperatura, elrahija ali nekaj tazga ima(bolezen od klopa)  SE OPRAVIČUJEM KER NISEM NAPISALA VSE NAENKRAT
Logiran
kaja
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.951


Če ni ves moker in slinast ni pravi poljub! Wuf


« Odgovor #41 : torek, 02.09.2008 : 18:57:56 »

tjasae, bo treba k veterinarju, da postavi tocno diagnozo. Pa cimprej! lp
Logiran

tjasae
novinec
*
Sporočil: 4


« Odgovor #42 : sreda, 03.09.2008 : 17:38:22 »

ničveč, diagnoza rak (bili pri veterinarju najmanj 3 krat zadnje 3 mesece a ga veterinar ni odkril, danes smo jo hoteli sterilizirat, da bi preprečili raka, a ga odkrili)  vseeno hvala za nasvet
Logiran
Jasi
midi
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 698



WWW
« Odgovor #43 : sreda, 01.10.2008 : 08:48:46 »

Pozdrav vsem v topicu sladkorna  Smiley
Hitri testi so včeraj pri veterinarju pokazali, da jo ima tudi naš PON - Don. Zvečer imava ponoven pregled, znani bodo podrobnejši rezultati krvi, včeraj pa je dobil tudi prvo injekcijo inzulina
Tako grem printat in brat vse like od Nanook
Arieb, če si tista iz agilityja (jaz sem ampak s tibetanci) se tudi priporočam za kak nasvet, nisem vedela, da je Lina imela sladkorno
Don je sicer "uradno" od mojega moža, ampak seveda v moji oskrbi
Vsekakor sem hvaležna za vsak nasvet kaj naj danes na pregledu še vprašam in na kaj naj bom pozorna
lp vsem, Jasi Wink
Logiran
Jasi
midi
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 698



WWW
« Odgovor #44 : sreda, 01.10.2008 : 08:50:52 »

Še dodatek, "zvilo" ga je v 10ih dneh, ponoči je lajal, da je šel lulat, več je pil, bil neprestano lačen in zraven hujšal
star je 10 let
Logiran
Strani: 1 2 [3] 4   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Notranji organi  |  Tema: Sladkorna bolezen pri zivalih
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines