mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
torek, 16.04.2024 : 20:28:59

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Koža in dlaka  |  Tema: velika bula na stegnu
Strani: [1]   Dol
Natisni
Avtor Tema: velika bula na stegnu  (Prebrano 5522 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
kstendler
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 125


« : ponedeljek, 17.09.2007 : 07:38:05 »

Živjo
Imam en velik problem, o katerem bi rada čimprej kaj izvedela-preden grem h veterinarju. Dini se je včeraj naredila bula na stegnu. Je bolj na zadnji strani stegna, ker se iz strani ne vidi tako izrazito, kot če jo pogledaš od zadaj. No, ta bula je velika nekako tako kot npr. pink-ponk žogica. Če jo potipam, se mi ne izmika, niti se ne praska ali grize, normalno sedi, po čemer sklepam, da jo ne boli. Ko sem jo potipala, ni bilo trdo, ampak, kot bi imela nekaj notri. Je pa vsa stvar pod kožo. Pogledala sem tudi če bi imela slučajno kaj rdečo kožo, vendar nima. Ima mogoče kdo kakšno podobno izkušnjo? Kaj bi to lahko bilo? ...upam, da ni kaj nevarnega.

LP
Logiran
bibsy
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 142


« Odgovor #1 : ponedeljek, 17.09.2007 : 11:00:32 »

Če je bula nastala na hitro (recmo po zadnjem sprehodu...) je lahko to hematom - bulica krvi od kakšnega udarca. Pri moji je bilo tako in ker v 2 dneh ni izginila sem šla k veterinarju, ki je z iglo probal vzeti vzorec, paje ugotovil, da se je že dokaj stdilo, ampak da ni nevarno - dobila je inekcijo (mislim da je bilo nekaj proti strjevanju), da se je hitreje absorbiralo. Bulica pri moji je bila velikosti večjega lešnika. Ni se praskala po njej, ni si lizala pa tud men je dovolila da pretipam bulo. Glede na mojo izkušnjo bi tvoja lahko imela to.
Druga najpogosta možnost so maščobne bule, ki pa pravtako niso nevarne. Če je pes star pa lahko tudi nastanjejo maligne bule, ki pa jih je treba izrezat ven...
Upam, da sem kaj pomagala. Smiley
Logiran
moonbeam
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.289


« Odgovor #2 : torek, 02.10.2007 : 21:33:31 »

Pozdrav!
Sama se zasledila nekaj dni nazaj bulo na stegnu. Ni trda. Tam kjer ima bulo je brez dlak in neprestano jo liže. Pes je star 12 let. Zanima me, ker se govori o maščobnih bulah, ki niso nevarne, kaj lahko naredim da neha z lizanjem in ali to kaj vpliva na bulo? A ga vseeno peljem k veterinarju? Je pa že imel takšno bulo nekaj časa nazaj in je po nekaj tednih izginila.

Hvala in LP! Undecided
Logiran
bibsy
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 142


« Odgovor #3 : sreda, 03.10.2007 : 07:15:31 »

To da se pes neha stalno lizat lahko popravite da daste zaščitno ovratnico (tista bela lampica Wink ), vseeno pa ker je pes star raje tudi peljite psa k veterinarju na posvet zaradi bule. On vam bom tudi svetoval kako še dodatno preprečiti pretirano lizanje (liže se tam zato ker ga tam nekaj moti - npr. podobno kot bi si lizal rano).
Logiran
moonbeam
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.289


« Odgovor #4 : sreda, 03.10.2007 : 19:14:43 »

Ja za tisto belo vesoljsko stvar okrog vratu vem.  Mislim, da bi ga kr motilo pri hoji in na splošno. Kr je že v letih in ima noge že malo slabše bi bil po mojem še bolj neroden. Se bom pa vsekakor posvetovala z zdravnikom. Hvala in lep pozdrav! Smiley
Logiran
Strani: [1]   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Koža in dlaka  |  Tema: velika bula na stegnu
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines