mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 19.04.2024 : 16:40:45

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 1  |  Tema: Čehoslovaški volčjak
Strani: 1 [2] 3 4 5 6 7 ... 14   Dol
Natisni
Avtor Tema: Čehoslovaški volčjak  (Prebrano 119807 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
*Brina*
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 403


« Odgovor #15 : petek, 05.11.2004 : 19:15:44 »

DonSalby,
nevem če bo imela psička mladiče.
Lahko se pozanimam.
Btw, a veš da se psice te pasme gonijo le enkrat letno?  Wink
Drgače nisem mislila psov iz Peruna,
tale psička je sicer z Bleda, je bila pa kupljena
pri lastniku **
Logiran
DonSalby
novinec
*
Sporočil: 4


« Odgovor #16 : nedelja, 07.11.2004 : 18:57:45 »

Ja dj se prosm pozanimi kdaj približno bo mela mladiče k bi ga rad kupu. Vem da ma enkrat letno mladiče k sm klicu že v *****pa mi je reku da bo mela tista psička iz peruna tm nekje marca šele mladiče.  

Že vnaprej se ti zahvaljujem za odgovor Wink
LP
Logiran
*Brina*
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 403


« Odgovor #17 : sobota, 13.11.2004 : 13:15:32 »

DonSalby,

za psičko Kalo nihče ne ve, če bo imela mladiče,
lastnika pa nič ne vidim...  Undecided
Torej, v začetku naslednjega leta bodo mladiči v **, sem govorila z lastnikom.
Lahko vprašaš še v psarno **, tule pa je link **

Lep pozdrav, pa sporoči nam, če dobiš tega lepotca!
Logiran
SKYWALKER
odvisnež
*****
Spol: Moški
Sporočil: 727


« Odgovor #18 : ponedeljek, 21.03.2005 : 15:34:21 »

Ker sem se kar nekaj let nazaj zanimal za te izredno zanimive pse pri sedaj na žalost že pokojneg g.Dvoračku,mi je poslal tudi tile dve slikci,ki ju sedaj prilagam.

Na prvi je CORD,takrat menda zelo priznan plemenjak,na drugi pa leglo čehcov v starost 3. tednov.

http://www.moj-album.com/slike/52692/OROd7mlOAR3BNv63.jpg

http://www.moj-album.com/slike/52692/K915OsYHI2DSlkFL.jpg

Lp Zoran
Logiran
kira
novinec
*
Sporočil: 1


« Odgovor #19 : četrtek, 31.03.2005 : 07:13:04 »

Živjo!
Sem lastnica dve leti stare češkoslovaške psičke. Če vas kar koli zanima o tej pasmi se lahko obrnete name.
Logiran
Teja
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.854


« Odgovor #20 : petek, 22.04.2005 : 22:42:55 »

Živjo!

Zadnjič sem v LJ (rožna dol.) na neki terasi videla... volkca Cheesy
Prvič sem ga videla v živo, moram priznati, da me je blazno fasciniral!!!!! Cheesy Cheesy Cheesy
Logiran
lkc
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 68


« Odgovor #21 : sobota, 23.04.2005 : 09:10:06 »

Hojla,

Teja, predvidevam da si videla volkca na terasi pri hiši na vogalu v blizini Študentskega naselja (Svetčeva). Če je to to, si videla Karpota - star je dobri dve leti. Kot mladič je bil pravi cukrček in sta se z našim tervuerenom (belgijcem) super razumela. A kaj, ko je prišla puberteta in se nista uspela zrangirati...
Lep pozdrav,

Lili
Logiran
Teja
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.854


« Odgovor #22 : ponedeljek, 25.04.2005 : 18:01:35 »

Hojla,

Teja, predvidevam da si videla volkca na terasi pri hiši na vogalu v blizini Študentskega naselja (Svetčeva). Če je to to, si videla Karpota - star je dobri dve leti. Kot mladič je bil pravi cukrček in sta se z našim tervuerenom (belgijcem) super razumela. A kaj, ko je prišla puberteta in se nista uspela zrangirati...
Lep pozdrav,

Lili
To je ta, ja.
Sem slišala, da se žal z drugimi psi ravno ne razume.

Na netu sem videla kar precej slikc volkcev med delom (poslušnost, obramba, celo reševanje...
Kako so resnično primerni za delo in kakšen je njihov odnos do psov??
Pa ljudi?

Hvala za odg.

P.S. nekaj let nazaj sem se pogovarjala z vzrediteljico ''volkcev'' in me je zelo zmotilo to, da je trdila, da niso za v stanovanje, da niso ravno najbolj sobno čisti...

Še nekaj- kako ti psi lajajo? Zavijajo?? Smiley)

Teja
Logiran
deteljica
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.357


« Odgovor #23 : torek, 26.04.2005 : 08:48:05 »

Nočem delat anti propagande za pasmo, a žal moram omenit, da kar sem jih jaz videla v delu, niso kdo ve kaj. Bistveno slabši od klasičnih službenih (in lovskih) pasem. Imajo res izreden fizični potecial, a volje do dela z ljudmi jim križanje z volkovi ni ravno obogatilo.
Moje mnenje je torej, da so uporabni  izključno za določene discipline in ob prilagojenih metodah.Morda bi se obnesli za reševanja in sledarska tekmovanja, verjetno tudi kot psi za vprego. V obrambi kažejo  zavoro grizenja na človeka (kakor vse divje živali) in slabši ugriz . agility se jim zdi smešen ,otročji in nesmiselen, poslušnost jim je odveč in žali njihovo suverenost.
Predvsem pri nekaterih primerkih se kaže vnos divje živali pri težavah v socializaciji v urbanem okolju.
Zavedati se moramo da so mnoge pasme psov  v zgodovini vzrejali za boj proti volkovom, kar se pozna tudi v njihovem odnosu do "polvolka" in seveda tudi obratno.
Kdor se bo poglobil v pasmo  bo verjetno našel linije , ki so bolj "pasje" kot druge.Na splošno mislim , da prvotni cilj , ki je bil izboljšati obstoječe sužbene pasme za vojaške namene ni uspel.
Pasma ima zagotovo čar za vse , ki iščejo posebnosti in izive, ne pa za tiste , ki iščejo psa za resno delo in rezultate.
Logiran
Teja
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.854


« Odgovor #24 : torek, 26.04.2005 : 12:28:00 »

Deteljica,
hvala za odgovor!
Je pa vseeno čudovit kuža (izgled)  Wink

Teja
Logiran
DonSalby
novinec
*
Sporočil: 4


« Odgovor #25 : nedelja, 01.05.2005 : 21:37:40 »

Ojla kako ste kaj folk? Smiley No jest mam ze kuza (samca). Ime mu je Balto in je star 3 mesece. Sem ful zadovoljen z njim je pa res da moras biti ful potrpezljiv k bi skoz sam nagajal. No sj sem ga mel do zdaj cez noc notri ker sem pesjak sele naredu in zato je notri skoz grizu roze pa vlekel prt iz mize pa tko.. zj k je pa zunaj je pa velik bolj miren. No drgac se ga pa da kr dobro naucit sam se moras velik z njim ukvarjat in kar kmalu ze zacet ucit in rezultati bodo dobri Wink  Sj bi vam poslal slike sam nevem kako dat kle gor?

LP
Logiran
pzorko
rad pišem
****
Spol: Moški
Sporočil: 267


« Odgovor #26 : ponedeljek, 02.05.2005 : 10:28:53 »

Poznam človeka, ki ima psarno čehoslovakov v **. Človek je strokovnjak in ima krasne predstavnike teh volkcev. Posrečeno je, kako se vrtijo po pesjaku kot volkovi, kako tulijo itd.  Čeprav to ni ravno res, nekateri pravijo, da če zvečer tile volkeci tulijo v luno, po celi vasi norijo konji, kokoši, psi so tiho ...
Logiran
DonSalby
novinec
*
Sporočil: 4


« Odgovor #27 : torek, 10.05.2005 : 21:43:21 »

Ojla kako ste kaj?Smiley No tukaj mate zj par slik. Slike niso prav kvalitetne ker so nekatere iz telefona.
Kle je bil star dva meseca mam pa se neki slik k sem ga zdaj slikal sam moram dat se na racunalnik bom pa tud dal gor  da boste vidl k je zdaj star 3 mesece in pol in je ze kr dost vecji in je pravi lepotc Wink Aja ime mu je pa Balto.

http://salbi.moj-album.com/album/419210/?os=419296

[slika izbrisana ker link ne dela; Mirc]
Logiran
*Brina*
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 403


« Odgovor #28 : četrtek, 26.05.2005 : 08:12:58 »

Živjo!
DonSalby- čestitam za novo pridobitev  Cheesy
Ful je fletkan tale tvoj Balto Wink
Kje si ga potem kupil?

LP
Logiran
Klea
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 76


« Odgovor #29 : ponedeljek, 11.07.2005 : 22:23:17 »

Lep pozdrav  Cool Tudi jaz se zanimam za to pasmo.prej sem imela nemško ovčarko in sem mislila nadaljevati z NO a sem dobila informacije da imajo letos vsi nekaj narobe s kolki Cry
Ce mi lahko prosim da kdo cimvec informacij o ČSV se priporocam..najbolj me zanima kako se obnesejo z otroki saj jih imamo pri nas kar nekaj in ne zelim kupiti psa ki bo napadalen pa še ali ta pes laja ali zavija?
Hvala za odgovore in lep pozdrav z gorenske Roll Eyes
Logiran
Strani: 1 [2] 3 4 5 6 7 ... 14   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 1  |  Tema: Čehoslovaški volčjak
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines