mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
torek, 04.06.2024 : 12:08:12

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 7  |  Tema: Irski seter - čvek
Strani: 1 ... 23 24 25 26 27 [28] 29 30 31 32 33 ... 60   Dol
Natisni
Avtor Tema: Irski seter - čvek  (Prebrano 189127 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Agnes
Neža Vilhelm
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.127


Setri so carji!


« Odgovor #405 : sreda, 09.07.2008 : 23:39:52 »

Redik je car

No, veste, da je naš Radičk že gospod v letih. In kakor veteranom pritiče, ga mučijo starostne težave. Daje ga obraba sklepov. Zadnji desni kolk manjka že nekaj let, ker je to nogo šparal pri gibanju, so se posledično okvarili še drugi sklepi. Zapovrh je pa še poln lipomov. Danes smo odpeketali k naši dvorni veterinarki, ki ima čast pregledovati nejgovo veličanstvo Redika I Prulskega. Najprej smo pokukali v ušesa njegove visokosti, ki so malo vneta, a je to nekaj povsem normalnega za tiste pesjane, ki imajo leno ščitnico in ne dela tako, kot bi morala. Pa smo dobili otonazol. Za bezanje ščitnice, a bi delala tako, kot bi morala, smo dobili neka nova zdravila, ker so euthyroxi humani in jih ne smejo več izdajati. Ime sem seveda pozabila, a če bo koga zanimalo, lahko pokukam naslednjič, ko bova z Minčkom zavzela Prule. Potem je pa sledila obdelava njegovih okončin  Cheesy. Pridružila se nam je pasja fizioterapevtka in dodobra zmasirala njegovo veličanstvo in nas, oprode nj. v. Redika I. Prulskega naučila masaže. Dobili smo vrečko z gelom, ki jo bomo greli in dajali na najbolj prizadet sklep. Ker je bila masaža tako super, je buček kar zaspal. Namesto HD tablet je dobil ene nove. Hihi, postopek je enak kot za ščitnične tablete  Cool Cool Skratka super reč tole. Bomo prakticirali. Glede na to, da je bil Radiček potem ves dobrovoljen, kot že dolgo ne, bomo to definitivno prakticirali. Upam, da bo naš veterančk še dolgo z nami, vesel in lumpast.
Logiran

Ne hodi pred menoj, morda ne bom sledil. Ne hodi za menoj, morda ne bom vodil. Hodi ob meni in mi bodi prijatelj.
(Albert Camus)
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #406 : sreda, 09.07.2008 : 23:42:16 »

 Kiss
Logiran
pinkpanter
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 175


« Odgovor #407 : četrtek, 10.07.2008 : 09:55:18 »

Pridružila se nam je pasja fizioterapevtka in dodobra zmasirala njegovo veličanstvo in nas, oprode nj. v. Redika I. Prulskega naučila masaže. Dobili smo vrečko z gelom, ki jo bomo greli in dajali na najbolj prizadet sklep. Ker je bila masaža tako super, je buček kar zaspal.

Jest bi tudi imela "pasje" življenje...  Grin  Kiss Bučku in ostalim dvorjanom...
Logiran
Agnes
Neža Vilhelm
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.127


Setri so carji!


« Odgovor #408 : ponedeljek, 28.07.2008 : 11:12:35 »

MININEZGODA

V soboto zgodaj zjutraj sva se z Minčkom odpravila na vikend na Gorenjsko. Ker so obetali kolone, sva se z dolenjskih kmetov odpravila precej zgodaj, da bi se vsaj največji gneči izognila. Lepo se peljeva proti Ljubljani in pičiva na avtocesto proti Gorenjski. Vriskava, ker na Torovem ni kolone. Razveseli me dejstvo, da je tudi vse do Gorenjske tekoč promet. Majka. A veselje ni trajalo dolgo. Avto se je odločil, da ne bo delal. In je pri istem gasu kar izgubljal moč. Odvila sem na odstavni pas, kjer se je avto ustavil in se ni pustil prepričati, da bi me odpeljal vsaj do črpalke. Minčka spokam ven in pokličem AMZS. Čakava jih ob avtocesti celo uro. Sreča, da sva našla kvadratni milimeter senčke, da se nisva pregrela. Avto je bilo treba peljati na servis. Kar je pomenilo, da je treba avto naložiti na šleper. Minček je bil celo pot do Kranja sam v avtu na šleperju. Pogumen in priden. Avta se seveda ni dalo popraviti takoj, zato sva z Minčkom čakala prevoz do gorenjskih kmetov. Lahko sva bila v salonu, kjer se je Minec počil pod mizo in zaspal. Presenečena sem bila, kako priden in prilagodljiv je tale moj minispaček.

REDIK

Redik se zahvaljuje za poljubčke. Zdaj je že nekaj časa na gorenjskih kmetih. Hodi zelo malo (in kar težko), v glavnem počiva in uživa na vrtu. Čeprav je kar bogec, vendarle še vedno rad gloda palčke, krade igračke Rediku in Darku in se pusti čohati.

DARKOBARKO

Je pa priden in miren. Pa kar nekaj uboga na ta prvo. Ne vem, ne vem, je bolan ali ga emšo zeza  Roll Eyes Roll Eyes?

LP Neža
Logiran

Ne hodi pred menoj, morda ne bom sledil. Ne hodi za menoj, morda ne bom vodil. Hodi ob meni in mi bodi prijatelj.
(Albert Camus)
pinkpanter
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 175


« Odgovor #409 : četrtek, 31.07.2008 : 07:34:46 »

Cheesy Tako, kot tebe Darkec uboga na prvo (te je presenetil a? Grin), je zadnjič Miki, spuščen, brez povodca takoj ubogal na "poleg" Shocked. Sem za foro poskusila in seveda potem skoraj izpahnila čeljust od začudenja... Bi rekla, da jest mojega pesjana malce podcenjujem, kaj praviš? sram Cheesy Grin Grin Grin
Logiran
pinkpanter
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 175


« Odgovor #410 : petek, 08.08.2008 : 22:22:51 »

Malce fotkic:

"Kje je murnček?"


Norenje: "No, špilej se z mano!"


Logiran
Agnes
Neža Vilhelm
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.127


Setri so carji!


« Odgovor #411 : četrtek, 14.08.2008 : 10:04:33 »

VSE NAJBOLJŠE

Darko barko ima šest let. Banda, kako si drzne biti že tako star. Pred mesecem smo opazili tudi prve sive dlake na smrčku. Pa pridnost in mirnost tudi govorita v prid tega, da ga že muči emšo.

Pinkpanter, Darko sicer je priden in kar precej uboga, ampak odkar ne stanujem doma, je za moje ukaze in mile prošnje nekoliko gluh. Pač setrski selektivni sluh, saj ga poznamo, ne? Ampak v zadnjem času je pa tudi mene spet začel ubogati kot prej. Prvič sem mislila, da je slučaj, drugič, da se je zmotil, potem je pa počasi spet postala praksa. Me veseli. Miki je pa tudi ena taka glista, ane? Kot moj Minčk, ki ima nov vzdevek: Franz Lizst.

Kaj več o blesarijah Minisetrca in fotoutripu iz Podkorna pa kasneje.

Uživajte. Neža in irska banda
Logiran

Ne hodi pred menoj, morda ne bom sledil. Ne hodi za menoj, morda ne bom vodil. Hodi ob meni in mi bodi prijatelj.
(Albert Camus)
pinkpanter
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 175


« Odgovor #412 : ponedeljek, 18.08.2008 : 13:38:00 »

Precej selektivni sluh ja. Predvsem ima velikooooo zamika tale sluh.  Grin Grin Tvoj Minček ima dober vzdevek. Upam, da doma nimaš klavirja in da ti ne skače po tipkah. Miki ima tudi nov vzdevek, ki ga zadnje čase precej uporabljam: šema pasja. Potihoma se zahvaljujem usodi, ki nama je prinesla pred prag (no - k sosedom) Horjulskega Pik-a, pri katerem je na občasno na obisku tudi Horjulski Pepsek, ki sta ravno prav še otročja za mojega dvorskega norčka. Res moram enkrat pofotkat tole norenje v troje belo-rdeče-sive trojice.  Grin Cheesy

Z nestrpnostjo čakam na fotoutrip, medtem pa čestitam njegovi visokosti Darku za rojstni dan in za prve znake njegove modrosti.  Kiss Wink
Logiran
Agnes
Neža Vilhelm
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.127


Setri so carji!


« Odgovor #413 : sreda, 20.08.2008 : 15:03:34 »

Darkobarko se zahvaljuje za čestitke. Pravi, da je dejstvo, da ima sive dlake, natolcevanje inlaž. To se samo tako zdi zaradi svetlobe  Cheesy.

MAKSI NATEG

V Podkornu peljem na sprehod mlajši dve tretjini naše setrske horde. Ravno ju spustim, ko zagledam ovčarja. Malo je starejši kot Dark. Z njim sta si imela v mlajših letih ogromno za povedati, danes pa samo od daleč malo renčita in gresta naprej. Setrska golazen nekaj vohlja in glumi glivo, ko pride ovčar zraven. Darko reče: BUH (saj veste, tisti BUH, čisto tih, ki ga potegne iz pete, preden orenk začne lajat). Minčku se utrga. Pleše indijanski ples, laja s svojim plehnatim glaskom, šizi, nori, skače. Dark ga samo gleda, ovčarju pa nič jasno. Minček mu še naprej dopoveduje, kako ga bosta onadva z Darkom pretepla. Ovčar nato začudeno reče samo hov. Minčk se strezne, pogleda naokoli, vidi, da je Dark nekje daleč spredaj in se sploh ne sekira. Miniju ni bilo nič jasno. Proizvedel je samo bebasto irsko faco in šel naprej.

[size=104t]MINI KOZEL[/size]

Ravnokar sva z Minčkom prišla s sprehoda, na katerem je srečal čudnega psa z rogovi. Bebec irski pribremza zraven in gleda to rogato čudo. Ta reče beeee, Minc pa začne histerirat in zbeži. Ker je mislil, da sem očitno kozlova zaveznica in bližnja sorodnica, se mi ni pustil prijeti.  Pa smo se lovili kar precej časa.

Toliko. LP Neža
Logiran

Ne hodi pred menoj, morda ne bom sledil. Ne hodi za menoj, morda ne bom vodil. Hodi ob meni in mi bodi prijatelj.
(Albert Camus)
bina
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.790


« Odgovor #414 : sreda, 20.08.2008 : 15:24:31 »

 Grin Grin

malo pozno, a vseeno: vse najboljse irski bandi  zeli svicarska banda Grin
Logiran
Agnes
Neža Vilhelm
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.127


Setri so carji!


« Odgovor #415 : sreda, 20.08.2008 : 15:54:49 »

O Bincelj. Dobrodošla pri irskih šemah po dolgem času. Hvala za čestitke. Pa še kaj pokukaj sem in se kaj oglasi Smiley. Radič pa Berota tolaži, da je imeti dvomestno številko v letih prav fajn. Nihče nič noče od tebe, vsi te božajo, ubogat ni treba preveč, dobiš ekstra priboljške, ker si pač veterančk. In tako dalje. LP Neža
Logiran

Ne hodi pred menoj, morda ne bom sledil. Ne hodi za menoj, morda ne bom vodil. Hodi ob meni in mi bodi prijatelj.
(Albert Camus)
bina
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.790


« Odgovor #416 : sreda, 20.08.2008 : 15:57:37 »

Nihče nič noče od tebe, vsi te božajo, ubogat ni treba preveč, dobiš ekstra priboljške, ker si pač veterančk. In tako dalje.

Tocno tako!!  Smiley Grin Grin
Logiran
kaja
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.951


Če ni ves moker in slinast ni pravi poljub! Wuf


« Odgovor #417 : sreda, 20.08.2008 : 16:05:57 »

Vse najboljse Darko! Cheesy Cheesy

Citat
Nihče nič noče od tebe, vsi te božajo, ubogat ni treba preveč, dobiš ekstra priboljške, ker si pač veterančk.

Kaja pritrdilno laja. Grin
Logiran

Starsy
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 353


« Odgovor #418 : sreda, 20.08.2008 : 17:21:45 »

Darko ima pa samo 3 dni po meni rojstni dan =) Vse naaaaaj naaaj pa veliko kosti in pasjih trenutkov =)
Logiran
gj1984
novinec
*
Sporočil: 13


« Odgovor #419 : sreda, 20.08.2008 : 18:01:57 »

lp. Na povabilo gospe Neže sem se odločil da tukaj malo povprašam in napišem. Ker sem prvič lastnik psa nasploh mi bo vsak nasvet prišel prav. Mogoče bo kdo rekel ˝prvič ima psa pa si je nabavil setra˝....vem da povsod piše da je za izkušene, ampak se nisem odločil kar čez noč. Veliko sem bral o njih, skoraj da vse slo. strani kar jih je na spletu, poklical tudi kakega vzreditelja-zahvalil bi se gospe Klinarjevi ki mi je dostikrat pomagala-no če ste tu gor lp. Potem je bilo potrebno počakati še leglo, ki pa vemo da jih v zadnjem letu ni bilo veliko. No v glavnem sem se zapičil v to pasmo ker mi je najlepši pes, nimajo veliko bolezni, dolgo življensko dobo, prijazni do vseh....
No en lep pozdrav od Grega in seterke Aye.

Vam kasneje pripnem še kako slikico
Logiran
Strani: 1 ... 23 24 25 26 27 [28] 29 30 31 32 33 ... 60   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 7  |  Tema: Irski seter - čvek
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines