mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 29.03.2024 : 15:18:53

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 6  |  Tema: Rodezijski grebenar (Rhodesian Ridgeback) - čvek
Strani: [1] 2 3 4 5 6 ... 16   Dol
Natisni
Avtor Tema: Rodezijski grebenar (Rhodesian Ridgeback) - čvek  (Prebrano 67275 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
ewchy
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 533


« : petek, 03.01.2003 : 15:01:11 »

Oj!

Zanima me vse o tej prečudoviti pasmi. So mogoče kakšni vzreditelji v Sloveniji, kakšen primerek, najbolj pa njegov karakter. Pozna mogoče kdo kakšno zanimivo stran o tej pasmi?

Torej, vsi ki karkoli veste o teh psih pišite!  Wink

Lp, Eva
Logiran
kemist
rad pišem
****
Spol: Moški
Sporočil: 267


« Odgovor #1 : torek, 07.01.2003 : 17:56:53 »

hello!
prvič pišem v forumu in upam, da ne bo težav.

Vsekakor moram potrditi, da je psarna Ayaba v zagrebu res na nivoju. Jaz imam 9 mesečno psičko in priznam da mi ni miti najmanj žal da sem se odločil za to pasmo in pri teh vzrediteljih. Oni so resnični ljubitelji (saj veste kaj mislim) RR in vzeti pri njih psa je garancija.
toliko za prvič.
K.
Logiran
ewchy
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 533


« Odgovor #2 : torek, 07.01.2003 : 19:04:38 »

Najprej hvala vsem za odgovore! Upam, da jih bo še kaj!  Wink

Kemist, ker imaš psičko te pasme doma, me zanima, kakšen značaj imajo ti psi. Sicer to pri 9 mesecih sicer še ne moreš dobro vedeti, ampak me zanima kakšni so občutki imeti tega psa doma. Zanima me tudi, kaj so ti vzreditelji povedali o tej pasmi in zakaj si se zanjo odločil.
Upam, da nisem preveč radovedna.

Lp, Eva
Logiran
NATI
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 305


« Odgovor #3 : torek, 07.01.2003 : 19:37:05 »


Hojla.

Veliko koristnih informacij o rodezijskih grebenarjih je tudi na naslednji ameriski strani
(poglej pod breed info)

http://www.rrcus.org

Lep vecer in lp,
Nati
Logiran
kemist
rad pišem
****
Spol: Moški
Sporočil: 267


« Odgovor #4 : torek, 07.01.2003 : 20:53:57 »

Kemist, ker imaš psičko te pasme doma, me zanima, kakšen značaj imajo ti psi. Sicer to pri 9 mesecih sicer še ne moreš dobro vedeti, ampak me zanima kakšni so občutki imeti tega psa doma. Zanima me tudi, kaj so ti vzreditelji povedali o tej pasmi in zakaj si se zanjo odločil.
Upam, da nisem preveč radovedna.

Takole! Kar se tiče radovednosti, je ni nikoli preveč, če pa citiram enega italijanskega vzreditelja, če želiš  izbirat med RR in pitbulom , je to najboljši razlog da ti ge noben vzreditelj ne odstopi. RR je kot mlad zelo razigran, z zobmi pokusi čisto vse in želi bit vedno ob svojem "krdelu". Če ne, se začne dolgočasit in škoda je tu. Je pa tudi zelo zelo močen in zna bit (po pričevanjih) noro agresiven, zato se ga nikoli! ne trenira  obrambe. Tudi kot službenega psa , mislim da ga od padca apartheida, ne uporabljajo nikjer več razen mogoče v ZDA. Že od malega se pri igri opazi da plane za vrat in ga noben rokav ne pritegne. Ljubezen vrača na n-to potenco. Poseben je tudi nizek, globok lajež. Trma narekuje svoj pristop pri učenju. Nenehno ga je potrebno motivirat z dinamično igro .  Kratka dlaka je kot nalašč za stanovanje in za odstranjevanje kakšne bolhe. Kot odrasel pes (po lastnih opazovanjih) spi lahko cele dneve in je kot da ga ni v prostoru. Ne laja po nepotrebnem. Če so v hiši majhni otroci, je pa potrebna previdnost, ker je ful močen in ne zna dozirat svoje moč.  Ko je moja psička imela 6 mesecev sem videl kako je med igro podrla odraslo osebo. Otroka pa lahko nehote opraska ali pokoplje pod sabo. Previdnost ni nikoli odveč.
Kakorkoli poseben pes zahteva tudi posebnega gospodarja.
( kar sem napisal so osebna opazovanja, subjektivna; skušal sem se pa ogniti frazam kot npr. to je najboljši pes primeren za vse..., čeprav je res nekaj posegnega!)

Mimogrede na webu je ful site-ov o RR in že za prebrat samo evropske si lahko vzamete par dni. Pri standardu se ne ustavljat, ker je povsot isti (ne enak, isti!)
K.
Logiran
kemist
rad pišem
****
Spol: Moški
Sporočil: 267


« Odgovor #5 : torek, 14.01.2003 : 06:52:40 »

Bo držalo Urska. Zelo me zanima kam je odšla psička, predvsem pa kako ji je ime.
K.

BTW Urška, koliko RR je bilo v soboto v Vrtojbi, saj veš, jaz sem prišel pozno.
Bye
Logiran
halicanum
nekaj malega že vem
***
Spol: Moški
Sporočil: 188


« Odgovor #6 : torek, 14.01.2003 : 09:07:24 »

Citat
Bo držalo Urska. Zelo me zanima kam je odšla psička, predvsem pa kako ji je ime.
K.

BTW Urška, koliko RR je bilo v soboto v Vrtojbi, saj veš, jaz sem prišel pozno.
Bye

En(a) RR, ki ni Ayaba je v Hrušici.

Lep pozdrav
Darko L.
Logiran
kemist
rad pišem
****
Spol: Moški
Sporočil: 267


« Odgovor #7 : nedelja, 19.01.2003 : 17:00:47 »

LP vsem!
Zanima me, kdaj se lahko psa aktivno začne jemat s seboj na jogging. Kakšne so vaše izkušnje, jasno  z RR oz. s podobnimi pasmami.
thanx,
kemist

PS Kaj je na forumu še kdo ki ima RR ali samo par takih, ki bi ga radi imeli?
Logiran
ewchy
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 533


« Odgovor #8 : ponedeljek, 20.01.2003 : 13:26:30 »

Pod fotografijami sem videla psičko/ psa pasme rodezijski grebenar. A je tvoja kemist?
Logiran
kemist
rad pišem
****
Spol: Moški
Sporočil: 267


« Odgovor #9 : ponedeljek, 20.01.2003 : 15:32:43 »

psička je moja. Grin What do you think?
meni je full "artistic" fotka. upam da bom kmalu naredil en foto-session in poslal the best of.
Logiran
ewchy
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 533


« Odgovor #10 : ponedeljek, 20.01.2003 : 15:44:03 »

Ja men je prekrasna!! Upam, da bomo čim prej videli še ostale, ki jih imaš v načrtu!
A boš šel z njo tudi v pasjo šolo? Ali že hodita?

Lp, Eva
Logiran
kemist
rad pišem
****
Spol: Moški
Sporočil: 267


« Odgovor #11 : ponedeljek, 20.01.2003 : 16:27:13 »

malo šolo sva z vsemi mukami (gonitev) naredila. Če bo delavna skupina gut bomo nadaljevali tako, če ne pa individualno, ker zahteva poseben pristop, predvsem zaradi trme in motivacije.
Slike bom pa zihr poslal.

Logiran
kemist
rad pišem
****
Spol: Moški
Sporočil: 267


« Odgovor #12 : četrtek, 12.06.2003 : 08:10:15 »

Takole dragi ljubitelji grebena!
Zgodilo se je namrec, da je prijateljica iz Italije poslala sliko od Shango na neko "foto tekmovanje" za rodezijske grebenarje. Kaksna je nagrada mi ni znano. Vljudno vabim vse, da si na tem linku  http://www.canitalia.it/club/rhodesian/concorsof03/foto.htm ogledajo slike in volijo za Shango (sesta slika v desnem stolpu). Zveni kot diktat, vendar ni Wink . Hkrati pa izkoriscam priloznost, da povabim vse na razstavo v portoroz 21.6.03 kjer bodo, upam, tocili tudi Lasko, tako da bo prijateljevanje se bolj prijetno. Cool
pozdrav in prijetno kjubovanje vrocini
k.
Logiran
lunca
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 583


« Odgovor #13 : petek, 13.06.2003 : 12:20:30 »

Živjo Kemist,
Glede na situacijo, ki je nastala na razstavi v Hrušici upam da boš v Portorož prinesel s seboj tisto potrdilo in ga ne boš spet pozabil doma, drugače pa vama želim obilo sreče na razstavi.
LP Tjaša
Logiran
Marulek
novinec
*
Spol: Moški
Sporočil: 10


« Odgovor #14 : nedelja, 02.11.2003 : 19:59:24 »


Že kar nekaj časa ni bilo tukaj napisano nič o RR.
Prebral sem, da naj bi bil na razstavi v Vrtojbi, pa ne vem nič o tem. Leta 01 sem bil na Hrušici, naslednje leto na vzrejnem pregledu v Medvodah, in če bo vse po sreči, bova šla s Coro ta mesec v Ljubljano. Bolj zaradi "firbca" kot pa po kakšno oceno.
Zame je moja psička čudovita, čeprav bo njena hčerka Tika veliko lepša (kmalu bo stara 5 mesecev).
Nekaj slik Core, legla in mladičev si lahko ogledate v galeriji na ***** (stran je še v izdelavi).
  Če kogarkoli zanima moje mnenje o RR, naj se oglasi, čeprav ne vem veliko, saj se z njimi družim šele dobra tri leta. Veliko več informacij (tudi jaz sem se veliko naučil) pa lahko dobite pri *****.
         Mimogrede, mladinec Triger še čaka novega lastnika(poglej pod oglase).
                 Lep pozdrav vsem pasjeljubcem
                                                  Marulek
Logiran
Strani: [1] 2 3 4 5 6 ... 16   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 6  |  Tema: Rodezijski grebenar (Rhodesian Ridgeback) - čvek
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines