mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 25.04.2024 : 14:56:10

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  o psih - razno  |  Pes v družini in gospodinjstvu  |  Tema: Parket, laminat in pes
Strani: 1 [2] 3 4 5 6 7 ... 10   Dol
Natisni
Avtor Tema: Parket, laminat in pes  (Prebrano 55987 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
bina
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.790


« Odgovor #15 : sreda, 16.06.2004 : 17:39:45 »

Pri nas ima Bero svojo posodo za vodo v bideju v stranišču. In na srečo je zelo čist (pravi salonski pes Cool) in ne pušča nobenih kapljic. Se sploh ne opazi, da kdaj pije.

Bina pa se je tudi navadila hoditi pit k Berotu (kadar je v hiši) in ko jaz slišim znani glas (pač tega pri Bini ni mogoče zgrešiti), tečem v stranišče in počakam, da se napije in jo potem obrišem, ker drugače bi nam naredila pravo poplavo (to pa mojim staršem ni všeč). Če pa jo pustim samo v sobi, ji pa ne dam nič vode. Pije preden jaz grem in pije potem, ko jaz pridem. Saj ni nikoli več kot 6 ur sama v sobi. Saj v pesjaku (kadar je tam) tudi ne pije vode (vidim po čisti vodi v posodi), ampak pije vedno, ko jo spustim iz pesjaka.

LP jana
Logiran
kaja
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.951


Če ni ves moker in slinast ni pravi poljub! Wuf


« Odgovor #16 : sreda, 16.06.2004 : 21:19:49 »

Ne vem kaj je slabse parket ali laminati?!!! Mi imamo oboje, parket v stanovanju, laminate v hisi, psom pa pod sklede podstavljam brisace, ker drugace zna biti vse mokro. No, saj mokro je vseeno, vendar brisace vsaj malo "popijejo" vodo.

Citat
Lahko kupiš take "prtičke" plastične, kot jih prodajajo za nas za na mize, jih majo tudi za pse. Da gor postaviš posode, pa se bo voda tam zadržala in te ne bo skrbelo za parket

Nikoli vec! Bagi je bila v nedeljo celih 5 ur sama (ubogo bitje Angry) in je od dolgocasja pozrla eno taksno podlogo. Jasno, da ne cele, ampak njene dreke in bruhce pobiram se danes. Zdaj izgleda, da se je zadeva pomirila, saj kolicina izlocenega ze skoraj presega pojedeno. Opica mala! lp
Logiran

sallys
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 422


« Odgovor #17 : petek, 18.06.2004 : 18:06:02 »

Boga Baget... upam, da je imela vsaj še kaj vode za poplaknit tisto zadevšno.Smiley

BTW meni se tudi sline po parketu cedijo- za sladoledom- Kaja!!!! Tongue

Sally žlampa vodo v kopalnici in to tako veselo, da pljuska vse do vrat.  Cheesy
Potem, ko neha s "pomivanjem" se s cedečim gobcem sprehodi po parketastem stanovanju! No kaj?!!! Packe seveda! Huh
In? Brišemo pa zraven smo veseli, ker imamo psa!
Včasih pije tudi z bideja, najraje pa iz kakšnih starih blatnih luž.
Pa na zdravje!
Logiran
fortuna
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.578


Obožujem vse kar je kosmato in na stirih tackah.


« Odgovor #18 : petek, 18.06.2004 : 18:20:15 »

No, jaz sem šla danes na pogovore v trgovine z laminati in parketi, pa so me potolažili da od par kapljic vode (očitno še ne vejo kako je to, če imaš doma psa z "žnablji" Grin) iz pasjega gobca se pa ja ne more parket/laminat dvigniti.

Ok, jaz sem čisto zadovoljna s tem. Grin Če bi me še malo prepričeval, bi mu rekla da mi naj to v garancijo napiše. Grin

Lp, Fortuna.
Logiran

Ce dolgo zivijo skupaj, se zivali vzljubijo, ljudje zasovrazijo.
maja01
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.095


« Odgovor #19 : petek, 18.06.2004 : 22:17:48 »

Pomoje te morajo bolj kot voda iz pasjega gobca, skrbeti pasji kremplji. Na parketu je Spela na drugem obisku pri mojih starsih pustila kar lep podpis. Sicer se pozna bolj na premazu (vosek in mogoce malo na laku), ampak malo je manjkalo pa bi naju mama ven vrgla...  Roll Eyes Hja, ce ji je pa sestra terarij s skakaci pred nos postavila.
Mi imamo laminat - po pol letnem trpljenju (kar ni prakticno nic) smo kar se trpeznosti tice zadovoljni, pa tudi vzdrzevanje ni zahtevno. Bolj tecno je, ker Speli na njem ful drsi in vcasih, ko za (pred) Kuno preibremza izza kaksnega vogala, samo cakam kdaj bo slisati kaksen bum, tresk, au... Tongue
m.
Logiran
fortuna
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.578


Obožujem vse kar je kosmato in na stirih tackah.


« Odgovor #20 : sobota, 19.06.2004 : 08:19:17 »

Maja, ravno zaradi krempljev kolebam med laminatom in parketom. Verjetno se bom odločila za laminat, ker bi se mi srce trgalo, ko bi Shiva delala praske po "draaaagem" novem parketu. Roll Eyes Laminat lahko pa tudi čez nekaj let zamenjam - je le bolj ugodna varianta. Grin

Hm, tudi mene skrbi tole drsenje po laminatu... Midve sva Shivino ravnotežje sprobali že na kar nekaj laminatih in vse je ok, če psica lepo hodi sama od sebe - brez, da bi jo morala jaz prijeti za ovratnico recimo, če ne se samo drsa s kremplji Grin ali brez da jo piči tažlehna in se spravi loviti mačke Roll Eyes...

Sicer pa predvidevam, da se je Špela že navadila laminata, moja pa bo morala ene parkrat treskniti ob steno, pasti po tleh, potem bo pa tudi ona bolj previdna. Upam. Grin Roll Eyes

Lp, Fortuna.
Logiran

Ce dolgo zivijo skupaj, se zivali vzljubijo, ljudje zasovrazijo.
kaja
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.951


Če ni ves moker in slinast ni pravi poljub! Wuf


« Odgovor #21 : sobota, 19.06.2004 : 10:16:38 »

Citat
Boga Baget... upam, da je imela vsaj še kaj vode za poplaknit tisto zadevšno.Smiley

Imela, brez skrbi. Zdaj je ze prerasla nore ideje o polivanju vode po 5 minutah samote! Grin

Citat
BTW meni se tudi sline po parketu cedijo- za sladoledom- Kaja!!!!

Ja, ja, saj ga dobis. Jutri v Portorozu, ce se velja! lp
Logiran

biscuit
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.179


« Odgovor #22 : sobota, 19.06.2004 : 12:33:01 »

Tudi naš Bis ko pije naredi celo poplavo Grin,tako da je mokro v kuhinji na ploscicah,v dnevni na parket Cheesy!!!! A se nam zaradi tega se ni vzdignil parket Wink,in se najverjetnje tudi ne bo Tongue
Logiran
maja01
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.095


« Odgovor #23 : sobota, 19.06.2004 : 14:21:23 »

Laminat lahko pa tudi čez nekaj let zamenjam - je le bolj ugodna varianta. Grin
...
Hm, tudi mene skrbi tole drsenje po laminatu...
...
Sicer pa predvidevam, da se je Špela že navadila laminata
Laminat je cenovno sigurno ugodnejsa varianta, je pa parket (ali ladijski pod) veliko lepsi na pogled. Kar se vzdrzevanja tice je laminat spet v prednosti - ga ni, ciscenje pa povsem nezahtevno (cunja, voda, cistilo, sesalec...) - ne rabi nobenega dodatnega mazanja. Kar se prask tice je prakticno neobcutljiv.
Bo pa Shiva na zacetku hodila bolj po krempljih  Grin ker dokler se ne navadijo, je obcutek vseeno malo cuden (zgleda).
Ja, Spela nima problemov, zabavo imamo le, ko se zverini lovita, pa se to bolj zaradi pomanjkanja prostora. Tisti zdrsi se vcasih (za zunanje opazovalce) koncajo precej smesno. Zaradi guzve imava zlozljivo mizo, ki ima na nogi sicer varnostni zatic, ampak pri umiku "iz boja" jo je Speli le uspelo dvakrat sesuti... Jasno, da nikoli ni prazna (no, k sreci gor ni bilo kozarcev ali kroznikov). Ali pa vcasih, ko sredi spanja kaj zaslisi in potem naredi prehiter start, takrat imamo malo drsanja, drugace je ok.
Drugace pa, ko bova nekoc renovirala zgornje nadstropje, bova dala po tleh plastificirano pluto (dnevna, spalnica, sobe...), klinker (kuhinja, predsoba) in keramicne ploscice (kopalnica)...
lp, m.
Logiran
fortuna
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.578


Obožujem vse kar je kosmato in na stirih tackah.


« Odgovor #24 : sobota, 19.06.2004 : 15:32:00 »

Maja01:
Citat
Laminat je cenovno sigurno ugodnejsa varianta, je pa parket (ali ladijski pod) veliko lepsi na pogled.

Maja, vem da je parket veliko lepši Grin in sem bila že zelo blizu da ga položim, toda en obisk pri sestri in parket oz lak je pod Shivinimi kremplji zelo trpel. Grin Shocked Roll Eyes pa z malo zverino sploh nismo bili dolgo notri... Roll Eyes Če si zamislim: cel "štuk" v novem stanovanju lepega, novega parketa, potem pa narišem gor še dva mačka in Shivo.... ki btw niti približno niso neki best frendi (so lahko skupaj, lahko ležijo skupaj, le eye contact-a ne sme bit Grin) potem se na hitro odločim za laminat. Grin

Malo se sicer bojim zaradi zdrsov psice, saj je bila operirana na kolkih in upam da ji laminat ne bo samo še bolj škodil. Huh Saj se bo menda navadila normalno hoditi. Pa ko bo videla da ne potegne "norenje", upam da bo bolj počasi hodila. Oče me je zafrkaval, je rekel naj Shivi obujem copatke s plastičnim podplatom, pa ji ne bo nič drselo. Grin Roll Eyes Ideja sicer sama po sebi ni slaba, le ni mi jasno če bi se moja psica premaknila za milimeter, ko bi imela na sebi copatke. Grin

Lp, Fortuna.
Logiran

Ce dolgo zivijo skupaj, se zivali vzljubijo, ljudje zasovrazijo.
fortuna
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.578


Obožujem vse kar je kosmato in na stirih tackah.


« Odgovor #25 : sobota, 19.06.2004 : 15:44:27 »

Maja01, še tole Grin:

Citat
Drugace pa, ko bova nekoc renovirala zgornje nadstropje, bova dala po tleh plastificirano pluto (dnevna, spalnica, sobe...),

Maja, a si/sta se že kaj pozanimala kako se obnese pluta pod 40, 50 in več kilogramskim psom? Meni se zdi pluta mehka, kljub temu da je plastificirana. Shocked Roll Eyes Se ne zna zgodit, da bi Špela ali v mojem primeru Shiva odnesla z vsakim krempljem delček plute? (Se že vnaprej skjuzmiram, ker o tem bolj malo vem, ampak vsak dan se učimo, a ne? Grin)

Lp, Fortuna.
Logiran

Ce dolgo zivijo skupaj, se zivali vzljubijo, ljudje zasovrazijo.
maja01
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.095


« Odgovor #26 : sobota, 19.06.2004 : 18:30:46 »

jah, saj ta najina pluta se ne bo polozena tako kamlu... (upam - zaenkrat je namrec Lukatov dedek v zgornjem stanovanju). Je pa po taki pluti svojih 10+ let skakala Lukatova setrka, in so tla kot nova... Tako da najbrz zdrzi.
m.
Logiran
fortuna
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.578


Obožujem vse kar je kosmato in na stirih tackah.


« Odgovor #27 : torek, 22.06.2004 : 08:30:19 »

Maja01, si me zelo "ogrela" za pluto Grin, toda po več dneh skakanja po trgovinah, visenja na telefonu, mi noben prodajalec le-te ni znal oz ni mogel garantirati, da bi pluta pod našo mrcino in dvemi z-vsemi-žavbami-namazanimi mačkami zdržala.

Laminat sem tudi črtala iz nabave, skupna odločitev je - parket. Grin Tolažba? Minimalno 2x brušenje v prihodnosti. Upam da ne tako bližnji. Roll Eyes

(Samo veliko bomo morali mižati, še posebno takrat, ko bo moje tri zverce pičila tažlehtna. Grin)

Lp, Fortuna.

P.S.: Še ena manjša prednost - vsaj pri kapljicah vode se ne bom toliko sekirala, da se mi bo vse dvignilo. Parket je za razliko od laminata lepljen + lakiran, pri laminatu pa baje če pride voda v spoje, se takoj "razcveti".
Logiran

Ce dolgo zivijo skupaj, se zivali vzljubijo, ljudje zasovrazijo.
maj-
gost
« Odgovor #28 : sreda, 23.06.2004 : 12:34:21 »

Mi imamo laminat in zaenkrat se trdno stoji-lezi. Je pa moja zverina Gala (veliki švicarski planšarski pes) imela v začetku probleme, ker ji je drselo. Se vedno pa ne maramo lesenih lakiranih stopnic. Tu tudi klobase izgubijo svoj šarm  Grin Grin. Vsak vecer me caka brisanje tal, ker pri nas ima voda najboljši okus v hiši...zunaj je menda ..bljak..
Logiran
bina
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.790


« Odgovor #29 : sreda, 23.06.2004 : 12:39:41 »

Fortuna, še naše izkušnje glede parketa in laminata:
- Bero ima skoraj 50 kg, ampak tako eksplozivno vstane, da na parketu in lesenem podu pušča zelo velike in globoke raze Lips Sealed Undecided
- Bina pa je bolj počasna pri vstajanju, nima take eksplozivnosti, zato tudi ne povzroča večje škode na parketu in lesu, čeprav ima 10 kg več kot Bero.

Vidiš, koliko škode ti bo psica naredila, je vse odvisno od nje.

Smo pa v stari hiši imeli pluto na tleh in moram reči, da se kremplji niso preveč poznali. Je pa možno tudi to, da je bila pluta stara že 15 let, ko smo psa šele dobili  Tongue.

Na laminatu psu bolj drsi kot na parketu in še slišijo se kremplji kar precej. Mi bomo leseni pod dali zbrusit šele takrat, ko ne bomo imeli več Berota. Ker prej se ga ne splača, ker bodo v enem dnevu spet črte od njegovih krempljev.

Lp jana
Logiran
Strani: 1 [2] 3 4 5 6 7 ... 10   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  o psih - razno  |  Pes v družini in gospodinjstvu  |  Tema: Parket, laminat in pes
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines