mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
nedelja, 28.04.2024 : 06:24:30

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  o psih - razno  |  Pes v družini in gospodinjstvu  |  Tema: Parket, laminat in pes
Strani: 1 2 3 [4] 5 6 7 8 9 10   Dol
Natisni
Avtor Tema: Parket, laminat in pes  (Prebrano 56023 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Franka
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 187


« Odgovor #45 : torek, 13.12.2005 : 21:36:56 »

mi smo nedavno dali laminat po tleh. prej smo imeli tepihe. laminat kužata nič ne moti, res da mu malo drsi in da prav smešno začne kopat ko huče hitro zalaufat... to da je pa laminat mrzu pa čisto drži, mi smo težavo odpravili s tem da ma v vsaki sobi preproge kjer se lahko uleže če hoče... Itak pa večino časa preživi na posteljeh, sedežni in njegovem fotelju.
Logiran
damayanti
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.361


« Odgovor #46 : torek, 13.12.2005 : 22:28:37 »

Kako se že  imenuje tist lak za parket  , ki naj bi bil    bolj odporen na razno razne incidente?
Logiran
rem
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.248


« Odgovor #47 : sreda, 14.12.2005 : 09:49:08 »

Mi smo pred štirimi leti brusili parket in ga polakirali z enim lakom domače proizvodnje , bela škatla z modrimi črkami, Ideal ali nekaj podobnega, srednji cenovni razred, se dobro drži, bistvo ni v laku ampak v kvaliteti parketa, trši je les manj bo prask- nohte pesjanom je pa tudi treba strižit Smiley, če jih slišiš, kako praska, ko hodi po parketu
Logiran
damayanti
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.361


« Odgovor #48 : sreda, 14.12.2005 : 11:30:36 »

pri nas  že čaka.  Hrastov parket(  domača proizvodnja)....  bomo ga pa verjetno polagali  tam nekje  januarja/ februarja(  če nas  parket majster  spet ne bo nat***il).  Mi pa  vsi  govorijo  , da  je  poanta  v laku....  naj bi imel neka  posebna  vlakna Undecided... zato pa  sprašujem  .
Krempli  so pa pri nas  kar  znucani Cool,  jih ni  treba  kaj  dodatno  ščipat(  mogoče malo  pozimi).
  je pa Damč  naredil masaker  na  ladijskem podu(  v pisarni)... čeprav  niti ni  toliko  njegova  krivda....  ker  je  pod  bil položen  z namenom , da  gre še    talna  obloga  čez...  pa  še  smrekov je Tongue... ko je  prigonil  notri  za  žogico   je  kar  zakopal.....  res  je  čisto  fertik  zadeva  in to  v  dobrem letu in pol. Lips Sealed
Logiran
rem
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.248


« Odgovor #49 : sreda, 14.12.2005 : 12:24:36 »

Hrast je med najtršimi parketi,če je pa še domača proizvodnja, veš kaj imaš, mislim,da ne bo panike,da se bo kar dobro obnesel Smiley,kakšna praska pa sigurno bo, to smo pa s peseki v zakup vzeli Wink. Ko pridejo na obisk kolegice,ki nimajo psa se vedno najprej v parket zapičijo, ker mislijo,da bodo zagledale eno spedway stezo čist razrito, Shocked potem pa kar malo bolj pozitivno gledajo na psa, pa tud na obisk nas povabijo Grin
Logiran
Bela01
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 706


« Odgovor #50 : četrtek, 15.12.2005 : 13:58:37 »

Zgleda da imamo mi s tem praskanjem kar precej sreče. Imamo tako laminat kot parket  Wink in ni na nobenem gor prask. Pa Bela kar dosti po njem nori, res pa je da ima kremplje čisto znucane  Smiley.
S fantom pa si tut delava stanovenje v katerem bo hrastov parket (tudi domače proizvodnje). Jaz mislim, da ne bo sile. Ker tudi pri njegovih starših je leseni pod po tleh pa še ni videt prask od Bele. Pa ni ravno balerinca Smiley

Ko pa že govorite o pitju vode - ko jaz svojo slišim tankat vodo mi je že vse jasno kak bo zgledal hodnik od kopalnice do kuhinje in potem še pol kuhne. Pa ima v kopalnici pod podoso coto pa nič ne pomaga. Če bi hotla da bi pomagalo, bi se mogal bela "odcedit" tam - torej malo tam počakat in prežvekat tisto vodo v goflji. Ne pa kot rešilec, da ja ne bo kaj zamudila hitro nazaj v sobo, vmes pa žveka in curlja  Grin
Logiran
smrcek
rad pišem
****
Sporočil: 263


« Odgovor #51 : sobota, 28.01.2006 : 10:37:09 »

Tole z žvekanjem in curljanjem je tudi nam zelo dobro znano.  Cheesy Grin
Bog ne daj, da bi kaj zamudu. Roll Eyes
Na našemu laminatu ni nobenih poškodb od peseka,
je mrzel kar rešujemo s tepihi, kužatu res drsi
in zakoplje ko hoče koga pozdravit, je pa enostaven za čiščenje.

Mene pa zanima kakšne stene maste tisti, ki imate samce.
Izcedek iz prepucija našega kužija namreč krasi skoraj vse stene
in pohištvo kjer se lohka nemoteno otrese  sram
Logiran
rem
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.248


« Odgovor #52 : sobota, 04.02.2006 : 18:21:27 »

Mene pa zanima kakšne stene maste tisti, ki imate samce.
Izcedek iz prepucija našega kužija namreč krasi skoraj vse stene
in pohištvo kjer se lohka nemoteno otrese sram


Pri nas imamo že drugega samca, prvi je sicer imel malo težav,vendar jih je vet odpravil,  oba smo pa po sprehodu obrisali po tačkah in lulčku, tako,da po stenah ni nič opaziti. Smiley
Logiran
rožica
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 420


« Odgovor #53 : sobota, 04.02.2006 : 18:45:12 »

Doma imamo po celem stanovanju laminat. Na njem se pozna čisto vsaka Atosova stopinja- mene sicer to ne moti, ker sem pripravljena vsak dan pomiti, mami pa tečnari, da je grozno umazano zaradi psa. No, sej je bolj svinjsko kot prej, samo toliko pa spet ne. A obstajajo kaki copatki za psa? sram Sem mu poskusila dat gor moje nogavice (tiste termo, ki imajo na stopalih bunkice proti drsenju), in jih je pustil gor, samo se mi zdi, da mu je še bolj vroče, glede na to, da ima na blazinicah znojnice. Vsaka ideja bo dobrodošla. Wink
Logiran
Pehta
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 124


« Odgovor #54 : sobota, 04.02.2006 : 18:49:35 »

Jaz sem pred parimi mesci kupila pri svojem dobavitelju hrane rokavico iz mikrofibre. Ima 6 prstov, da jo lahko poljubno obrneš kadar je umazana. je tudi primerna za pranje. Takšne probleme sem imela tudi jaz. Ji pač vedno obrišem tace. Prej sem jih z krpo, zdaj pa s to super rokavico. Ima tudi taki haklček, da jo lahko obesiš kamorkoli.
Logiran
Ory
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.750


« Odgovor #55 : sobota, 04.02.2006 : 18:57:17 »

Mi imamo po celi hiši parket in moram reči, da so psi pustili kar veliko škode za sabo. Ory je prelulala celo stanovanje kot mladiček in na veliko delih je lak razjedlo, tako da bomo letos morali vse pobrusiti in ponovno polakirati. Tule se te "razjede" krasno vidijo:
http://christina.moj-album.com/slike/116429/6JgmKfEAdBsMqsTy.jpg
Povsod se pozna tudi veliko prask od krempljev še od prejšnje Labradorke, tako da parket res ni nekaj kar bi priporočala pasjim lastnikom. Je veliko dražji od laminata, pa še dosti bolj občutljiv...... je pa res, da je lepši  Wink.

lp
Logiran
Franka
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 187


« Odgovor #56 : sobota, 04.02.2006 : 20:31:18 »

Mi pa ga umijemo v banji in z njegovo brisačo obrišemo, tako da nobenih stopinj ne pušča za sabo.
Logiran
rožica
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 420


« Odgovor #57 : sobota, 04.02.2006 : 20:42:08 »

To tudi mi naredimo, pa je na laminatu polno njegovih cap. To se najbolj vidi, ko svetloba tako pada. npr. najbolj se vidi pod oknom ali pa kon sije sonce.
Logiran
Ninca10
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 644


« Odgovor #58 : sobota, 04.02.2006 : 23:03:58 »

Jah tale parket je zoprna stvar ja...pri nas je treba pazit na parket (neka tropska varianta) in na vrata...drugace se ti slabo pise pri moji mami... Lips Sealed glede na to, da je trenutno mladic pri hisi...katastrofa...sej ne vem ali naj se veselim ali zgrazam, da kadar se se noter polula je to obvezno na tepihu... Lips Sealed

Ory, ce se bo pri nas zgodilo s parketom, to kar se je pri vas, bomo vsi trije (jaz,Oli in Gany) spali na balkonu (malo za salo, malo zares)...  Tongue

Drugace pa, ko pridemo s sprehoda, najprej Gany v banjo, Oli pa tacas pocaka v umivalniku...potem pa se Oli v banjo na tusiranje tac (no glede na to, da je tako majhen, je samo tace umit prava umetnost) ce pa je zunaj dezevno, pa tudi po lulanju zunaj brisemo oz tusiramo tacke...

No na sreco so doma VZLJUBILI Ganya, tak da mu je kaka praska tudi oproscena...glede na to, kako leta po hisi, je se pravi cudez, da je samo par prask...

Aja, brisanje je pa del vsakdana pac...amapk to je bilo vzeto v zakup, se preden je prisel pes (vsaj zdi se mi Huh Grin)
Logiran
Loni
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 292


« Odgovor #59 : sobota, 03.06.2006 : 17:48:55 »

Najprej to- super tema!! Cheesy
S fantom se odločava za laminat...oz sva se že odločila in po tej temi sodeč sva se kar prav odločila...dokaj poceni, lepo, pa očitno tudi dokaj vzdržljivo...Sedaj imava parket (vendar v najemniški garsonjeri), pa moram rečt da niti ni take krize s praskami...Je pa tudi res da je v garsonjeri res malo placa za noret oz hitro zadirkat do vrat ker je premalo zavorne poti... Roll Eyes
Pod posodo za vodo ima naša kuža tak podstavek za pod pribor in se malo odcedi nanj, je pa vseeno povsod mokro ko pije, sam kaj češ...Ima pa še tak grdo navado da ko začne jest brikete, najprej dva al tri malo preliže, na tla vrže, poje vse iz sklede in nazadnje še tiste na tleh ki so že vsi lepljivi in sluzasti..ne vem od kje ji to..  Huh ...no tam pa fajn pride v poštev tisti podstavek, ki ga pol sam pobrišem z viledo!  Wink
Veliko užitka, ne preveč hitrega vstajanja in čohanja!
P&U&C
Logiran
Strani: 1 2 3 [4] 5 6 7 8 9 10   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  o psih - razno  |  Pes v družini in gospodinjstvu  |  Tema: Parket, laminat in pes
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines