mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 28.03.2024 : 22:20:31

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 1  |  Tema: Čehoslovaški volčjak
Strani: 1 ... 9 10 11 12 13 [14]   Dol
Natisni
Avtor Tema: Čehoslovaški volčjak  (Prebrano 119455 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
bamfel
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.186


WWW
« Odgovor #195 : torek, 17.10.2017 : 19:26:04 »

Uživanje na soncu  Kiss Kiss

https://www.youtube.com/watch?v=adqOKiw8jWc

Trajalo je in uspelo  Cheesy.
Logiran
Binas
rad pišem
****
Sporočil: 298


WWW
« Odgovor #196 : sreda, 18.10.2017 : 11:30:29 »

Je bil vaš na RO tekmi v Celei ta vikend 15.10? Sem videla slikce s tekme, pa se mi zdi, da lahko bil en Čeh.
Logiran
bamfel
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.186


WWW
« Odgovor #197 : sreda, 18.10.2017 : 14:02:40 »

Ne, ni bil naš. Niti ne sledimo RO dogajanju. Vem, da Veni malo trenira to, vendar bolj za hobi.
Saj ne rečem, da ni mogoče, je pa težko z njimi delat nekaj ponavljajočega. Njihova samostojnost in slaba koncentracija vodniku precej otežuje delo.
Če so brez povodca radi malo kroge nabijajo ali pa koga pozdravijo ali pa koga provucirajo.... Nekaj, kar je bolj zabavno.
Videz in velikost pa pri drugih vodnikih naredi paniko. Potem si pa tam.

Naš se trudi IPO delat, vprašte čez nekaj let, a je uspel.
Pri čehih tudi B-bh ni tako enostaven. Kar poznam italjanskih čehov, nima nobeden narjen B-bh, ker kar odtavajo ko so brez povodca.

Logiran
Binas
rad pišem
****
Sporočil: 298


WWW
« Odgovor #198 : četrtek, 19.10.2017 : 06:33:24 »

Samec je bil, na povodcu na lepem šajniš rumenem povodcu v RO I Smiley Zato sem pobarala, če je morda vaš. Aha, sedaj sem prek FB videla, da je vodnica Renata D. Zgledata vesela.

Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #199 : četrtek, 19.10.2017 : 19:18:50 »

No zdaj paq vemo. Je čeh, samo kratica za pasmo je narobe napisana (LŠV namesto ČV ali CSV).
Ju pa še nisem srečala. Upam, da se bomo videli drugo leto na kakšni tekmi.

Sicer pa se da delat, samo imet moraš potrpljenje,  znati moraš zgradit motivacijo in narediti treninge zanimive. Sčasoma dobijo tudi kondicijo in jih ponavljanje ne moti več, tudi koncentracijo lahko obdržijo čist spodobno. Kot je bamfel napisala, je največji problem to, da radi naredijo kakšen krog, če imajo priliko. To samo po sebi vsaj pri Veni ne bi bil problem, ker pač naredi krog ali dva, pride nazaj in dela naprej kot da se ni ničzgodilo. pri drugi pasmi to niti ne bi bil problem, ker se s časom itak zmanjšuje, teh pa se bojijo, tako da zaenkrat lahko dela brez povodca takrat, kadar so na vadbišču samo tisti, ki so jo navajeni. Se pravi da se je treba fejst potrudit in ti vzame zelo veliko časa in potrpljenja (+ v primerjavi z drugimi pasmami zelo počasi dozorevajo) da zgradiš delovno kondicijo, potem pa, če ti to uspe, se mi zdi da ne delajo dosti slabše kot nemci.
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #200 : četrtek, 19.10.2017 : 20:06:01 »

Nekako takole zgledajo njene žute minute. Tole je bilo spomladi, zdaj sa (obe) za spoznanje boljši.
https://youtu.be/ixQqyA6gFJ8
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.296


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #201 : petek, 22.12.2017 : 14:46:47 »

Uf ...

Pomembno obvestilo FCI – preklic rodovnikov Češkoslovaških ovčarjev s strani ENCI - klik

... preklic rodovnikov za veliko število psov pasme češkoslovaški ovčar. Psi se ne smejo uporabljati v vzreji, razstavljati na mednarodnih razstavah, tekmovati na mednarodnih tekmah; FCI pa jim do nadaljnjega ne bo podeljeval nazivov Mednarodnih prvakov.

- obvestilo na KZS spletni strani
- okrožnica FCI
- seznam psov, za katere velja preklic rodovnikov
Logiran

Binas
rad pišem
****
Sporočil: 298


WWW
« Odgovor #202 : sreda, 27.12.2017 : 08:05:30 »

Vzroka pa niso zapisali? Jaz ga ne najdem.  Huh
Logiran
Tafi
novinec
*
Sporočil: 46


« Odgovor #203 : četrtek, 28.12.2017 : 13:29:42 »

http://gazzettadimodena.gelocal.it/modena/cronaca/2017/01/13/news/serra-allevamento-illegale-sequestrati-229-cani-1.14706811?refresh_ce
Logiran
bamfel
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.186


WWW
« Odgovor #204 : petek, 22.06.2018 : 09:08:27 »

Da malo obudim temo.
Kot ljubitelji te pasme smo ustanovili društvo. Vendar pa sva (ata Bamfel in mama Bamfel) po zamenjavi vodstva izstopila iz društva.

Vsem simpatizerjem in ljubiteljem in bodočim lastnikom smo še vedno na voljo za vsa vprašanja, informacije, spoznavanja. Nenazadnje tudi za kratkotrajno varstvo. Trenutno je pri nas na "dopustu" ena čehica. Najdete nas lahko tukaj.

Na srce pa polagam vsem bodočim lastnikom čehcev, ne odločajte se za nerodovniškega, po možnosti psa iz bivše juge. Če je pri večini psov vprašanje zdravja, si pri čehu lahko pripeljete domov hibrida. Verjemite, tak pes ne potrebuje samo ljubezni. In tudi naše izkušnje vam bodo bore malo koristile v taki situaciji.

Kot znajo živce trgat te zverine so pa po drugi strani neverjetni karakterji. Temperamentni, veseli, pozorni...
Logiran
cofko-cof
novinec
*
Sporočil: 5


WWW
« Odgovor #205 : sobota, 14.11.2020 : 03:07:55 »

Da malo obudim temo.
Kot ljubitelji te pasme smo ustanovili društvo. Vendar pa sva (ata Bamfel in mama Bamfel) po zamenjavi vodstva izstopila iz društva.

Vsem simpatizerjem in ljubiteljem in bodočim lastnikom smo še vedno na voljo za vsa vprašanja, informacije, spoznavanja. Nenazadnje tudi za kratkotrajno varstvo. Trenutno je pri nas na "dopustu" ena čehica. Najdete nas lahko tukaj.

Na srce pa polagam vsem bodočim lastnikom čehcev, ne odločajte se za nerodovniškega, po možnosti psa iz bivše juge. Če je pri večini psov vprašanje zdravja, si pri čehu lahko pripeljete domov hibrida. Verjemite, tak pes ne potrebuje samo ljubezni. In tudi naše izkušnje vam bodo bore malo koristile v taki situaciji.

Kot znajo živce trgat te zverine so pa po drugi strani neverjetni karakterji. Temperamentni, veseli, pozorni...

Hej Bamfi, ste še kaj tukaj?

Jaz sem v raziskovanju volk-pes naveze, in hibridov seveda. Brez skrbi, ne želim si hibrida, da bi zaradi tega želela izmenjat mnenja, da vas takoj potolažim. Pravzaprav me bolj zanima težava s temi hibridi, saj se vedno več pojavlja preprodaja hibridov in volkov v zadnjih letih. Sploh v Nemčiji in centralni Evropi so prostovoljci morali odpreti kar nekaj "zavetišč" za zapuščene volkove, katerim lastniki niso bili kos. Začelo se je pa s tem, da sem zaradi velikega zagovarjanja vzgoje psov v "volčje krdelo" začela raziskovati podobnosti in razlike med obema vrstama, da lahko metode vzgoje poglobim oz. raziščem. Ampak to je že drugo. Sem pa tudi z Lanabelo na privat navezi, ima kar dobro raziskane nekatere poglede.
Čehci se mi sploh ne zdijo zanimivi za nerodovniško štepanje, po eni strani. Če pa pomislim dobro, pa želja za imeti "pravega volka" zna biti zelo privlačna, če se poskusim vživeti, tako da po drugi strani si znam kar predstavljati, da je dovolj povpraševanja po nerodovniških Čehcih in hibridih. Koliko je kaj tega, sploh pri nas in v dražavah bivše Juge? (Zadnje vprašanje je bolj retorično, saj podatka tako verjetno nihče nima  Wink )

Pozdrav!
Logiran
Strani: 1 ... 9 10 11 12 13 [14]   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 1  |  Tema: Čehoslovaški volčjak
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines