mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 28.03.2024 : 23:34:21

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Arhiv Zavetišča Horjul (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul, Sine)  |  Tema: Lukovica
Strani: [1] 2 3  Vse   Dol
Natisni
Avtor Tema: Lukovica  (Prebrano 9780 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« : ponedeljek, 24.09.2007 : 17:00:08 »

Kakšne ideje, prostovoljci, posvojitelji?

Na območju občine Lukovica, ki nima pogodbe z nobenim zavetiščem, sredi ničesar gradijo. Če se ne motim, en velik nakupovalni? center. No, niti nima veze. Na gradbišču živita mama muca in njen mladič, ki se ne pustita prijeti. Skrivata se pa v skopanih luknjah v tleh, ki jih bodo v prihodnjih dneh dokončali. Torej, naredili bodo čisto zaresna tla in če muc ne dobijo/mo ven, bodo zazidane.

Ima kdo čas za lovljenje in eventuelno namestitev? Mačka tudi po sterilizaciji tja ne more biti vrnjena.
Logiran

chanel5
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 234


« Odgovor #1 : ponedeljek, 24.09.2007 : 18:37:30 »

Jaz lahko pridem v sredo pomagat lovit..če vam bo to kaj pomagalo..  Huh lp.
Logiran
tina malina
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 127


« Odgovor #2 : ponedeljek, 24.09.2007 : 19:49:16 »

Polona, kje v Lukovici, ob avtocesti?
Tudi jaz grem zraven pomagat lovit!!
Logiran
Royalty
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.006


« Odgovor #3 : ponedeljek, 24.09.2007 : 20:52:13 »

Jaz sem sicer v totalni gužvi, ampak nekaj časa bi si lahko utrgala za lovljenje. Na voljo imam večji transporter.

Smetka ali je možno dobit kako živolovko?

Z namestitvijo je pa problem, ker imam full house, pa nobene možnosti karantene več.

Lp,

Damjana
Logiran
Mel
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.795


« Odgovor #4 : ponedeljek, 24.09.2007 : 21:57:36 »

Jaz sem v taki gužvi, da se ven ne vidim, ampak morda vseeno najdem čas vsaj za lovljenje ...
Logiran
luna7
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.656


« Odgovor #5 : torek, 25.09.2007 : 06:42:29 »

Hm, a je to tam na področju kamnoloma?
Če je to tam, lahko povem (na žalost), da je tam labirint zacevljenih pretokov potoka, meteornih voda,.... (poznam po službeni plati). Morda bi lahko prišla tudi jaz pomagat. Zaradi prometa v kamnolomu, mora predlagam soboto, ko je mirneje? (pa tudi jaz bi lažje prilšla)

Lp polonak
Logiran
steva cenejac
odvisnež
*****
Sporočil: 542


« Odgovor #6 : torek, 25.09.2007 : 07:35:44 »

Če je časa do sobote, bi lahko tudi jaz prišel.

Sicer ne vem, kako bi pomagal, ampak... sram
Logiran
Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #7 : torek, 25.09.2007 : 10:00:31 »

Jaz jih ne grem lovit, za muce je zagotovljena nastanitev, tule pa tlf gospe, ki bo povedala, kje točno so. Prosim, da se ji prostovoljci v neki organizirani obliki javite... torej tisti, ki ste pripravljeni žrtvovati čas za lovljenje čimprej. Pa dobro bi bilo, da ne kličete vsak posebej, ampak pokliče en potem, ko se boste dogovorili, kdo in kdaj lahko.

051/673-667
Logiran

Royalty
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.006


« Odgovor #8 : torek, 25.09.2007 : 10:21:39 »

Okej, bom poklicala jaz. Ostali, ki ste pripravljeni pomagat, pa se mi prosim javite na damjana1980@gmail.com, da se dogovorimo za naprej.

LP,

Damjana
Logiran
Royalty
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.006


« Odgovor #9 : torek, 25.09.2007 : 17:32:06 »

Ravnokar sem nazaj iz ogleda lokacije. Zadeva je taka. Muce se nahajajo v prvem nadstropju stavbe, v sobi veliki cca. 110 m2. V tleh te sobe je 13 lukenj, ki se nahajajo po sredini sobe.

Luknje izgledajo takole in so velike kakih 20x20cm:



Čez celotno sobo je torej pod tlemi prostor, visok kakih 15cm, kjer je napeljava - žice. Stvar zgleda takole:



In v tem prostoru se torej skrivajo muce. Ni čisto jasno koliko jih je. Eni pravijo da sta dve enako veliki, spet drugi pravijo da je 4-5 malih mladičkov.

Ko smo se malo odmaknili stran, je za dokaz tale glava pokukala iz luknje:



Muca se je skrila v luknjo, ko sem se ji približala na kakih 10 metrov.

Trasnporter s hrano sem nastavila na nakjučno luknjo, vendar ni bilo nič hrane pojedene. Tako smo pokrili vseh 12 lukenj, razen te iz katere se je prikazala glava. Ker sklepam, da čisto vse luknje med sabo niso povezane. Nekje so žice namreč zelo na gosto.

Jutri bodo zaprli sobo (nima še vrat), da delavci ne bodo mogli hranit muc.

Jaz vidim varianto za ulovit te muce samo z živolovko, ker se jih iz lukenj ne da ven izbezat.

Ta prostor pod tlemi bo ostal, ne bodo ga zafilali, se jim pa že mudi, ker morajo te luknje v tleh zapret, da lahko nadaljujejo z deli.

Torej je treba muce čimprej spravit ven.

Nekaj se vas je že javilo za lovit na moj mail. Lovili bi popoldan, ko se gradbišče malo umiri, po 17.uri.

Obstaja tudi varianta, da se živolovko pusti tam in nas pokličejo ko se kaj ujame. S tem, da bo soba ves čas zaprta, živolovka pa pod minimalnim nadzorom, da je kdo ne odnese.

Torej - predlogi, ideje...karkoli več kot dobrodošli.

Je pa še en problem - jaz jutri ne morem tja do 19h...torej se bo lovilo šele v četrtek, oziroma če se kdo javi za jutri, seveda pa je treba prej še dobiti živolovko. Če kdo ve za kakšno, naj mi prosim javi na mail ali gsm 041/753 651.

Lp,

Damjana







Logiran
Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #10 : sreda, 26.09.2007 : 21:10:58 »

Kaj novega?
Logiran

Royalty
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.006


« Odgovor #11 : sreda, 26.09.2007 : 21:26:19 »

Danes nismo šli lovit, ker ni bilo živolovke. Jutri popoldan je akcija. Poročam torej jutri zvečer.

Logiran
cac
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 603


« Odgovor #12 : sreda, 26.09.2007 : 22:06:36 »

Držim pesti da jih ulovite  Wink
Logiran
dog_lover
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.775


« Odgovor #13 : sreda, 26.09.2007 : 23:49:15 »

Enako. Jaz pri Poživu ne lovim mačk, mi je pa zato naša Jožica (ki jih lovi) precej nazorno opisla kako ta zadevščina poteka... fijuuu, mora bit človek kar spreten. Zatorej, srečno, upam, da bodo vse polovljene.  Smiley
Logiran
Royalty
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.006


« Odgovor #14 : četrtek, 27.09.2007 : 19:09:30 »

Hmm, saj niti ne vem kaj naj napišem Undecided. Sobe, v kateri so se skrivale muce, niso zaprli. Danes jih niti ni bilo več tam, videli pa so jih v drugem nadstropju...muce se torej lahko prosto sprehajajo po celotni trinadstropni poslovni stavbi in skladišču, ki je...no ogromno. In v skoraj vsaki sobi so take luknje v tleh.

Danes smo pustili hrano v kurilnici, kjer naj bi mama muca kotila mladičke, že kar nekaj časa nazaj. Če bo hrana ponoči izginila, imamo v planu tam postavit živolovko in se dogovoriti, da nas pokličejo ko se kaj ujame. Je pa dejstvo, da delavci hranijo muce in jim tega ne morejo prepovedat, oziroma ne bi veliko zaleglo tudi če bi jim. Torej je vprašanje, če bodo sploh šle v živovlovko.

Imamo pa tudi problem, da je treba nekako zavarovati živolovko, da je kdo ne sune. Oziroma od njih dobit garancijo, da bodo povrnili stroške zanjo če se ji res kaj zgodi.

Mogoče bi dodal še kdo od ostalih kaj, ki so/ste bili danes z mano.

Meni se namreč bolj kot kaj drugega tole zdi "mission impossible" Sad.
Logiran
Strani: [1] 2 3  Vse   Gor
Natisni
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Arhiv Zavetišča Horjul (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul, Sine)  |  Tema: Lukovica
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines