mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
ponedeljek, 29.04.2024 : 00:51:15

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Notranji organi  |  Tema: bruhanje sline
Strani: [1]   Dol
Natisni
Avtor Tema: bruhanje sline  (Prebrano 9027 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
moly
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 114


« : sreda, 19.09.2007 : 10:11:09 »

Imam 1 leto starega shi tzuja. Velikokrat bruha slino (vsake 4-5 dni). Izbruha malo sline in je nato zopet živahen  Cheesy. Vet je pregledal kri, izvid je o.k.
Trenutno je brikete RC Sensitivity control, po priporočilu veterinarja zaradi morebitne občutljivosti na hrano, vendar je stanje enako. Vse skupaj traja že 3 mesece. Ukinili smo že vse priboljške  Angry, od pasjih keksov, kosti za žvečenje, sadja, mesa....
Ne vem kako še lahko ukrepam... ali ignoriram to bruhanje sline (saj je kuža drugače brez težav - živahen, hrane ne bruha, prebava o.k.).
Na sprehodu pa ji kljub "policijski" kontroli uspe žreti travo, žvečiti palčke, storže, papirni robčki so zakon... Shocked   
Ideje, izkušnje? 
Logiran
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #1 : sreda, 19.09.2007 : 12:38:14 »

Bruhanje ponavadi sprovocira prav žvečenje trave, čeprav to ni pravi vzrok. Z žvečenjem trave si psi uravnavajo razmerje želodčnih sokov in si čistijo želodec. S tem, ko bruhajo slino, si poskušajo narediti red v želodcu. Če je kuža živahen in ješč, verjetno ni hujšega problema. Če vas res skrbi, pa pojdite po nasvet k še kakšnemu veterinarju, ki bo pregledal tudi želodec, ne samo kri.
Logiran
ena
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 106


« Odgovor #2 : sreda, 19.09.2007 : 12:40:39 »

Ali mu dajate kakšne dodatke k hrani? Vitamine ipd.?
Naš je tud vsake toliko časa izbruhal malo sline ko je bil še mali, pa je potem tud to prenehalo samo od sebe.

Logiran
moonbeam
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.289


« Odgovor #3 : sobota, 05.01.2008 : 10:58:41 »

Pozdravljeni!

Ne vem če spada to pod to temo ampak gre se tudi za bruhanje. Imam psa, ki gre že proti 13 letom in me malo skrbi glede tega bruhanja. Bruha namreč rumeno tekočino, tako da ne gre za bruhanje hrane. Vem da si s tem uravnava želodčne sokove, ampak skrbi me, ker bruha na 2-3 dni. Prej je to počel občasno 1-2 krat mesečno zdaj pa kr pogosto. Razmišljala sem, da bi najprej poskusila s kakšnimi dobrimi vitamini, če jih lahko kdo predlaga. Potem pa če se mu to ne uravna pa mogoče obisk pri veterinarju. Drugače je pa živahen in takoj ko pobruha je svet njegov  :-)  Seveda me skrbi in bi bila hvaležna za predloge.

Pozdrav Irina in Roki (štirinožec ;-)
Logiran
pudelj
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.450


« Odgovor #4 : nedelja, 20.01.2008 : 18:46:12 »

moja 13 letna Kaja je prejšnji teden tudi večkrat bruhala rumeno tekočino in slino. V petek smo šli k veterinarju. Vzeli so ji kri in ugotovili, da nekaj ni v redu z jetri. Šlo naj bi za vnetje želodca. Dobila je ranital. Najprej dve injekciji v petek in v soboto zjutraj, sedaj pa ji moram do torka v gobček vbrizgati še ustrezno dozo ranitala. Dobila je tudi dietne konzerve i/d od hillsa. Če pa ne bi bilo v redu bi jo morala dati na ultrazvok. Je pa živahna in te konzerve so očitno zelo ukusne, ker jih z veseljem poje. Je pa hudo, ker moram vstrajati pri dieti in ne sme dobiti nobenega priboljška, ona pa si tega seveda ne zna dopovedati.
Logiran
takoda
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.324


« Odgovor #5 : nedelja, 20.01.2008 : 19:46:59 »

Pudelj, imaš ZS.
Lp
Logiran
moonbeam
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.289


« Odgovor #6 : torek, 22.01.2008 : 23:25:45 »

Pozdrav!

tudi meni so na veterinarski postaji svetovali ranital in strogo dieto, najprej z rižem in piščancem ali puranom, in probiotični jogurt. Stanje se je izboljšalo in upam da tako tudi ostane. Odietični hrani se pa pogovorimo ob ponovnem obisku, predvidevam pa da bo tudi kaj od hill's-a.
Ja je pa res, da priboljškov več ni ampak za zdravje s bomo potrudili.

lp, irina
Logiran
Strani: [1]   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Notranji organi  |  Tema: bruhanje sline
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines