mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
torek, 23.04.2024 : 20:39:14

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  o psih - razno  |  Tema: Koliko časa je pes lahko sam?
Strani: 1 2 [3] 4   Dol
Natisni
Avtor Tema: Koliko časa je pes lahko sam?  (Prebrano 22468 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
LINA@
novinec
*
Sporočil: 2


« Odgovor #30 : sreda, 26.12.2007 : 15:00:32 »

Čao!Pes naj bi bil sam doma pač kolikor ima mesecev-toliko ur.Moja Lina je sedaj stara 4mesece, je pasme AST,ampak je doma sama tudi po 8 ur, vendar pridem med malico vsak dan domov,tako da gre malo ven.
Logiran
BibastaBiba
novinec
*
Sporočil: 20


« Odgovor #31 : četrtek, 27.12.2007 : 20:21:06 »

Tako si želim posvojiti enega psička, samo res nevem kako naj rešim zadevo z mojo službo. Razmišljala sem tudi o loputi na vratih in ograji okoli hiše, da bi se pes ko me nebi bilo gibljal zunaj in notri. Samo pomoje bi mu bilo dolgčas in bi me poglešal - bol me to skrbi. Nebi pa rada, da je pes ta čas, ko sem v službi na verigi, ker seravno ne strinjam s tem.

hmm, dobro bom morala premisliti...
Logiran
alexy
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.308



WWW
« Odgovor #32 : četrtek, 27.12.2007 : 20:23:33 »

Pes ponavadi ko je sam itak spi.. In mu ni nic dolgcas..

Moja Zara je stara 4 mesece, pa je sama tudi po 8 ur. Se je pa tako navadla spat dopoldne, da tudi kadar sem doma spi tam nekje do 14h Smiley
Logiran
NusaInKlaj
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 316


« Odgovor #33 : četrtek, 27.12.2007 : 20:48:51 »

Joj, da bi tudi moj spal, ko me ni.  Roll Eyes Bi bilo idealno. Ponavadi gre počivat, ko pridem domov po sedmih urah. Medtem časom pa preuredi vsako stvar, ki jo pozabim pospravit. Za našega vem, da je dve uri neka meja, pol pa začne delat lumparije. Danes sem imela toaletni papir po celem stanovanju. Problem nastane, ko se naučijo odpirat vrata. Kje je pa ključ od vrat, pa se mi niti ne sanja.  Wink Vsaj kjuko še imamo.
Logiran
BibastaBiba
novinec
*
Sporočil: 20


« Odgovor #34 : četrtek, 27.12.2007 : 21:19:01 »

hehehe ta je pa dobra. To sem tudi jaz že doživela, ampak pri mačkonarju, da mi je parpirnate brisačke raztrgal na prafaktorje, ker sem jih slučajno pozabila na pultu v kuhinji:)). Me je skor kap ko sem prišla domov Smiley), bilo je prijetno presenečenje, saj je potem od utrujenosti zaspal kar zraven brisačk.Smiley
Logiran
the123
novinec
*
Sporočil: 22


« Odgovor #35 : torek, 01.01.2008 : 11:07:47 »

Ali bi bilo možno, da bi psa navadil na "mačje stranišče"? Da če je nuja, da se lahko polula in pokaka na pesek, ko pa prideš iz službe domov pa samo z lopatko vse vržeš ven. Potem pa obvezen sprehod seveda Smiley
Kdaj jih pa zvečer najkasneje peljete ven?
Logiran
lovethor
odvisnež
*****
Sporočil: 516


« Odgovor #36 : torek, 01.01.2008 : 13:23:58 »

Pri nas je bil kuža navajen, ne ravno na stranišče, ampak na en tak pralni predpražnik. Ker imamo povsod ploščice oz. parket, sem mu nastavila to in kar takoj je pokapiral, da je to njegovo stranišče Smiley Ko je nekajkrat 'stranišče' bilo čisto, sem ga vrgla stran. Pri njemu je tako, da svojega ne bo več nikoli polulal ali pokakal - tudi travnik pri starših jemlje za svojega in tam ne opravlja potrebe. Psička pa po kakšnih praznikih ali dopustu, ko bolj pogosto prazni mehur, rabi nekaj dni, da se spet navadi na stari ritem. Takrat naju doma počaka lužica vedno na istem mestu - če bi tja postavila mačje stranišče, bi verjetno hodila not lulat. Samo ne upam, ker bi pes pesek ven pojedel  Roll Eyes
Zvečer gremo zadnjič ven okoli 23.00. - samo na hitro še zadnjič mehurčke spraznit.  Smiley
Logiran
lejca
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 599


« Odgovor #37 : torek, 01.01.2008 : 21:24:10 »

Z malo truda, se ga lahko navadi na mačje stranišče. Predvsem lastniki malih pasem imajo tako navajene pse. Meni osebno ta mačja stranišča niso všeč in imam svoja psa navajena, da lulata zunaj. Zvečer ju peljem ven okoli 22-23 ure. Zjutraj pa gremo ven različno. Včasih ob šestih, večinoma pa okoli osmih, devetih, odvisno od mojih obveznosti. Med vikendom pa gremo ven ob enajstih in do takrat oba spita.
Logiran
alenka66
novinec
*
Sporočil: 34


« Odgovor #38 : sobota, 19.01.2008 : 07:05:43 »

Naša psička je bila v četrtek in petek prvič sama doma. Pa sem se dogovorila z taščo, da je prišla vmes in jo je peljala na lulanje in kakanje. Polulala se je na predpražnik, ker ni več zdržala, ven pa nista šli, ker je psička ugotovila, da je dežek in jo zebe. Mladiček je še, pa jo malo šparamo  Wink. Zanimivo je to, da se ponoči polula v pasji WC na pleničko, čez dan pa nikoli, samo na parket, kjerkoli. Pa ji povem, da to ni lepo in da to ne sme. Skloni glavico in odtava na pasji WC, se vleže in me gleda. Lubek mali. Ta mi bo po glavi hodla, že vidim  Cheesy Grin Cheesy Grin.
Logiran
bajsa
novinec
*
Sporočil: 31


« Odgovor #39 : ponedeljek, 21.01.2008 : 01:06:25 »

Pri nas mora občasno zdržati, tudi 9 ur, v glavnem pa 7 ali osem. Kadar, pa morava z možem delati cel dan- sicer redko, ampak se zgodi, takrat nama vskoči tašča. Najina kužika ima zdaj cirka 8 mesecev, pa kar še kakšno lužico pusti in za te zadeve je idealna rešitev parni sesalnik. Ampak, nič ne kompliciramo, saj imamo ploščice. Sicer, pa prižgeva radio, dava ji igrače, pa še kakšno kito, potem sta pa mačka in pes kot Tom in Yery, ko se vrneva domov pa poje metla in smetišnica, pa sprehod 2 do 4 ure, pa zadni sprehod okoli polnoči. Pa nista nikoli sami več kod okoliški otroci, pa še več se ukvarjava z njima. Sicer jih pa jemljeva s seboj skoraj povsod. Grin Grin Grin Grin
Logiran
pokica
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 503


« Odgovor #40 : ponedeljek, 21.01.2008 : 09:30:58 »

Naša še ne šestmesečna psička ostaja sama največ štiti ure na dan in tako bo tudi ostalo. Ta čas, ko je sama pa sigurno prespi, ker po crkljanju in veselju, ko pridemo domov, obvezno sledi zeeehanje.  Smiley  Da bi bila pa sama doma 7, 8  ali več ur, pa se mi zdi mogoče (zanjo) vseeno preveč.
Logiran
zan123
otrok do 14 let
*
Sporočil: 6


WWW
« Odgovor #41 : nedelja, 12.04.2009 : 10:37:24 »

Super.. Jaz imam 2 meseca staro maltežanko-pravkar sem jo dobila..Wink je res super, samo me malo skrbi kako bo, ko bo sama več ur.
lp
odlično jaz imam tudi maltežana   ....moj je doma sam pri.8 in pol ur pa je zadovoljen nič se ne pokaka v hišo ima vodo hrano in igrače ko pa pridem domov ga pa ven pustim da se pokaka in polula!!!

lp veliko sreče
Logiran
Drejči
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.862



« Odgovor #42 : nedelja, 12.04.2009 : 12:44:22 »

zan123,
ali je tvoj pes star 2 meseca?
Logiran

Moj cilj v zivljenju je...
...biti enako dobra, kot moji psi mislijo, da sem.

Nekateri pravijo, da sem pasja. Prav imajo.
AndrazM
še malo sramežljiv
**
Spol: Moški
Sporočil: 89


« Odgovor #43 : torek, 29.11.2011 : 19:01:26 »

Videl sem pri veterinarju tako ploščo gor se pa vstavljajo vpojni listi... naj bi bilo za pse, ki so dolgo sami doma...
Logiran
D.Roze
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 95


WWW
« Odgovor #44 : sobota, 11.08.2012 : 16:41:42 »

Zanima me, če ste mladička v stanovanju omejili ko vas ni bilo doma? recimo na ograjico v sobi?ali samo na eno sobo? ko pa ste bili doma pa pač prosto po prešernu po celem stanovanju oziroma samo tam ko mu dovolite..
Logiran
Strani: 1 2 [3] 4   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  o psih - razno  |  Tema: Koliko časa je pes lahko sam?
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines