mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 28.03.2024 : 12:04:39

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 2  |  Tema: Srednji nemski pinc
Strani: 1 2 3 [Vse]   Dol
Natisni
Avtor Tema: Srednji nemski pinc  (Prebrano 28657 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
LIZA
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.939


« : nedelja, 04.05.2003 : 17:10:09 »

Pred kratkim sem nekaj o tej pasmi brala v eni knjigi ampak tam pise zelo malo.Izvedela sem samo to,da so eni najbolj ogrozenih pasem in bi bilo potrebno cez 170 mladicev na leto,ce bi pasmo hoteli ohraniti.Me pa zanima,ce kdo mogoce pozna kaksnega vzreditelja v tujini (,ker pri nas ni nobenega primerka te pasme) ali kaksen link
Logiran
terry.apbt
še malo sramežljiv
**
Spol: Ženska
Sporočil: 69


« Odgovor #1 : četrtek, 08.05.2003 : 08:21:43 »

Ojla,
kaj misliš s tem, da ni nobenega primerka pri nas? A, da ni slovenskega vzreditelja ali psa na splošno?
No te bom malo razveselila Smiley. Pri nas v Postojni je psička, rjave barve, s celimi ušeski in repkom. Je rodovniška in je uvožena s Češke. Stara je približno 1 leto, so jo pa sterilizirali. Psička se krasno razume z mojo pitbullko, je polna energije, pravi mali hudiček. Ravno za skupaj sta - dve nori babi  Grin. Njen brat je tudi v Sloveniji in sicer v Sežani. Ta gospod ima poleg tega samčka še psičko ( ne vem zasigurno ali sta oba črna ali samo eden) in kolikor mi je prijatelj povedal namerava vzrejati pinče. Če te zanima, ti lahko dobim telefonsko številko tega gospoda.
Logiran
dasa
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 277


« Odgovor #2 : četrtek, 08.05.2003 : 10:36:54 »

pri nas v kljubu imamo 3 pse taksne pasme.2 sta brez rodovnika(in sta rjave barve) ana je pa z rodovnikom in je crne barve z uzigi.vsi trije psi so slovenske vzreje.

lp
Logiran
Barbka
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.360


Seta del Oro: pametna lepota


WWW
« Odgovor #3 : četrtek, 08.05.2003 : 11:19:36 »

Dasa- Ivanini so pritlikavi, ne srednji...
Logiran

La vita e bella. Včasih si pes, včasih si kandelaber...
LIZA
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.939


« Odgovor #4 : četrtek, 08.05.2003 : 12:21:36 »

Terry:A res,so tudi pri nas?Sem pa brala na internetu,da pri nas v slo. ni nobenega nemskega srednjega pinca.A so res nemski pinci ali so navadni?Ker se kar v nekaj stvareh razlikujejo.Mozno je pa tudi,da je tisto na internetu malo zastarelo.Ja,bi prosila za telefonsko,sicer ne bi mogla se kupiti mladicka,bi ga pa kupila,ko bom stara 18 let
Logiran
terry.apbt
še malo sramežljiv
**
Spol: Ženska
Sporočil: 69


« Odgovor #5 : petek, 09.05.2003 : 07:56:11 »

Ja, kolikor vem je srednji nemški pinč. Kaj pa misliš pod navadni pinč? Kolikor vem (lahko se motim) obstajata nemški (srednji) pinč in pritlikavi pinč (oba izvirata iz Nemčije), aja pa opičji pinč, sam ta sigurno ni  Grin. Pa pritlikava tudi ni  Grin.
Se bom potrudila in dobila telefonsko številko, pa po možnosti še kakšno slikco od te postojnske psičke. Sam bo en mal za počakat. Od kod pa si? Lahko bi si prišla tudi to v Postojno pogledat. Krasna je in super karakter ima. Prava mala nagajivka.
Logiran
LIZA
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.939


« Odgovor #6 : petek, 09.05.2003 : 14:33:21 »

Jaz poznam se srninega pinca (rjave ali crne barve,pa je po gobcku malo podoben civavi,samo veliko vecji),sem pa iz Mengsa,pa me starsi ne bojo hoteli peljati tako dalec.Ja,super bi bilo,ce bi lahko objavila kaksne slike,nic hudega,ce je za cakat,saj se splaca Wink
Logiran
terry.apbt
še malo sramežljiv
**
Spol: Ženska
Sporočil: 69


« Odgovor #7 : petek, 09.05.2003 : 16:25:24 »

Oj, samo še to, srnin (srnji) pinč je v bistvu pritlikavi pinč oz. posebna rdeča zvrst pritlikavega pinča, ki ji Nemci pravijo Rehpinscher. Naj me kdo popravi, če se slučajno motim.
Ne vem, če si zasledila, ampak obstaja tudi harlekinski pinč s črno-belo marogasto dlako, visok od 30-35 cm, ki ravno tako izvira iz Nemčije. Sam je bolj redek. Ko sem se pogovarjala s prijateljem je rekel, da ta gospod iz Sežane razmišlja o uvozu harlekinskega pinča. Vsekakor bi ga bilo zanimivo videti.
Škoda, da ne moreš priti v Postojno, ta psička je vredna ogleda, se bom pa potrudila čimprej dobit slike in telefonsko številko.
Logiran
LIZA
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.939


« Odgovor #8 : petek, 09.05.2003 : 18:03:52 »

Ja,cisto mozno,da sem se zmotila!Ker se ne spoznam toliko na pince,samo zadnjic sem zasledila tisto o nemskem srednjem pincu,pa me je zanimalo kaj vec.Ja,res skoda,ker ne morem priti pogledat psicke,a bo kdaj prisla na kaksno pasjo razstavo?Tam bi jo lahko spoznala.Pa hvala ze vnaprej za slike iin telefonsko Kiss
Logiran
LIZA
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.939


« Odgovor #9 : četrtek, 15.05.2003 : 15:12:42 »

terry:si mogoce ze dobila kaksne info.?
Sem spoznala puco,ki ji je ta pasma zelo vsec,pa jo (pa mene tudi)  zanima okvirna cena,ce mogoce kdo ve
Logiran
terry.apbt
še malo sramežljiv
**
Spol: Ženska
Sporočil: 69


« Odgovor #10 : petek, 16.05.2003 : 06:45:13 »

Ojla,
joj oprosti ampak nisem še srečala lastnika psičke  Sad. Kolikor se spomnim je on za svojo plačal nekje okoli 100.000 SIT, pa baje jo je dobil zelo ugodno.
Logiran
LIZA
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.939


« Odgovor #11 : petek, 16.05.2003 : 21:18:23 »

To,je pa dosti poceni,za tako redko pasmo!Se posebej,ce racunam,da sem jaz zlato prinasalko z rodovnikom kupila za 90.000 sit.Saj toliko se mi pa spet ne mudi,ko bos srecala lastnika,ga povprasaj in mi napisi
Logiran
Roxi
novinec
*
Sporočil: 42


« Odgovor #12 : sobota, 17.05.2003 : 13:36:22 »

OJ!
Naši sosedje imajo srnjega pinča al kak se že reče sam ne vem točn če je nemški Smiley
Logiran
pia_in_co.
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.252


« Odgovor #13 : sobota, 17.05.2003 : 19:20:52 »

verjetno je samo pinč in ne srednji nemški pinč
Logiran
Zala
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 41


« Odgovor #14 : sobota, 17.05.2003 : 20:43:30 »

ok jst sm se potrudila pa sm poiskala neki podatkov  nemškem pinču(krajšala bom .n.pinč ja?) ker o srednjem nikjer nič ne piše in nevem če obstaja in kakšna je potem razlika! sam ne vem če so podatki čisto pravilni- če niso sorte!
Če bo kaj narobe me popravte! Wink

OSNOVNI PODATKI:
-dežela izvora:Nemčija
-čas izvora:18.stoletje
-prvotna uporaba:lovec na škodljivce
-današnja uporaba:družabnik
-življenjska doba.12-14let
-drugo ime:standard pinscher (ne vem zakaj standard)
-teža:11-16kg
-plečna višina:45-50cm

ZGODOVINA PASME:
Ta visoko nogi terjer se je razvil kot tradicionalni večnamenski kmečki pes.Uničeval je škodljivce, varoval in priganjal živino in bil za čuvaja.Prednik prtlikavega pinča (torej nemški pinč(in če je prednik prtlikavega pinča je ta po moji logiki srednji(ne vem))) je sodeloval tudi pri razvoju DOBERMANA (saj so si res mičkeno podobni)! Grin

PA ŠE NEKAJ NA KRATKO: Smiley
Zaradi vitke postave in čednega videza je bil nemški pinl idealen družabnik, vendar je žal redka pasma.Je živahen in poslušen, dovolj spreten in glasen , da je dober čuvaj in obenem ga je lahko šolati.Podobno kot drugi pinči in terierji se ne izogiba spopadom z drugimi psi, zato potrebuje odločno roko!

ŠE NEKAJ: Tongue
-primeren za življenje v mestu-bloku...
-primeren za vroče, sončno podnebje
-težko učljiv za šolanje poslušnosti
-z drugimi psi se ne razume
-potrebuje veliko gibanja
-dober čuvaj

No to je zdaj to.Upam da sem komu pomagala! Wink
lp Kiss
Logiran
LIZA
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.939


« Odgovor #15 : sobota, 17.05.2003 : 20:51:19 »

Hvala,zala!!! :-*Med pritlikavim in srednjim pincem je ta razlika,da je pritlikavi dosti manjsi in tudi bolj razsirjen.Srednjega pinca je malo lazje solati in mogoce niso tako "zaletavi" drugace so si pa z pritlikavimi pinci dosti podobni
Logiran
kaja
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.951


Če ni ves moker in slinast ni pravi poljub! Wuf


« Odgovor #16 : nedelja, 18.05.2003 : 16:04:19 »

Na decembrski razstavi v Ljubljani sta nastali tudi te dve sliki. Pa nisem čisto sigurna, če gre za psa, ki ga omenjate tukaj, torej za srednjega nemškega pinča. Žal se tudi ne spomnim ali so bili lastniki Slovenci ali ne! Če ima kdo katalog, bil lahko pogledal, če je bil prijavljen kakšen pinč ali ne! lp

http://www.imagestation.com/picture/sraid62/p235b9aa82a91269fe5354f32686df3bf/fc20d70a.jpg

http://www.imagestation.com/picture/sraid62/pef9b5866776bbf26aa0b5a82d4488055/fc20d24a.jpg

[slika spremenjena v povezavo; Jana]
Logiran

Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.296


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #17 : torek, 20.05.2003 : 06:30:11 »

Zivjo,

v Ljubljani so bili prijavljeni 4 pinci (2 iz Sezane in 2 iz Italije) ter 4 pritlikavi pinci (2 iz Avstrije, 1 iz Italije in 1 iz Grosuplja). Zal nobenega srednjega nemskega pinca.
Logiran

kaja
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.951


Če ni ves moker in slinast ni pravi poljub! Wuf


« Odgovor #18 : torek, 20.05.2003 : 08:22:27 »

Jana, slika je z decembrske razstave, ne z CACIB Lj, ki je bila marca.  Smiley
Torej je to na sliki srednji nemški pinč ali ne?
Logiran

LIZA
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.939


« Odgovor #19 : torek, 20.05.2003 : 17:21:03 »

Kolikor sem jaz preucila to pasmo,je srednji nemski pinc,ampak ne morem pa dolociti tocne velikosti,ker jih nisem videla v zivo (mozno,da sem jih pa se jih ne spomnim Grin)
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.296


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #20 : torek, 20.05.2003 : 17:41:13 »

Uh, me solate Grin Grin.

Ok, tule so pinci s CAC Ljubljana, december 2002:

PINC - r. najmlajsi (pes)
Bak Pinscher King Black iz Sezane (letos v r. mladi)

PINC - r. mladi (psicka)
Henriette Black Bohemia iz Sezane (letos v r. vmesni)

PRITLIKAVI PINC - r. mladi (psicke)
Hera iz Grosuplja (letos r. vmesni)
Sili iz Ljubljane (letos je ni bilo)

Ocitno sta kuzka na slikci pinca ali pa sta bila v Lj le na obisku Grin
Aja, sele zdajle sem pogledala, da sta precej majhna (v primerjavi z ograjico, nogami...) in sta mogoce pritlikava Huh
Logiran

Tonko
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 104


« Odgovor #21 : torek, 20.05.2003 : 19:25:39 »

Na slikicah so čisto pravi srednji nemški pinči.
Osebno dobro poznam lastnike in so res iz Sežane.Poznam tudi vzreditelje.
Tonko
Logiran
terry.apbt
še malo sramežljiv
**
Spol: Ženska
Sporočil: 69


« Odgovor #22 : ponedeljek, 09.06.2003 : 21:09:34 »

Evo mene. Se opravičujem, ker si tako dolgo čakala na telefonsko številko. V glavnem gospod iz ***, telefonska št. ****
Logiran
LIZA
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.939


« Odgovor #23 : torek, 21.12.2004 : 21:13:49 »

No pravkar sem izvedela za prvo leglo telih cukerčkov s Sloveniji Cheesy

Torej prodajajo se 2 meseca stari pinči,črni z ožigi (taki kot na tistih fotka nekaj postov nazaj),starši so zelo uspešni razstavni psi in prvaki.
Telefonska številka:***
Na nove lastnike pa psički čakajo v ***
Logiran
Ivana
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 127


« Odgovor #24 : sreda, 05.01.2005 : 16:54:41 »

V Sloveniji sta ga. ***edina, ki vzrejata to pasmo. Mladički o katerih govorite so že njuno drugo leglo in so vsi črne barve z OŽIGI (ne pa užigi). Pasma je nemški pinč. V Sloveniji je teh psov malo. V Ljubljani je samček, izredno lep predstavnik svoje pasme, ki je pripeljan iz avstrijske psarne AWARENRING (po moje so eni izmed boljših v Evropi). V Ljubljani na razstavi boste lahko videli kar nekaj predstavnikov, tako pritlikavih kot nemških pinčev).

Lep pozdrav, Ivana
Logiran
zokicar
še malo sramežljiv
**
Spol: Moški
Sporočil: 71


« Odgovor #25 : sobota, 09.04.2005 : 21:16:08 »

Prijateljica se zanima za srnatega pinča brez rodovnika!
Ima gdo kaj inf.? Smiley
Logiran
zokicar
še malo sramežljiv
**
Spol: Moški
Sporočil: 71


« Odgovor #26 : sobota, 09.04.2005 : 21:22:08 »

Citat
Prijateljica se zanima za srnatega pinča brez rodovnika!
Ima gdo kaj inf.?
  se opravičujem, mislil sem srednjega nemškega pinča brez rodovnika! sram
Logiran
čara
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 224


« Odgovor #27 : sobota, 09.04.2005 : 21:32:50 »

Hmmm Iz lastnih izkušenj priporočam psa Z rodovnikom in nikakor brez (razen če vzameš psa iz azila ali ceste). Ponavadi vzreditelji rodovniških psov še naprej ohranijo stike, ti pomagajo, kar pa za ostale ne morem reč (vsaj pri tistem, ki je nam prodal psa je tako)

edino pri preprodajalcih bi morda dobila nemškega pinča (vprašanje, če bi sploh bil pravi in ne mešanec), ampak tam so psi ponavadi slabo socializirani, bolani...

Logiran
zokicar
še malo sramežljiv
**
Spol: Moški
Sporočil: 71


« Odgovor #28 : sobota, 09.04.2005 : 21:57:41 »

Saj sem prijateljici rekel pa je rekla samo, da ga rabi za ''crklt''
Logiran
nadja
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 894


« Odgovor #29 : sobota, 09.04.2005 : 21:59:35 »

Zokicar, povej prijateljici, da lahko rodovniškega psa ravno tako crklja Wink Pa malo ji razloži kako je to s preprodajalci in tem. Je pa res, da se nekatere zeloo težko prepriča, če se jih sploh da...
Logiran
zokicar
še malo sramežljiv
**
Spol: Moški
Sporočil: 71


« Odgovor #30 : sobota, 09.04.2005 : 22:07:15 »

ja bom probal.... Wink
Logiran
TONE
novinec
*
Sporočil: 0


« Odgovor #31 : petek, 01.02.2008 : 13:06:46 »

pozdravljeni!

na temo nemških srednjih pinčev že dolgo ni bilo nič rečenega. Prosim za pomoč pri iskanju vzrejevalcev te (redke) pasme, ker bi zelo rad kupil psa (psičko). Ali mi lahko kdo omogoči kontakt z lastnikom iz Sežane?
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.296


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #32 : petek, 01.02.2008 : 13:14:37 »

Kot za vse ostale, velja tudi zate - na mojpes.netu ni vzreditelja srednjih nemskih pincev, zato se obrni po informacije o vzrediteljih in leglih na Kinolosko zvezo Slovenije.
Logiran

Primvs
novinec
*
Sporočil: 1


WWW
« Odgovor #33 : četrtek, 23.06.2016 : 11:34:59 »

Če obrišem kar prah s te teme po nekaj letih - kljub napotilu, naj morebitne informacije dobimo pri Kinološki zvezi,
vseeno prosim, če imate kakršne koli podatke o morebitnih vzrediteljih ali vsaj lastnikih nemških pinčev pri nas.
Kinološka zveza namreč nima nobenih podatkov Sad
Vseh info bom vesel tudi na ZS ali mail.
Logiran
Strani: 1 2 3 [Vse]   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 2  |  Tema: Srednji nemski pinc
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines