mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 28.03.2024 : 12:18:25

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 7  |  Tema: Irski seter - čvek
Strani: 1 [2] 3 4 5 6 7 ... 60   Dol
Natisni
Avtor Tema: Irski seter - čvek  (Prebrano 186556 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Breza
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 192


« Odgovor #15 : sobota, 24.04.2004 : 18:16:42 »


Čestitke Neži in Darku, saj sta se danes hudo izkazala in opravila Poljsko preizkušnjo angleških ptičarjev (PPA) s I. nagradnim razredom!!  Cheesy  Cheesy

Logiran
Agnes
Neža Vilhelm
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.127


Setri so carji!


« Odgovor #16 : sobota, 24.04.2004 : 19:09:02 »

Čestitke Neži in Darku, saj sta se danes hudo izkazala in opravila Poljsko preizkušnjo angleških ptičarjev (PPA) s I. nagradnim razredom!!  Cheesy  Cheesy

Hehe, Breza, hvala, hvala. Smo takooooo vazni in ponosni sami nase Smiley. Sicer pa saj ves: gloria discipuli, gloria magistri Wink. Upam, da se kmalu vidimo in zvrnemo kak kozarcek (jabolcnega soka) nam v cast in slavo Smiley. Lp Neza
Logiran

Ne hodi pred menoj, morda ne bom sledil. Ne hodi za menoj, morda ne bom vodil. Hodi ob meni in mi bodi prijatelj.
(Albert Camus)
LIZA
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.939


« Odgovor #17 : sobota, 24.04.2004 : 19:32:02 »

Agnes,tudi jaz vama čestitam Kiss Kiss :-*Zdaj morem pa res barkota pridet počohat pa mu kakšno kost prinest Wink
Logiran
bina
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.790


« Odgovor #18 : sobota, 24.04.2004 : 20:32:28 »

Upam, da se kmalu vidimo in zvrnemo kak kozarcek (jabolcnega soka) nam v cast in slavo Smiley
Agnes,
Č E S T I T A M O ! ! ! !

Pa pazi, da ne boš preveč mešala jabolčnega in pomarančnega soka (lahko fajn zadane Wink).  No, ko se naslednjič srečamo, bomo pa res imeli kaj za nazdravljat (tvoj in moj uspeh-vov Tongue)

Lp Jana
Logiran
Agnes
Neža Vilhelm
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.127


Setri so carji!


« Odgovor #19 : četrtek, 29.04.2004 : 12:21:18 »

Hehe, hvala, punce. Bomo nazdravljal in ne mesal! Lp Neza
Logiran

Ne hodi pred menoj, morda ne bom sledil. Ne hodi za menoj, morda ne bom vodil. Hodi ob meni in mi bodi prijatelj.
(Albert Camus)
Agnes
Neža Vilhelm
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.127


Setri so carji!


« Odgovor #20 : nedelja, 06.06.2004 : 12:44:44 »

12. 6. 2004 bo v LD Boris Kidric v Zogrnji Hajdini pri Ptuju 3. razstava pticarjev. Zacne se ob devetih in traja do konca ( Cheesy). Seveda ste vabljeni vsi ljubitelji pticarjev, da pridete cohat nase kosmatince in navijat za njih. Lep dan, Neza
Logiran

Ne hodi pred menoj, morda ne bom sledil. Ne hodi za menoj, morda ne bom vodil. Hodi ob meni in mi bodi prijatelj.
(Albert Camus)
PiNkIcA
novinec
*
Sporočil: 5


« Odgovor #21 : četrtek, 01.07.2004 : 10:59:41 »

Oj!
Kako se imate? Jaz se imam slabo saj se moj seter Švrk ne počuti ravno najbolje Sad. Zato prosim, če mi pomagate. Nenehno se grize po sprednji desni tački, tako da je že ves ugrižen. Sploh ne vem kaj naj naredim Huh.

LP

PiNkIcA
Logiran
mary
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 458


« Odgovor #22 : četrtek, 01.07.2004 : 11:36:49 »

Ima mogoče kakšne izpuščaje po tačkah?
Mogoče pa to dela iz dolgčasa Huh
Mo nasvet-pelji ga k veterinarju Roll Eyes
Logiran
PiNkIcA
novinec
*
Sporočil: 5


« Odgovor #23 : četrtek, 01.07.2004 : 11:45:48 »

Na tačkah nima nobenih izpuščajev. Tudi k veterinarju smo ga že peljali , ta nam je rekel naj zamenjamo hrano in smo jo pa je bilo nekaj česa vse v redu nato pa se je zopet začel gristi. Tokrat ga bomo peljali k drugem veterinarju, da vidimo kaj bo on rekel.

Hvala za tvoj odgovor.  

LP

PiNkIcA
Logiran
LIZA
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.939


« Odgovor #24 : četrtek, 01.07.2004 : 12:07:30 »

Ste preverili,če morda nima bolh?
Drugače se je tudi moja zlata prinašalka grizla,sicer ne le po enem mestu,temveč po večih mestih.Imajo rane morda kakšno vidno obliko?Pri Lizi so bile skoraj okrogle in smo skoraj dve leti ugotavljali,kaj je narobe,nakar smo ugotovili,da je alergična na sojo in večino drugih žitaric...Drugače pa ne obupat in res poskusite še pri kakšnem veterinarju.Veliko sreče!
Logiran
Agnes
Neža Vilhelm
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.127


Setri so carji!


« Odgovor #25 : četrtek, 01.07.2004 : 15:13:13 »

Lahko ima npr. bolhe, suho kozo, prhljaj, morda ga je kaj picilo, lahko pa da gre za kake alergije (na hrane, trave, prsice...). Pri teh koznih zadevah je moznosti ogromno. Tudi izlocanje faktorjev je mukotrpno in dolgotrajno. Ti se pa kar ne pusti odgnati z odgovorom, da je mogoce hrana ali sampon. Naj pesjana posteno pregledajo, stestirajo in ugotovijo, kaj in kako. Drzimo pesti in sapke, ti pa porocaj. Neza in irski posastki
Logiran

Ne hodi pred menoj, morda ne bom sledil. Ne hodi za menoj, morda ne bom vodil. Hodi ob meni in mi bodi prijatelj.
(Albert Camus)
PiNkIcA
novinec
*
Sporočil: 5


« Odgovor #26 : četrtek, 01.07.2004 : 15:28:14 »

Hvala za tvoj odgovor. Pes gre jutri k veterinarju ker gremo potem na morje.

Lep pozdrav vsem

EWCHY
Logiran
Alix
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 455


« Odgovor #27 : petek, 03.09.2004 : 13:36:29 »

Zdaj bi pa prosila enega poznavalca, ki se na to resnično spozna, da mi prosim odgovori na naslednja vprašanja - na Fci strani je standard irskega setra ki je bil narejen natančno 13.03.2001, se pravi dobrih tri leta nazaj - v glavnem standard pravi sledeče: da pač irski seter spada v sedmo fci grupo, drugo selekcijo pod ptičarje britanskih otokov blablabla...leta 1882 je pasma bila priznana, vendar je šele leta 1998 bil prvič objavljen standard za setra - se pravi od leta 1998 ima standard - leta 2001 so ga prenovili in zajema skorajda vse iz leta 1998, samo da so pse malo pomanjšali (zgornja meja je 67cm oz 26.5inc) - mene pa zanima tole - kdaj bo ta 'nesmiselni' standard začel veljati (to se tiče tudi teže)v Sloveniji, oziroma koliko je dopuščanj recimo, da je moj pes velik 68cm - ali mi lahko kdo zateži ali so dovoljena recimo kakšen centimeter gor ali dol? Ali se lahko psa ki ni direkt po tem standardu, ampak je bil recimo poležen pred letom 2001 diskvalificira? direktna povezava na standard: http://www.fci.be/uploaded_files/120gb2001_en.doc
(p.s.:pa ne me napast Smiley )
Logiran
Alix
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 455


« Odgovor #28 : petek, 03.09.2004 : 13:40:13 »

Tole me še posebaj zanima: (prekopirano iz FCI strani)
SIZE AND WEIGHT :
Desirable Height at the withers : Dogs :      24,5 - 26 ins. (62 - 66 cm).
             Bitches : 22,5 - 24 ins. (57 - 61 cm).

FAULTS : Any departure from the foregoing points should be considered a fault and the seriousness with which the fault should be regarded should be in exact proportion to its degree.

SEVERE FAULT :
·   Any dog or bitch not conforming to the height standard.

Logiran
Agnes
Neža Vilhelm
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.127


Setri so carji!


« Odgovor #29 : petek, 03.09.2004 : 13:55:23 »

Glej, Nina: FCI grupe so razdeljene v sekcije (ali dele) in ne selekcije ali izbore.

Sicer se pa odgovor na tvoje vprasanje skriva v tvojem drugem sporocilu, ki ga zdaj citiram:

FAULTS : Any departure from the foregoing points should be considered a fault and the seriousness with which the fault should be regarded should be in exact proportion to its degree.

Ne skrbi, ce je na psu vse ostalo v redu, te zaradi enega centimetra nihce ne bo tepel.

Standard je FCI objavlila leta 2001, torej v vseh clanicah FCI velja od priblizno takrat.

Lp Neza
Logiran

Ne hodi pred menoj, morda ne bom sledil. Ne hodi za menoj, morda ne bom vodil. Hodi ob meni in mi bodi prijatelj.
(Albert Camus)
Strani: 1 [2] 3 4 5 6 7 ... 60   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 7  |  Tema: Irski seter - čvek
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines