mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sobota, 27.04.2024 : 17:46:45

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  o psih - razno  |  Pes v družini in gospodinjstvu  |  Tema: Parket, laminat in pes
Strani: 1 2 3 4 [5] 6 7 8 9 10   Dol
Natisni
Avtor Tema: Parket, laminat in pes  (Prebrano 56004 krat)
0 članov in 2 gostov pregleduje to temo.
Ninca10
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 644


« Odgovor #60 : sobota, 03.06.2006 : 22:01:41 »

Ja pri nas je tudi pod skledo podstavek, ki je sicer uradno namenjen za pod kroznik, vendar se super obnese...

Jaz sem zelo kmalu sklede iz parketa prestavila v kopalnico na ploscice..super za pospravit, potem, ko je vse "pocmakano"...2x potegnes in je vse "shiny"...
Logiran
fortuna
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.578


Obožujem vse kar je kosmato in na stirih tackah.


« Odgovor #61 : nedelja, 11.06.2006 : 20:14:41 »

No, pa da se še jaz malo oglasim v to temo po dolgem času - naš parket še "stoji"  Grin, je pa res, da je veliko bolj spraskan sedaj, ko imamo dve koklji pri hiši. Prask je veliko, vendar ni lak nikjer poškodovan zaradi tega.

Logiran

Ce dolgo zivijo skupaj, se zivali vzljubijo, ljudje zasovrazijo.
Ovcka
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 104


WWW
« Odgovor #62 : sreda, 09.08.2006 : 11:51:08 »

hej

Jaz bom kar tole temo izkoristila se za moja vprasanja. Planiram nakup zlatega prinasalca, ker pa imamo doma v vezi, dnevni sobi in kuhinji polozen laminat (v spalnici in moji sobi pa je itison), mojo mami skrbi, da bi se prevec poskodoval zaradi pasjih krempljev (polozen je sele ene tri mesece). Sicer imamo doma ze macka, ampak do sedaj risov se ni naredil, tako da mislim, da jih tudi kuza nebi. S psickom bi se igrala vecinoma v moji sobi (vem da laminat ni fajn zaradi kolkov, zato ga po dnevni sobi nebi pustila prevec noreti) in pa zunaj.. Zanimajo me vase izkusnje, kako bo s tem laminatom cez leto/dve/tri? Se bojo risi vseeno pojavili, in ce ja, v kaksni kolicini (bo potrebna menjava??)? Pa se to, a se lahko laminat cisti s kisovo vodo? Sprasujem zaradi pasjih luzic.. 

Hvala za odgovore in lp..
Logiran
maj
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.664


« Odgovor #63 : sreda, 09.08.2006 : 12:08:05 »

Ovčka,
pri nas je laminat v uporabi pasjih tačk skoraj 3 leta. Pozna se, da ni na novo položen, kaj več pa ne (po moji oceni)  Wink Wink Sicer je pesjanka rabila nekaj časa, da se je navadila hoditi po njem, ampak zdaj ji gre. Res pa je, da smo kupili tistega najbolj trdega.

Lužic pa pri nas v dnevni sobi nismo delali. Nikoli.

Sicer pa moraš vzeti v zakup nekaj prask, pa dlak, pa ....

LP
Logiran
bina
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.790


« Odgovor #64 : sreda, 09.08.2006 : 12:33:22 »

pri nas je laminat v pisarni, ki je najbolj "oblegan" prostor v hisi. Imamo pa 2 psa (eden skoraj 50 kg, druga skoraj 70 kg). Na laminatu se nic ne pozna (ceprav ima pes zelo hiter in eksploziven start, ko kaj zaslisi). Druga zgodba pa je les v dnevni Undecided raze, raze in raze Roll Eyes
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #65 : sreda, 09.08.2006 : 12:41:37 »

Bina, kaksen les pa mate v dnevni?
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
bina
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.790


« Odgovor #66 : sreda, 09.08.2006 : 12:56:19 »

macesnove dile. Nekaj novega, ker je ena dila sestavljena iz 3 plasti, da ne poka in da se ne razteza.
Logiran
honki
rad pišem
****
Sporočil: 398


« Odgovor #67 : sreda, 09.08.2006 : 15:17:05 »


Laminat je odporen na praske, udarce, vodo bolj kot katerikoli parket. Cheesy Je pa res da se pa izredno "lepo" vidijo na njem dlake in unazanija - tako da cisit, cisti, cisti. Undecided
Poleg tega majo kuzki prve dni malo problemov hodit po njem. Wink

Parket- se bodo poznale praske na vsakemu ki ga boste dali. ker je lakiran in tud ce je trdota samega lesa najvecja, se bo spraskal lak. se huje pa bo ce boste imeli parket mehkega lesa, bojo praske v samem parketu kot tudi laku. seveda je pa vse odvisno od peseka ki ga mate. moj na parketu dosti skode ne naredi- ima malo premalo kilogramov, kaksen 40-70 kilski pesjanar bo pa po vsej verjetnosti parket dobro skraspal.  Tongue
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #68 : sreda, 09.08.2006 : 17:25:12 »

Hehe, ja, moj se drsa po laminatu, da je "veselje" gledat, ampak pocasi se ze uci hodit. Cheesy
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
honki
rad pišem
****
Sporočil: 398


« Odgovor #69 : sreda, 09.08.2006 : 17:33:15 »

da vidis kk je sele lepo blo mojga videt- ko mu neki casa nisem porezala dlake na tackah in je imel blazinice prekrite z dlako. mu je drselo, tako da ko je tekel ovinka ni mogu vzet...al kk se to rece  Undecided Cheesy Cheesy
Logiran
Ovcka
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 104


WWW
« Odgovor #70 : sreda, 09.08.2006 : 19:29:55 »

Verjetno jih je res zabavno gledat.. Smiley Sicer pa, mladicek se bo verjetno hitro navadil na to, da bo bolj pazljivo hodil, in ne prevec divjal okoli ovinkov (sej pravim, najbolj me skrbi za kolke, posebej zato ker gre za prinasalca).
Glede dlak na laminatu pa ni skrbi. Ze sedaj se mora pometati oz. brisati 1-2x na dan zaradi macjih dlak, potem pa tudi ne bo dosti velike razlike..  Wink  Aja, se kaksna ideja glede kisove vode in brisanja? Ker luzice so seveda pricakovane, ker iz legla verjetno ne bom dobila ze sobno cistega kuzka  Cheesy
Logiran
maja01
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.095


« Odgovor #71 : sreda, 09.08.2006 : 19:46:36 »

ja, lahko se cisti s kisom.
malo tecno pri laminatu je edino to, da ropota.
Logiran
fortuna
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.578


Obožujem vse kar je kosmato in na stirih tackah.


« Odgovor #72 : sreda, 09.08.2006 : 22:35:31 »

Ne vem kako je z laminatom - cenejši, dražji - vem samo to, da je sigurno boljši od parketa. No ja, ne vem edino tega, kako je, če pes poliva vodo po laminatu - baje se veliko hitreje dvigne kot parket.

Mi imamo doma parket - položen je cca 2 leti (še ne), ampak je na njem polno risov od krempljev. 200% več odkar imam dve mrcini v hiši.

V nobenem primeru pa mi ni žal da sem se odločila za parket. Je vseeno naraven, ne ropota itd...

Aja, imamo pa hrastov parket - kao najtrši. Roll Eyes
Logiran

Ce dolgo zivijo skupaj, se zivali vzljubijo, ljudje zasovrazijo.
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #73 : četrtek, 10.08.2006 : 07:29:06 »

Meni nihce ni verjel in mi se zdaj ne verjame, da lahko pes naredi rise tudi v hrastov parket, tako da fortuna, sem prav vesela. Sicer ne zate, ker imas spraskan parket, ampak da koncno poznam (pa ceprav preko neta Cheesy) nekoga, ki ima hrast in praske. Ce bi bila zleht, bi kolegu, ki je pravkar polozil hrastov parket, pripeljala malo hordo psov, da vidimo, ce je res tako trd. Wink Pa ne bom (se).
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
Lilit
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.364


« Odgovor #74 : četrtek, 10.08.2006 : 07:49:32 »

Ma, meni se sicer ne sanja, kaksne vrste parket imamo - in res, da je star ze 17 let - ampak se prakticno ne pozna, da je pes v hisi (tudi obcasno luzice je dobro prenesel).
Logiran
Strani: 1 2 3 4 [5] 6 7 8 9 10   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  o psih - razno  |  Pes v družini in gospodinjstvu  |  Tema: Parket, laminat in pes
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines