mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 25.04.2024 : 06:49:58

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  prehrana  |  Tema: Žuželke v pasjih priboljških
Strani: 1 2 3 [Vse]   Dol
Natisni
Avtor Tema: Žuželke v pasjih priboljških  (Prebrano 18398 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
gina1
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 657


« : torek, 16.10.2007 : 20:05:13 »

Sploh ne vem, kako naj naslovim tole temo.   Shocked
Namreč v soboto sem naši frajli v zootic-u v mb vzela en žakelj ( menda je 1kg ) tistih posušenih svinjskih uhljev, v bistvu miks - noter so še narezane bikovke, pa goltanci, pa jetra, vampi .... Te zadeve večkrat kupim, ker jih ima Gina rada za žvečenje, pa še zbirčna je in raznih pasjih keksov ne mara.
Pridemo domov in ji takoj dam en goltanec. Vse ok.
Zvečer pa zopet tečnari in fehta ( njen poseben ritual, ko točno ve kaj hoče ) in ji hočem dat še en uhelj iz "čarobnega paketa", pa me skoraj kap. Notri sem zagledala vse polno neke migajoče se golazni - kot nekakšni hroščki. Bljak ! Sploh nisem marala več gledat ... vse skup sem zapakirala v vrečo in je šlo v smeti.
Potem pa mi je kolegica povedala, da je hotela isto stvar zadnjič kupit v mr.petu v lj in že v trgovini opazila podobno sranje. Na to je opozorila tudi trgovko, ki pa se ji sploh ni zdelo omembe vredno.
Žal mi je samo, da sem vse skup vrgla stran, da nisem enostavno nesla nazaj pokazat ali pa poslala kam drugam.
Kaj bi vi storili, bi opozorili proizvajalca ali mogoče kar inšpekcijo, saj zgleda da moj žakelj ni bil edini "okužen", se pravi da so podobni nepovabljeni gosti v večih teh paketih oz. po zoo trgovinah po vsej Sloveniji.
Kaj pa vem kaj se tam notri sploh razvija, kakšne posledice bi lahko bile za psa - na srečo moja ni po tistem nič bruhala ali kaj podobnega, lahko pa, da bi pri večji količini ... 
Saj ne gre toliko za tistih 5 evrov, pač pa zato, da do tega sploh ne bi smelo prit ... me zanima, kako bi ljudje reagirali, če bi npr. v "človeški" trgovini kupili smoki, čips, arašide... verjetno ne bi brez besed oz. sankcij vrgli v smeti.
A ima kdo mogoče doma kak tak žakelj, da mi pogleda proizvajalca oz točno ime izdelka in vsebino ?
Logiran
takoda
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.324


« Odgovor #1 : sreda, 17.10.2007 : 09:11:29 »

Jaz bi nesla na inšpekcijo. Podoben primer sem doživela s pasjo posteljo, v kateri so bivali ščurki. Tukano. Ko sem jih prijazno opozorila, so bili sicer kao veseli, obenem so povedali, da imajo vse njihove trgovine nepovabljene goste. Ukrepali niso prav nič! Sem jih preverila vsaj trikrat. Tako da... MOje prijaznosti je konec, obiskov te trgovine pa tudi.
lp
Logiran
Tetameta
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 181


« Odgovor #2 : sreda, 17.10.2007 : 09:23:46 »

Jaz sem enkrat tudi našla neke ličinke v enih pasjih priboljških... Je pa res, da so bili malo pred iztekom roka uporabe in zato ful znižani...Ampak vseeno, rok še ni potekel... No v glavnem, ko sem odprla vrečko, se mi je kar obrnilo in je vse letelo samo še v kanto...
So bili ti uhlji tudi kje tam blizu konca roka uporabe? Ker jaz tudi dostikrat kupim moji kake take priboljške in zaenkrat še nisem opazila kake golazni...na srečo...  Shocked
Logiran
gina1
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 657


« Odgovor #3 : sreda, 17.10.2007 : 09:45:57 »

takoda - točno nate oz. na tvoj primer s ščurki sem se spomnila ... pa nisem našla teme, da bi kar tja napisala.
Tale moj paket je bil še glede roka uporabe čist ok ... saj pravim, da mi je pa edino žal, da nisem vsaj etikete obdržala, da bi vsaj prozvajalca vedela.
Zaenkrat sem jih pisno obvestila ( zootic namreč ), pa do danes še ni nič odgovora... Undecided
Logiran
branka
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 8.174


« Odgovor #4 : ponedeljek, 07.01.2008 : 10:12:41 »

Uf, to zna bit pa kar primer za na inšpekcijo. Sama nisem takšen človek, da bi zaradi majhnih reči hodila na inšpekcijo, ampak to je pa pravi primer. Sigurno bi jih nekam nesla (zdaj v tvojem primeru tega žal ne moreš več narediti, ker si jih vrgla stran), se mi zdi, da bi DEBELO gledali v premikajoče se uhlje in goltance... Lips Sealed Upam, da bo to naredil naslednji razočarani kupec.

LP, Branka
Logiran
urmil
rad pišem
****
Sporočil: 348


WWW
« Odgovor #5 : sreda, 09.01.2008 : 21:46:42 »

A se ni še nikomur zgodilo, da bi v makaronih ali rižu našel živalice? Ne. Mogoče sploh nisete opazili. Shocked Nam se je že zgodilo, da smo v makaronih(še zapakiranih) opazili kot nekakšno pajčevino, ki je marsikdo verjetno še opazil nebi, ko smo res dobro pogledali smo našli še črvička. Pa ne samo enkrat. To so bili makaroni za ljudi-da ne bo pomote in ko smo na to opozorili je bil komentar: se zgodi, to je nemogoče preprečit. Izdelki niso bili pred iztekom roka.
Kaj hočem povedat? Da se ne sekirajo kaj dosti, če se to pri hrani za ljudi zgodi, živali pa tak vse "požrejo"!- to ni moje mišlenje, ampak tako pač je. Sad
Logiran
Tetameta
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 181


« Odgovor #6 : četrtek, 10.01.2008 : 08:35:29 »

A se ni še nikomur zgodilo, da bi v makaronih ali rižu našel živalice?
Se je, se je... Itak... Angry Smo našli črve v rižu, makaronih, še čili je imel neke ličinke... Aja, pa lih včeri so povedali pri 24 ur, da je ena našla mišjo nogo v kislih kumaricah...
Logiran
Micika
rad pišem
****
Sporočil: 445


« Odgovor #7 : četrtek, 10.01.2008 : 09:43:49 »

Ne metat v smeti - vse podobne primere nesite nazaj v trgovino in reklamirajte! Le tako se lahko kaj spremeni, sicer bodo vsi navdušeni le nad veliko prodajo, polne vreče pa bodo romale v koš...

Sama sem v trgovinah med pasjo hrano že večkrat videla miške, ki so švigale sem in tja. Na to sem opozorila prodajalko, pa je le rekla, da to vejo in da pač ne morejo ničesar narediti, ker miši zavohajo hrano in načenjajo žaklje in se jih ne morejo znebiti... No ja, vsaj poskusili bi lahko!
Od takrat sem vedno pozorna na to, kaj se sprehaja po tleh... (enkrat pa je celo prodajalka sama pristopila do mene in me diskretno prosila, naj ji povem, če bom kje zagledala kačo, ki jim je tisto noč ušla... Spreletel me je srh, oči sem dala na peclje in po hitrem postopku zapustila trgovino...)
Logiran
gina1
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 657


« Odgovor #8 : četrtek, 10.01.2008 : 14:20:28 »

No... jaz sem po nekem času dobila odgovor , da so pregledali vse "rizične" izdelke in da ni bilo nikjer nič podobnega, pa da hvala za opozorilo in ful so se opravičevali.
Da je možno da so bile ličinke/jajčeca že pred pakiranjem notr, pa ker ti izdelki niso kako obdelani ( toplotno....) , da bi se to lahko uničilo, da je varianta da se je potem vse to še naprej razvijalo. Undecided
So mi pa poslali vrednostni bon za 10 evrov. Sicer dvomim, da opozorili proizvajalca in res prečekirali zadevo .... pa vendar.... upam vsaj , da bodo vsaj vnaprej bolj pozorni.

Je pa res, da se najde vse živo ( in mrtvo  Tongue) v raznoraznih embalažah. Mogoče je v kakšnih primerih celo malo zlonamerne žlehnobe vmes ( kakšen jezen delavec, npr. pri pakiranju kumaric ).
Logiran
Uma
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.309


« Odgovor #9 : četrtek, 10.01.2008 : 14:42:50 »

Jaz sem taksne hroscke enkrat nasla v AG hrani, pa je tudi takoj sla v smeti, samo ker nisem mogla dokazat, ali so bli res noter ze prej ali so noter prisli v mojem stanovanju, ker sem jih opazla sele naslednji dan.
Logiran
Teja
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.854


« Odgovor #10 : nedelja, 04.05.2008 : 16:10:26 »

Prosim, prosim za pomoč!!!

Danes sem zagnala celo histerijo, ko sem v novih briketih našla ŽIVE žuželke...
nekakšni čudni ''črvički'' s tremi nogami...
raje ne govorim kakšna je bila moja reakcija... skratka, rob živčnega zloma sram sicer drugače nisem občutljiva na mrgolazen, tole v pasji hrani pa je bilo preveč... sedaj si ne upam z roko po briketih od ostalih dveh psov  Sad
grozljivo!!!
sem edina, ki se ji je to zgodilo?
ne morem verjet! v 16ih letih nisem doživela tega Shocked

kupila sem hrano RC 20kg za vzreditelje v Mr. Petu, odprla sem vrečo in nasula v hobok včeraj zvečer. danes zjutraj ko sem odprla škaf pa šok...
sem ujela 3 te zadevice in jih zaprla v kozarec za vlaganje. a bodo te živali poginile brez zraka?
zadevo anmeravam reklamirat...

mi kdo še kaj svetuje?
mi sploh bodo na kakršen koli način reklamirali?

in še nekaj- ali lahko psica je te brikete, seveda bi jih prej striktno pregledala v obroku??

hvala
čisto preč teja Shocked

p.s. rok uporabe je do marca 2009!
Logiran
takoda
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.324


« Odgovor #11 : nedelja, 04.05.2008 : 16:31:14 »

Če te skrbi, da bodo žuže poginile, jim v pokrov naredi par luknjic. Sicer pa ne vem, če lahko pes je to hrano. Jaz mu je ne bi dala, bi jo pa ziher reklamirala.
Lp
Logiran
Miss Teja.
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.261


« Odgovor #12 : nedelja, 04.05.2008 : 16:32:41 »

Priporočam ti, da jo takoj jutri odneseš reklamirati. Žuže pa zraven.
Jaz ne bi dala tega psički.
lp teja
Logiran
Teja
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.854


« Odgovor #13 : nedelja, 04.05.2008 : 16:37:19 »

jaz sem še sedaj čisto preč sram
ok, jutri lahko odnesem kozarček z žužki v trgovino, potem pa šele v čet. poberem novo hrano...
torej kam sedaj s temi briketi? v smetnjak ali kam Tongue ali bom morala to hrano vrniti? ta teden je nikakor ne morem dostavit v lj, ker grem z vlakom Tongue
a obstaja verjetnost, da mi ne bodo reklamirali hrane?
poleg tega si ne želim več enake hrane, zahtevala bom drugo, pa čeprav dodam kak evro Roll Eyes
če ne bodo hoteli sodelovat?
grozljivka...
Logiran
takoda
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.324


« Odgovor #14 : nedelja, 04.05.2008 : 16:41:25 »

Hm, če so pametni, bodo sodelovali. Ko sem imela jaz veselico s ščurki, so v trgovini takoj vedeli, da sem jim naredila ˝reklamo˝. Hrano bi jaz zabrisala v kontajner. Res morda žalostno, da se mečlje stran, ampak...
Kar vztrajna in odločna bodi pri reklamaciji. Se jim bolj splača zamenjat žakej hrane, kot požreti antipropagando.
Logiran
Miss Teja.
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.261


« Odgovor #15 : nedelja, 04.05.2008 : 16:43:32 »

Se strinjam s takodo. Najbolje, da se z njimi dogovoriš. In pa bodi odločna, saj veš kdor jezika špara, kruha strada  Tongue
Logiran
Teja
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.854


« Odgovor #16 : nedelja, 04.05.2008 : 17:00:10 »

takoda, pa menda niso bili ščurki živi ali pač?

žužki izgledajo kot mokarji- ampak odlakani Huh
sicer slikice niso ratale najbolje, ampak mogoče pa vseeno kdo ve s čim imam opravka
http://www.moj-album.com/uredi/teja/11972151/?os=11972205

hvala in lp
Logiran
moonbeam
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.289


« Odgovor #17 : nedelja, 04.05.2008 : 17:07:36 »

Jek...  kr nazaj s temi stvori. Si bojo že mogl čas vzet in rešit tole zadevo. Sej nočejo slabe reklame  Wink
Pa kakšno vrečo naj ti dajo gratis, če smo že na tem Smiley
Logiran
Teja
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.854


« Odgovor #18 : nedelja, 04.05.2008 : 18:17:45 »

trenutno imam nabranih 5 stvorov Lips Sealed
problem je v tem, da sem kupila 20kg žakelj, in če bom zahtevala drugo hrano bo le te samo 15 kg.
mah...

lep dan Roll Eyes
Logiran
gina1
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 657


« Odgovor #19 : nedelja, 04.05.2008 : 22:18:32 »

Ti čisto verjamem, da si šokirana, jezna .... namreč tud meni ni bilo lih luštno videt mrgolečo golazen ... sicer so bili "moji" drugačni, kot nekakšni hroščki, v glavnem ogabno, res !
Jaz bi ob prvi priliki nesla nazaj, že zato, da vedo kaj prodajajo, povejo proizvajacu oz. tistemu, ki embalira te zadeve in da pregledajo celo pošiljko, da še kdo ne naleti na presenečenje. Tebi pa morajo brikete zamenjati z neoporečnimi, ja, pa še kaj gratis bi bilo pričakovano.
Najprej bi se jaz obrnila direkt nanje, da oni urgirajo naprej ... če pa ne pokažejo dobre volje, pa kar na inšpekcijo.
Teh briketov tud jaz ne bi dajala psu, ti pa verjamem in garantiram iz lastnih  izkušenj, da boš vsak žakelj, ko ga boš načela, dobro pregledala. Huh
Logiran
rem
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.248


« Odgovor #20 : ponedeljek, 05.05.2008 : 09:03:18 »

Celo vrečo spakiraj in vrni nazaj, oni ti morajo vrniti novo vrečo oz. toliko po kilaži kolikor si vrnila.
Ničesar ne vrzi stran.
Mrgolazen shranjena v steklenički ni dokaz, vse skupaj mora biti v originalni embalaži.
Logiran
kosovirji
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 68


« Odgovor #21 : ponedeljek, 05.05.2008 : 09:28:51 »

Primi in nesi nazaj. Sej psom tudi če so pojedli kakšnega žuža ne bo škodilo, pa vendar si pesjanerji ne zaslužijo jest take hrane. Pa še pošteno si jo plačala. Vrni jo vzemi nekaj drugega, hrano pa kupi nekje drugje.
Logiran
takoda
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.324


« Odgovor #22 : ponedeljek, 05.05.2008 : 10:09:56 »

Jap, živi, živi. Celo prigodo sem opisala v temi Pasje ležišče ali leglo ščurkov. Nesi nazaj in jih zelooo grdo glej Angry.
Logiran
Teja
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.854


« Odgovor #23 : ponedeljek, 05.05.2008 : 12:14:05 »

rem, praviš da moj dokaz v kozarčku ne velja?
kako naj pa preprečim, da zadeve ne bodo pobegnile iz vrečke Tongue
zaenkrat jim lahko pokažem lonček, če pa želijo lahko v petek pripeljem celo vrečo nazaj...do četrtka sem namreč z vlakom v lj in seveda nisem mogla z vlakom pripeljat 20 kg, malo nerodna zadeva, kajne Tongue
enako hrano pa sigurno ne bom sprejela Lips Sealed
hehe, se že vidim, kako bom tiste ščurke nazaj v vrečo natrosila in zapakirala za nazaj Grin

hvala vam za odgovore, pred briketi pa sem dobila kar nekakšno fobijo Shocked

imam pa res precej nerodno zadevo... sem v lj brez 20 kil hrane, z mrgolaznijo, a brez računa, ker sem ga pozabila v novem mestu... sedaj edino, da mi nekdo v četrtek račun pripelje in grem potem še z računom tja...ali čakam tudi z žužki do četrtka? da ne bodo pomrli Undecided

lp
teja, še vedno vsa iz sebe
Logiran
rem
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.248


« Odgovor #24 : ponedeljek, 05.05.2008 : 12:32:13 »

Soseda je imela prav pred kratkim podoben slučaj z moko, da ni vlačila 25 kg žakelj nazaj je nekaj tiste mrgolazni dala v kozarček in pokazala v trgovini, povedali so ji, da morajo ob reklamaciji predložiti originalno pakiranje.
Klicala je na pristojne inštitucije in so ji potrdili kar so rekli v trgovini.
Potem je pripeljala komplet žakelj nazaj, dobila novega in še 5kg moke v posebnem pakiranji kot opravičilo in dobro sodelovanje za naprej.
Vprašaj najprej v trgovini, pa boš videla njihovo reakcijo.
Želim, da se vse ugodno reši.
Logiran
žana
rad pišem
****
Sporočil: 311


« Odgovor #25 : ponedeljek, 05.05.2008 : 12:33:01 »

"...ali čakam tudi z žužki do četrtka? da ne bodo pomrli "

Daj jih revčke nazaj v vrečo. Do četrtka jih bo kvečjemu še več in ti jih pri trgovcu ne bo treba iskati. Roll Eyes
Logiran
Teja
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.854


« Odgovor #26 : ponedeljek, 05.05.2008 : 12:40:43 »

"...ali čakam tudi z žužki do četrtka? da ne bodo pomrli "

Daj jih revčke nazaj v vrečo. Do četrtka jih bo kvečjemu še več in ti jih pri trgovcu ne bo treba iskati. Roll Eyes
žana revčki so z mano v lj Roll Eyes, vreča pa je v nm Wink

Logiran
Teja
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.854


« Odgovor #27 : ponedeljek, 05.05.2008 : 12:42:59 »

aja da ne bo kdo rekel, da mučim mrgolazen- imajo brikete za jest, so na temnem pa še luknje za zrak Roll Eyes
Logiran
moonbeam
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.289


« Odgovor #28 : ponedeljek, 05.05.2008 : 12:52:46 »

aja da ne bo kdo rekel, da mučim mrgolazen- imajo brikete za jest, so na temnem pa še luknje za zrak Roll Eyes

 Grin Grin Grin
Pol pa naj še kdo reče, da se tle borimo samo za pravice in dobrobit psov in mačk Wink
Logiran
Teja
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.854


« Odgovor #29 : petek, 09.05.2008 : 21:26:24 »

tisti začetni smeh po histeriji in kultivirana prijaznost sta minila...
Danes nikakor nisem bila več prijazna po takšni debati, da te nekam prime...
Še manj mi je bilo do smeha na ''prijeten'' petkov večer, ko sem brikete s kozarcem za vlaganje vračala v vrečo. Pri številki 35 ŽIVIH žužkov sem nehala štet. Bilo je tudi nekaj mrtvih.
3 ličinke (recimo da so to bile ličinke)in celo eno odraslo žival (majhen črn hrošč, ne me pa vprašat kje naj bi se nahajale bube teh zadev Lips Sealed ) sem si prilastila, da moji dokazi ne bodo izpuhteli.
S tistim stricem se ni dalo nič dogovorit, menda on ne more pomagat, ker se moram obrniti na xy...
Prisolila sem mu nekaj krepkih nazaj in celo dobila vljuden sms s posredovano številko za naprej.
Jutri (če seveda delajo) kličem xy in se bom naredila totalno glupo in jih vprašala kaj mislijo in kaj mi svetujejo hehe; ali se naj raje obrnem na veterinarsko ali tržno inšpekcijo? Angry

Meni je tega zadost! Namesto, da bi se s faksom ukvarjala, se ukvarjam z žužkoslovjem Tongue
Resnično sem besna, moj kuža si ni zaslužil takšne hrane (hvalabogu sem jih takoj odkrila in psu dala drugo), mislim pa da si tudi jaz nisem zaslužila fobije pred briketi...
Če kdo ne verjame, tudi prav, ampak mene je strah z roko zajeti brikete, še bolj strah me bo odpirat nove vreče Shocked  Pa nisem strahopetec, zaradi mene se mi lahko po dlani zvija živa hrana za kuščarje. samo ne pa v pasjih briketih za moje sončke!!!

Jana, oprosti za tale post, ampak nekam sem se morala zlit Wink

lp
teja
Logiran
eros
novinec
*
Sporočil: 14


« Odgovor #30 : torek, 07.06.2011 : 21:01:52 »

Sploh ne vem, kako naj naslovim tole temo.   Shocked
Namreč v soboto sem naši frajli v zootic-u v mb vzela en žakelj ( menda je 1kg ) tistih posušenih svinjskih uhljev, v bistvu miks - noter so še narezane bikovke, pa goltanci, pa jetra, vampi .... Te zadeve večkrat kupim, ker jih ima Gina rada za žvečenje, pa še zbirčna je in raznih pasjih keksov ne mara.
Pridemo domov in ji takoj dam en goltanec. Vse ok.
Zvečer pa zopet tečnari in fehta ( njen poseben ritual, ko točno ve kaj hoče ) in ji hočem dat še en uhelj iz "čarobnega paketa", pa me skoraj kap. Notri sem zagledala vse polno neke migajoče se golazni - kot nekakšni hroščki. Bljak ! Sploh nisem marala več gledat ... vse skup sem zapakirala v vrečo in je šlo v smeti.
Potem pa mi je kolegica povedala, da je hotela isto stvar zadnjič kupit v mr.petu v lj in že v trgovini opazila podobno sranje. Na to je opozorila tudi trgovko, ki pa se ji sploh ni zdelo omembe vredno.
Žal mi je samo, da sem vse skup vrgla stran, da nisem enostavno nesla nazaj pokazat ali pa poslala kam drugam.
Kaj bi vi storili, bi opozorili proizvajalca ali mogoče kar inšpekcijo, saj zgleda da moj žakelj ni bil edini "okužen", se pravi da so podobni nepovabljeni gosti v večih teh paketih oz. po zoo trgovinah po vsej Sloveniji.
Kaj pa vem kaj se tam notri sploh razvija, kakšne posledice bi lahko bile za psa - na srečo moja ni po tistem nič bruhala ali kaj podobnega, lahko pa, da bi pri večji količini ... 
Saj ne gre toliko za tistih 5 evrov, pač pa zato, da do tega sploh ne bi smelo prit ... me zanima, kako bi ljudje reagirali, če bi npr. v "človeški" trgovini kupili smoki, čips, arašide... verjetno ne bi brez besed oz. sankcij vrgli v smeti.
A ima kdo mogoče doma kak tak žakelj, da mi pogleda proizvajalca oz točno ime izdelka in vsebino ?

Hej!
Saj ne vem, kaj naj si mislim...to kar opisuješ, sem danes opazila tudi sama. V tem miksu pasjih pribolškov, ki sm jih kupila v Mr.Pet v Kranju, sem tudi sama "odkrila" črve. Mi je kar slabo, ko pomislim. 2 paketa sem kupila pred slabimi 3 tedni, z datumom veljave do novembra. Moj Eros obožuje te priboljške, zato mu jih večkrat kupim, a vedno pogledam datum veljave. 1 vrečko imam še zapakirano, v 2 pa so ostale 3 bikovke in uhelj ter črvi. Sem vse lepo zapakirala, k sreči imam še račun, tako da se bom jutri odpravila v trgovino oz poklicala dobavitelja. Ker glede na to, da je tale tema odprta že vsaj 3leta in da se na kakovosti pasijh priboljškov ni nič spremenilo, se sprašujem, da je mogoče stvar zrela za inšpekcijo?!?!  Angry Sploh ker gre za isto trgovino malih živali!!!!  Shocked Eros bi tole vrečko priboljškov že zdavnej izpraznil, vendar je od takrat, ko sem mu dala sapnik oz priboljšek iz tega miksa, vsakič dobil drisko. Je to mogoče kaj povezano? Na to nisem bila do danes pozorna, vendar tiste dneve, ko je dobil drisko, ni jedel nič drugega kot brikete in te priboljške...zato mu jih nekaj časa nisem dajala in je jedel le bikete. Potem je bilo s prebavo ok.
Besna sem kot ris in že razmišljam, kje bom sedaj sploh dobila te sapnike, saj se mi je uvoznik zameril totalno Sad

lp,urša
Logiran
moksa
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.901


« Odgovor #31 : torek, 07.06.2011 : 21:08:32 »

Če odneseš nazaj v trgovino, se ne bo zgodilo čisto nič in bo očrvičen izdelek še isti dan kupil kdo drug. Tole je za inšpektorja. Ali pa za v medije.
Logiran
Teja
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.854


« Odgovor #32 : sreda, 08.06.2011 : 10:12:34 »

Eros, kaj si ugotovila/storila?
jaz sem na svojo štorijo  že sicer pozabila, se mi pa kar obrne ko se spomnim Lips Sealed
Logiran
jst
odvisnež
*****
Sporočil: 630


« Odgovor #33 : sreda, 08.06.2011 : 20:21:25 »

Joj, kaj berem! Na kaj takega še nikoli sploh pomislila nisem, zdaj me bo pa strah odpirati vrečke z briketi ...
Teja, kako pa ti takrat potem uredila? Si se obrnila na inšpekcijo?
Logiran
eros
novinec
*
Sporočil: 14


« Odgovor #34 : četrtek, 09.06.2011 : 13:42:43 »

Hej!
Da malo poročam...včeraj sem šla v trgovino, kjer sem kupila ta dva izdelka. Dobro je bilo to, da sem imela enega še originalno zaprtega, saj so mi najprej rekli, da so se črvi pojavili zato, ker sem imela vrečko odprto  Angry Pa sem jim takoj povedala, da imam še eno zapakirano, v kateri so prav tako črvi. Potem so mi ponujali denar samo za zaprto vrečko, pa sem rekla, da sem itak zgubila zaupanje in da teh priboljškov ne bom več kupovala. Potem so mi ponudili, da lahko izberem katerokoli hrano želim  Huh . No, včeraj sem pisala tudi na VURS in ker do danes nisem dobila odgovora, sem šla kar tja z vrečkama. Sem podala izjavo in vzeli so vrečki z črvi. So bili zelo prijazni, tako da upam, da sem naredila saj nekaj dobrega tudi za ostale kužke in njihove lastnike. V trgovino za male živali pa ne bom šla ne po denar in ne po hrano, saj ni bil to moj cilj, želela sem le, da nekdo ukrepa....

lp,
urša
Logiran
Itlam
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.168


WWW
« Odgovor #35 : četrtek, 09.06.2011 : 14:05:58 »

Ja, prav si nardila, zakaj bi ti izplačali samo eno vrečko, če pa so tudi v drugi (in najverjetneje še v marsikateri) prav tako črvi. Sploh, če si pokazala zapakirano vrečko s črvi.
To se meni zdi nezasišano, sigurno, da je potem tudi s hrano kaj narobe, da pa je nič ne pregledajo, vsaj vsake toliko časa... Ne vem, no.
Logiran
Teja
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.854


« Odgovor #36 : četrtek, 09.06.2011 : 15:36:39 »

a v tej trgovini prodajajo hrano (živo) za pajke morda?

jaz sem takrat uredila tako da sem zadevo zamenjala za drugo hrano enake vrednosti, nekaj takšnega...
so pa ** da bi samo za zaprto dali denar nazaj najprej bruham
Logiran
eros
novinec
*
Sporočil: 14


« Odgovor #37 : sobota, 11.06.2011 : 09:36:00 »

Hm, glede hrane za pajke pa nebi vedela... Pajkov ne maram oz se jih bojim, tako da ne zahajam v njihov predel trgovine  Smiley
Logiran
mrpet
novinec
*
Sporočil: 2


« Odgovor #38 : četrtek, 16.06.2011 : 11:33:46 »

Spoštovani,

ker nam resnično ni vseeno za zdravje naših in vaših ljubljenčkov in želimo, da je hrana zanje neoporečna,  izdelke v naših trgovinah redno pregledujemo in sproti rešujemo neljube reklamacije.

Lahko pa se zgodi, da v izdelku, ko prispe v trgovino, ličinke  niso takoj opazne in se le te razvijejo šele čez čas, v tem primeru ukrepamo takoj in izdelek umaknemo iz prodaje.

Seveda smo tudi v tem primeru takoj ukrepali in obvestili proizvajalca Kodila d.o.o., kjer so nam pojasnili, da je omenjeni pojav pogost zlasti v poletnih mesecih in je ravno tako prisoten tudi pri ostalih proizvajalcih. Ker želijo ponuditi čim bolj naraven izdelek, ga ne plinijo in prav zaradi tega je možna prisotnost hroščev.

Na spodnjem linku lahko preberete celoten odgovor proizvajalca Kodila d.o.o.
http://portal.mrpet.si/uploads/2010_ZOO.doc

Lep pozdrav,
Mr. Pet
Logiran
Strani: 1 2 3 [Vse]   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  prehrana  |  Tema: Žuželke v pasjih priboljških
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines