mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
nedelja, 28.04.2024 : 09:41:25

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Odgovorno skrbništvo ...  |  Tema: Pobiranje pasjih iztrebkov
Anketa
Vprašanje: Ali pobirate iztrebke za svojim kužatom?
DA - 324 (86.4%)
NE - 51 (13.6%)
Vseh glasov: 373

Strani: 1 2 [3] 4 5 6 7 8 ... 36   Dol
Natisni
Avtor Tema: Pobiranje pasjih iztrebkov  (Prebrano 105106 krat)
0 članov in 2 gostov pregleduje to temo.
Bali
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 31


« Odgovor #30 : petek, 23.01.2004 : 23:15:36 »

No ampak Teja - dokler so to "samo" vrečke je še kar v redu! Jst se obvezno zelo nasmejim, ko zagledam takšno sobo! Ja po moje ga tudi moti to, ker so tako lepo narolane na kolut! Wink Mogoče pa noče, da mu stojim za ritjo in ...
Logiran
123456
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 150


« Odgovor #31 : ponedeljek, 03.05.2004 : 16:28:00 »

bina!!!

Jaz živim na Bledu, pa še nikoli nisem imela problemov z pobiranjem. Samo moraš pazit, kam pade. Na kakšnem pločniku, mu gotovo ne moreš pustit. Sicer pa ga jaz vozim v gozdiček, ki je tudi na Bledu. Tam ni treba pobirat. sram
Logiran
Teja
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.854


« Odgovor #32 : ponedeljek, 03.05.2004 : 21:08:51 »

Kam naj bi dala polno vrečko, ko naletim na 3 kante, kjer piše EMBALAŽA, STEKLO, PAPIR na vsaki posamezni?? Roll Eyes Nikamor, lepo naprej do naslednje ''normalne'' kante Lips Sealed
Malce me je začelo motiti, da veliko srečujem takšne kante- super, da so se spomnili, da je smeti lepo ločevati, a vendar- kam pa takrat s pasjim iztrebkom??

LP
Logiran
Focoso
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 767


« Odgovor #33 : ponedeljek, 03.05.2004 : 21:20:11 »

ja teja to je pa res dilema Grin Cheesy Grin Cheesy LOL ne drugače pa jaz pobiram kakce za svojim pesekom in tisti ki jih v urbanih naseljih ne pobirajo bi jih najraje nevem kaj ker morate vedeti da se nekje mali otroci igrajo ali greš na sprehod pa na drek stopiš. jaz dam tistim prav, ki pobirajo za sabo razen če grejo v kakšen gozd ali bolj odmaknjen travnik. je pa res to kar je že odsti izmed vas napisalo meni gre tudi na živce ko ni tistih prov smetnjakov za pasje iztrebke če pa so so pa brez vrečk ker se mulci okrog igrajo z njimi.
Logiran
sallys
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 422


« Odgovor #34 : ponedeljek, 03.05.2004 : 21:38:03 »

je nujno... Kdo drug pa bo dober zgled če ne ravno mi? Wink
Šment je res s temi nesrečnimi kantami, ker jih ni!? Huh
V gozdu se sprostimo in kakce vedno potisnemo v kakšno jamo. Je pa zanimivo, da Sally hodi lulat in kakat na blazno zaraščene strmine- kot bi skrivala kar je p.....
Mi uporabljamo kolut vrečke: hvala Tuš in Merkator! Cheesy
Malo moti, ker so prozorne, a zaradi svoje tankosti omogočijo gretje rok v mrzlih zimskih dneh. To, da so prosojne je pa tudi +, saj tako drekec lažje raziščem, da izvem kaj vse Sally še pohrusta.

vrečkasti hov, hov
Logiran
rubi
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 15


« Odgovor #35 : sreda, 29.06.2005 : 11:14:25 »

Kaj pa če ima pes drisko? Kako se pa to pobere? A je sploh možno pobrat? Nekdo me je prestrašil, da imajo majhne pasme vedno drisko (rada bi imela maltežana) ali je to res?

LP
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #36 : sreda, 29.06.2005 : 11:18:23 »

Drisko speres z vodo, ce se le da.
Ne, majhne pasme nimajo vedno driske. Drisko ima pes takrat, kadar nekaj "ne stima".
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
deteljica
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.357


« Odgovor #37 : sreda, 29.06.2005 : 12:00:52 »

glede ekologije-jaz večinoma uporabljam vrečke ,v katere je bila prej zapakirana zelenjava itd-tako se število vrečk s stališča  obremenjvanja okolja nič ne poveča.
kadar pa i h ni zadosti-kar je malo verjetno, saj je že vska stvar ,vključno z revijami v polivinilu, pa uporabim tisto iz prozorne role- stane skoraj nič.
Glede travnikov - ne pobiram, ker ne sipajo samo gnojnice kmetje, ampak drek do kolen, en gor al dol se nič ne pozna in moj psi imajo zagotovo manj parazitov kot njihove krave, ovce, kure in prašiči ,ki so "proizvedli" njihovo naravno gnojilo, saj so z razliko od njih redno razglisteni in konrtolirani na parazite. Poberem pa,če se zgodi na pokošeno travo ali seno.
Glede gozdičkov- načeloma pobiram, če so parkovnega tipa, bilo bi mi zelo všeč , če bi množice džogerjev in sprehajalcev pobrale tudi svoj drek, ker ga je ob PSTju npr več ,kot pasjega, v sredini kočevskega roga pa npr ne pobiram.
Driska? kaj je to ? na srečo se pri mojih takorekoč n edogaja. Če p aje kdajkašen kakec mehkejši ga poberem skupaj z nekaj trave in zemlje, tako ni več sledi, saj si n eželim širiti morebitbnega vzroka za težave . Na trdi podlagi moji pa moji ne opravljajo zadeve.
Na žalost dokler večin aljudi meč en atla smeti težko pričakujemo množično pobiranje kakcev. A vsak ,ki je manj je pač manj...
Logiran
andi
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.633


WWW
« Odgovor #38 : sreda, 29.06.2005 : 12:49:49 »

Če je pri roki kaj peska ali mivke pač prekriješ s tem in potem z kakšno lopatko pobereš driskico.
Se nam je pa zgodilo, da je pobalin fasal tahudo drisko v centru Kranjske Gore, direkt pred restavracijo. To pa je problematično. Huh
Logiran
Rincy
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.205


« Odgovor #39 : sreda, 29.06.2005 : 13:02:36 »

Jaz imam vedno pri sebi vrečko da lahko poberem če se pokaka na kakšni zelenici,pesku....če pa je to na kakšnem travniku ne pobiram.
Kaj pa npr. konji ko se pokakajo sredi ceste?Tem (jahačem) pa ni treba pobirat,pa imajo konji veliko večje kakce....

LP,
Nina
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #40 : sreda, 29.06.2005 : 13:03:46 »

Am, kaj ni potrebno tudi tega pobrati? Jaz imam v spominu, da morajo tudi jahaci pobirati za svojimi konji.
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
andi
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.633


WWW
« Odgovor #41 : sreda, 29.06.2005 : 14:22:56 »

To je pa malce težje izvedljivo, edino če v eni roki držiš lopato, razjahaš konja in potem tlačiš kup v žakelj.
Logiran
rubi
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 15


« Odgovor #42 : sreda, 29.06.2005 : 15:06:11 »

Se mi zdi, da imajo konji včasih "vreč(k)o" pripeto zadaj, da kar v njo pade, ko se pokakajo. Ampak to je bolj redkokdaj.
Logiran
andi
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.633


WWW
« Odgovor #43 : sreda, 29.06.2005 : 15:07:58 »

Ja, to imajo ponavadi tisti konji, ki so v zapravljivčkih ali kočijah.
Logiran
sanci_cat
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 947


« Odgovor #44 : sreda, 29.06.2005 : 21:08:06 »

Si predstavljate, da bi to naši pesoti imeli?! Roll Eyes Grin Grin

Priznam, prej nisem pobirala, sedaj pa. In sploh ni nič kaj takega, razen seveda, če ne gre v visoko travo kjer se potem mučim vse skupaj pobrati...
Logiran
Strani: 1 2 [3] 4 5 6 7 8 ... 36   Gor
Natisni
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Odgovorno skrbništvo ...  |  Tema: Pobiranje pasjih iztrebkov
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines