mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
nedelja, 28.04.2024 : 13:35:09

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 7  |  Tema: Irski seter - čvek
Strani: 1 2 3 4 [5] 6 7 8 9 10 ... 60   Dol
Natisni
Avtor Tema: Irski seter - čvek  (Prebrano 187958 krat)
0 članov in 3 gostov pregleduje to temo.
Agnes
Neža Vilhelm
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.127


Setri so carji!


« Odgovor #60 : torek, 14.12.2004 : 12:26:55 »

A ja...pozabla čestita Agnes za tekst!  Grin  Grin  Grin
(....ker sta res čisto taka kot ju opisuje.... bolj sploh ne bi mogla zadet!  Grin  Grin  Grin )

Hehe, hvala, Breza.

Zdaj pa se obvestilo za vse ljubitelje setrov. V psarni ** pricakujejo leglo seterckov cez priblizno mesec in pol. Mama je Brinet izpod Belšce (Darkova mama), oče pa Vicary's Xanthalen. Ce bi koga setercki zanimali, naj se oglasi, da posljem kontakt. Lp Neza

Logiran

Ne hodi pred menoj, morda ne bom sledil. Ne hodi za menoj, morda ne bom vodil. Hodi ob meni in mi bodi prijatelj.
(Albert Camus)
Alix
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 455


« Odgovor #61 : nedelja, 09.01.2005 : 14:56:14 »

Hej...
sem šele zdaj opazila, da celo nisem uspela dati gor rezultatov iz Cacib Zagreb. Ok, da nadomestim zamujeno:) - Azzuro je prvi dan (20.11.2004) dobil Cac v razredu inter, zvečer na klubski pa je bil mladinski klubski prvak, kasneje še best in show kluba za ptičarje in španjele, naslednji dan pa je še potrdil (21.11.) Cac v razredu inter. Bil priden kuža:)!
Kakšni pa so naši nameni za leto2005?Smiley
Januarja si je Azzuro vzel 'fraj' - gremo pa slikat kolke in delat titracijo, da bomo lahko raztavljali v Romuniji in Srbiji!
Konec februarja gremo v munchen, pa potem na začetku marca imamo graz, potem Szeged, pa potem Tulln, Szombathely, pa še nekaj avstrijskih, semptembra/oktobra pa Romunija. vsekakor pa ne bomo pozabili zaključiti tudi slovenski in hrvaški Ch.
Upam, da boste držali pasje šapice:)
Nina in Azzuro
Logiran
LIZA
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.939


« Odgovor #62 : nedelja, 09.01.2005 : 17:52:20 »

Alix,si malo zamešala Munchen in Nurnberg?Ker namreč konec februarja (26.,27. je nurnberg),razstava v munchnu pa je že januarja in sicer en teden po razstavi v Ljubljani: 22. in 23. januar Wink
Logiran
Alix
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 455


« Odgovor #63 : ponedeljek, 17.01.2005 : 11:31:22 »

Liza, ni panike, sam mislim, da si ti malo zamešala tole dvoje..Nurnberg je 22,23.januar, Munchen pa je 26 in 27. februarja. Mislim, da je res tako, vseeno pa lahko preveriš na http://www.vdh.de/ausstellungen/int_ausstellungen_inland.php ...
Logiran
Alix
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 455


« Odgovor #64 : ponedeljek, 17.01.2005 : 11:34:17 »

Agnes: Kje bi se pa dalo videt kakšno slikco od tegale Vicary's Xanthalen-a? Poizkusi jo prilepit, me zanima, tako malo..Smiley
Lp
Nina,Azzuro
Btw, čestitam za Cacib:)
Logiran
Alix
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 455


« Odgovor #65 : sreda, 26.01.2005 : 13:10:55 »

No, da ne bom v napačnem postu spet pisala! Mogwi ima zelo lepo dlako, kvalitetno in primerno odlakano - moraš pa priznati, Neža, da je dosti drugih boljših psov v evropi od njega. pa jih vseeno premaguje - in veš zakaj - to jaz pravim, da ima on vse svoje adute v prekrasni dlaki in odlični ring dresuri! Mogwi je eden izmed redkih psov, ki vse karkoli naredi v ringu je naučen! sama pa dobro veš, da se na travi znajde ne. in tu ti pravim, da je njegova dlaka 'spedenana'.
No, pa vseeno - če greva na to, kateri psi imajo vseeno odlično dlako, pa so 'jagrsko' usposobljeni - poglej Azzuro ima odlične preddispozicije in kaže na to, da bo imel odlično in kvalitetno dlako, ki bo vsaj takšne dolžine kot je Gin Tonicova. pa smo vseeno opravili marsikatere potrebne in nepotrebne izpite, pa še vsaki dan se podi po gozdu.
Gaja - ima opravljen Vp1, Vp2, PPA, pa je imela v starosti, ko je to počela še vseeno odlično dlako, vrhunske kvlaitete.
Psi, ki so vseeno v samem vrhu, pa se ukvarjajo z jago - Drina izpod Belšce - mislim, da je na zadnjih dveh slovenskih raztavah pobrala BOB, njena dlaka je vedno daljša, pa vseeno je lastnica lovka. mislim, da je drina precej časa v gozdu in v podrastju, pa nima slabše dlake.
Tvoj Dark - pač ima takšno dolžino dlake kot jo ima. sedaj je odrasel pes in tak bo ostal. nisem ga videla sedaj že par mesecev, tako, da ne morem soditi.

Potencialni evropski prvaki med irci pa so definitivno Garden Star's Basic Sound (od Gaje brat - lahko ga vidiš na strani Vicary's - čeprav je za moj okus od tega legla Gaja res najlepša), nekaj šans ima seveda Gin Tonic Of The Hunter's Home, pa vedno lepši je tudi Vicary's Adventure, no, je pa vsekakor tudi precej dobrih psov iz skandinavskih držav. Velika konkurenca vsem tem psom bo tudi Berboss Instant Coffe. Ali pa mogoče celo pride Vicary's US Dollar?
Poglej, naštela sem samo 5 trenutno najlepših ircev na svetu, pa mislim, da imajo vsi odlično, kvalitetno dlako, ki je nadpovprečno dolga. Včasih pa zakrije tudi marsikatero hibo. Pa mislim, da ima večina teh psov odlično glavo, pravilna razmerja, odlične kote, odlično nošenost repa, odličen karakter, pravilno višino, dolžino...vse kar je pomembno, da jih dela vrhunske pse. Tlele okoli nas (se pravi avstrija, slovenija, italija, hrvaška, in balkan dalje...) pa se jim najbolj približa jadranov Mogwi...
In mislim, da bom vesela, če bo azzuro imel dolžino dlake Mogwija. Azzuronov edini problem sedaj je da je nekoliko presuh, mislim pa, da bomo do Muenchna tole popravili. aja, pa ima malo krajši vrat, ampak, mislim, da sedaj to s pravilim postavljanem tudi zakrijemo.
Vsekakor pa vem, da moj pes ni idealen, da na njem ni vse tipi topi, da ima manjše napake, ki se jih da zakriti, in mislim, da mi lani ni eden sodnik ni napisal, da bi imel azzuro prekatek vrat - nasprotno - v Mariboru mi je napisal sodnik, da je Azzuronov vrat močan, primerne dolžine - nakar je mojemu konkurentu napisal prešibek vrat. se zgodi...ne poveličujem ga, vem pa, da če je sojenje objektivno, bo azzuro sedaj v svoji starosti nekje tik pod vrhom. vsekakor pa čez kako leto upamo na kaj več...
Logiran
Alix
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 455


« Odgovor #66 : sreda, 26.01.2005 : 13:18:33 »

Aja, Neža, samo tole sem še želela dodati - stanje, ki je trenutno med nami 'setraši', zdaleč ni popolno, vsak ima kaj povedati čez koga...in predvsem čez njegovega psa. poleg tega pa se sploh zavedamo ne, da so naši psi zelo kvalitetni, da jih večina sodnikov hvali - mi pa imamo še vedno toliko povedati eden čez drugega da je hudo. Jaz mislim, da je vsak seter, ki se trenutno raztavlja v slo, pripravljen za evropsko, so manjša odstopanja gor in dol, nekaterim je všeč takšen tip, drugim drugačen - se zgodi - in pač meni so bolj všeč odlakani psi, tebi s krajšo dlako - meni srednje veliki, z lepo nakazanimi mišicami - spet drugim nekaj drugega! Mislim, da imam vso pravico do svojega mnenja.
Pa takole neuradno je vseeno trenutno najlepši seter v Sloveniji psička Alenke Pokorn...tako vsaj kažejo raztavni rezultati, naša osebna mnenja, ki pa spet niso Sodniška!, pa se pač razlikujejo od tega. Moram priznati, da se meni tudi vedno bolj dopade.
Jaz bom rekla, hvala bogu, da je tako, ker res ne vem, kam bi prišli, če bi bilo vsem všeč ista stvar...
Logiran
Agnes
Neža Vilhelm
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.127


Setri so carji!


« Odgovor #67 : sreda, 26.01.2005 : 13:30:41 »

No, da ne bom v napačnem postu spet pisala! Mogwi ima zelo lepo dlako, kvalitetno in primerno odlakano - moraš pa priznati, Neža, da je dosti drugih boljših psov v evropi od njega. pa jih vseeno premaguje - in veš zakaj - to jaz pravim, da ima on vse svoje adute v prekrasni dlaki in odlični ring dresuri!

Hehe, dober izraz: dlaka je kvalitetno odlakana. Ja saj nikjer ne pravim, da Mogi nima nima lepe dlake in da nima odlicne ring dresure. Ima pa Jadran se nekaj, cesar mi se dolgo ne bomo imeli: renome. Pa kilometrino na razstavah. Zato tudi marsikje pobira, ceprav za njim ostane marsikateri boljsi pes od njega. Ampak smo spet pri temi s sodnikih.

Mogwi je eden izmed redkih psov, ki vse karkoli naredi v ringu je naučen! sama pa dobro veš, da se na travi znajde ne. in tu ti pravim, da je njegova dlaka 'spedenana'.

Ja, hudica, kateri pes pa samo zaradi svojih naravnih predispozicij stoji v razstavni pozi? In ja, Alix, tocno o tem sem govorila v svojih prejsnjih postih. Vsak pes ima lahko tako dlako, ce goscave se vidi ne.
 

Gaja - ima opravljen Vp1, Vp2, PPA, pa je imela v starosti, ko je to počela še vseeno odlično dlako, vrhunske kvlaitete.

Alix, saj jaz sem govorila o kvaliteti dlake in ne o dolzini, se spomnis?

 Psi, ki so vseeno v samem vrhu, pa se ukvarjajo z jago - Drina izpod Belšce - mislim, da je na zadnjih dveh slovenskih raztavah pobrala BOB, njena dlaka je vedno daljša, pa vseeno je lastnica lovka. mislim, da je drina precej časa v gozdu in v podrastju, pa nima slabše dlake.

Drina ima izjemno kvalitetno dlako srednje dolzine. Tocno tako, kot jo seter rabi.

Tvoj Dark - pač ima takšno dolžino dlake kot jo ima. sedaj je odrasel pes in tak bo ostal. nisem ga videla sedaj že par mesecev, tako, da ne morem soditi.

Kako zdaj, Alix? Kdaj si ze rekla, da se pes do popolnosti odlaka? Moj pes pri dobrih dveh letih bo ostal tako odlakan, kot je, tvoj bo pa popolno dlako dobil sele pri treh letih?

Potencialni evropski prvaki med irci pa so definitivno Garden Star's Basic Sound (od Gaje brat - lahko ga vidiš na strani Vicary's - čeprav je za moj okus od tega legla Gaja res najlepša), nekaj šans ima seveda Gin Tonic Of The Hunter's Home, pa vedno lepši je tudi Vicary's Adventure, no, je pa vsekakor tudi precej dobrih psov iz skandinavskih držav. Velika konkurenca vsem tem psom bo tudi Berboss Instant Coffe. Ali pa mogoče celo pride Vicary's US Dollar?

Ves kaj, potencialni evropski prvak je lahko, zaradi mene, tudi sosedova Francka, ce je v standardu in fenomenalno pripravljena. Ampak imas prav, pa sva spet v temi o sodnikih, mnogi sodijo po priimkih in facah.

Poglej, naštela sem samo 5 trenutno najlepših ircev na svetu, pa mislim, da imajo vsi odlično, kvalitetno dlako, ki je nadpovprečno dolga. Včasih pa zakrije tudi marsikatero hibo. Pa mislim, da ima večina teh psov odlično glavo, pravilna razmerja, odlične kote, odlično nošenost repa, odličen karakter, pravilno višino, dolžino...vse kar je pomembno, da jih dela vrhunske pse. Tlele okoli nas (se pravi avstrija, slovenija, italija, hrvaška, in balkan dalje...) pa se jim najbolj približa jadranov Mogwi...

Jep, vidis, lepo si nastela, kaj vse je potrebno za vrhunskega psa. Ne samo dlaka do tal.

In ja, vsake oci imajo svojega malarja. Hvala bogu. Ampak v okviru standarda. Tebi je ocitno pri ircu pomembna dlaka do tal, meni kvaliteta in se marsikaj drugega. Res je, da dolga dlaka zakrije marsikaj, zato naj bi pa sodnik na razstavi vsaj potipal psa, da bi ugotovil, kaj se pod dlako skriva. Res je, da dober hendler vidi napake psa, ki ga hendla in ji, bolje ali slabse skrije, ampak ravno tako jih dober sodnik vidi. Pa smo spet pri sodnikih.

Ja, to je res slovenska slabost, da znamo prekleto dobro pljuvati drug cez drugega. In lesti v rit tistim, ki nam lahko kaj koristijo. Pa srecno, Neza
Logiran

Ne hodi pred menoj, morda ne bom sledil. Ne hodi za menoj, morda ne bom vodil. Hodi ob meni in mi bodi prijatelj.
(Albert Camus)
Alix
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 455


« Odgovor #68 : sreda, 26.01.2005 : 13:42:21 »

Glej, nikjer IN RES NIKJER NISEM OMENILA, da je meni najbolj POMEMBNO NA STERU DLAKA! Sem pa rekla, da mi je enako pomembna kot pa vse ostale stvari - kot so dobri koti, lepo gibanje itd...
Tudi za Drino sem rekla DA DOBIVA VEDNO DALJŠO DLAKO pa KLJUB TEMU HODI V GOZD in NA JAGO!
Se opravičujem, ampak sem mislila, da je Dark že star tri leta...če pa še ni, pač oprosti, da sem rekla, kar sem rekla.
Pa mislim, da sem jaz ena izmed redkih, ki ne leze v rit vsem povprek, ampak se za razliko od nekaterih pogovarjam in družim z vsemi.
Je res, da sem včasih v jezi rekla tudi kaj čez katerega psa, pa dobro, se zgodi, saj smo vsi. Sedaj pač drugače razmišljam, po vsem tem kar se je že zgodilo.
Pa mislim, da sem mogla marsikaj novembra v Ljubljani požret samo zaradi tega, ker je Azzuro dobil Cac. Kaj ni žalostno??? Pa kaj vse sem mogla požreti v Mariboru ker je Azzuro dobil Cac in Cacib, da ne omenim Novigrad, kjer je dobil BOB...
Pa mislim, da vse skupaj nima smisla. Zaradi mene lahko ostane celotna situacija takšna kot je. Jaz pa bom imela še vseeno svoje mnenje. Pa upam, da ne bom tako ozkogleda...
Logiran
Alix
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 455


« Odgovor #69 : sreda, 26.01.2005 : 13:44:19 »

Aja, pa lahko moj post popljuvaš vse povprek, ker konec koncev mislim, da na tem forumu se dela samo še to.
Logiran
Agnes
Neža Vilhelm
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.127


Setri so carji!


« Odgovor #70 : sreda, 26.01.2005 : 14:00:08 »

Glej, Nina, samo nekaj: lepo te prosim, da preden zacnes vpiti vsepovprek, vdihnes in stvari preberes se enkrat. Ja, okej, glede dlake se zdaj strinjava. Fino in fajn. Tudi glede Drinine dlake sem se strinjala s teboj, da ima krasno dlako. Tocno tako, kot jo potrebuje. V Novem gradu me ni bilo (hvalabogu), v ocenjevanje sodnika v Mariboru se pa ne bi spuscala (v koncni fazi je  ocitno previsokemu psu (konkretno Darku) rekel, da je prave visine).
Ja, zadnja izjava v mojem posti je bila sicer misljena (glej cudno) tudi kot pritrjevanje tvojemu postu oz. tistemu njegovemu delu, kjer pravis, da vsakdo pljuva cez koga. Pa si spet vzkipela. Zakaj ze? Ni vsaka moja replika nujno negiranje tvoje izjave ali kontriranje tebi, ali kaj podobnega. Zato te prosim, da stvari v miru preberes in premislis, preden odgovoris in vzkipis.
Nikjer, v nobenem postu, nisem pljuvala po tebi ali po tvojem pisanju. Res se z nekaterimi stvarmi, o katerih pises, ne strinjam, ampak nikjer te ne napadam ali zalim. Vsaj sama mislim tako. Forum je namenjen tudi izmenjavi mnenj: zato moras pa biti tudi strpen, dovoliti drugacno mnenje od svojega in kulturno odgovoriti in dokazati svoj prav. O tem sem ze pisala v temi o dogah. Prosim, preberi si.  Razprave na taksnem nivoju ne mislim nadaljevati. Pax et bonum, Neza
Logiran

Ne hodi pred menoj, morda ne bom sledil. Ne hodi za menoj, morda ne bom vodil. Hodi ob meni in mi bodi prijatelj.
(Albert Camus)
LIZA
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.939


« Odgovor #71 : četrtek, 27.01.2005 : 06:21:13 »

Alix:jap,je res,sem jaz zamešala in bila prepričana,da gremo prejšnji vikend v Munchen Grin No pa sem se zmotila-v bistvu mi še bolj odgovarja,da bo Munchen februarja Smiley
Logiran
Alix
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 455


« Odgovor #72 : torek, 01.02.2005 : 13:00:48 »

Za vse, ki raztavljate svoje irčke, in imate rezultate še iz kakšnih TUJIH raztav, bi prosila, če mi jih lahko sporočite na privat! Pa seveda tudi kakšna slikica je več kot dobrodošla!
Logiran
Agnes
Neža Vilhelm
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.127


Setri so carji!


« Odgovor #73 : torek, 01.02.2005 : 16:07:13 »

Za vse, ki raztavljate svoje irčke, in imate rezultate še iz kakšnih TUJIH raztav, bi prosila, če mi jih lahko sporočite na privat! Pa seveda tudi kakšna slikica je več kot dobrodošla!

Hehe, na tem forumu si bolj ali manj obsojena name glede tega  Grin. Sicer bi bilo pa fino, ce bi rezultate in slike objavljali tudi tule. LP Neza
Logiran

Ne hodi pred menoj, morda ne bom sledil. Ne hodi za menoj, morda ne bom vodil. Hodi ob meni in mi bodi prijatelj.
(Albert Camus)
Alix
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 455


« Odgovor #74 : sreda, 02.02.2005 : 11:21:08 »

Neza: te raztave, kjer si bila ti, dobim od Alenke Pokornove rezultate..za večino slovenskih sva pa tako bile skup, se pravi, da jih imam. razen mogoče kakšna slikica
Logiran
Strani: 1 2 3 4 [5] 6 7 8 9 10 ... 60   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 7  |  Tema: Irski seter - čvek
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines