mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
nedelja, 28.04.2024 : 01:38:07

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  o psih - razno  |  Pes v družini in gospodinjstvu  |  Tema: Parket, laminat in pes
Strani: 1 2 [3] 4 5 6 7 8 ... 10   Dol
Natisni
Avtor Tema: Parket, laminat in pes  (Prebrano 56014 krat)
0 članov in 3 gostov pregleduje to temo.
fortuna
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.578


Obožujem vse kar je kosmato in na stirih tackah.


« Odgovor #30 : sreda, 23.06.2004 : 13:27:17 »

Citat
Vidiš, koliko škode ti bo psica naredila, je vse odvisno od nje.

Hm....upam, da bo mala bolj na easy, čeprav..... Roll Eyes Grin Grin

Lp, Fortuna.
Logiran

Ce dolgo zivijo skupaj, se zivali vzljubijo, ljudje zasovrazijo.
deteljica
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.357


« Odgovor #31 : petek, 02.07.2004 : 11:15:54 »

Drsi tudi na parketu, čeprav malo manj.
laminat je zelo zvočen, kar ti zna iti na živce.Idealna podlaga ne obstaja.
Psi so bili menda najbolj srečni na tapisonu, ta pa ima druge pomanjkljivosti.Glavna j ečiščenje , a ni tako grozno. rabiš še strojček za pranje in to je potem to.
 Topli pod je zelo poceni in ni zvočen in skoraj ne drsi, je poceni, lahko ga menjaš pogosto, kar je resnici na ljubo tudi treba, a je na videz"cenena " rešitev.
No mi smo se odločili za laminat. Dvignil se še ni, sicer pa se dobi nekaj za premazat reže in vzeti maraš najboljšega. V bistvu me moti ropotanje krempljev , ki je res grozno na glas. Na drsenje se pa psi navadijo, pazit moraš le mladičke. Kjer se največ igrajo, imamo še tepih in igrače mečem po stanovanju tako , da vedno padejo na tepih- sicer pa sploh čim manj.
Logiran
branka
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 8.174


« Odgovor #32 : sreda, 07.07.2004 : 08:58:50 »

...tudi naš pije iz sklede, ki je na laminatu, pa se zaenkrat še ni dvignil  Tongue Wink, in upam, da se tudi ne bo... Grin Cool
Logiran
maja01
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.095


« Odgovor #33 : sreda, 07.07.2004 : 09:29:03 »

dva (vsaj meni vsecna) prticka za pod skledo - www.ikea.at - fur Haustiere

http://www.ikea.at/PIAimages/34719_PE124877_S3.jpg

http://www.ikea.at/PIAimages/34718_PE124876_S3.jpg
m.
Logiran
Franka
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 187


« Odgovor #34 : četrtek, 29.09.2005 : 20:35:17 »

Mi imamo tudi v stanovanju laminat. Da ne bi bilo vse po tleh mokro smo rešili tako da ima pod posodico za vodo malo preprogico. Tako da se zmoči ona in jo lahko menjavamo.
Če pa mu med hojo pocurlja na tla pa preprosto s krpico obrišemo.
Res pa je da je imel tepihe veliko raje, kajti po laminatu mu drsi, toda se je že privadil in lepo teka po njem.
Logiran
EBRANKA
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 304


« Odgovor #35 : ponedeljek, 12.12.2005 : 10:49:56 »

Mene pa zanima, če ima kdo kakšne negativne izkušnje z laminatom... bi kdo znal povedati, če je velika nevarnost za displazijo zaradi drsenja?
Logiran
Primavera
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 600


« Odgovor #36 : ponedeljek, 12.12.2005 : 12:04:19 »


Izkušenj z laminatom sama nimam, ker mi je to poleg toplega poda najgrša možna oblika talne obloge. Po izkušnjah znancev, ki imajo laminat, psom zelo drsi in kar naprej se sliši tisto topotanje (kljub visoki ceni in tisti foliji alikajježe). Za mlade pse gotovo ni najboljše, če jim non stop spodrsava po nogami. Poleg tega je laminat še umetna zadeva, prepojena z umetnimi masami in zelo hladna. Bolje je investirati v parket ali ladijski pod, na katerem psi zelo radi poležujejo, ker gre za 100 natur les. Pa še relativno poceni je, da izgleda niti ne omenjam. Sem velik sovražnik laminata.

 Smiley
Logiran
mefisto
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 507


« Odgovor #37 : ponedeljek, 12.12.2005 : 14:20:17 »

Citat
negativne izkušnje z laminatom

Vse kar je povedala Primavera, razen to, da je meni laminat vizuelno všeč Wink

Imamo ga v nadstropju inropota, vidijo se vsi odtisi pasjih šap, pomivanje samo z vlažno krpo, voda al inezaželjena pasja lužica je smrt za laminat!

parket: slej kot prej ga bodo močni pasji kremplji opraskali, ne glede na kakovostno lakirano zaščito.

ploščice: pri nas odlična rešitev v pritličju, pod ploščicami je talno gretje, nad njimi pa na obremenjenih "pasjih poteh" Smiley umetna trava. Odlično za pse, ne spodrsava po ploščicah, ker so spodaj gumijasti čepki, lahko jo opereš, posesaš,... Mislim, da bi ti prišla v poštev tudi kot zaščita nad laminatom, da psu ne bo drselo.
Logiran
WildAngel
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 754


« Odgovor #38 : ponedeljek, 12.12.2005 : 14:41:11 »

Mi imamo pa ploščice povsod tam kjer se giblje Fabija ( no pa kakšen tepih čez), ampak smo jih imeli že veliko prej preden smo nabavili psa. Ja ji tudi drsi, če se zaženo z vso ihto k vratom terse, kjer vidi šetati mačka Shocked, ampak ni panike. zaenkrat ni biklo še nič narobe s kostmi, kolki itd.. je pa najbolj enostavno čistit, čeprav se dlake ful poznajo (imamo svetlega). Na ploščice se redkokdaj uleže (čeprav je spodaj ogrevano).

Sem pa tudi že ramišljala o tem problemu... itak, da je parket lepši, samo je tudi precej drajžji. mi imamo stopnice iz sp. v zg. nadstropje iz masivnega lesa - Fabija se tam ne sme gibati in je ene parkrat, ko se je prešvercala gor in smo jo mi napodili dol seveda, ful velike praske naredila! se pozna od krempljev ful, pa jih redno strižemo.

Jaz bi se odločila za laminat (kaj je pa razlika s toplim podom??), ker je poceni in se ne sekiraš tako zelo, če ti pes takoj naredi gor prasko.

v sobi, kjer imam mačke, imam pa itison. Meni je ful všeč, ker je prijetno, toplo, domače, tudi mačka ga mata ful rada, samo je pa to LEGLO SVINJARIJE. Rajši ne pomislim kaj vse je lahko notri. Pa imaš pomoje lahko še boljši sesalce, pa ti ne pomaga kaj dosti - sploh če imaš živali na njem - je pa res, da se svinjarijo ful manj vidid Wink
Logiran
WildAngel
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 754


« Odgovor #39 : ponedeljek, 12.12.2005 : 14:42:37 »

Citat
Bolje je investirati v parket ali ladijski pod, na katerem psi zelo radi poležujejo, ker gre za 100 natur les. Pa še relativno poceni je

pomoje je pa daleč od tega, da je poceni...sploh, če ti ga v 1. tednu pes opraska...
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #40 : ponedeljek, 12.12.2005 : 16:38:42 »

Tepihe, tapisone, itisone pri nas cistimo s posebnim strojem. Zelo fajn spuca vse skup.
Sicer sem pa popolnoma za laminat in/ali topli pod oz. ploscice s talnim gretjem spodaj. Parket SPLOH ne pride v postev, je z njim samo sr*nje.
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #41 : ponedeljek, 12.12.2005 : 16:49:14 »

Aja, se to, meni je vizualno parket vsec, samo ko sem se malo zanimala o zadevi, vidla slikce, material in tako naprej,... delajo laminat (al je pa topli pod, saj ne vem), ki izgleda cisto kot parket, minus vsa tista preseravanja z lakiranjem, posebno plato al kaj je ze itd.. Tak da ce bi jaz izbirala, kaj bi imela po tleh, bi bil to laminat ali pa ploscice s talnim gretjem. Vendar mi je skor bolj simpaticen laminat.
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
Lilit
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.364


« Odgovor #42 : torek, 13.12.2005 : 10:59:37 »

Jaz sem se ful bala, da bo pes opraskal parket doma... pa zaenkrat, moram trkat, ni od pasjih krempljev niti ene praskice.
Je pa res, da dosti divja zunaj in si kremplje obrusi.
Logiran
LuncaPunca
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 203


« Odgovor #43 : torek, 13.12.2005 : 11:22:27 »

Mi imamo parket, ki so ga pred dobrim letom na novo polozili, pa so taksne praske gor, da to ni za govorit.  Lips Sealed Zdaj, ko pocasi opremljamo drugo, novo stanovanje, smo se odločili za laminat. tudi, ce bo opraskan, se ne bom tolk sekirala. Ga je tudi precej lazje zamenjat ipd. V hodniku pa bomo imeli ploscice s talnim gretjem.
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #44 : torek, 13.12.2005 : 11:25:15 »

Ja, pri kolegici so se nevemkako dolgo zaj.... s parketom, potem ga je pa pes v parih dneh spraskal. Obup no.
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
Strani: 1 2 [3] 4 5 6 7 8 ... 10   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  o psih - razno  |  Pes v družini in gospodinjstvu  |  Tema: Parket, laminat in pes
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines