mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sreda, 24.04.2024 : 04:16:02

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  šolanje  |  Tema: Izpit B-Bh
Strani: 1 2 [3] 4 5   Dol
Natisni
Avtor Tema: Izpit B-Bh  (Prebrano 26881 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Uma
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.309


« Odgovor #30 : sreda, 11.04.2007 : 09:40:58 »

Zadnja stvar ni pravilna, v skladu s strokovnim pravilnikom sodnik ne sme soditi psom, ki so v njegovi lasti ali solastništvu oziroma v lasti ali solastništvu njegovih bližnjih sorodnikov. Pse iz lastne vzreje ali pse, ki jih je kdaj imel v lasti lahko sodi če je od prodaje/prenosa lastništva preteklo najmanj 6 mesecev. Smiley
Logiran
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #31 : sreda, 11.04.2007 : 09:52:45 »

Porkaflek, pravilniki KZS so pa res polni nesmislov... Hja, potem pa je tako, kot je...

lp
Logiran
Uma
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.309


« Odgovor #32 : sreda, 11.04.2007 : 10:52:11 »

Definitivno se strinjam, pravilniki so katastrofa. Cheesy
Logiran
Christjan
rad pišem
****
Sporočil: 465


« Odgovor #33 : sreda, 11.04.2007 : 12:51:05 »

Tina kaj boš jo dalje šolala? Kje pa?
Logiran
Uma
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.309


« Odgovor #34 : sreda, 11.04.2007 : 13:18:06 »

Jaz nimam z svojo pasmo kaj dalje solat ko do B-BH-ja, najstarejša psička ga že ima, z mlajšo bom poskusila letos nardit, z najmlajšo pa nismo še začeli nič, ker ima šele 2,5 meseca. Jaz zaradi obveznosti nimam prav ogromno časa in bom poskusila kr doma. Smiley
Logiran
Christjan
rad pišem
****
Sporočil: 465


« Odgovor #35 : sreda, 11.04.2007 : 13:21:18 »

McKruster res oprosti sem pozabil, da LULIKA nima svojega imena napisanega, sem njo mislil, drugače pa vseeno hvala za odgovor! Hmm nevem če to spada glih sem pa bom kar tu vprašal: kaj še je kaj dalje za šolat po B-BHju, sem slišal IPO....Pa nažalost nimam pojma kaj to je, lahko kdo malo razloži ali naj grem v drugo temo?
Logiran
alessa06
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 234


« Odgovor #36 : sreda, 11.04.2007 : 13:55:18 »

Christjan tukaj si malo poglej kaj sledi BBH izpitu.   Wink

http://www.geocities.com/kdptuj/isp.htm
Logiran
Christjan
rad pišem
****
Sporočil: 465


« Odgovor #37 : sreda, 11.04.2007 : 15:06:49 »

hvala alessa, bom preštudiral  Smiley
Logiran
LULIKA
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 256


« Odgovor #38 : sreda, 11.04.2007 : 16:29:51 »

Ja saj! Sodnik je sodil svojemu lasntemu psu, ki je povrh še bil full agresiven. No ja upajmo, da bom na nadaljnih izpitih imela več možnosti in sreče.
Pravilnikov pa tako ali tako noben ne upošteva.
Logiran
bina
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.790


« Odgovor #39 : sreda, 11.04.2007 : 17:10:48 »

Kalsang: si je treba sodnika dovolj zgodaj "rezervirat" Wink pri nas v drustvu ze nekaj let sodijo sodniki, ki smo jih (oz. jih je predsednica) sama izbrala.

Glede zavetiscarjev (nic slabsalnega) je pa pri nas tako: lani je pri nas delala IPO I psica iz zavetisca (ki je bila posvojena odrasla). In to se ji je seveda poznalo (da ni imela gledanja v oci pri poleg in podobne zadeve). In sodniku je instruktorica to pred izpitom povedala, ampak ne zato, da bi imela psica protekcijo, ampak za to, da dokaze in pohvali, kaj se lahko naredi vse s psom, ki ga odraslega posvojis iz zavetisca!!

Drugace so pa sodniki tako na razstavah kot na tekmah (izpitih) kot bogovi. In njihova beseda velja vse in se vec. In mi ne moremo nic narest proti temu.
Logiran
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #40 : sreda, 11.04.2007 : 20:15:45 »

Bina, pri nas imamo težave s pošto, tako da smo dostikrat prepozni in so nam všečni sodniki že zasedeni.   Roll Eyes

Drugače pa imamo doslej kar dobre izkušnje s sodniki, še zlasti, ker je naša pasja populacija bolj "specifična": prevladujejo družne pasme, pa tudi mešanci in med njimi azilaši. Nihče ni imel še nobenih pripomb, da so naši psi manj vredni ali kaj podobnega. Npr, manjši psi tudi dostikrat neradi gledajo v oči med poleg, ker morajo dostikrat paziti na možne krtine in luknje v terenu. Sodniki to ponavadi upoštevajo.

Seveda pa imajo vsake oči svojega malarja...

lp
Logiran
LULIKA
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 256


« Odgovor #41 : sreda, 11.04.2007 : 20:50:42 »

Ljudje niso enaki! Pošten biti pa je tudi tuja beseda!
Logiran
altervita
živim tukaj
***
Spol: Moški
Sporočil: 4.029


« Odgovor #42 : sreda, 11.04.2007 : 22:01:22 »

a veste kako je v svetu?
 Ne veste. Vam bom povedal kako je v internet svetu. V svetu svobodnih. V tem svetu se lepo, ne da bi mmilsili na "zamere" pove zadeve. Pove se ime sodnika, pove se ime društva, pokaše se fotke in pokaže se video. Potem se razvije debata v katero se slej ko prej vkluči sodni ali pa advokat (vsaj na netu malih jezikovnih skupnosti. Potem se mu jebe mater. Na koncu pol ljudi ve da ne gre k njemu in pol gre prav zato k njem. TO JE NET.

Nekaj časa nazaj sem bral siolov blog kjer je prepotentni novinarček Crnkovič glasno trdil (in ob tem seveda dal vedet da svoje blogovske pozicije ne jemlje resno) da bodo klasični mediji preživeli tudi internet in posredno pač namiguje da so tile novinarčki intelektualno superiorni in lahko zadržijo zase tudi ta medij. NArobe. Eden najbolj izrazitih primerov v Ameriki je bil primer matere samohrsanilke, ki je sprožila kampanjo za "naravno hranjenje dojenčkov" s sliko dojke in komentarjem "Druga vrsta belega mleka" na mikici. Združenje svinjerejcev amerike (njihovi brihtni advokati) jo je tožilo ker je spremenila njihov slogan"druga vrsta belega mesa".
Rezultat?

Ko so jo hoteli zjebat, se je na njih usul tak plaz, da je na koncu celo zadevo reševaal marketinški oddelek Združenja, vsakemu pritožniku je osebno predsednik združenja poslal opravičilo, Združenje mater za naravno hranjenje pa je dobilo pol miljona donacije od prašičjerejcev, češ da so odvetniki prepotencirali problem.

In, ja: Gospa, gospodična je med drugim ena od vidnejših kolumnistk glede internet tehnologije.

OK...kaj ostane malim? Izkoristiti MOČ tega portala. MOJ PES NET je anes institucija. Napišeš da je Zidar Prasec, pa se vidi. Napišeš argumentirano, pa lahko on svojih 50 let da pod kapo in gre spat. Je zaključil. In zidar je Guru SLO scene. Kot Simončič al pa Vidic (ne bi zdaj vseh v isti koš dal, ker so tri strani trikotnega kovanca. Samo primer dajem.

Torej LULIKA: Kake zamere? Se mastiš na kešu od KZS da se rabiš šparat?
KDO JE BIL SODNIK: KAKO JE POTEKALO? SI KIKSALA ALI JE BILO VSE OK...ITD.

Zapominte si nekaj: naši sodniki in trenerji so polpismeni kmetavzi ki znajo delat napol samo z ŽVALMI. Morda pet jih je dobrih od miljona telih slovencev. V tujini kjer imajo vsaj 30 miljonov prebivalcev, imate dobre trenerje. Pri nas pa malo. Oz MNOGO- manj. )= procentov naših sodnikov in trenerjev je komaj dobrih za šolanje za nižje stopnje v tujini.

Ne slepite se s samohvalo naših "kinologov". Ko se je FCI ustanavljala, smo imli slovenci par ljudi v vrhu. Danes so to stere zgodbice. Svet obrajta pet politikov, ker se kurbajo z njimi. V ostalem, niti ne vedo kaj je Slovenija.

TOREJ: Kake zamere: dajte imena. Povejte kteri svoje jurje služijo preko kurca in ne preko stroke. IMENA DAJTE!!!

LP
Aleš
Logiran
altervita
živim tukaj
***
Spol: Moški
Sporočil: 4.029


« Odgovor #43 : sreda, 11.04.2007 : 22:11:44 »

še ena luštkana: Moja psica se sedaj šola v KD ljubljana. Ne vem imen. Vem pa zgodbo. Psici od rojstva "klikamo" z "CK". KLIK z usti. Hitro učinkovito in brez uporabe rok.
Psičini lastnici zabišajo da mora imet tisti kliker za dva evra, ker "CK" ni ok.
In ob tem treningu mladih nadobudnih, en kreten ki tam tudi hkrati trenira, lepo za uhe dvigne svojega nemškega ovčarja in ga tako nese s poligona, ker ni delal ok tisti dan. A za to pa nimajo kaeke dva evra vredne aparature, da bi se z njo šli....

KD LJUBLJANA: Tolk da ne bo čist brez imen.
Logiran
altervita
živim tukaj
***
Spol: Moški
Sporočil: 4.029


« Odgovor #44 : sreda, 11.04.2007 : 22:15:09 »

tisti "odušeseni" bo sigurno z odliko delal IPO....
Logiran
Strani: 1 2 [3] 4 5   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  šolanje  |  Tema: Izpit B-Bh
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines