mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 19.04.2024 : 10:06:57

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  šolanje  |  Tema: Izpit B-Bh
Strani: [1] 2 3 4 5   Dol
Natisni
Avtor Tema: Izpit B-Bh  (Prebrano 26859 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
LULIKA
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 256


« : sobota, 07.04.2007 : 08:34:21 »

Pozdravljeni!

Pred dvema tednoma sem delala izpit B-Bh in ga tudi uspešno opravla z manjšim številom točk, ker  moja psička ni čistokrvna (je mešanka, posvojena iz zavetišča), sodnik tega ni direkt povedal, sam vsak bi takoj ugotovil za kaj se gre. Pol je pa še odbijal točke, kar tako samo, da jih je!

Pol pa je bil tam še eden agresiven pes in je naredil z večjimi točkami kot tisa. Agresiven do vseh. Pol smo pa ugotovili, da je bil to pes od sodnika in da je imel naslednji dan vzrejnega.
Bila sem oz. se še vedno zelo razočarana. Sem jo mislila, dalje šolat, vendar sem zaradi tega izgubila voljo.

Zdaj vas pa sprašujem, če je tu pravica? Ima kdo podobne izkušnje?

Hvala za odgovore!
Logiran
Sleepy
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.129


« Odgovor #1 : sobota, 07.04.2007 : 08:55:38 »

Hm  Undecided ne vem no, jaz kar težko verjamem. Katir sodnik pa naj bi to bil? Sicer to, da so psi kinološkega kadra upravičeni do manjše tolerance česarkoli ne vem, če je ravno skrivnost, vprašanje pa je, če so bli manj tolerantni tudi takrat, ko so delali izpit. Pri bbhju se ocenjuje predvsem team vodnik-pes, njuna navezanost, splošen vtis, privrženost psa vodniku, neagresivnost in pa tudi seveda samo izvajanje vaj. Rodovnik tu nima nobene veze, bolj strogi so kvečjemu do tistih rodovniških psov, ki bbh potrebujejo za vzrejno dovoljenje.

Kar se razočaranja tiče pa - sodnikov je kar nekaj, so tudi tekmovanja v b-bhju, in če te šolanje veseli, ga lahko nadaljujes na isti stopnji in tekmuješ, pa si boš hitro na jasnem v katerem grmu tiči zajec - sodniškem ali vajinem Wink
Logiran
Christjan
rad pišem
****
Sporočil: 465


« Odgovor #2 : sobota, 07.04.2007 : 08:58:35 »

LULIKA ne samo, da si ti zgubila voljo, še jaz sem jo, ker se tudi jaz pripravljam z mojim psom na izpit BBH.... Pa saj ne morem verjet... Upam, da jaz nebom imel teh težav, ker mi bo sodil moj trener, ki je tudi sodnik- *****
ps.: moj pes je tudi mešanec...
Logiran
Sleepy
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.129


« Odgovor #3 : sobota, 07.04.2007 : 09:00:33 »

Christjan kar brez strahu! Če je med vama s psom vse pošlihtano tako kot mora bit, brez skrbi, da ne bo hudih težav! Wink
Logiran
AngSeter
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.679


WWW
« Odgovor #4 : sobota, 07.04.2007 : 09:03:19 »

Se strinjam s Sleepy.

Na najinem BBh-ju tudi ni bilo kake pristrankosti in sodnik je na koncu zelo nazorno povedal komu, kje in zakaj je odbijal točke, pohvalu in tudi nazijal Wink

Je pa res, da imamo ljudje različne kriterije kaj je dobro in kaj ne in če se ne strinjamo to še ne pomeni, da je sodnik krivičen.
Sicer me ni bilo zraven in je lahko prišlo tudi do tega.

Kdo pa je bil ta sodnik?

Sicer pa po moje ni to, da je pes vzet iz zavetišča, nobena olajševalna okolica, na koncu mora prav tako znat kot ostali.

Ponavljam pa da me ni bilo zraven in da ne vem kaj se je točno zgodilo.
Logiran
AngSeter
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.679


WWW
« Odgovor #5 : sobota, 07.04.2007 : 09:04:57 »

Na izpitu ti nebi smel sodit tvoj trener, ampak zunanji opazovalec.

Pri nas že za konec male šole povabijo koga iz drugega KDja dda malo pošnofa, čeprav ni neki pravi izpit na koncu Wink
Logiran
Christjan
rad pišem
****
Sporočil: 465


« Odgovor #6 : sobota, 07.04.2007 : 09:14:10 »

Hehe saj nevem kdo sodi, sedaj tem, ko so opravljali izpit je sodil en drug, ker moj trener ni mel časa... Zakaj pa ne bi smel trener sodit? aaa si mislim približno...
Logiran
AngSeter
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.679


WWW
« Odgovor #7 : sobota, 07.04.2007 : 09:16:49 »

kot tudi mature ne popravljajo tvoji učitelji Wink

Zaradi navzkrižja interesov, ki bi mu lahko očitali.
Logiran
LULIKA
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 256


« Odgovor #8 : sobota, 07.04.2007 : 09:46:20 »

Sodnika ne bi omenjala! Nočem, da pride do kakih zamer! Tudi jaz sem mislila, da rodovnik nima nobene veze. Vendar je prišlo do takih komentarjev, da sem ga kar pogledala. Ni problem v tem! Moja psička je bila ena izmed najboljših pa je bila ocenjena kot ena izmed najslabših. To mi ni jasno. Sodnik ne sme ocenjevat svojega psa.
ne vem za kaj se delajo razlike.
Christjan brez skrbi. glavna je sproščenost.

sam mene to moti, zakaj je ta sodnik delal razlike. No je bila zraven moja trenerka kot opazovlka in ko je vidla sodnika je rekla da ta ne  bo pošteno ocenjeval.In tako je tudi bilo.

Vsaj meni se  logično zdi , da agresiven pes ne more opravit B-Bh!

Ne vem no!
Logiran
AngSeter
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.679


WWW
« Odgovor #9 : sobota, 07.04.2007 : 10:33:47 »

Torej ma ta človek že svoj sloves...  Undecided
Logiran
alessa06
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 234


« Odgovor #10 : sobota, 07.04.2007 : 11:29:01 »

LULiKA, ti kar nprej v šolo, nikar ne odnehaj zaradi enega sodnika. To je isto, kot na razstavi, en sodnik ti bi za psa dal prav dobro oceno, drugi odlično, tako je.
 Je pa verjetno opazil med vajinim delom najmanjše napake in mogoče počasno delo psa ali tvojo tremo in odbil točke, to je hitro. Ne sekiraj se, če imaš veselje da psičko šolaš ti kar daj. Veliko uspehov ti želim..., mene še to  vse čaka Cheesy Cheesy Wink
Logiran
*LuNa*
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 127


« Odgovor #11 : sobota, 07.04.2007 : 17:32:30 »

Ne glede na to, kako te sodnik oceni, se mi zdi nesmiselno obupati. Saj ne šolaš psa zaradi sodnika, ampak zaradi sebe. Krivice se dogajajo, pa še bolj občutljivi smo, ker mislimo, da si naš pes več zasluži.
Je pa od sodnika do sodnika odvisno koliko bo odbil za kakšno napako. Eni največ odbijejo za agresijo, drugi za slab odpoklic, tretji za slabo pozornost, četrti zato, ker se jim zdi da ni pravega odnosa med vodnikom in psom, peti ker misli, da se pes preveč boji, ...
Logiran
dhrovat
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 52


« Odgovor #12 : nedelja, 08.04.2007 : 12:15:49 »

Za takšne primere, bi se z kratkim pismom predstavil v reviji kINOLOG, IN TUDI KINOLOŠKI ZVEZI , kajti takšnemu sodniku, ki naredi takšno traparijo bi jaz takoj vzel licenco, ali pa ga na veliko obrekoval po raznih medijih.
Logiran
LULIKA
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 256


« Odgovor #13 : ponedeljek, 09.04.2007 : 09:41:55 »

Saj je vedno tako! Eni so dobri, drugi so slabi. Hvala za spodbudne besede.
Vendar pa mnenja drugih, velikokrat vplivajo na mišljenje posameznika. Ma se mi zdi nepošteno!
To pa da bi dala v javnost se mi zdi nepomembno, ker to ne bo nič spremenilo.
to se dogaja in se še bo!

S Tiso bove nadaljevale z šolanjem, ker imam jaz voljo predvsem pa še ona.

Še enkrat hvala!
Logiran
Christjan
rad pišem
****
Sporočil: 465


« Odgovor #14 : ponedeljek, 09.04.2007 : 11:20:26 »

Lulika, sem vprašal mojega trenerja včeraj o tem, pa je rekel, da so to govorice, da to noben ne  dela...


lp
Logiran
Strani: [1] 2 3 4 5   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  šolanje  |  Tema: Izpit B-Bh
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines