mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sobota, 27.04.2024 : 17:01:25

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  o psih - razno  |  Pes v družini in gospodinjstvu  |  Tema: Parket, laminat in pes
Strani: 1 ... 3 4 5 6 7 [8] 9 10   Dol
Natisni
Avtor Tema: Parket, laminat in pes  (Prebrano 56002 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Cats
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.266


« Odgovor #105 : petek, 26.06.2009 : 21:46:28 »

Hm glede bambusa sploh ne drži. Imam ga doma v dnevni in pozna se vsaka mala zadeva. Ne samo od Albe, ampak celo od sesalca črte.
A daj no  Shocked Mene pa tip na zadnjem sejmu prepričeval, da lastniki velikih psov prav bambus postavljajo po tleh, ker da je tako trpežen - jaz kokoš pa res vsakomur verjamem  Roll Eyes  Tongue
Logiran
PikaPoka
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.073


« Odgovor #106 : ponedeljek, 29.06.2009 : 08:42:55 »

A daj no  Shocked Mene pa tip na zadnjem sejmu prepričeval, da lastniki velikih psov prav bambus postavljajo po tleh, ker da je tako trpežen - jaz kokoš pa res vsakomur verjamem  Roll Eyes  Tongue

Tudi meni vsi priporočajo bambusov parket prav zaradi živalc....zdaj pa res ne vem več, kaj naj dam po tleh. Bo kar navaden hrastov parket očitno prišel v ožji izbor. Undecided
Logiran
miskica
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.338


« Odgovor #107 : ponedeljek, 29.06.2009 : 08:53:27 »

Smiley Smiley Smiley Vsekakor vzem najtrši parket, kar se jih dobi. Midva imava takega, ki je bil že po enem tednu monterjev kuhinje zribsan, po letu in pol Pege pa je .....  Lips Sealed

Ploščice imam v opečnati barvi v stopnišču in se črne dlake sicer poznajo, ampak jih vsaj vidim in posesam. V pisarni jih imam v pepelnati barvi in tam se jih sploh ne vidi. Torej, kar se barve tiče, izbiraj po barvi živali, če hočeš/nočeš, da je dlake videt Smiley Kar se tiče umazanije pa sploh ni odvisno od barve, ampak od kvalitete ploščic. Jaz imam same take mat, kot kamnite, malo bolj grobe in nič svetleče. In so mi čisto OK za moje potrebe - lepo se pobrišejo, praha ni videt toliko, ker so mat.

Kdorkoli ti trdi, da to ali ono je super in umazanija/živali proof, nalaga  Roll Eyes Ker razen golega betona, na vsem ostalem se ti bo od tega ali onega poznalo  Tongue
Logiran
king-roy
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.907


« Odgovor #108 : ponedeljek, 29.06.2009 : 08:59:17 »

Jaz bom (ko bom velika in bogata in bom kupila hišo) definitivno najstrožje prepovedala parket v vseh prostorih,ki so dostopni mačkam in psom.

Mi imamo doma tik,ki je živi obup in je bil v tednu dni po končanih obnovitvenih delih (brušenje in lakiranje) že dodobra spraskam od mačk in psa.

Moja izbira za dnevni prostor bi bila definitivno ploščice imitacija lesa s talnim ogrevanjem.
Logiran
PikaPoka
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.073


« Odgovor #109 : ponedeljek, 29.06.2009 : 09:00:41 »

Parket bova imela samo v mansardi, tj. v spalnih prostorih, zato me, kar se tiče živali, to niti ne skrbi toliko, saj bodo, ko naju ne bo doma, sobe zaprte.

Ploščice bom vzela svetle mat, razen v ZOO sobi, kjer bodo v oranžni barvi.

Že zdaj se mi meša, kaj šele bo, ko bomo mogli izbrati Roll Eyes Tongue


Logiran
PikaPoka
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.073


« Odgovor #110 : ponedeljek, 29.06.2009 : 09:02:06 »

Citat
Moja izbira za dnevni prostor bi bila definitivno ploščice imitacija lesa s talnim ogrevanjem.

Sem jih zadnjič gledala v enem pasej dragem salonu v Mostah. Super lepe, me precej mikajo, samo cena ubija Smiley
Sem jih pa mislila pokombinirat z navadnimi ploščicami v dnevni sobi....
Zdaj čakam en izris, da vidim, če je sploh prebavljivo Wink
Logiran
miskica
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.338


« Odgovor #111 : ponedeljek, 29.06.2009 : 09:03:46 »

Pika, jaz sem ploščice, imitacija lesenih desk, kupila za v klet - jih imam kot obrobo drugim ploščicam. Sploh niso bile drage, ti javim, kje sem jih kupila. Greš lahko pogledat. Smiley
Logiran
bina
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.790


« Odgovor #112 : ponedeljek, 29.06.2009 : 09:05:23 »

Midva sva dala v kuhinjo laminat v vzorcu ploscic. Na hodnik laminat v vzorcu fuuul znucanih in spraskanih desk  Grin
V dnevno parket (hrast). V spalnico parket. V drugo sobo laminat. Psa in macek imajo povsod dostop. Sva pa vzela v zakup, da bo kje tudi kaksna raza in praska  Tongue zaradi tega psu ne bom preprecevala vstopa v sobe.
Logiran
PikaPoka
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.073


« Odgovor #113 : ponedeljek, 29.06.2009 : 09:07:33 »

Ja, saj tako sem mislila. Dnevna soba je/bo precej velika in zato, da razbijemo monotonost, si je najin arhitekt zamislil cca 2.5 x 2.5 m velik kvadrat sredi dnevne sobe, kjer bi bil parket, okoli pa ploščice. Ker parket ne pride v poštev, sem razmišljala o ploščicah v imitaciji lesa, pa sem videla res lepe ploščice, ampak skoraj 90 eur je kvadrat. Ker imava že tako precejšnje površine, morava vseeno malo gledati na budget!

Tjaša, sem vesela vseh namigov, pošlji Wink
P.S. Zakaj si jih dala v klet? Ti niso ok za bivalne prostore ali je kak drug razlog? Lahko tudi na mail Wink
Logiran
moonbeam
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.289


« Odgovor #114 : ponedeljek, 29.06.2009 : 09:08:16 »

Pika, ti kr fajn izberi, ker ko bo čas za naš izbor, jaz samo k tebi pokličem in preverim, kako stojijo stvari  Tongue Wink

Drugače sem tudi sama za ploščice in parket. Tu kjer sva v najemu, so v kopalnici bele, svetleče ploščice  Shocked Lips Sealed. Jaz vsakokrat, ko stopim noter, v luft pogledam.  Roll Eyes
Logiran
PikaPoka
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.073


« Odgovor #115 : ponedeljek, 29.06.2009 : 09:09:46 »

Midva sva dala v kuhinjo laminat v vzorcu ploscic. Na hodnik laminat v vzorcu fuuul znucanih in spraskanih desk  Grin
V dnevno parket (hrast). V spalnico parket. V drugo sobo laminat. Psa in macek imajo povsod dostop. Sva pa vzela v zakup, da bo kje tudi kaksna raza in praska  Tongue zaradi tega psu ne bom preprecevala vstopa v sobe.

Jaz žal bom zaprla mansardo, ker, čeprav mene ne bi motilo, je moj fant malo manj toleranten za take stvari.
Bosta imeli dostop do ostalih 200 kvadratov v bajti, vključno z največjo sobo, ki sem si ju priborila zanju in je samo njuna Smiley
Logiran
PikaPoka
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.073


« Odgovor #116 : ponedeljek, 29.06.2009 : 09:11:40 »

Pika, ti kr fajn izberi, ker ko bo čas za naš izbor, jaz samo k tebi pokličem in preverim, kako stojijo stvari  Tongue Wink

Drugače sem tudi sama za ploščice in parket. Tu kjer sva v najemu, so v kopalnici bele, svetleče ploščice  Shocked Lips Sealed. Jaz vsakokrat, ko stopim noter, v luft pogledam.  Roll Eyes

Joj moon, doktorirala bom iz tega sr***. In z veseljem delila moje izkušnje, ko boš potrebovala Smiley
Sicer pa itak vabljeni, ko bo končano Smiley

Ploščice iščem samo v mat izvedbi, toliko sem se naučila iz lastnih napak Tongue
Logiran
deteljica
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.357


« Odgovor #117 : ponedeljek, 29.06.2009 : 09:33:05 »

Jaz imam povsod laminat in kar se izgleda in obrabe tiče nimam pripomb. Po 11 letih, tonah peska  in 4 psih se ne pozna niti praska samo v kuhinji je čisto majhna vdolbinica, ker je kladivo padlo  z vrhnje omare ob enem renoviranju Roll Eyes
Me pa moti ker psom drsi in ker se vse sliši  Angry.
Pri starših smo imeli dva prostora v ploščicah - in se je vrhnja plast lepo poškodovala od krempljev, prav nič manj od parketa, drsijo kot laminat in kljub taknemu gretju niso moj tip podlage  Lips Sealed.

Priznam,da lkub cenenosti bi jaz imela po večini prostorov kar topli pod (zdaj je v otroških sobah in sem z njim zelo zadovoljna), če je le pohištvo tako,da ga ni problem odmikat za občasno menjavo novega (recimo na 10 let je dovolj). Nekoč sem videla tudi en drug material v tipu plastike,ki pa je bil bistveno bolj kvaliteten v raznih vzorcih zelo dobro imitiranih,samo tudi cenovno tudi enak zadevam,ki jih je imitiral  Grin. Žal ne vem kako se mu reče.
Logiran
kocka
živim tukaj
***
Sporočil: 7.518


« Odgovor #118 : ponedeljek, 06.07.2009 : 20:32:20 »

Ja, se strinjam, laminat je ful glasen in nekateri so elektrostaticni. Pri nas je OK dober hrastov parket in dobre ploscice / od tega ne bi nikoli odstopila Smiley Naravni materiali so yakon.
Kar se pa tice tiste plasticne imitacije ki jo omenja deteljica, pa sem tudi jaz ze slisala marsikaj dobrega - v sluybi smo imeli to yadevo v cajnih kuhinjah in je bilo kul -, samo cena je res ranga dobrih ploscic ali parketa. Sicer pa odlicno prenasa obremenitve in ga polagajo v zelo obremenjene prostore. Zal tudi jaz ne vem, kako se imenuje Sad.
Logiran
gina1
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 657


« Odgovor #119 : nedelja, 19.07.2009 : 12:11:38 »

Citat
Nekoč sem videla tudi en drug material v tipu plastike,ki pa je bil bistveno bolj kvaliteten v raznih vzorcih zelo dobro imitiranih,samo tudi cenovno tudi enak zadevam,ki jih je imitiral  . Žal ne vem kako se mu reče
... verjetno misliš PVC tlak oz. PVC talne obloge  Undecided , sem tudi sama že gledala ravno iz razloga ker imam parket , ki je že čist fuč ... no , sicer pravijo da bi se dal še enkrat zbrusit in polakirat , ampak se za to ne bom odločila.
Meni so te PVC talne obloge zelo všečne, prvič sem to videla v enem frizerskem salonu ( imitacija starega lesenega poda in če ornk ne pogledaš , sploh ne vidiš da ni pravi ), ko pa sem spraševala pri dobavitelju mi je pa tudi zagotovil , da ima doma 70 kg mastifa in da se nikjer nič ne pozna.
Imajo pa več variant - razne debeline ( po namenu in vzdržljivosti ) in nešteto imitacij .... je pa res da so cene nekoliko višje, ampak če je res tako vzdržljiv, potem se,  vsaj moje mnenje, splača dat malo več .
nekaj takega : http://www.incom-talne-obloge.com/talne-obloge-pvc/
Logiran
Strani: 1 ... 3 4 5 6 7 [8] 9 10   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  o psih - razno  |  Pes v družini in gospodinjstvu  |  Tema: Parket, laminat in pes
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines