mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 29.03.2024 : 12:06:32

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 10  |  Tema: Saluki - čvek
Strani: 1 [2] 3 4 5 6 7 8   Dol
Natisni
Avtor Tema: Saluki - čvek  (Prebrano 41768 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
spacewalk
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 240


« Odgovor #15 : torek, 14.06.2005 : 10:11:56 »

Meni so tudi salukiji fantastični, pred nekaj časa smo srečali krasno salukico v izoli in je bil naš fantič čisto iz sebe Kiss
Zanima me če ima kdo salukija, ki je lahko spuščen in mu odpoklic ne povzroča težav?
Logiran
gorazd
novinec
*
Spol: Moški
Sporočil: 46


« Odgovor #16 : torek, 14.06.2005 : 13:01:50 »

Točno tista salukica (verjetno je bila Awah) je bila povod za mojo zaljubljenost v salukije. Salukiji so menda kar bistri, niso pa ravno naklonjeni slepemu uboganju ukazov. Ubogajo bolj če to njim paše, ne ker tako zahteva gospodar. Naša Kira je sedaj v glavnem spuščena, saj vedno pridirja, ko se 10 m oddaljimo od nje. Ne delam si pa utvar da bo tako tudi ko bo večja. Jeseni gremo v malo šolo, pa bomo videli  Huh.
Logiran
vivian
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 43


WWW
« Odgovor #17 : četrtek, 23.06.2005 : 09:28:11 »

Pozdravljeni vsi zaljubljenci v Salukije...... Wink
Zelo me veseli da je vedno vec ljudi v Sloveniji  ki se odloca za to pasmo.
No naj povem da tudi z menoj zivi en prekrasen 6 mesecni Salukec ki slisi na ime Najib.Kot vem jih je v slo trenutno 23 od tega 3 samcki ,vendar so podatki nepravilni kajti z novim leglom Tine Kos(kolikor vem edina vzrediteljica v Soveniji)  se je stevilo salukcev sigurno  povecalo Smiley Smiley
Gorazd upam da se kdaj srecamo na Golovcu.Pri vzgoji teh krasnih bitjec pa velja potrpezljivost in veliko veliko neznosti.Gorazd ce te karkoli zanima .....ti z veseljem povem.Ravnokar z Najibom koncujeva malo solo , pa tudi prva razstava je ze za nama Smiley
lep pozdrav
Logiran
gorazd
novinec
*
Spol: Moški
Sporočil: 46


« Odgovor #18 : torek, 28.06.2005 : 11:14:12 »

Zdravo vivian
V leglu Tine je bilo 7 mladičev in kolikor vem trije ostajajo v Sloveniji (dva v Ljubljani). To nedeljo se nas je veliko srečalo na coursingu, štrije mladički in dve odrasli salukici.

Seveda imam veliko vprašanj, predvsem kar se tiče šole in vzgoje. Trenutno se še ukvarjajam z navajanjem na čistočo, pa kakšen sedi in prostor že poskušamo. Kako se Najib obnese v šoli? Pa že rastava! Jaz o razstavljanju še nisem premišljeval, naj najprej še nekaj kiolometrov po Golovcu naredi. Za srečanje na sprehodu sem pa vedno.
Logiran
vivian
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 43


WWW
« Odgovor #19 : torek, 28.06.2005 : 14:51:46 »

Gorazd pozdravljen....
No naj zacnem kar pri prvih dneh ...odkar je prisel Najib iz legla se je morda zgodilo samo dvakrat, da smo pobirali kakec.  Pa se takrat zaradi zdravstvenih tezav.Z luzicami pa je bilo drugace  :)obcasno so se luzice se pojavljale tja do 4 mesecev, zdaj pri sestih mesecih pa je popolnoma cist. Najiba smo vodili ven vsake pol ure in po vsakem panckanju in to takooooj drugace je bilo ze prepozno hehe.In seveda po vsaki hrani.Vedno je dobil kasen majcken posladek ce je lulanje in kakanje opravil zunaj.In seveda pohvalo z navdusenjem. Grin
No in ko je dopolnil  4 mesece sva sla v malo solo.Hja to s solo je pa tako....zavedati se moras da nimas nemskega ovcarja ali pudlja in morda border colija,kajti vsi te in se mnogi kosmatinci so nori na pribojlske.Pri Salukiju pa bos vec dosegel z igro in primerno motivacijo predvsem pa z veliko veliko potrpljenja Undecided Roll Eyes
Zelo zelo priporocam malo solo ,kajti tam ti predvsem razlozijo pravilen nacin vzgoje in sploh kako nasi ljubcki razmisljajo.Verjemi ,da je sola veliko bolj koristna za lastnike,malcki pa itak uzivajo v druzbi vrstnikov.Kar bi ti se svetovala je to da Kiro cimbolje socializiras tako z ljudmi kot kuzki ,saj si nihce ne zeli preplasenega ali celo agresivnega salukca.Meni in Najibu je to uspelo zelo dobro ,res pa je ,da Najib z menoj prezivi cel dan.
V soli si torej nismo delali utvar in tudi sama ne pricakujem da bi Najib obvladal razne trike.
Osnovne stvari kot so sedi prostor,odpoklic,pocakaj,fuj,pa nama ne delajo problemov.Vsaj doma in zunaj ne,v soli pa je bilo toliko lusnih kuzic da se je moj ljubcek veckrat naredil popolnoma gluhega......:O))
Sta tudi dve stvari na katire bodi pozoren sploh v teh prvih mesecih
1.pazi da ne pobira ali celo poje kaksnih stvari na ulici(moj mali smetarcek je staknil hudo vnetje crevesja)
2.cimvec primernih igrac ki jih lahko grize ,zaradi rasti zobkov.(da bodo cevlji in pohistvo celi)
3. bodi dosleden,vedno in v vseh stvareh in veliko veliko potrpljenja.
 Zavedaj pa se da mladi kuzki ne premorejo veliko koncentracije zato naj bo ucenje veckrat na dan po minutko.
No lahko bi razpravljala se ure saj se vsakodnevno naucim kaj od mojega Najiba in on od mene  Wink Smiley
Z veseljem ti odgovorim na vprasanja ali dileme.Kar konkretno vprasaj.
poljubcek Kiri od Najiba


Logiran
gorazd
novinec
*
Spol: Moški
Sporočil: 46


« Odgovor #20 : sreda, 29.06.2005 : 09:48:42 »

Živijo vivian

Kot bi opisovala mojo Kiro. Hrana je ne zanima kaj preveč, za kaksen priboljšek se prvič še potrudi, drugič je pa že vprašanje. Preden sem jo dobil sem se močno pozanimal o salukijih, pa tudi Tina Kos mi je veliko povedala, tako da na "dresuro" niti pomišljal nisem. Predvsem me je zanimal odpoklic, ker me Kira ne šmirgla. Pa seveda fuj, kajti večja kot je packarija na cesti, bolj jo zanima. Igrač imamo polno sobo, s kakci ni težav, lulanje pa seveda še ne gre, saj žal ne moremo biti cel dan z njo. Smo jo pa navadili na balkon in časopis. Trenutno se tudi borimo z vnetjem ušesa.

Me pa moti, da se Kira na sprehodu prav vsakemu ki ga srečamo priteče, se mu prilizuje, pa pusti božat. Kar po tleh se plazi proti njemu, maha z repom in hoče kar z njim odit. Če so to otroci še toliko bolj. Saj je v redu, da se ne boji ljudi, ampak včasih zgleda kot da jo doma tepemo in da komaj čaka da se jo kdo usmili. Kakšen nasvet?

Od kod pa je Najib? Verjetno iz tujine.
lp Kira in Gorazd
Logiran
vivian
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 43


WWW
« Odgovor #21 : sreda, 29.06.2005 : 17:38:55 »

Kira in gorazd:)
Prav lepo sem se nasmejala,ob prebiranju .....namrec tudi Kira je cisto podobna Najibu hehe no ja saj sta salukca.
Z odpoklicom je pa tako...kot ze vemo  da priboljsek ne uzge,torej poskusi z neko zanimivo igraco po moznosti da cinglja ali piska.Nikakor pa nesme biti ta igraca njej na raspolago doma,vendar samo za ucenje ali res zelo zelo veliko nagrado.Drugace igraco pospravi in naj jo dobi res samo takrat ko se ucita odpoklic,ali kaj drugega.Tako bo vedela da je igraca res pomenbna in nekaj posebnega.Najib se je tako naucil odpoklic.ceprav ne misli da to deluje ravno vedno in povsod:)
prvo pravilo pa je :nikoli ti ne teci za psom ,vedno naj on za teboj.Poizkusi nekje kjer jo mirno lahko spustis, kaksen ograjen park ali vrt.Poizkusi se ji tudi skriti in naj te isce.
Kar se pa prijaznosti tice in navdusenja nad ljudmi ,pa ti lahko svetujem samo to ...............Najib se je tega odvadil ko se je naucil FUJ in NESME. Zdi pa se mi da je s tem mocno povezana tudi hoja ob tebi(brez vlecenja)no in ko se bosta naucila te spretnosti bo tudi lazje z ljudmi in kuzki ki jih bosta srecevala.Naj ti pa povem da sedaj ko je Najib vsaj malo vzgojen in je se vedno zadrzal to prijaznost,mi veliko ljudi rece kako ima lep karakter in kako prijazen Saluki.Sicer nevem koliko Salukijev poznas vendar vedi da niso vsi tako prijazni in zaupljivi.Ce jo bos kdaj peljal na rastavo je to zelo pomenbno ,kajti ko ji sodnik pregleda zobovje in v Najibovem primeru tudi jajcka,morajo zaupati dotiku popolnega tujca.
Najib je stal je stal kot priliman in se pustil otipavati povsod:)
:)In seveda to tudi upliva na oceno.
Najibov ocka je iz Nemcije ,mama pa Italijanka.
do naslednjic.........
lp V&N
Logiran
gorazd
novinec
*
Spol: Moški
Sporočil: 46


« Odgovor #22 : petek, 01.07.2005 : 09:00:50 »

Hvala za nasvete. Danes tečem kupit kakšno posebno igračo, pa bomo probali. Še nekaj me zanima. Mladičke naj bi nosili po stopnicah, pa naj ne bi preveč skakali. Kiro po stopnicah seveda nosimo (IV nadstropje) na sprehodih se ji pa včasih kar malo utrga. Dirka in skače, da se bojim, da si bo polomila noge. Ali ji lahko tako dirkanje po gozdu škoduje? Predvsem mislim na kolke. Pa še to. Kako dolge sprehode delata. Mi gremo zvečer ko se ohladi ven kar za kako uro in ves čas dirja.
Logiran
vivian
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 43


WWW
« Odgovor #23 : petek, 01.07.2005 : 11:46:54 »

Ja res je ,zelo morata pazit na nogice in dokler bos lahko kiro nosil po stopnicah ti priporocam da ustrajas.jaz sem najiba nosila vse dokler me ni enkrat zagrabilo v krizu hehe vendar je imel takrat ze dobrih 15 kil.Salukci rastejo kot fizolcki zato so tudi nekoliko nerodni s svojimi dolgimi okoncinami,in tudi kadar gre za dirkanje ne poznajo mere in pozabijo na vse nevarnosti zato moramo lastniki poskrbeti  da se nasim ljubckom kaj ne zgodi.Mislim da zaradi kolkov ne rabis skrbeti,dokler sama od sebe teka kolikor pac rabi.Nikakor pa ne z njo na kolo.Saj bos tudi sam videl gdaj se utrudi in takrat je ni dobro se spodbujat,raje veckrat po malem.Sicer pa Salukiji nimajo kaksnih vecjih problemov na kolkih ,kot nekatire pasme recimo zaradi teze ali genskih okvar.Na splosno so zdravi kuzki pozoren pa bodi v poletnih mesecih na prepih,obcutljivi so tudi na klimo v avtu .moj Najibko je staknil unetje uckov.ravno danes greva do veterinarja.Na sprehode z Najibom hodimo zvecer 1-2 uri cez dan pa na krajse ,toliko za lulat in kakat,sploh sedaj ko je tako vroce.Ko je bil majcken pa smo ga vozili ven pogosteje za pol ure(bila je zima). Aha se to, ko bosta vadila odpoklic najprej pomigaj z igacko poklici jo potem pa polozi igracko na svoje prsi da ji bo dobro vidna.Ko pride do tebe jo zelo zelo zelo pohvali in se poigraj.Veliko uspeha:0)))))))))
Lep vikend V&N
Logiran
gorazd
novinec
*
Spol: Moški
Sporočil: 46


« Odgovor #24 : petek, 01.07.2005 : 13:52:47 »

Super. Hvala. Saj ti bi pa lahko šolo za salukije odprla Smiley
Logiran
galy
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 150


« Odgovor #25 : petek, 01.07.2005 : 14:00:28 »

Vidva kar pisita in razpravljajta Wink Se bomo mi (nekoc lastniki salukija?) se kaj naucili...
Logiran
vivian
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 43


WWW
« Odgovor #26 : petek, 01.07.2005 : 19:44:32 »

 Smiley Gorazd me veseli ce lahko na tak nacin pomagam.Sola za Salukce pa sploh ni slaba ideja  Roll Eyes Samo mislim da bi bilo bolj malo solarckov.
Te stvari se naucis v mali soli pa se malo jih prilagodis glede na karakter in izkusnje na lastni kozi Shocked))
Mislim da tukaj na forumu nebodo jezni ce naredim malo reklame oziroma pohvalim kd Krim tja sva namrec z Najibkom odhajala nabirat znanje.Vse vaditeljice so neizmirno prijazne in polne nasvetov.Predvsem pa imajo zelo pozitiven nacin solanja in zelo zelo
lep odnos do kuzkov.
Galy  Salukiji so zame nekaj najlepsega,sicer sem imela ze pred njim 2 kuzka in oba sta docakala lepo starost 16 in 12 let in oba imata se vedno prostorcek v mojem srcu.Salukiji so enostavno tako drugacni da se jih neda primirjat z dugimi .Ampak saj ves vsak kuzek je nekaj posebnega ,tisti ki je tvoj je itak najlepsi v danem trnutku.
 ;)V&N
Logiran
gorazd
novinec
*
Spol: Moški
Sporočil: 46


« Odgovor #27 : ponedeljek, 04.07.2005 : 10:09:14 »

Vivian, tudi midva s Kiro greva jeseni v šolo v KD Krim. Sem slišal veliko dobrega o njih pa še najbližji so mi (sedež imajo kar v mojem bloku). Rastejo pa tile salukci res kot konoplja. Ko jo nesem po stopnicah sem videti kar smešen, ko tiste noge štrlijo na vse strani Grin.
Logiran
vivian
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 43


WWW
« Odgovor #28 : sobota, 09.07.2005 : 06:51:51 »

Pozdravljen Gorazd in Kira Smiley
Super da gresta v Krimcka,se potem septembra kaj vidimo Cheesy
Najib  odhaja na dolge vroce pocitnice,in seveda mi z njim Grin
Tudi tebi in Kiri zelim lepo poletje,in veliko uspehov pri ucenju Smiley Wink
pozdravcke in poljubcek Kiri od Najiba Kiss
Logiran
dabur
novinec
*
Sporočil: 4


« Odgovor #29 : sobota, 23.07.2005 : 11:19:45 »

Pozdravljena lastnika Kire in Najiba,

prav navdušena sem bila, ko sem prebirala vajino pisanje. Smo namreč ponosni lastniki Kirinega bratca, prav tako salukija iz legla Tine Kos. Ime mu je Dabur. Vse kar sta napisala o salukijih, drži tudi za našega. Mogoče bi samo še dodala, da obožuje otroke. Sin (12) in hči (3) sta mu očitno tako prirasla k srcu, da v času njune odsotnosti cvili pred njunima posteljama. Naš Dabur je zelo poslušen kuža. V tem kratkem času, odkar je pri nas, smo ga naučili, da se odziva na ime, pride ko ga pokličeš in da ne kaka in lula v stanovanju (samo včasih). Imamo dobre pogoje, saj živimo v bližini gozda in travnikov, tako da lahko Dabur prosto teka naokoli. Pri tem pa zelo uživa Smiley.

Pa lep pozdrav iz Novega mesta, Mateja Smiley
Logiran
Strani: 1 [2] 3 4 5 6 7 8   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 10  |  Tema: Saluki - čvek
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines