mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
ponedeljek, 29.04.2024 : 00:28:59

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Tema: Današnji sodni dan ...
Strani: 1 ... 62 63 64 65 66 [67] 68 69 70 71 72 ... 76   Dol
Natisni
Avtor Tema: Današnji sodni dan ...  (Prebrano 229746 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
natis
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.518


« Odgovor #990 : sobota, 01.02.2014 : 23:21:01 »



tud pri nas precejšnji problemi z elektriko. na srečo mam kamin, da zeblo nas načeloma ne bo, bomo pa lačni ... ja itak mamo šporhet na štrom in pekač za kruh tud ne dela brez štroma butnglavc butnglavc
Logiran
MaksiMaša
midi
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 919


« Odgovor #991 : nedelja, 02.02.2014 : 00:25:41 »

Pri nas pravkar padlo drevo s ceste spravljajo gasilci... Aja, sej vemo, ane, da jih imamo radi radi.
Logiran
Sreda
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 627


« Odgovor #992 : nedelja, 02.02.2014 : 00:27:25 »

Pri nas vsakih 10 minut pade eno drevo. Gasilci pa že cel večer pospravljajo.
Logiran
SinM
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.250


WWW
« Odgovor #993 : nedelja, 02.02.2014 : 06:51:49 »

Lubiboh, naj že neha padat.  Sad
Vsem dežurnim ekipam želim, da se vrnejo domov k svojcem nepoškodovani.  Kiss Kiss
Če imate to možnost, ne pozabite na ptičke. Trenutno so krmilnice njihova edina možnost preživetja.  objem
Upam, da ste vsi na varnem in toplem.  Kiss
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.300


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #994 : nedelja, 02.02.2014 : 12:45:34 »

Tule smo bili od 22.30 včeraj do zdajle brez elektrike, zunaj je res sodni dan, ker tako poka, kot na fronti. Ko mi uspe napolnit foto baterije, bom dala gor nekaj fotk. Ponoči je šel dež, kasneje pa 'stiropor kuglce', kar nepretrgoma leti še zdajle in nič ne kaže, da bo nehalo.

Zjutraj sem dobila sms iz Horjula, da so odrezani od sveta, da sta obe cesti zaprti, da so brez elektrike in vode in da se vsake toliko ujame slab mobi signal, sicer so pa tudi brez tega. Sporočila ni bilo mogoče spravit v javnost, ker smo bili tudi mi brez signala in do zdajle ni šel naprej ne povratni sms in ne kakšen klic v svet. Na srečo je pri Xeni še delovalo, da je lahko v horjulski temi objavila sporočilo za morebitne klicatelje.

Ta trenutek predvsem upam, da se čim prej temperature dvignejo za kakšno stopinjo ali dve. Pa da je čim manj ljudi ogroženih zaradi mraza, drevja, vode ...

Na velenjskem radiu so prejle poročali o stanju v velenjski občini in je na koncu spikerka rekla: Ko gasilci naslednjič prinesejo koledar, ne pomišljajte ... Se pridružujem.
Ja, MaksiMaša, radi jih imamo, pa tudi vse druge, ki se trudijo v tako nemogočih in nevarnih razmerah čim prej vzpostaviti elektriko in prevoznost cest, predvsem jim pa želimo srečno na terenu!

Tudi jaz upam, da ste na varnem in toplem in da tole res čim prej mine.
Logiran

natis
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.518


« Odgovor #995 : nedelja, 02.02.2014 : 13:27:31 »


tudi del od vrhnike do logatca je odrezan od sveta. podrl se je daljnovod in to menda v dolžino ne samo en steber ... nikakor ne morem do mame, ki je brez elektrike že več kot 24 ur. gasilci so jim pripeljali agregate pa ne morejo do ljudi ..... fak of  Undecided Undecided ... elektro pravi, da prej kot v 2 dneh ne morejo izključit elektrike v daljnovodu .... če ma kdo kakšno idejo kako naj pridem do nje bom izredno vesela  Cry

 
Logiran
No Jinx
živim tukaj
***
Sporočil: 5.323


« Odgovor #996 : nedelja, 02.02.2014 : 16:27:00 »

V centru Ljubljane se drevesa še ne lomijo, le jogo izvajajo. Upam, da tako ostane. Tole je pogled skozi okno.







Na pločnikih in cestah je pa drsališče. Upam, da tole st(r)anje hitro mine.  sram

Natis, ne moreš do mame, ni kaj. Moja dva sta tudi ujeta brez štroma na vikendu, ampak imata k sreči peč na drva in plin za kuhanje. Če zmanjka vode je pa zunaj dovolj snega, da se ga prekuha. Samo voda za wc bi znala biti problem. Bo pač malo smrdelo. Saj bo hitro mimo, upam.  Smiley
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #997 : nedelja, 02.02.2014 : 17:14:18 »

Pri nas drevje zaenkrat še ne pada, je pa ne meji. Elektriko imamo, je pa  med tistimi, ki je nimajo in nami, ki jo imamo samo par bajt. Drsalnica je pa taka, da tastarih psic niti na vrt ne spustim lulat, je že včeraj ena padla in se ni mogla sama pobrati. K sreči ji ni bilo nič, a raje brišem kakšen dan luže po veži kot da se mi polomijo.
Vsem tistim, ki jih je led prizadel bolj kot nas želim, da jo odnesete s čimmanj škode.
Me pa zanima, ali se da  poleg gasilcev in vojske pri odstranjevanju posledic žleda videti tudi prostovoljce iz društev, ki si baje bolj zaslužijo denar od koledarjev od gasilcev?
Logiran
natis
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.518


« Odgovor #998 : nedelja, 02.02.2014 : 17:20:05 »


natis ne bi bla natis, če ne bi pripeljala mame domov  ljubezen

u glavnem ... upam, da policaroši tole ne berejo ... cesta je zaprta od vrhnike naprej ampak sem šla mimo z avtom 4x4. saj vem da ni prov ampak nisem šla na lepše ampak gor/dol in konec. cesta je (stara cesta LJ-PO) prevozna po enem pasu in pol. cela vrhnika in naprej je brez elektrike. daljnovod je polomljen od vrhnike pa sigurno do logatca, če ne še dlje. grozljivka. res grozljivka. na določenih delih so "pocvikali" kable in jih odmaknili iz ceste, nekje so podložili steber samo toliko, da gre lahko spodaj avto. to NI VARIANTE, da se popravi manj kot v enem mesecu ... nemogoče. ker je treba vsaj pol če ne več stebrov zamenjat/ponovno postavit ...

drevje polomljeno, porezali so ga samo toliko, da so ga odmaknili iz ceste. si ne predstavljam kako bo, če na to pade sneg kot napovedujejo ... zravnano bo z zemljo  Undecided

z eno samo besedo KATASTROFA .... na ogromno koncih sem bila, ogromno sem videla ampak česa takega še ne  Cry Cry Cry Cry
Logiran
uraa
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.874



« Odgovor #999 : nedelja, 02.02.2014 : 17:38:20 »

Mene kar srce boli, ko tole berem, res.. Pri nas elektrika ponekod je, ponekod je ni.. V Slovenj Gradcu se drevesa oz. veje nonstop podirajo, prej je deževalo, pločniki so pa bili v relativno dobrem stanju.. led, ampak precej posut s peskom.
Ata je rekel, da je doma (v Podgorju) že precej podrtega okrog hiše, elektrike ni, v gozdu pa drevesa padajo.. in padajo.

Groza  Cry  Cry

Hvala pa vsem, ki pomagajo odstranjevati posledice te katastrofe.. Močno upam, da bo mirna noč..
Logiran
mamaF
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 9.066



WWW
« Odgovor #1000 : nedelja, 02.02.2014 : 20:00:02 »

Drage moje sestre po dlaki - vsem, ki tako ali drugače trpite zaradi tehle hudih razmer, želim, da hitro mine vse in da varno preživite to noč in naslednje dni objem

Če pa kdo kaj rabi ... dokler naša pošta dela in dokler je pri nas vse OK, če lahko kakorkoli pomagam - recite Kiss
Logiran

Unikatne tablice in portretki
bamfel
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.186


WWW
« Odgovor #1001 : nedelja, 02.02.2014 : 22:34:29 »

Natisova, saj te razumemo. Po eni strani se zavedaš, kaj tvegaš, po drugi strani pa ne moreš stati križem rok.  objem

Pri nas je definitivno največja katastrofa to, da so na spletni strani šole objavili, da pouk bo. Cool
Drugače pa Fred zmrznjen dež zelo dobro prenaša v dnevni na hrbtu, ko je pa treba ven, ga pa tačke bolijo Angry. Stopiclja kot ena primadona. predaja
Stanje se lepo umirja, drevesa sicer še padajo, elektriko imamo pa ves čas.

Vsem prizadetim pa želim, da bi se stanje čimhitreje vrnilo v normalo. Pa verjemite, tisti s koledarji znajo biti tudi zelo koristni. Pa civilna, pa vojska, trenutno pa predvsem električarji, ki to znajo.
Nikoli se ne dotikajte kablov! Če so pod napetostjo, te lahko rukne tudi po travi, ki je prevodna!


                      Srečno! objem
Logiran
SILBA MIA
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.789


WWW
« Odgovor #1002 : nedelja, 02.02.2014 : 22:44:53 »

Boge žvale :

http://www.24ur.com/foto-drevesa-podrla-ograje-v-zivalskem-vrtu-risa-lahko-pobegneta.html
Logiran
No Jinx
živim tukaj
***
Sporočil: 5.323


« Odgovor #1003 : ponedeljek, 03.02.2014 : 01:15:06 »

Naš parkec malo pred polnočjo ...







Vsem želim mirno in toplo noč!
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #1004 : ponedeljek, 03.02.2014 : 14:17:58 »

Tule je katastrofa. Ne vem ce je eno drevo ob Ljubljanici celo. Vsa so ospicena, vej po tleh kolkr ces. Kje se bo nakopicilo tisto vejevje, ki je padlo v Ljubljanico... Nam je podrlo hrusko. Brez elektrike smo bili od vceraj dopoldan do 3h ponoci in smo si svetili s svecami za na britof. Cist TimBurtonovsko. Tongue
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
Strani: 1 ... 62 63 64 65 66 [67] 68 69 70 71 72 ... 76   Gor
Natisni
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Tema: Današnji sodni dan ...
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines