mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
nedelja, 28.04.2024 : 02:50:30

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  o psih - razno  |  Pes v družini in gospodinjstvu  |  Tema: Parket, laminat in pes
Strani: 1 2 3 4 5 6 [7] 8 9 10   Dol
Natisni
Avtor Tema: Parket, laminat in pes  (Prebrano 56018 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
fortuna
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.578


Obožujem vse kar je kosmato in na stirih tackah.


« Odgovor #90 : petek, 27.10.2006 : 19:50:17 »

Po mojih izkušnjah kuža še vedno "bremza" s kremplji, pa četudi ima blazinice namazane ne-vem-s-čim. Huh
Logiran

Ce dolgo zivijo skupaj, se zivali vzljubijo, ljudje zasovrazijo.
Lynn
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.504


« Odgovor #91 : ponedeljek, 25.05.2009 : 21:14:31 »

Pri nas imamo tudi dva psa in moram reči, da je po parketu nekaj prask in črt predvsem od našega samojeda, ampak se ne sekiramo preveč. Bolj se mi zdi moteče ko naš samojedek pije tako, da za njim vse curlja  Grin,
pa tudi to se da pobrisati. Lahko rečem, da moje pse nikoli ne bi imela zunaj, ker imaš s psi čisto drugačen in veliko lepši odnos, če živijo s svojim človekom.  Kiss
Logiran
PikaPoka
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.073


« Odgovor #92 : četrtek, 28.05.2009 : 12:36:39 »

Jaz se jeseni selim iz stanovanja v hišo, ki bo kar precej prilagojena dejstvu, da bivam s psom in mačkom.
Ljudje se križajo in imajo veliko za povedati, ampak glede na moje izkušnje iz stanovanja sem se odločila, da položim keramiko po vseh bivalnih površinah, samo v spalnicah in zgornjih sobah bo parket.
Mogoče bo res delovalo bolj hladno, ampak moj ZOO bo lahko divjal po dnevni sobi brez grdih pogledov mojega sostanovalca Smiley
Logiran
kocka
živim tukaj
***
Sporočil: 7.518


« Odgovor #93 : četrtek, 28.05.2009 : 12:50:27 »

PikaPoka, pri naši žlahti imajo tudi tako. Pritličje keramika, 1. nadstropje parket.
Priročno za živali, malo manj za male otroke, sploh kadar je hladno Wink
Pazi edino, da bo keramika po tleh take neobčutljive barve. Oni imajo opečnato rdečo in gor se pozna VAK flekec. Z leti sicer podn dobi patino in ni več tako občutljiv, pa vseeno.

Mi smo se selili v novo stanovanje, ki imelo že 30 let star hrastov parket in ga nismo šli brusit in lakirat ravno zato, ker je imel že tako lepo patino Tongue (in krasne praske tudi). Bi me preveč srce bolelo, če bi potem videla vsako praskico, ki bi jo naredili otroci in pes.
Tako pa parket ne predstavlja nobene travme. Je itak že star in ga kao ˝ni škoda˝.
Esteti v jok, praktiki pa mozak na pašo Roll Eyes Roll Eyes Cool
Logiran
kocka
živim tukaj
***
Sporočil: 7.518


« Odgovor #94 : četrtek, 28.05.2009 : 12:50:58 »

VAK = VSAK Smiley
Logiran
PikaPoka
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.073


« Odgovor #95 : četrtek, 28.05.2009 : 12:59:46 »

O kocka, hvala za nasvet.
Iz vsakega vogala dobim drugačnega. Eni pravijo, naj vzamem temnejše ploščice, da se manj pozna vsak flekec, drugi spet, da svetle, ker je lepše videt in bolj praktično za čistit.

Itak sem še čisto na začetku in me te odločitve čakajo enkrat konec poletja. Do takrat pa upam, da najdem eno vmesno varianto Smiley
Vem, da so ploščice bolj tko-tko za otroke Undecided  Zaenkrat imam samo 4-nožce, tako da se bom prilagodila njima, potem pa, ko bo treba, tuhtamo dalje Wink
Logiran
kocka
živim tukaj
***
Sporočil: 7.518


« Odgovor #96 : četrtek, 28.05.2009 : 13:11:37 »

Pravzaprav se bolj nagibam k srednjesvetlozapacanimsivkastimzelenkastimrjavkastim tonom Roll Eyes, ker ponavadi se mokre tačke/čevlji posušijo v svetle fleke, če takoj ne pobrišeš. In na temnih ali močnih barvah se to res pozna.
Imamo dvoje različnih ploščic. v kopalnici se ne pozna praktično NIČ, v kuhinji pa vsak flek.
Sem nekaj časa imela eno gospo, ki je občasno prišla čistit. V kopalnici je enostavno spregledala packarijo, čeprav se je videlo, da je brisala z mokro cunjo po tleh, ker so ploščice tako kamuflažne.
In nato je od užaljenosti odpovedala sodelovanje, ko sem jo zelo lepo prosila, če je lahko naslednjič bolj pozorna Grin Grin Roll Eyes Shocked.
Jaz sedaj večinoma kar sesam kopalnico in le občasno pomivam po tleh.
Je pa kuhinja cel ˝skret˝. Lahko bi pomivala vsak dan, pa bi bilo še vedno umazano.

Kar hočem povedat je, da je fino če prodajalca poznaš in ti dobro svetuje, ali pa iz vprašaš koga za kakšne izkušnje iz prakse. Čeprav lahko povem, da sem v tem primeru poznala prodajalca obeh ploščic Sad.
In bilo bi mi zelo hudo, če bi imela kuhinjske ploščice položene po celem štuku, ker bi bilo to nemogoče za gledat. Tiste iz kopalnice bi bile pa balzam za dušo Wink
Logiran
PikaPoka
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.073


« Odgovor #97 : četrtek, 28.05.2009 : 13:33:04 »

Citat
srednjesvetlozapacanimsivkastimzelenkastimrjavkastim tonom
Grin

Ok, komaj sem tole prebrala Smiley

Sama imam namen dati nekaj v sivo-rjavih odtenkih....ne gladke površine, to sigurno....
Imam pa predvideno tudi mačje-pasjo sobo (ne se smejat Smiley), kjer bodo ploščice v bež barvi.

Laminat so mi takoj vsi odsvetovali, tako da bo v zgornjih prostorih (kjer se seveda ne bo divjalo Roll Eyes) parket.

Pravi moj, da delava hišo prilagojeno živalim Cool  Prva stvar, ki sem jo "zahtevala", je bila mačja soba in ograjena parcela, hehe.
Logiran
kocka
živim tukaj
***
Sporočil: 7.518


« Odgovor #98 : četrtek, 28.05.2009 : 13:39:23 »

Pri nas se ravno tiste s popolnoma gladko površino (ne svetlečo) odlično obnesejo, tiste s hrapavo pa ne, čeprav imajo neko kao super duper glazuro gor.
Je pa res, da Missy na tagladkih precej drsi, na tistih hrapavih pa malo manj. Če imaš bolj ˝leteče˝ živali, je treba ful pazit, da si ne polomijo tac na drseči podlagi. Jih rado iz ovinka odnese, sploh če imajo več prostora za noret.
A zdaj sem se spomnila, tisti ki sem jih prej omenjala imajo natur rdeč klinker gor. Tega jaz ne bi dala nikoli.
Logiran
PikaPoka
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.073


« Odgovor #99 : četrtek, 28.05.2009 : 13:42:00 »

Leteče živali? Hm.....maček je leteč samo, kadar beži pred psom, pes pa, ko ganja mačka Grin
Načeloma sta pa umirjeni, kadar sem jaz doma Smiley

No svetlečo sem mislila, seveda, ne gladka....čeprav vseeno premišljujem malo tudi v taki bolj rebrasti varianti.
Imam cca 150m2 ploščic za nabavit....to bo še veselje Smiley


Ok, zdaj sem pa čist sfalila forum in umazala temo Tongue
Logiran
kocka
živim tukaj
***
Sporočil: 7.518


« Odgovor #100 : četrtek, 28.05.2009 : 13:46:25 »

Ne nisi, ker delaš hišo prilagojeno živalim Tongue
Logiran
Cats
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.266


« Odgovor #101 : četrtek, 28.05.2009 : 14:22:43 »

Če pod ploščice daš talno gretje, ne bo mrzlo ne mulcem ne živalcam Wink Glede parketa je menda dobra varianta tudi bambus, ker naj bi bil bistveno manj občutljiv na živalske učinke. Ne vem iz lastnih izkušenj, le slišala sem, da naj bi bilo tako.
Logiran
Alba
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.517


« Odgovor #102 : petek, 26.06.2009 : 07:18:14 »

Hm glede bambusa sploh ne drži. Imam ga doma v dnevni in pozna se vsaka mala zadeva. Ne samo od Albe, ampak celo od sesalca črte.

Ploščice so edina rešitev. Pa sploh niso bolj hladne od parketa, samo delujejo tako. Jih imam v kuhinji in jedilnici.
Logiran
kocka
živim tukaj
***
Sporočil: 7.518


« Odgovor #103 : petek, 26.06.2009 : 07:21:50 »

Meni pa se zdijo precej bolj hladne od celo npr. hrastovega parketa.
Za talno gretje pa nisem preveč navdušena.
Kvaliteten (iz trdega lesa) in dobro položen parket je meni zakon  Wink
Logiran
Lynn
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.504


« Odgovor #104 : petek, 26.06.2009 : 10:45:08 »

Imam pa predvideno tudi mačje-pasjo sobo (ne se smejat Smiley), kjer bodo ploščice v bež barvi.

Jaz imam tudi pasjo sobo! Grin In moram povedat da je res čist pasja Grin - parket je v slabem stanju, vrata mal pokraspana, tako da mi je žal da nismo dali ploščic (čeprav tle bi jih pa zeblo najbrž). Drgač mi je pa kul, da imam eno sobo za pse, ker vem da kadar me ni doma skačeta po postlji, po kavču, sploh imata super zabavo.. Cheesy
Logiran
Strani: 1 2 3 4 5 6 [7] 8 9 10   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  o psih - razno  |  Pes v družini in gospodinjstvu  |  Tema: Parket, laminat in pes
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines