mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 28.03.2024 : 19:01:49

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  prehrana  |  Tema: Žuželke v pasjih priboljških
Strani: [1] 2 3  Vse   Dol
Natisni
Avtor Tema: Žuželke v pasjih priboljških  (Prebrano 18344 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
gina1
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 657


« : torek, 16.10.2007 : 20:05:13 »

Sploh ne vem, kako naj naslovim tole temo.   Shocked
Namreč v soboto sem naši frajli v zootic-u v mb vzela en žakelj ( menda je 1kg ) tistih posušenih svinjskih uhljev, v bistvu miks - noter so še narezane bikovke, pa goltanci, pa jetra, vampi .... Te zadeve večkrat kupim, ker jih ima Gina rada za žvečenje, pa še zbirčna je in raznih pasjih keksov ne mara.
Pridemo domov in ji takoj dam en goltanec. Vse ok.
Zvečer pa zopet tečnari in fehta ( njen poseben ritual, ko točno ve kaj hoče ) in ji hočem dat še en uhelj iz "čarobnega paketa", pa me skoraj kap. Notri sem zagledala vse polno neke migajoče se golazni - kot nekakšni hroščki. Bljak ! Sploh nisem marala več gledat ... vse skup sem zapakirala v vrečo in je šlo v smeti.
Potem pa mi je kolegica povedala, da je hotela isto stvar zadnjič kupit v mr.petu v lj in že v trgovini opazila podobno sranje. Na to je opozorila tudi trgovko, ki pa se ji sploh ni zdelo omembe vredno.
Žal mi je samo, da sem vse skup vrgla stran, da nisem enostavno nesla nazaj pokazat ali pa poslala kam drugam.
Kaj bi vi storili, bi opozorili proizvajalca ali mogoče kar inšpekcijo, saj zgleda da moj žakelj ni bil edini "okužen", se pravi da so podobni nepovabljeni gosti v večih teh paketih oz. po zoo trgovinah po vsej Sloveniji.
Kaj pa vem kaj se tam notri sploh razvija, kakšne posledice bi lahko bile za psa - na srečo moja ni po tistem nič bruhala ali kaj podobnega, lahko pa, da bi pri večji količini ... 
Saj ne gre toliko za tistih 5 evrov, pač pa zato, da do tega sploh ne bi smelo prit ... me zanima, kako bi ljudje reagirali, če bi npr. v "človeški" trgovini kupili smoki, čips, arašide... verjetno ne bi brez besed oz. sankcij vrgli v smeti.
A ima kdo mogoče doma kak tak žakelj, da mi pogleda proizvajalca oz točno ime izdelka in vsebino ?
Logiran
takoda
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.324


« Odgovor #1 : sreda, 17.10.2007 : 09:11:29 »

Jaz bi nesla na inšpekcijo. Podoben primer sem doživela s pasjo posteljo, v kateri so bivali ščurki. Tukano. Ko sem jih prijazno opozorila, so bili sicer kao veseli, obenem so povedali, da imajo vse njihove trgovine nepovabljene goste. Ukrepali niso prav nič! Sem jih preverila vsaj trikrat. Tako da... MOje prijaznosti je konec, obiskov te trgovine pa tudi.
lp
Logiran
Tetameta
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 181


« Odgovor #2 : sreda, 17.10.2007 : 09:23:46 »

Jaz sem enkrat tudi našla neke ličinke v enih pasjih priboljških... Je pa res, da so bili malo pred iztekom roka uporabe in zato ful znižani...Ampak vseeno, rok še ni potekel... No v glavnem, ko sem odprla vrečko, se mi je kar obrnilo in je vse letelo samo še v kanto...
So bili ti uhlji tudi kje tam blizu konca roka uporabe? Ker jaz tudi dostikrat kupim moji kake take priboljške in zaenkrat še nisem opazila kake golazni...na srečo...  Shocked
Logiran
gina1
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 657


« Odgovor #3 : sreda, 17.10.2007 : 09:45:57 »

takoda - točno nate oz. na tvoj primer s ščurki sem se spomnila ... pa nisem našla teme, da bi kar tja napisala.
Tale moj paket je bil še glede roka uporabe čist ok ... saj pravim, da mi je pa edino žal, da nisem vsaj etikete obdržala, da bi vsaj prozvajalca vedela.
Zaenkrat sem jih pisno obvestila ( zootic namreč ), pa do danes še ni nič odgovora... Undecided
Logiran
branka
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 8.174


« Odgovor #4 : ponedeljek, 07.01.2008 : 10:12:41 »

Uf, to zna bit pa kar primer za na inšpekcijo. Sama nisem takšen človek, da bi zaradi majhnih reči hodila na inšpekcijo, ampak to je pa pravi primer. Sigurno bi jih nekam nesla (zdaj v tvojem primeru tega žal ne moreš več narediti, ker si jih vrgla stran), se mi zdi, da bi DEBELO gledali v premikajoče se uhlje in goltance... Lips Sealed Upam, da bo to naredil naslednji razočarani kupec.

LP, Branka
Logiran
urmil
rad pišem
****
Sporočil: 348


WWW
« Odgovor #5 : sreda, 09.01.2008 : 21:46:42 »

A se ni še nikomur zgodilo, da bi v makaronih ali rižu našel živalice? Ne. Mogoče sploh nisete opazili. Shocked Nam se je že zgodilo, da smo v makaronih(še zapakiranih) opazili kot nekakšno pajčevino, ki je marsikdo verjetno še opazil nebi, ko smo res dobro pogledali smo našli še črvička. Pa ne samo enkrat. To so bili makaroni za ljudi-da ne bo pomote in ko smo na to opozorili je bil komentar: se zgodi, to je nemogoče preprečit. Izdelki niso bili pred iztekom roka.
Kaj hočem povedat? Da se ne sekirajo kaj dosti, če se to pri hrani za ljudi zgodi, živali pa tak vse "požrejo"!- to ni moje mišlenje, ampak tako pač je. Sad
Logiran
Tetameta
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 181


« Odgovor #6 : četrtek, 10.01.2008 : 08:35:29 »

A se ni še nikomur zgodilo, da bi v makaronih ali rižu našel živalice?
Se je, se je... Itak... Angry Smo našli črve v rižu, makaronih, še čili je imel neke ličinke... Aja, pa lih včeri so povedali pri 24 ur, da je ena našla mišjo nogo v kislih kumaricah...
Logiran
Micika
rad pišem
****
Sporočil: 445


« Odgovor #7 : četrtek, 10.01.2008 : 09:43:49 »

Ne metat v smeti - vse podobne primere nesite nazaj v trgovino in reklamirajte! Le tako se lahko kaj spremeni, sicer bodo vsi navdušeni le nad veliko prodajo, polne vreče pa bodo romale v koš...

Sama sem v trgovinah med pasjo hrano že večkrat videla miške, ki so švigale sem in tja. Na to sem opozorila prodajalko, pa je le rekla, da to vejo in da pač ne morejo ničesar narediti, ker miši zavohajo hrano in načenjajo žaklje in se jih ne morejo znebiti... No ja, vsaj poskusili bi lahko!
Od takrat sem vedno pozorna na to, kaj se sprehaja po tleh... (enkrat pa je celo prodajalka sama pristopila do mene in me diskretno prosila, naj ji povem, če bom kje zagledala kačo, ki jim je tisto noč ušla... Spreletel me je srh, oči sem dala na peclje in po hitrem postopku zapustila trgovino...)
Logiran
gina1
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 657


« Odgovor #8 : četrtek, 10.01.2008 : 14:20:28 »

No... jaz sem po nekem času dobila odgovor , da so pregledali vse "rizične" izdelke in da ni bilo nikjer nič podobnega, pa da hvala za opozorilo in ful so se opravičevali.
Da je možno da so bile ličinke/jajčeca že pred pakiranjem notr, pa ker ti izdelki niso kako obdelani ( toplotno....) , da bi se to lahko uničilo, da je varianta da se je potem vse to še naprej razvijalo. Undecided
So mi pa poslali vrednostni bon za 10 evrov. Sicer dvomim, da opozorili proizvajalca in res prečekirali zadevo .... pa vendar.... upam vsaj , da bodo vsaj vnaprej bolj pozorni.

Je pa res, da se najde vse živo ( in mrtvo  Tongue) v raznoraznih embalažah. Mogoče je v kakšnih primerih celo malo zlonamerne žlehnobe vmes ( kakšen jezen delavec, npr. pri pakiranju kumaric ).
Logiran
Uma
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.309


« Odgovor #9 : četrtek, 10.01.2008 : 14:42:50 »

Jaz sem taksne hroscke enkrat nasla v AG hrani, pa je tudi takoj sla v smeti, samo ker nisem mogla dokazat, ali so bli res noter ze prej ali so noter prisli v mojem stanovanju, ker sem jih opazla sele naslednji dan.
Logiran
Teja
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.854


« Odgovor #10 : nedelja, 04.05.2008 : 16:10:26 »

Prosim, prosim za pomoč!!!

Danes sem zagnala celo histerijo, ko sem v novih briketih našla ŽIVE žuželke...
nekakšni čudni ''črvički'' s tremi nogami...
raje ne govorim kakšna je bila moja reakcija... skratka, rob živčnega zloma sram sicer drugače nisem občutljiva na mrgolazen, tole v pasji hrani pa je bilo preveč... sedaj si ne upam z roko po briketih od ostalih dveh psov  Sad
grozljivo!!!
sem edina, ki se ji je to zgodilo?
ne morem verjet! v 16ih letih nisem doživela tega Shocked

kupila sem hrano RC 20kg za vzreditelje v Mr. Petu, odprla sem vrečo in nasula v hobok včeraj zvečer. danes zjutraj ko sem odprla škaf pa šok...
sem ujela 3 te zadevice in jih zaprla v kozarec za vlaganje. a bodo te živali poginile brez zraka?
zadevo anmeravam reklamirat...

mi kdo še kaj svetuje?
mi sploh bodo na kakršen koli način reklamirali?

in še nekaj- ali lahko psica je te brikete, seveda bi jih prej striktno pregledala v obroku??

hvala
čisto preč teja Shocked

p.s. rok uporabe je do marca 2009!
Logiran
takoda
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.324


« Odgovor #11 : nedelja, 04.05.2008 : 16:31:14 »

Če te skrbi, da bodo žuže poginile, jim v pokrov naredi par luknjic. Sicer pa ne vem, če lahko pes je to hrano. Jaz mu je ne bi dala, bi jo pa ziher reklamirala.
Lp
Logiran
Miss Teja.
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.261


« Odgovor #12 : nedelja, 04.05.2008 : 16:32:41 »

Priporočam ti, da jo takoj jutri odneseš reklamirati. Žuže pa zraven.
Jaz ne bi dala tega psički.
lp teja
Logiran
Teja
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.854


« Odgovor #13 : nedelja, 04.05.2008 : 16:37:19 »

jaz sem še sedaj čisto preč sram
ok, jutri lahko odnesem kozarček z žužki v trgovino, potem pa šele v čet. poberem novo hrano...
torej kam sedaj s temi briketi? v smetnjak ali kam Tongue ali bom morala to hrano vrniti? ta teden je nikakor ne morem dostavit v lj, ker grem z vlakom Tongue
a obstaja verjetnost, da mi ne bodo reklamirali hrane?
poleg tega si ne želim več enake hrane, zahtevala bom drugo, pa čeprav dodam kak evro Roll Eyes
če ne bodo hoteli sodelovat?
grozljivka...
Logiran
takoda
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.324


« Odgovor #14 : nedelja, 04.05.2008 : 16:41:25 »

Hm, če so pametni, bodo sodelovali. Ko sem imela jaz veselico s ščurki, so v trgovini takoj vedeli, da sem jim naredila ˝reklamo˝. Hrano bi jaz zabrisala v kontajner. Res morda žalostno, da se mečlje stran, ampak...
Kar vztrajna in odločna bodi pri reklamaciji. Se jim bolj splača zamenjat žakej hrane, kot požreti antipropagando.
Logiran
Strani: [1] 2 3  Vse   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  prehrana  |  Tema: Žuželke v pasjih priboljških
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines