mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 26.04.2024 : 16:38:14

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Licitacije, razprodaje, akcije - pomoč Zavetišču Horjul  |  Razne akcije  |  Tema: V VRTCU
Strani: 1 [2] 3 4   Dol
Natisni
Avtor Tema: V VRTCU  (Prebrano 15440 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
TinkaraC
odvisnež
*****
Sporočil: 734


« Odgovor #15 : sreda, 10.10.2007 : 08:52:39 »

ravnateljica je čisto ok, o učiteljici bi se dalo pogovarjati - zaključek namreč bil, da nimajo časa, ker je preveč šolskega dela. Mislim  Lips Sealed se bodo pa o odnosu do živali učili iz knjig.  Angry
Logiran
Pmaxi
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.656


« Odgovor #16 : sreda, 10.10.2007 : 08:54:47 »

Ko se meni malo umirijo stvari okoli gradnje, bomo v komisiji načrtno delali na tem, da bi obiskali čim več šol in vrtcov. Se takrat obrnem na vse vas, ki se boste javili tu kot prostovoljci. A velja?
Logiran
dog_lover
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.775


« Odgovor #17 : sreda, 10.10.2007 : 09:20:45 »

O, super. Kaj takega bi Velenje krvavo potrebovalo.
Logiran
fortuna
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.578


Obožujem vse kar je kosmato in na stirih tackah.


« Odgovor #18 : sreda, 10.10.2007 : 09:51:42 »

Joj kako brezvezna tema

Marko, tole pa sploh ni brezvezna tema, ampak še kako aktualna.

Vse pohvale tebi in tvoji psički, kot tudi vodilnim vrtca, da so vama obisk dovolili.

Tudi sama sem že imela priložnost obiskati vrtec s svojima dvema psicama in sicer smo se na obisk napotili kar trije - predsednica našega kluba, Cvetka, s svojo psico, ter jaz in moja druga polovica z najinimi dvemi kokljami.

Midve z mlajšo psico sva bili dobrodošli na čohanje celo med tistimi, najbolj mičkenimi otročki, ki so še v jaslih, pri tistih, ki rečejo "vou vou" namesto kuža Cheesy Grin (simpatki mali, hehe).

Obisk je bil v prvi vrsti namenjen osveščanju rosno mladih o pravilnem odnosu do psa, da je potrebno najprej vprašati lastnika, če se psa lahko poboža, kako se pravilno približa psu, kako se ga pravilno poboža, kako reagirati, če otrok sam kje sreča psa brez lastnika... pokazali smo nekaj vaj iz poslušnosti, nekaj trikcev, demonstrirali iskanje pogrešanih (Cvetkina psica je reševalka Smiley) itd itd...

Na koncu je sledilo množično čohanje, seveda pod strogim nadzorom, otroci so dobili priložnost dati našim kokljam tudi kakšno nagradico... skratka, bilo je res super. Vsa pohvala organizatorjem.

Pa še par utrinkov (slikalo se je iz naše strani bore malo, smo bili bolj pozorni na dogajanje okoli nas - s povodcem v roki, trumo otrok okoli nas, je bilo bolj težko fotkat Huh):







Lp, Fortuna.
Logiran

Ce dolgo zivijo skupaj, se zivali vzljubijo, ljudje zasovrazijo.
Xena
živim tukaj
***
Sporočil: 7.968


« Odgovor #19 : sreda, 10.10.2007 : 09:59:39 »

Sine ima RD na dan proti mučenju živali - njegova želja je bila, da povabiva v razred Smetko ali Xeno ali pa vsaj da pripeljemo naši dve punci, da povemo kaj več o azilih in odnosu do živali. Pa nama niso pustili v šoli Sad je bilo dete razočarano, ker si je to res želel.

Aha, sem prav pomislila, da najbrž zadeva ni šla skozi.... Samo če je rekel, da pride Xena, se je njegova tršica morda ustrašla, s kako bojevnico se bo zdaj morala kosati, he he. Grin

lp, Katarina
Logiran
guju
rad pišem
****
Sporočil: 308


« Odgovor #20 : sreda, 10.10.2007 : 10:07:19 »

Vsi prosotovljci, a bi vas lahko kdaj uporabili tudi mi iz Komisije otrok in pes?

Ja, jasno. Samo pri meni je tako, da Lum ni preveč za božat, je pa za pokazat kakšne trikce, za igro ... Božati se sicer pusti brez problema, samo dolgčas mu hitro postane Wink.
Logiran
_Donna_
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 75


« Odgovor #21 : sreda, 10.10.2007 : 10:13:13 »

No sej, moja tud ni višek poslušnosti (  Lips Sealed ) ... ampak ima pa zeloo rada otroke in je zelo potrpežljiva za vsakršno mečkanje po rokah  Wink Grin
Logiran
saska
odvisnež
*****
Sporočil: 563


« Odgovor #22 : sreda, 10.10.2007 : 11:15:34 »

A to rabite samo ljudi, ki imajo pse?  Smiley No, če bi kdo rabil še kakšno bolj exotično žival za ozaveščanje malih otrok se javiva jaz in moja Kali - kraljeva pitonka. Z njo sem bila res že povsod... Je popolnoma udomačena, nič je ne spravi iz tira, navajena je hendlanja in ni nobenih problemov. Z mano je bila večkrat v gimnaziji, zadnjič pa sva šli tudi v 2. razred devetletke k sestričninemu sinu. Otroci so bili zelo navdušeni in prav zanimivo je to, da se niti en ni bal kače.. Jim starši še niso tega strahu vcepili v glavo  Wink V glavnem tukaj je še slikica:

http://i205.photobucket.com/albums/bb241/PitbullkaBrina/IMG_3797.jpg

Ta teden se bomo pa probali zmeniti tudi z vrtcem v katerem je sestričnina hči. Bomo videli, upam da bodo privolili  Smiley No tako, če bi kdo rad otrokom približal tudi exotične živali se javim  Smiley

LP
Logiran
skogkatt
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.691


Dogs have owners, Cats have staff ;)


WWW
« Odgovor #23 : sreda, 10.10.2007 : 12:01:44 »

Sam res, kakšne razlike so od vrtca do vrtca in od šole do šole  Lips Sealed
Tega bi moralo biti polno v vsaki šoli/ vsakem vrtcu!

Se spomnim, da sem kot otrok v vrtcu nahecala teto, da so dovolile da mi je en fantek iz skupine naslednji dan prinesel svojega morskega prašička pokazat. Tudi v šoli ni bilo problemov, za en dan smo lahko celo svoje domače živali pripeljali v razred in so bili zraven pri pouku, tako zajci, podgane, mačke in psi. Itak, da je šel moj maček ta dan zraven v šolo. Čudovito je bilo Wink
Logiran

Pmaxi
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.656


« Odgovor #24 : sreda, 10.10.2007 : 13:42:30 »

Saska, sicer je glavni cilj Komisije otrok in pes osveščanje otrok kako se postopa s psom.
Bi pa bila zelo vesela, če mi posreduješ svojo telefonsko na zs ali pa na email seenmaxi@email.si ker bi se dogovorila pri nas v šoli in vrtcu za obisk.
Jaz se sicer noro bojim kač Grin, a se blazno delam frajerko pred otroci. Tako da moji otroci so jo imeli že za vratom. Da jo daš meni, bi me kap  sram Grin
Logiran
saska
odvisnež
*****
Sporočil: 563


« Odgovor #25 : sreda, 10.10.2007 : 14:24:56 »

Bi pa bila zelo vesela, èe mi posreduješ svojo telefonsko na zs ali pa na email seenmaxi@email.si ker bi se dogovorila pri nas v šoli in vrtcu za obisk.
Dobiš na mail Smiley Samo povej mi kje je to "pri vas", ker jaz lastnega prevoza žal nimam in bi se morali tudi glede tega zmeniti. Aja pa brez skrbi, Kali je že marsikomu pomagala premagati strah pred kačami Wink

LP
Logiran
cac
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 603


« Odgovor #26 : sreda, 10.10.2007 : 14:53:03 »

Pmaxi, jst sm za Cheesy Jst bi z veseljem sodelovala Cheesy Wink
Logiran
Smetka
mega
***
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #27 : sreda, 10.10.2007 : 18:25:30 »

Marko, že vrsto let hodimo po vrtcih, osnovnih in srednjih šolah z našimi živalmi. Nazadnje smo bili pred dvema tednoma v OŠ v Postojni, potem so nam otroci vrnili obisk. Prej smo hodili kot društvo, zdaj kot društvo in še kot zavetišče. Tu in tam se najde čas še za kakšno okroglo mizo na temo živali v kateri od naših občin, namenjena pa je odraslim. Se trudimo  Wink. Če se še kdo, toliko bolje!
Logiran

kaja
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.951


Če ni ves moker in slinast ni pravi poljub! Wuf


« Odgovor #28 : sreda, 10.10.2007 : 19:38:57 »

Ta tema me je spomnila na mojo prijateljico. Kiss Dela namrec v dnevnem centru zdruzenja za dusevno zdravje. In poleg ostalega s cemer ona in sodelavke zabavajo in kratkocasijo svoje varovance, je tudi predstavitev zivali. Zacela je s svojo cincilo, nadaljevali smo z mojo pujsko Dzuli, naslednji teden pa jim grem popestrit dan z mojim Lukcem (nimfo). Dogovarjamo se tudi, da bi prisli en dan pogledat kaj delamo v kinoloskem drustvu.  Smiley Naj povem, da so bili varovanci zelo navduseni nad Dzuli, imeli so kopico vprasanj in z zanimanjem so poslusali kar sva imeli za povedat. Na koncu sva pravzaprav govorili precej na splosno o pravilnem ravnanju z razlicnimi zivalmi, o sterilizaciji in kastraciji in o odgovornem lastnistvu.  Tudi jaz sem bila na koncu zelo zadovoljna saj so resnicno vsi nekaj odnesli od te nase urice.  Smiley Smiley

Zal moji psi niso primerni za obiske v vrtcih. Ce pa boste kdaj organizirali kaksen obisk v mojem koncu, pa z veseljem pripeljem vsaj Lukca, mogoce pa tudi Dzuli.  Smiley Wink lp

 
Logiran

luna7
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.656


« Odgovor #29 : četrtek, 11.10.2007 : 07:03:09 »

Sem za, vendar nimam pa tukaj prav nobenih izkušenj. Luna je že devet let stara, tako, da je že umirjena gospa in obvlada osnovne sedi, prostor in sem. Zaradi sosedovih otrok je postala navdušena nad njimi, pred tem pa so ji bili dolgočasni (božanje in bit pri miru je bilo za nekaj minut, potem pa je postala nemirna).
Vsem lp polonak
Logiran
Strani: 1 [2] 3 4   Gor
Natisni
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Licitacije, razprodaje, akcije - pomoč Zavetišču Horjul  |  Razne akcije  |  Tema: V VRTCU
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines