mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
nedelja, 28.04.2024 : 09:32:43

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  o psih - razno  |  Pes v družini in gospodinjstvu  |  Tema: Parket, laminat in pes
Strani: 1 2 3 4 5 [6] 7 8 9 10   Dol
Natisni
Avtor Tema: Parket, laminat in pes  (Prebrano 56030 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
honki
rad pišem
****
Sporočil: 398


« Odgovor #75 : četrtek, 10.08.2006 : 14:31:19 »

od hrasta se trdejsa sta med evropskimi javor in bukev, drugace pa so najtrsi azijski in afriski (in pa evropska- oljka) ampak v vsakem primeru bodo pri 50 kilskemu psu notri sledi krempeljckov.  Angry
luzice je pa potrbno sproti brisat in se nikjer ne pozna nic. Tongue


Citat
Ne vem kako je z laminatom - cenejši, dražji - vem samo to, da je sigurno boljši od parketa. No ja, ne vem edino tega, kako je, če pes poliva vodo po laminatu - baje se veliko hitreje dvigne kot parket.

laminat je dosti cenejsi od parketa zaradi umetne proizvodnje- ni dosti lesa- pravzaprav ga skoraj nic ni in zaradi tega je tudi bolj odporen na vodo.
parket se bo dvignil hitreje zaradi naravne povrsine.
in laminat res ropota- prav se cujejo krempeljcki ko hodi, prav hecno. Undecided
Logiran
fortuna
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.578


Obožujem vse kar je kosmato in na stirih tackah.


« Odgovor #76 : četrtek, 10.08.2006 : 20:04:45 »

Meni nihce ni verjel in mi se zdaj ne verjame, da lahko pes naredi rise tudi v hrastov parket, tako da fortuna, sem prav vesela. Sicer ne zate, ker imas spraskan parket, ampak da koncno poznam (pa ceprav preko neta Cheesy) nekoga, ki ima hrast in praske. Ce bi bila zleht, bi kolegu, ki je pravkar polozil hrastov parket, pripeljala malo hordo psov, da vidimo, ce je res tako trd. Wink Pa ne bom (se).

Nanook, z veseljem povabim nejeverne Tomaže k meni domov na ogled.  Cheesy

V jeseni bo dve leti, odkar je parket položen. Aja, pa še slavonski je, baje, da eden izmed najboljših? No, whatever - spraskan je prav lepo. Grin
Logiran

Ce dolgo zivijo skupaj, se zivali vzljubijo, ljudje zasovrazijo.
tasi
novinec
*
Sporočil: 6


« Odgovor #77 : četrtek, 26.10.2006 : 10:03:31 »

Tudi jaz se selim v novo hiso in planiram nakup mladega psa, ko sem govorila z parketarjem in ga vprasala kateri parket je najbolj odporen na pasje praske, mi je odgovoril da NOBEN (tudi sam ima v svojem stanovaju psa)!  Undecided Vseeno smo se odlocili za jesenov gotov parket, ki se ni polozen predvidevam pa da posledice psa vsekakor bodo, saj nam je ze shih-tzu v prejsnem stanovanju na hrastovem parketu pustil praske, zdaj pa se odlocamo za nakup vecjega psa.  Wink
Logiran
honki
rad pišem
****
Sporočil: 398


« Odgovor #78 : četrtek, 26.10.2006 : 10:30:15 »

vecji pes- vecje praske. hehe Wink
Logiran
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #79 : četrtek, 26.10.2006 : 10:41:30 »

Imam dva psa, shih tzuja, zelo živahna, veliko se igrata in lovita, po celem stanovanju parket, pa nikjer nobene praske od krempljev. Parket ni ne eksotičen, ne kvaliteten, stanovanje je občinsko in ziher niso polagali ne hrasta, ne eksotičnega lesa. Domnevam, da parketu nič ne manjka zato, ker redno strižemo kremplje.

Splača se poskusiti!  Wink

Ne bo pa pomagalo ohraniti samo parketa, temveč to spada v osnovno nego psa. Zaradi predolgih krempljev se lahko pes pri praskanju rani do krvi, sčasoma pa tudi pride do deformacij tačk.
Logiran
luncica
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 511


« Odgovor #80 : četrtek, 26.10.2006 : 10:44:36 »

Hm, pri nas imamo laminat in parket, pa nobenih prask, čeprav veliko divjata po stanovanju. Kaj pa striženje krempeljcev?
Logiran
scythe
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 430


« Odgovor #81 : četrtek, 26.10.2006 : 10:59:54 »

Pri nas sam parket ni popraskan, je pa lak, s katerim je polakiran parket. Torej v sam les zaenkrat še niso nastale praske. Sem bila pa šokirana, ker je pes na tem delu, kjer je parket, zgolj 2x - na teden. Pa še to se samo sprehodi čez ta del.  Huh
Očitno imamo orng predolge krempljce....  Lips Sealed Čeprav se mi do sedaj ni zdelo, da so sploh predolgi....  Undecided
Logiran
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #82 : četrtek, 26.10.2006 : 11:01:32 »

Hmm, pa tudi nekvalitetno polakiran parket...
Logiran
tasi
novinec
*
Sporočil: 6


« Odgovor #83 : četrtek, 26.10.2006 : 11:03:03 »

Kremple psu redno strizemo, praske pa so nastale pri igranju (najbolj po moji zaslugi), ko sem psu metala zogico ji je veckrat spodrsnilo in ko je skusala prepreciti "spodrs" je seveda mocnjeje pritisnila z krempeljci v tla. Praske niso ne vem kako vidne ampak vseeno so... Hotela sem povedati le to, da se je praskam v parketu skoraj nemogoce izogniti, se posebej ce je pes vecji in bolj zivahne sorte.
Logiran
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #84 : četrtek, 26.10.2006 : 11:33:47 »

Verjetno je pri težjem psu to res tako.

Moji psički sta sicer manjši, ampak vsak dan norita po parketu in prav tako "zakopljeta" na ovinkih, pa ni nobenih prask.

Vsekakor pa velja pravilo, da če slišiš krempeljce po parketu, ko pes hodi, je čas, da jih postrižeš.
Logiran
luncica
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 511


« Odgovor #85 : četrtek, 26.10.2006 : 13:38:39 »

Hmmm, Luna je tezka 30 kil... Pa ni pogojev, da (predvsem) ona ne bi norela po stanovanju.
Logiran
Uma
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.309


« Odgovor #86 : četrtek, 26.10.2006 : 14:36:58 »

No, pa da se nase izkusnje napisem - v Mb pri starsih, najdrazji parket, posebej za "obremenjene" prostore, je popolnoma pocohan od psov, poceni parket v Ljubljanskem najemniskem stanovanju pa je vzdrzal brez poskodb.
Logiran
honki
rad pišem
****
Sporočil: 398


« Odgovor #87 : četrtek, 26.10.2006 : 15:57:06 »

Vsekakor pa velja pravilo, da če slišiš krempeljce po parketu, ko pes hodi, je čas, da jih postrižeš.

ja , a isto velja za keramiko, ce slisim krempeljce da udarjajo po keramiki - so predolgi?
ker men je veterinarka rekla da ko pes stopi pa ce mu pritisnes tacko s prstom dol - ja mi mamo male tacke - da ce se dotakne tal  s krempeljcki so za porezat. Undecided Huh
Logiran
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #88 : četrtek, 26.10.2006 : 16:48:12 »

Ja, isto. Če ropota, postrič!
Logiran
Botticelli
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 494


« Odgovor #89 : petek, 27.10.2006 : 19:46:56 »

A je kdo poskusil že z kakšno zadevo ki je namenjena za pošpricati blazinice da kužku na parketu ne drsi? Baje da ful pomaga, ker če psu ne drsi potm tudi krempljev nebo pritiskal da bi se obdržal na nogah... mogoče je vredno probati
Logiran
Strani: 1 2 3 4 5 [6] 7 8 9 10   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  o psih - razno  |  Pes v družini in gospodinjstvu  |  Tema: Parket, laminat in pes
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines