mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
nedelja, 28.04.2024 : 21:31:26

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Notranji organi  |  Tema: kosti kot "zdravilo" proti polnenju analnih žlez
Strani: [1]   Dol
Natisni
Avtor Tema: kosti kot "zdravilo" proti polnenju analnih žlez  (Prebrano 2994 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Lucy
novinec
*
Sporočil: 38


« : četrtek, 08.07.2004 : 08:38:39 »

Zanima me, če je priporočljivo dajati psu živalske kosti. Zadnjič sem prebrala, da dajanje kosti pomaga pri praznenju analnih vrečk. Moja psička še ni jedla pravih kosti, kupim ji le umetne.Imamo pa večkrat težave z žlezo. Hranimo jo izključno z briketi RC, kuhanim perutninskim mesom in zelenjavo.  Me je pa  strah, da se ji ne bi kakšen odlomljen delec kosti kam zapičil. Pravijo, da ji kakšna goveja kost ne bi škodovala (pasma-višavski terier). Ne vem-ne morem s odločiti.  Undecided
Logiran
maja01
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.095


« Odgovor #1 : četrtek, 08.07.2004 : 09:09:13 »

Kosti pomagajo zaradi tega, ker zapirajo -> blato postane trse in pri iztrebljanju pritisne na vrecke, iz katerih se potem vsebina. Ce je blato premehko, se lahko zgodi, da zapacka izhod iz teh vreck, razultat pa je potem vnetje.
Ce ima psicka premehko blato, poskusite zamenjati brikete, lahko pa ji dodas zmlete kosti. Goveje ti lahko zmeljejo pri mesarju, manjse piscancje pa se da tudi doma.
Jaz Speli namrec ne dajme kosti, ker jih pozre. Od kosti dejansko ne ostane nic...
 Shocked
m.
Logiran
Lucy
novinec
*
Sporočil: 38


« Odgovor #2 : četrtek, 08.07.2004 : 09:25:00 »

Blato se mi ne zdi, da bi bilo premehko. Občasno mogoče, v glavnem ima pa kar normalno.  Wink
Kaj si pa mislila s tem, da jih tvoja Špela požre in od njih ne ostane nič? Undecided Če kosti "trdijo" blato, potem je dobro če jih požre.
Kako jih pa zmeljejo pri mesarju? Zelo na drobno?
Logiran
maja01
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.095


« Odgovor #3 : četrtek, 08.07.2004 : 10:11:06 »

Normalno pes kost samo obgloda. No, Spela jih pozre. tudi tiste velike goveje zgrize in pogoltne precej velike kose. Tako smo imeli enkrat tezave, ker je naslednji dan potem bruhala te velike kose. Kar je bila pravzaprav sreca, ker ce bi sli iz zelodca kam naprej, bi se zagotovo kje zataknili...
Mesar jih zmelje ful na drobno.
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #4 : četrtek, 08.07.2004 : 10:12:09 »

Lucy, pa ima tvoj pesjan kaksne tezave z analnimi zlezami (ima zamasene, vnete itd.)?

Jaz osebno kosti, ki jih pes zgrize in pozre, ne priporocam. Za praznenje vreck itak niso potrebne, ce ima pes normalno trdo blato. Ce ima pa ful mehko ali celo drisko, je pa najprej potrebno odkriti vzrok. Dajanje kosti v tem primeru (da ustavimo drisko) je nesmiselno in celo nevarno.

Tako kuhane kot surove kosti so potencialno nevarne, saj lahko perforirajo crevo, zelodec, poziralnik. Raztrganine in odrgnine povzrocijo vnetja, nastajajo brazgotine, itd..
Govorim seveda o kosteh, ki jih pes pozre, ne tistih, ki jih samo gloda.
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
Brina
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 16


« Odgovor #5 : četrtek, 08.07.2004 : 11:41:50 »

Lucy,

če ima psička že vnete analne vrečke, kar pomeni, da ji ritka zaudarja, potem ji tudi kosti ne bodo kaj dosti pomagale - vsaj pri nas se ni obneslo. Res pa je, da kosti pomagajo k temu, da so iztrebki trdi, kar pripomore, da se vrečke že prej sproti čistijo.

Pri nas smo imeli tudi težave z analnimi vrečkami, zdaj imamo že nekaj časa mir (trkam na les  Wink). Vrečke smo ji praznili (čistili) sami. Ko pa je po prvi gonitvi postala navidezno breja in sem jo peljala k veterinarju in ko sem mu omenila, da ima težave z analnimi vrečkami ter da smo ji jih ravnokar praznili, ji je v analne vrečke z injekcijo vbrizgal tekočino (ne vem že, kako se ji reče) in od takrat se zadeva ni ponovila, pa čeprav ima včasih tudi malo mehkejše blato.

LP, Barbara



Logiran
KARMEN
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 350


« Odgovor #6 : četrtek, 08.07.2004 : 16:58:49 »

Mi smo to težavo odpravili z menjavo briketov. Sedaj hranimo z Bosch ali Chicopee. Prej pa smo vrečke praznili sami. Psička je imela kar nekaj časa to težavo, čeprav ni imela nikoli mehkega blata.
Logiran
Strani: [1]   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Notranji organi  |  Tema: kosti kot "zdravilo" proti polnenju analnih žlez
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines