mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
torek, 16.04.2024 : 06:16:56

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Licitacije, razprodaje, akcije - pomoč Zavetišču Horjul  |  Razne akcije  |  Tema: V VRTCU
Strani: 1 2 [3] 4   Dol
Natisni
Avtor Tema: V VRTCU  (Prebrano 15408 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Tecka
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.256


« Odgovor #30 : četrtek, 11.10.2007 : 08:34:29 »

Moja bejba vidi v vsakem otroku potencialnega kolega, ki ga je treba kompletno preslinit, kar zna biti tudi precej zoprno... Veliko otrok se je namreč ustraši in zato jo rajši držim stran. Da ne govorim o grozi, ki jo doživljajo mame, ko gre tako velik gobec proti njihovemu otroku... Razumem vse to in zato ima moja punca stik samo z otroci, ki jo poznajo in se je ne bojijo (pa mame ne znorijo, če kakšnega ta slinastega kasirajo Wink) oziroma tistimi, ki sami (v spremstvu staršev še rajši) vprašajo, če jo lahko pobožajo...
Sem pa zelo skeptična kako bi se obnašala v takšni skupini otrok kot je vrtec. Eno so majhne skupinice otrok na sprehodu ali tako, drugo je pa cela grupa v zaprtem prostoru. Ne vem, lahko da pretiravam, vendar še vedno je pes in ker ne vem kako bi reagirala je v takšno situacijo ne bi/ne bom postavljala.
lp
T.
Logiran
TinkaraC
odvisnež
*****
Sporočil: 734


« Odgovor #31 : četrtek, 11.10.2007 : 10:50:55 »

Tecka, ne rabiš zaprt prostor, po moje bi še raje videli, če je kuža na obisku na igrišču.
Logiran
Tecka
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.256


« Odgovor #32 : četrtek, 11.10.2007 : 15:41:23 »

He, he na to pa nisem pomislila, blonda ane Wink Cheesy. Še vedno pa ne vem kako bi Theba odreagirala v taki situaciji in verjetno z njo tega ne bom poskušala. Nič ne rečem, je prijazna, otroke ima rada, pa vendar ji toliko ne zaupam. Sicer ji verjetno delam krivico, pa vseeno. Jaz se lahko javim za delovno silo, če rabite koga za pomagat kakšnega psiča prijet, kaj nosit,... moje babnice si v vrtec med toliko otrok naenkrat ne upam peljat. Sicer pa mislim, da me razumete Wink.
lp
T.
Logiran
MARKO HREN
rad prihajam sem
*
Spol: Moški
Sporočil: 1.788


« Odgovor #33 : petek, 12.10.2007 : 00:24:29 »

Pišuka ste se pa razpisal  Shocked no  vidim da že pridno obiskujete vrtce, šole in da jih je še nekaj, ki se bodo radi pridružili. Vse ki pa ste že obiskovali skupine otrok pa le še kaj napišite, pa slikca ali dve je tud vedno lepo za pogledat.

 Smiley
Logiran
ema
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 79


« Odgovor #34 : petek, 19.10.2007 : 14:31:42 »

Da se jaz pristavim svoj piskercek Tongue
Niso vedno krivi le starsi...krivi so tudi ucitelji. Dobro se spomnim ko smo bili v 4. razredu v soli v naravi. Zraven hotela je bil gozdicek.  Med gozdickom in hotelom pa je bila cesta (sicer je vodila le do hotela, plaze in sportnega centra in ni bil pretirano prometna...pa vendar..). In en dan smo ob cesti nasli povozenega jeza Sad No drugi dan pa smo srecali zivega jeza, ki je se je ravno odpravljal cez cesto proti gozdicku. In ker sem se spomnila na jeza, ki je se vedno lezal povozen kaksnih 20m stran me je spreletel srh. Uciteljica je vpila naj se ne pribilzujemo jezu, da ne bomo staknili kaksne bolezni, da nas nebo poskodoval in blablabla...No v tem casu sem jaz jeza ze prenesla na drugo stran. In potem je bilo itak vse narobe. Cudno, da me ni uciteljica odvlekla na urgenco, ko pa je imela toliko za povedat o bacilih, ki se nahajajo na jezih Shocked in pod strogim nadzorom uciteljice sem si verjetno morala umivati roke najmanj minuto in pol...

Otroci hodimo v solo skoraj vsak dan. In ce nas v soli ucijo kako so vse zivali okuzene z raznimi boleznimi...kako se jih nesmemo dotikati...se je potem sploh se vredno cuditi, ko nekdo noce pomagati mucku, kuzku ali kateri koli drugi zivali? Huh
Logiran
TinkaraC
odvisnež
*****
Sporočil: 734


« Odgovor #35 : nedelja, 21.10.2007 : 08:39:53 »

ema, včeraj sem po naključju gleda oddajo na kanalu A o tem "ali smo res varni?" in so govorili tako paranoično o tem, kakšne bakterije, bolezni, nevarnosti se skrivajo v naravi, da človeka, ki nima razčiščenih pojmov ali pa je nagnjen k paranoji, po moje čisto dotolčejo. In takih ni malo.
Jaz sicer ne dovolim, da pesjanki ližeta sina po obrazu, spita pa kjer jima paše, tudi na povštru, ampak po moje sta, glede na to, da sta redno pregledovalni in razglisteni, 100krat manj "umazani" in "nevarni" kot povprečno stranišče v šoli ....
Logiran
lyzika
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 101


« Odgovor #36 : torek, 23.10.2007 : 16:06:03 »

...in sigurno bolj čisti kot vsaki peti človek!
Logiran
arabrab
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 70


« Odgovor #37 : torek, 23.10.2007 : 17:27:37 »

zanimivo branje...spomnim se, kako sem kot otrok s svojo takratno psičko, koker španjelko skupaj lizala sladoled. dva liza jaz, enega ona... pa mi nikoli ni bilo nič. mami, če bi naju videla, bi verjetno ustavila tako skupno sladkanje... tudi ko je bila moja hči majhna, nisem kaj preveč komplicirala ali zganjala panike, ko je mala pokasirala kakšen moker poljubček. je pa res, da je verjetno drugače če je pes tvoj ali pa čisto tuj. enako kot pri otroku- za svojim lahko do konca poješ kakšno razmočeno napol pojedeno žemljico, lih za vsakim jo pa človek nebi, a ne.... Smiley.
Logiran
Ronja
novinec
*
Sporočil: 17


« Odgovor #38 : sreda, 24.10.2007 : 19:15:17 »

Jaz sem vzgojiteljica v vrtcu in imam letos projekt z naslovom Živali in mi. Z veseljem bi povabila živali v naš vrtec (Vrhnika). Zaenkrat smo imeli zajce, hrčka, morskega prašička in papagaja na obisku, celo leto (pa verjetno tudi še naslednja leta) pa imamo ribice in paličnjake v naši skupini. Ko bom povprašala vodstvo za dovoljenje, se spet oglasim - verjetno najbolje, da kontaktiram kar posameznike, kajne?
Logiran
Pmaxi
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.656


« Odgovor #39 : četrtek, 25.10.2007 : 08:43:02 »

Ronja, z veseljem vam bomo pomagali!
KOliko so stari otroci? Na spletni strani kluba kraških ovčarjev je zelo dobro pripravljen učni načrt za prestavitev kraševca. Za obisk kraševca ne bo problem imamo par super skuliranih psov, ki obožujejo otroke in bi se prodali za en čoh.
Na Vrhovcih v vrtcu je Sara iz Zavetišča Horjul predstavila svojega najdenčka, katerega je pobrala na cesti. Naredila je noro noro lepo predstavitev (imam posneto, tako da se lahko pokaže tudi ravnateljici). Povedala je kako skrbimo za psa, kaj pes potrebuje, česa ne mara,.... skratka osnovna vzgoja kako skrbeti za žival!
Logiran
dog_lover
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.775


« Odgovor #40 : četrtek, 25.10.2007 : 09:07:59 »

Pmaxi, tudi jaz imam nekaj idej... te bom pa po mailu kontaktirala, če lahko?
Logiran
Pmaxi
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.656


« Odgovor #41 : četrtek, 25.10.2007 : 11:37:02 »

super, kar javi se!
Logiran
Ronja
novinec
*
Sporočil: 17


« Odgovor #42 : četrtek, 25.10.2007 : 14:47:19 »

Pmaxi, otroci iz moje skupine so stari 3-4 leta. Ampak verjetno ne bi bilo slabo, če bi tudi ostali prišli  pogledat - v vrtcu je 7 oddelkov, imamo okoli 110 otrok, pa itak ni vedno vseh v vrtcu. Kaj praviš? Jutri bom govorila z ravnateljico, danes ni bilo časa, ker je ves čas letala okrog. Aja, lahko bi v dveh delih naredili predstavitev, božanje pa potem še po oddelkih. Ali kako imate to navado. Saj se da vse dogovorit.
Logiran
Pmaxi
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.656


« Odgovor #43 : četrtek, 25.10.2007 : 16:49:15 »

110 otrok je absolutno preveč. Najlažje je tako en do dva oddelka skupaj (eventuelno trije če so večji otroci). Problem je v tem, ker ne pes ne otroci niso sposobni toliko časa zdržati  Wink
Predstavitev je vedno v dveh delih. Najprej se nekaj na kratko pove max. 10 min. potem pa se čoha. Ampak čohanje ni tako, da bi otroci navalili na otroka, temveč otroci sedijo na svojih mestih in pes pride do njih. Mogoče (če vodnik dovoli) se psu da tudi kakšne priboljške, pes naredi kakšno stvar (sedi, tačko, glas, prosi...)...

Logiran
Ronja
novinec
*
Sporočil: 17


« Odgovor #44 : četrtek, 25.10.2007 : 18:47:43 »

No, saj se da tudi tako zmenit. Mojih je 19 (3-4 leta). V dveh skupinah naprej jih je v vsaki po 24 (4-5 in 5-6 let) - ampak itak nikoli niso vsi v vrtcu, v spodnjih skupinah jih je pa po 14 v vsaki (1-2 leti, potem imamo dve skupini 2-3 leta in eno skupino, kjer so otroci vseh starosti). Lahko pa predstavitev naredimo samo za zgornje skupine, tamali jih pa lahko potem samo čohajo, če bodo psi zdržali. Vse je verjetno stvar dogovora. Mi (jaz) smo (sem) prilagodljivi/a.
Logiran
Strani: 1 2 [3] 4   Gor
Natisni
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Licitacije, razprodaje, akcije - pomoč Zavetišču Horjul  |  Razne akcije  |  Tema: V VRTCU
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines