mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 28.03.2024 : 15:22:57

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  o psih - razno  |  Pes v družini in gospodinjstvu  |  Tema: Parket, laminat in pes
Strani: 1 ... 5 6 7 8 9 [10]   Dol
Natisni
Avtor Tema: Parket, laminat in pes  (Prebrano 55682 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
SunnyDay
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.364


« Odgovor #135 : sreda, 13.05.2015 : 10:43:43 »

Jaz sem po ciganski mulariji, ki je scala po parketu (presušenem, tako da je se je lepo vpilo in je šlo med špranje itd.), pucala s kisom pa z varekino. Ne vem, kako vpliva na lak, ker naš parket je bil že dost zdelan in me niti ni brigalo, vonj pa je ful pobralo. Mogoče bo treba večkrat ponovit ... prvič sta bili dve legli, torej je trajalo scanje par tednov, drugič je to že zastarano ...  Lips Sealed Upam, da ti uspe!!! Kiss
Logiran
kocka
živim tukaj
***
Sporočil: 7.518


« Odgovor #136 : sreda, 13.05.2015 : 10:57:42 »

Soda bikarbona in alkoholni kis, oboje. Če se je urin vpijal v parket bi bilo dobro, da močno koncentrirano sodo bikarbono (raztopina z vodo) posprejaš s pršilko po parketu (ali na debelo naneseš s krpo) in pustiš, da se ˝vpije˝, da deluje globinsko, če so špranje, pa tudi direkt v špranjo. Seveda ne zaliješ na debelo, da ti parketa ne dvigne. Ponoviš ene 2x, nato pa isto še s kisom. Če to ne dela, pol ne vem kaj bo...
Logiran
No Jinx
živim tukaj
***
Sporočil: 5.323


« Odgovor #137 : sreda, 13.05.2015 : 11:06:44 »

Se dobro, da so bila legla malostevilcna ... Kar se tice parketa pa sem se jaz posluzevala predvsem klora, s katerim nisem sparala. Sicer ni bilo zasuseno lulanje, ampak sveze, in klor je ful pomagal. Je pa seveda potem treba zluftat, ker je tudi vonj po kloru neprijeten, ampak gre z luftanjem stran. Alkoholni kis bi tudi znal pomagat, potem pa cez se mokra tla posut soda bikarbono, pocakat, da se vse posusi (magari cez noc), potem pa posesat. Drzim pesti, da bo sel vonj stran in bo parket ostal ok.  Smiley
Logiran
No Jinx
živim tukaj
***
Sporočil: 5.323


« Odgovor #138 : sreda, 13.05.2015 : 11:09:13 »

No, evo, kocka bi ravno obratno naredila, najprej sodo in potem kis. Probaj, nekaj bo ze delovalo. Pa jaz se ne bi bala, da se bo parket dvignil, ce bos gor sesula prevec cesarkoli, ce je bil ves poscan in se je vse vpilo vanj, tudi ti s ciscenjem ne bos naredila kaksne pretirane skode, ce ga orng polijes s cimerkoli.  Wink
Logiran
Binas
rad pišem
****
Sporočil: 298


WWW
« Odgovor #139 : sreda, 13.05.2015 : 11:12:25 »

ufff. Urine Off, ti rabiš konkretno dozo tega. Drugo pa, če imaš možnost izposoje, najema, demonstracije, termičnega sesalca. Ni tako moker kot parni, je pa zelo učinkovit! Pobere marsikaj. Pa kako šmirglanje/plesanje sten, premaz fug. Vglavnem, stošek in delo. Nekaterih ljudi ni za razumet.

Bi rekla da se je vonj zarž v vse kar je v stanovanju, spleh stene, les. Če imaš koga v bolnišnici, tam imajo precej močna čistila/razkužila, mogoče lahko kaj dobiš za generalko?
Logiran
Roro
novinec
*
Sporočil: 5


WWW
« Odgovor #140 : sreda, 13.05.2015 : 15:09:29 »

Hvala vsem za nasvete. Alkoholni kis uporabim vsak dan, ali pa vsak drugi, no ko sem tam. Sem pa čisto pozabila na sodo bikarbono. Poskusim še to!  Afro Tudi jaz sem razmišljala o bolnišničnih razkužilih. Ta bo naslednja. Ma se pa tudi jaz bojim, da je problem v tem, da se je sam vonj zavlekel v vse pohištvo, ki je notri. Kavč verjetno, pa ugotavljam, da mogoče tudi fuge, se mi zdi da niso tiste epoksi ampak navadne. Bom jutri s krtačko poribala še posebej po vseh fugah. Najbolje kar z varikino a ne? V stenah menda ni več, je komplet prebeljeno. Ali ostane tudi v stenah???  Koliko številčna legla so bila ne vem se mi pa zdi, da odrasli niso nič zaostajali za mladički v scanju in sranju notri. No, sam nekam pa morjo it lulat a ne? Kar se pa tiče človekov je pa jasno, da če še za sabo skret ne opereš kakšno leto, da tistih par pasjih scalnic komot spregledaš!  piiiilimo bruham Držite pesti!!! Javim kako bo!
Logiran
Binas
rad pišem
****
Sporočil: 298


WWW
« Odgovor #141 : sreda, 13.05.2015 : 17:54:56 »

Ja, to mi je pa čisto ušlo iz radarja. Za oblazinjeno pohištvo. Vodni sesalec, z močnejšo koncentracijo čistila. Maš doma ali pa pri sorodnikih, prijateljih?
Stanodajalec ima pravico 2x letno prit pokukat, kako je v stanovanju, sicer najavljen...Ampak četudi je pol leta bilo scanje, se kar dosti zažre.

Logiran
Roro
novinec
*
Sporočil: 5


WWW
« Odgovor #142 : sreda, 13.05.2015 : 20:28:43 »

Nimam vodnega sesalca  Undecided samo globinsko krtačo in nek prašek za čiščenje jogijev. Samo kavč je usnjen pa ne vem če bo to šlo. Sem poskusila s tistimi čistili za usnje. Barvo sem sicer našla in tudi se mi ni zdelo več da smrdi. Bom videla kako bo jutri ko se vse posuši... Menda naj bi čudeže na usnjenih kavčih delali tisti baby robčki. Je to že katera sprobala?
Ja Binas sej mi bi prišli pokukat, sam kaj ko so ble skoz ene bolezni, pa odsotnosti, pa bolnice, pa carski rezi, pa mladički.... ko smo hotli čist resno pridet je bila pa vlaga in odpoved pogodbe.... Skratka ful enih naključij  Wink 
Logiran
mamaF
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 9.066



WWW
« Odgovor #143 : četrtek, 14.05.2015 : 16:46:19 »

Uf, tole se grozno bere  Undecided
Se mi prav smiliš  Sad

Roro, če ti vsa domača sredstva ne delujejo, kot je treba, bi jaz na tvojem mestu vsekakor še preverila pri profesionalnih čistilnih servisih. Povprašala, kakšne izkušnje imajo in probala najti takega, kjer dejansko imajo izkušnje s privat stanovanji ali posebnimi primeri, ne zgolj s sterilnmi javnimi prostori brez posebnih vonjav. Vseeno imajo stroje in čistila, ki morajo biti bolj učinkovita - recimo, če samo pomislim na kakšno pasjo razstavo, pa vonjave, ki za njo ostanejo, bi rekla, da nekaj sigurno mora obstajat, da se smradov znebijo.

Za baby robčke na usnju pa sem videla na netu, da jih rabijo za splošno nego usnja ali pa za odstranjevanje površinske umazanije, ker so namočeni z raznimi olji in losioni, pa delujejo podobno kot na koži ... Samo če se je urin prav vpil v usnje, verjetno površinska nega ne bo dovolj Lips Sealed

Upam, da ti bo uspelo tole štalo v red spravit.
objem
Logiran

Unikatne tablice in portretki
No Jinx
živim tukaj
***
Sporočil: 5.323


« Odgovor #144 : četrtek, 14.05.2015 : 16:48:55 »

Jaz sem se ravnokar spomnila, da imamo vendar eno profesionalko med nami - bom poslala Silbi Mia en sms in jo prosila naj se oglasi v tej temi, ona je profic in ti bo ziher znala pametno svetovat kako zadevo zrihtat, morda pa se lahko celo zmeta, da najames njen servis, ce bo pri casu.  Smiley
Logiran
SILBA MIA
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.789


WWW
« Odgovor #145 : četrtek, 14.05.2015 : 19:54:08 »

Evo mene.
Žal se mi velikokrat dogaja, da srečujem razočarane najemodajalce.
Kar se tiče parketa, poizkusi še s sodo bikarbono, poceni jo dobiš večjo količino v Eu****pinu, ne boj se to na vlažna tla posuti kar močno, drugi dan pa speri z mlačno vodo. Ne vem, v kakšnem stanju je tvoj parket, ali so kakšne fugice in špranje, če so, kar z zobno krtačko sodo vdrgni vanje.
Pri onesnaženju z urinom je zoprno to, da so v njem beljakovine, ki se jih ne smeš lotevat z vročo ali mrzlo vodo.

Čistilna sredstva z razkužilom so na tržišču, ogromno tega boš našla v B*nt exce**** iz Dragomera, vendar so v bolnicah PVC talne obloge, ki prenesejo čisto drugo obravnavo, kot leseni parketi. Sredstev imajo veliko različnih in znajo zelo dobro svetovat. Če se je urin dobro vpil v les, ga bo bolj težko ven spravit. Včasih sčasoma neha smrdet, včasih pa ne.
Ali so ostali tudi fleki, ali samo vonj? Če so fleki, tudi brušenje včasih ne pomaga, vsaj kar se izgleda tiče, vonj pa novi lak zagotovo uniči.

Z usnjenimi garniturami je pa zgodba podobna. Če so pustili, da se je urin vanje dodobra vpil, je lahko edino Urin off v pomoč, ker razgraja beljakovine. Po tem pa spereš, pustiš, da se popolnoma posuši in uporabiš eno od negovalnih sredstev za usnje.

Upam, da ti uspe brez prevelikih stroškov in upam, da si obdržala varščino Smiley




Logiran
Roro
novinec
*
Sporočil: 5


WWW
« Odgovor #146 : četrtek, 14.05.2015 : 20:44:11 »

SILBA MIA hvala za tole. Sej sploh ne vem kje naj začnem. Cry Danes se je slučajno tako izšlo, da sem lahko res cel dan drgnila, ker je najinega mladiča prevzel očka. Pa mi je vmes že skoraj malo posijalo sonce, ker se mi je zdelo, da zmagujem! No dokler ni prišla soseda in mimogrede omenila: sam veš se pa voha da so bli psi  jezen ok  wtf , ma bi skočila čez okno tisti hip pa nimam kam ker je pritličje! Pa sej smo meli mi tud pse pa mi nikoli ni noben rekel da smrdi v stanovanju! Niti mama ne! Ona bi ziher! V čem je fora??? Sploh ne vem če je to scanje. Vse je nkrat pomito,vse pobeljeno. Kavč mislim da je bil samo umazan. Sem ga res kar dobro očedila najprej malo s sodo in potem z robčki. Res fino očistijo. Vse fuge sem navarikinala in pomila. Bom jutri še namočila v sodo bikarbono, danes mi jo je zmanjkalo. Če bom še nabrala za sodo bikarbono. Sva potegnila skupaj številke in je ostalo za dobrih 1000 eur računov. O ostalih stroških ne bom sploh... aja zamenjat morava še steklo na drsnih balkonskih vratih, ki so ga prijazno razbili in ker sem se posvečala notranjemu delu sem šele danes opazila in zavohala da so ploščice na terasi popolnoma prescane torej si moram it v ba***aus sposodit še tlačni čistilec.  Lips Sealed SILBA MIA iz varščine so si poračunali neporavnane najemnine beri tri mesece stanovali zastonj ....baje se to tako dela in menda naj bi mi ostalo še za stroške, razliko mi pa kar pustijo bodo preboleli....  butnglavc
Logiran
SILBA MIA
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.789


WWW
« Odgovor #147 : četrtek, 14.05.2015 : 21:54:41 »

Ojojoj.

Itak, da si zelo v živo predstavljam.  Zunaj pa tlačne pravzaprav ne rabiš. Fejst varikino, pa tisto krtačo na štilu, kot ena metla,  pa bo. Pa verjemi, da se bo s časom zluftal tudi notri. Soda je V spinu res poceni.

Logiran
fritz221067
novinec
*
Sporočil: 1


WWW
« Odgovor #148 : četrtek, 08.11.2018 : 21:57:38 »

Ali ima kdo probleme da psički drsi po vinil PVC talni oblogi.
Ali obstaja kakšen balzam ali krema ki bi to preprečevala

 Wink Wink
Logiran
Binas
rad pišem
****
Sporočil: 298


WWW
« Odgovor #149 : petek, 09.11.2018 : 07:22:31 »

copatki za psa (morda tudi dojenčke) z bremzicami. Pa postričt dlako na šapah in kremplje. Preproge na tla (in nabavit kvaliteten sesalec za preproge). Pa ko umivate tla-jih ne loščit in pretiravat s čistili, premazi etc.
Logiran
Strani: 1 ... 5 6 7 8 9 [10]   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  o psih - razno  |  Pes v družini in gospodinjstvu  |  Tema: Parket, laminat in pes
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines